Dynamo – Anderlecht 3:1 (kon.) | Zenit – Eindhoven 3:0 (kon.) | Besiktas – Liverpool 1:0 (5:4 po pen.)
Fiorentina – Tottenham 2:0 (kon.) | Inter – Celtic 1:0 (kon.) | Dynamo Kyjev – Guingamp 3:1 (kon.)
Salzburg – Villarreal 1:3 (kon.) | Legia – Ajax 0:3 (kon.) | Mönchengladbach – Sevilla 2:3 (kon.)
Sporting – Wolfsburg 0:0 (kon.) | Everton – Young Boys 3:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Turín 2:3 (kon.)
Club Bruggy – Aalborg 3:0 (kon.) | Olympiakos – Dněpropetrovsk 2:2 (kon.) | Neapol – Trabzonspor 1:0 (kon.)
Feyenoord – AS Řím 1:2 (kon.)
Dynamo Kyjev
3:1 (1:0)
EA Guingamp
Čtvrtek 26.02.2015, 19:00 • NSK Olimpijskij, Kyjev • Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, vítejte u sledování odvetného osmifinálového klání Evropské ligy, v němž Dynamo Kyjev přivítá En Avant Guingamp. Výkop je naplánován na 19 hodin.

První vzájemný duel

Domácí Guingamp měl snad po celý zápas jasnou herní i územní převahu, jenže fotbal se hraje na góly a hosté prokázali skvělou efektivitu, když se z ojedinělé šance prosadil v 19. minutě Miguel Veloso. Kyjevští Jarmolenko a Belhanda se však nechali těsně před koncem první půle vyloučit a Francouzi dlouhou početní výhodu nakonec využili, a to hned dvakrát – v 72. minutě vyrovnal Beauvue a o tři minuty později převážil misky vah na stranu Guingampu Diallo. Matematika zní jasně – Kyjev musí dnes zvítězit buď poměrem 1:0, nebo minimálně o dva góly, aby postoupil. Můžeme se tak těšit na skvělou ofenzivní podívanou, buďte s námi u toho!

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Christophe Mandanne schytal úder kopačkou do obličeje, ale píšťalka sudího mlčí.

2
    Nakonec je tomu jinak, hosté z Guingampu budou zahrávat volný přímý kop a Rybalka navíc vidí žlutou kartu.

2
    Šovkovskij vyboxoval centrovaný míč do bezpečí a domácí vyráží do protiakce.

4
    Hosté se spoléhají na dlouhé nakopávané balony, jeden z nich však před malou chvilkou skončil v autu.

5
    Lévêque už to nestihl na hrací ploše, autového vhazování se ujme Jermain Lens.

6
    Mandanne si šel pro rohový kop, což se mu nakonec povedlo. Výhoda standartní situace ve prospěch hostí.

6
    Šovkovskij vyskočil ze všech nejvýše a stáhl kulatý nesmysl do své moci, aby poté dlouhým nákopem rozehrál.

8
    Hostující kapitán Mathis nešetrně poslal k zemi Bujalského, Dynamo bude zahrávat volný přímý kop z nějakých dvaceti metrů. To je solidní palebná pozice.

9
    Exekuce se ujal exliberecký Sergej Rybalka a od překvapeného brankáře Lössla se míč odrazil do břevna!
    Lössl skvěle vyrazil pokus Rybalky

10
    Vynucené střídání v domácím táboře. Zranění nedovolilo režisérovi hry Velosovi pokračovat, na hřišti jej nahradí Teodorczyk.

12
    Nyní se hnal dopředu Kravec, ale narazil na pevnou defenzivní hráz En Avantu.

13
    Domácí se snaží o založení postupného útoku, ale mokrý povrch jim znepříjemňuje kombinaci.

14
    Lössl si v poklidu došel pro míč na hranici svého hájemství (vápna, chcete-li) a poté vrátil míč do hry dlouhatánským odkopem.

16
    Beauvue krátce po zisku míče zbytečně podrazil vracejícího se Guseva, školácká chyba.

17
    Osamocený forvard Mandanne míč na svých kopačkách dlouho neudržel, Lens jej o kulatý nesmysl připravil a Kyjev znovu pospíchá vpřed.

19
    Domagoj Vida zůstal po souboji ve vlastním vápně ležet na trávníku, ale rozhodčí si toho nevšiml a akce hostí pokračovala. Jacobsenův následný centr však postrádal přesnost a míč skončil v zámezí.

20
    Už se znovu hraje, do kombinace se dokonce zapojil sám otřesený Vida.

21
    Dalekonosný centr z blízkosti půlící čáry směřoval na dobře postaveného Teodorczyka, polský legionář se ale nedokázal před Lösslem včas zorientovat.

23
    Mathis znovu fauloval. Kapitán Guingampu by si měl dávat setsakramentský pozor, už na svém kontě totiž má žlutou kartu. A to máme za sebou sotva něco přes 20 minut!

24
    Jermain Lens to vzal na sebe a vypálil z uctivé vzdálenosti. O několik metrů minul branku.

25
    Signalizované výhody domácí nedokázali zužitkovat, Lens ztroskotal na dobře postaveném Lévêqueovi.

26
    Snadná práce pro Lössla, kterému stačilo chytit bochánek poletující v okolí jeho svatyně.

28
    Na hlavu Domagoje Vidy směřoval centr z levé strany hřiště, míč sice končí v zámezí, ale bude z toho premiérový roh pro Dynamo.

29
    Pied prokázal, proč je pro kouče Gourvennecea tak důležitým hráčem: Získal míč nedaleko od vlastní svatyně, čímž otupil útočnou snahu ukrajinské ekipy.

30
    Máme za sebou půlhodinu hry a z tribun se ozývá pískot, aby ne – hosté v poklidu kombinují a Kyjevským se nedaří je přehrávat.

31
    Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
    Nyní je vše úplně jinak, asi jsem zapomněl zaklepat na dřevo... Na centr od rohového praporku si naběhl střídající LUKASZ TEODORCZYK, nedal Lösslovi šanci a posunul do pozice postupujícího Dynamo Kyjev!
    Lukasz TEODORCZYK - 1:0

33
    Guingamp se nadechuje, hosté budou zahrávat rohový kop.

34
    Sankharé si vyšlápl na Guseva a poslal nicnetušícího středopolaře ve službách Kyjevu k zemi.

36
    Jonas Lössl nemá komu přihrát, pohybem hostující hráči rozhodně nijak přehnaně nehýří. Voda na mlýn pro domácí celek...

37
    Urostlý stoper En Avantu Sorbon se musel vrátit pro míč až k půlící čáře. Hosté se snaží útočit, ale jejich výpady dosud byly těžkopádné, až toporné.

39
    Roh pro domácí, exekuce se znovu ujme šikula Gusev.

40
    Kravec ve vápně přišel k míči jako slepý k houslím a okamžitě o něj také přišel. Lévêque si posléze navíc došel pro faul u postranní čáry, Lössl si může – alespoň na chvilku – oddechnout.

41
    Záblesk fotbalové geniality. Jacobsen si vyměnil míč s Mathisem a nebezpečně odcentroval, Šovkovskij měl co dělat, aby následnou Giresseovu hlavičku vytěsnil!
    Nebezpečná hlavička Giressea

42
    Hosté se musí rychle vracet, na jejich půli postupuje bílá lavina v čele s Antunesem.

44
    První poločas se pomalu blíží ke konci, kolik nastaví švédští arbitři?

45
    Sorbon odzbrojil Teodorczyka, ani jeden tým už se nikam nežene.

45+1
    Nad základní časový rámec se nastavují tři minuty!

45+2
    Mandanne u postranní čáry pořádně zbrousil Rybalku. Kdo by to byl do něj řekl, vždyť tento francouzský střízlík váží pouhých 65 kilogramů.

45+3
    Poslední útok první půle? Kupředu spěchá kapitán hostí Mathis.

45+3
    Thibaut Giresse se ještě dostal ke střele, ale mířil doprostřed kyjevské klece a veterána Šovkovského samozřejmě nepřekvapil.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první půli, která toho hodně změnila. Před výkopem byl k postupu blíže Guingamp, ale ve 31. minutě poslal Dynamo do vedení Teodorczyk, jenž nahradil zraněného Miguela Velosa, a karty jsou tak rozdány jasně: Za současné konstelace by postoupil Kyjev. Změní na tom něco dalších 45 minut? Máme se na co těšit! Žhavte onlajny znovu ve 20:04.

46

46
    Dragović neudržel míč na kopačce, aut pro hosty.

47
    To je panečku vstup do druhého poločasu v podání domácích! VITALIJ BUJALSKIJ se dostal k odraženému míči a krásnou ranou z voleje nedal Lösslovi byť jen sebemenší šanci.
    Vitalij BUJALSKIJ - 2:0

48
    Vitalij Bujalskij krátce po vstřelení důležité branky vidí žlutou kartu.

49
    Kulatý nesmysl je až u Šovkovského, ten jej ihned posunul na Rybalku.

51
    Jermain Lens kombinuje s Danilem Silvou na polovině Guingampu, domácí jsou v posledních minutách jednoznačně lepší.

52
    Tísněný Angoua musel zadovkou míč posunout Lösslovi, aby zabránil pohromě.

54
    Jermain Lens vlétl do vápna jako velká voda, ale zakončení už v jeho provedení tak slavné nebylo. Snadná práce pro Lössla.

55
    Obrovský závar vznikl před hostujícím brankářem, ale Gusev trefil v jasné pozici jen bránícího hráče Guingampu!
    Gusev měl na kopačce - zřejmě - rozhodnutí

57
    Nyní znovu napřáhl Jermain Lens, ale přestřelil branku.

58
    Lens je dnes k nezastavení! Nizozemský reprezentant si vytvořil další skvělou šanci, jenže ani tentokrát neuspěl.

60
    Ojedinělý náznak šance Guingampu, hosté budou zahrávat roh.

61
    Roh se bude opakovat, tentokrát se exekuce ujme Giresse.

61
    En Avant poprvé střídá, Diallo nahrazuje na hřišti Mathise.

62
    Danilo Silva si nepohlídal o dvě hlavy menšího Mandannea a pustil ho k hlavičkovému zakončení. Forvard hostí ale nemířil mezi tři tyče.

64
    Šovkovskij sám sebe dostal do patálií, nakonec byl ještě rád, že dopravil míč alespoň do autu.

65
    Pied byl vytlačen na vlastní polovinu, hosté musí založit další akci pěkně od píky.

66
    Past sklapla – ofsajd a v něm Christophe Mandanne.

66
    Guingamp právě vstřelil branku!
    Olympijský stadion v Kyjevě ztichl, to je velká rána pro domácí – En Avant z ojedinělé akce snižuje na 1:2, za tohoto stavu by následovalo prodloužení! Odražený míč se dostal ke CHRISTOPHEOVI MANDANNEOVI, který se nemýlil.
    Christophe MANDANNE - 2:1

68
    Giresse ostře fauloval Domagoje Vidu, na řadě bude volný přímý kop ve prospěch Dynama.

70
    Gusev nedokázal trefit míč hlavou podle svých představ, to je snadná práce pro Jonase Lössla.

71
    Hosté zahrávali roh a na hlavu Thibauta Giressea se snášel zajímavý míč. Středopolař Guingampu však zamířil o několik metrů vedle pravé tyče.

72
    Střelec druhé branky Kyjeva střídá, jeho místo na place zaujme Jevgen Čumak.

73
    Domácí po inkasované brance působí jako opaření, osmý tým francouzské Ligue 1 má v posledních minutách rozhodně více ze hry.

74
    Teodorczyk byl faulován ve vápně, penalta pro Kyjev!

75
    Míč si na puntík našteloval OLEH GUSEV a poslal jej nekompromisně pod břevno! Výsledek 3:1 posouvá do další fáze ukrajinský celek.
    Oleh GUSEV - 3:1

77
    Krajní bek Lévêque se vydal na ofenzivní špacír a z dobrých pětadvaceti metrů zamýšlel minimálně prověřit Šovkovského pozornost. Marná snaha, kulatý nesmysl nemířil mezi tři tyče.

78
    Střídání v hostujícím táboře, Yatabaré nahrazuje Giressea.

78
    Pozor! Fanoušci pronikli na atletickou dráhu poblíž hrací plochy a hra je přerušena!
    Aktuální situace na NSK Olimpijskij

81
    Stále se nehraje, nyní je to v rukou rozhodčího a delegáta UEFA. Bude zápas pokračovat?

Aktéři zápasu se vrací na bojiště, to je dobrá zpráva!

81
    Tak už se znovu hraje, výborně.

82
    Antunes se ocitl v obklíčení dvou hráčů v černém a odkopl míč do autu. Vhazování pro Guingamp.

82
    Jermain Lens vidí za přehnaně ostrý zákrok žlutou kartu z rukou nekompromisního arbitra Strömbergssona.

83
    Snadný míč pro Dynamo, Gusev byl faulován nedaleko středového kruhu.

84
    Sankharého centr skončil v rukavicích jistého Šovkovského, Kyjev může střádat cenné vteřinky.

86
    Penaltový hrdina Gusev má dnes odpracováno, na jeho místo nastupuje bývalý středopolař Liberce Vladislav Kalitvincev.

87
    Čumak si pořádně vyšlápl na Pieda, který si střihl marginální roli vyskočivšího krasobruslaře, načež jej porazila gravitace.

88
    Domagoj Vida vybojoval autové vhazování a rychle rozehrál. Lössl se nechal rozhodit, ale Kravec šancí pohrdl a poslal míč na tribunu.

89
    Yatabaré vystřelil a Mandanne nebezpečně atakoval Šovkovského, ten ale zabránil pohromě!
    Zákrok Šovkovského

90
    Nastavují s dvě minuty!

90+1
    Yatabaré je smolařem posledních minut. Nyní se znovu protlačil do zakončení, ale jeho hlavička mířila příliš vysoko.

90+2
    Antunes odebral míč Yatabarému, ale stále se pokračuje ve hře.

90+3

Nyní už ne, je hotovo! Krátce po začátku první půle zvýšil na 2:0 Bujalskij a zdálo se, že o postupu Dynama bylo rozhodnuto. Jenže zdání někdy klame – o dvacet minut později se šťastně prosadil Mandanne a vyrovnal stav dvojzápasu na 3:3. Čtvrthodinku před koncem byl ale Teodorczyk faulován ve vápně, sudí nařídil penaltu a Gusev ji bez problémů proměnil. Zápas byl poté vinou řádících fanoušků přerušen, ale nakonec se v poklidu dohrál.

Inu, to je z mé strany již definitivně vše, loučím se s vámi – na počtenou! (21:03:30)

Vojtěch Balon

Branky: 31. Teodorczyk (Gusev), 47. Bujalskij, 75. Gusev (pen.) – 66. Mandanne (Giresse)

Karty:   2. Rybalka (DKY), 48. Bujalskij (DKY), 82. Lens (DKY) – 8. Mathis (GUG)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 9:6.
    Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) – Vida, Dragović, Silva, Antunes – Bujalskij (72. Čumak), Rybalka – Gusev (86. Kalitvincev), Veloso (10. Teodorczyk), Lens – Kravec.
    Náhradníci: Rybka – Kalitvincev, Chačeridi, Teodorczyk, Mbokani, Burda, Čumak.

EA Guingamp: Lössl – Jacobsen, Sorbon, Angoua, Lévêque – Beauvue, Giresse (78. S. Yatabaré), Mathis (C) (61. Diallo), Pied, Sankharé – Mandanne.
    Náhradníci: Samassa – Dos Santos, Kerbrat, Baca, S. Yatabaré, Diallo, Regis Coco.

Rozhodčí: Martin Strömbergsson – Daniel Gustavsson, Joakim Flink (všichni Švédsko)