38:14 (22:5)
Handball PSG Zlín
Pátek 27.02.2015, 19:00 • Stars Karviná • Chance Extraliga mužů

Já se s Vámi z Karviné loučím a přejí hezký zbytek dne. (20:52:30)

Jaroslav Hudeček , trenér HC OKD Karviná: " Dnešní utkání se mi hodnotí velmi dobře. Nikdo z nás před zápasem nečekal tak vysoké vítězství. Já jsem měl z utkání velké obavy. Zlínu totiž o nic nešlo, mohl tak hrát v klidu, bez nervů. Naopak nad námi ležela taková ta deka., jelikož my se nemůžeme dovolit klopýtnout. Jsem nesmírně rád, že hráči přistoupili k utkání zodpovědně, splnili veškeré taktické pokyny. Všichni hráči hráli od první do šedesáté minuty koncentrovaně, tak jak jsem si představoval. Věřme, že náš výkon bude mít podobnou stoupající tendenci a že to bude pokračovat takhle dál. "

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: " Domácí hráči dneska vyhráli zaslouženě, přehráli nás rozdílem třídy. My jsme udělali chybu v tom úvodu, kde jsme se dá se říct doslova zbláznili. Místo toho, aby jsme hráli svou hru tak jsme dělali jsme tam strašně moc technických chyb, měli jsme spoustu neproměněných šancí. Nechali jsme se strhnout rychlou hrou zbytečně rychlou hrou Karviné, což nás stálo mnoho sil. "

Dnešní utkání mezi Karvinou a Zlínem končí zaslouženým vítězstvím domácího celku 38:14. O vítězi dnešní utkání mezi domácími horníky z Karviné a ševci ze Zlína se nám rozhodlo již na konci prvního poločasu. Tým trenéra Jaroslava Hudečka totiž po první třicetiminutovce rozstřílel svého soupeře stavem 22:5. Karvinští házenkáři kráčeli jíž od prvních minut velice suverénně za ziskem cenných bodů, které pro ně znamenaly možnou vstupenku do házenkářského play-off. Domácí hráči v prvním poločase jednoznačně svou dominantní hrou ovládli palubovku a diktovali tempo hry. Druhý poločas, kde domácí nadvláda ještě nabrala na své síle, byl kopií prvního. Domácí celek byl v dnešním utkání ve všech směrech lepším týmem, a proto zasloužené vyhrál.
    Domácí tak potvrdili v dnešním utkání roli favorita, porazili desátý tým extraligové tabulky o neuvěřitelných 24 branek a jasně tak dokázali své ambice pro postup do play-off. Zlín, který v minulém kole předvedl krásný výkon v zápase proti Jičínu, kde bojoval o čest, protože postup do play-off jim „utekl“ již dříve tak dostal na palubovce města horníků pořádně ledovou sprchu!

Nejvíce branek: Ivkovič 10, Chudoba 7, Veřmiřovský 4, Užek Jan 4 – Poloz 3/1, Plšek 3, Indrák 3.

60
    Tomáš Mlotek se prosazuje i ve čtyřech! (38:14)

59
    Zbránek snižuje po rychlé akci Zlína. (37:14)

58
    Oddechový čas pro domácí. (37:13)

58
    Plšek překonává Schamse. (37:13)

58
    Jan Užek vyloučen na dvě minuty. (37:12)

58
    Ivković vyloučen na dvě minuty. (37:12)

57
    Ivković s pomocí teče jednoho z hostujících hráčů přidává další branku domácích. (37:12)

56
    Paululík střelou přes celé hřiště do prázdné brány dává další branku domácích. Hostující brankář se nestačil včas vrátit do brány, neboť Zlín to zkusil hrou bez brankáře. (36:12)

55
    Ivković po rychlé akci přidává další branku Karviné. (35:12)

55
    Poloz vyloučen na dvě minuty za držení – druhý trest. (34:12)

55
    Oddechový čas pro hosty. (34:12)

54
    Jiří Užek dělovkou k pravé tyči střílí další branku domácích. (34:12)

53
    Šáš vyloučen na dvě minuty. (33:12)

52
    Šáš dává dvanáctou branku HC Zlín. (33:12)

52
    Tomáš Mlotek trefuje pravou tyč. (33:11)

52
    Nepřesná střela Zlína. (33:11)

51
    Jiří Užek střelou z dálky překonává Hrdinu. (33:11)

50
    Zlínští tak museli už střílet. Schams ovšem v bráně pozorný a drží Karvinou. (32:11)

47
    Jan Užek střelou k tyči přidává další branku domácích. (32:11)

46
    Poloz z pravé strany snižuje za Zlín. (31:11)

46
    Sláva Mlotek střelou přes obránce Zlína přidává branku číslo 31. (31:10)

45
    Schams podržel Karvinou! (30:10)

44
    Lukáš Frančík po přihrávce Radima Chudoby přidává třicátou branku domácích. (30:10)

44
    Sláva Mlotek si teď nerozuměl se spoluhráči a zbytečně tak připravil Karvinou o míč. (29:10)

43
    Tomáš Mlotek vyloučen za držení na dvě minuty. (29:10)

42
    Ivković střílí po rychlé akci přesně. (29:10)

42
    Výborný zákrok Schamse. (28:10)

42
    Veřmiřovský střelou k tyči opět neomylný. (28:10)

41
    Žůrek utekl všem po levé straně a střelou k pravé tyči přidává desátou branku Zlína. (27:10)

40
    Oddechový čas pro domácí. (27:9)

40
    Chudoba střílí přesně k pravé tyči. (27:9)

39
    Žůrek snižuje. (26:9)

39
    Veřmiřovský střelou pod horní tyč překonává Hrdinu. (26:8)

38
    Schams teď drží Karvinou. (25:8)

37
    Tomáš Mlotek po rychlé akci přidává další branku domácích. (25:8)

36
    Jan Užek přidává střelou k tyči další branku domácích. (24:8)

36
    Mužík vyloučen na dvě minuty – druhý trest. (23:8)

35
    To samé předvedla hned Karviná. Naopak Indrák po rychlé akci přidává osmou branku hostí. (23:8)

35
    Zlín nepřesnou přihrávkou přišel o míč. (23:7)

35
    Radim Chudoba střelou z hranice brankoviště dává další branku domácích. (23:7)

34
    Mužík vyloučen na dvě minuty. (22:7)

34
    Poloz nejprve neproměnil sedmičku, na podruhé ovšem Schamse prostřelit dokázal. (22:7)

34
    Jiří Užek vyloučen na dvě minuty. (22:6)

32
    Karviná o míč přišla. Zlín ovšem nepřekonal hned vzápětí Schamse v bráně Karviné. Z další šance zlínští trefuji břevno. (22:6)

32
    Plšek střelou k levé tyči střílí úvodní branku druhého poločasu. (22:6)

31
    Zlín zahájil druhý poločas. (22:5)

31
    Začal druhý poločas. (22:5)

Poločasová přestávka je u konce. Za okamžik budeme pokračovat,

O vítězi dnešní utkání mezi domácími horníky z Karviné a ševci ze Zlína se nám s největší pravděpodobností rozhodlo již na konci prvního poločasu. Domácí házenkáři totiž po první třicetiminutovce rozstříleli hosty stavem 22:5. Karvinští házenkáři kráčejí jíž od prvních minut velice suverénně a zodpovědně za ziskem cenných bodů, které pro ně znamenají možnou vstupenku do házenkářského play-off. Svěřenci trenéra Hudečka v prvním poločase jednoznačně svou dominantní hrou ovládají palubovku a diktují tempo hry.

30
    První poločas skončil. (22:5)

30
    Dominik Gelnar vteřinu před koncem poločasu přidává ještě branku číslo 22! (22:5)

30
    Paululík přízemní střelou přidává už jedenadvacátou branku. (21:5)

30
    Lefan podržel opět domácí. (20:5)

29
    Ivković po rychlé akci přidává už dvacátou branku domácích. (20:5)

29
    Ivković přízemní střelou opět úspěšný. (19:5)

29
    Indrák vyloučen na dvě minuty. (18:5)

28
    Indrák střelou k levé tyči snižuje. (18:5)

28
    Ivković střelou pod horní tyč přidává už osmnáctou branku domácích. (18:4)

27
    Pernica vyloučen na dvě minuty. (17:4)

26
    Indrák přidává čtvrtou branku Zlína. (17:4)

25
    Ivković střelou od země přidává sedmnáctou branku Karviné. (17:3)

24
    Chudoba opět po rychlé akci úspěšný. (16:3)

24
    Na druhé straně opět bezchybný Lefan. (15:3)

23
    Chudoba přidává patnáctou branku domácích. (15:3)

22
    Polosz vyloučen na dvě minuty. (15:3)

22
    Gelnar po rychlém protiútoku přidává čtrnáctou branku utkání. (14:3)

22
    Další výborný zákrok Lefana. (13:3)

21
    Mahušek ovšem dnes nechytá taky špatně. Vychytal teď Slávu Mlotka. (13:3)

21
    Lefan dnes v bráně doslova čaruje! (13:3)

21
    Oddechový čas pro hosty. (13:3)

20
    Nyní jsme sledovali takovou menší sérii nepřesností na obou stranách. (13:3)

19
    Gelnar teď dokázal dát branku. Přešlápl při tom brankoviště, branka proto neplatí. (13:3)

19
    Žlutou kartu dostává Monczka (HCB OKD Karviná). (13:3)

19
    Chudoba přidává třináctou branku domácích. (13:3)

18
    Zlínští si pomohli útočným faulem a přišli o míč. (12:3)

18
    Ivković po rychlé akci přidává dvanáctou branku domácích. (12:3)

17
    Domácí teď znovu podržel dnes výborně chytající Lefan. (11:3)

17
    Radim Chudoba ve výskoku takovým obloučkem přidává jedenáctou branku Karviné. (11:3)

16
    To samé ale předvedli hned vzápětí hráči Zlína. (10:3)

16
    Karviná kvůli útočnému faulu přichází o míč. (10:3)

15
    Žlutou kartu dostává Michal Indrák (HC Zlín). (10:3)

15
    Robert Plšek snižuje. (10:3)

15
    Karviná trestá, střelou z dálky Lubomíra Veřmiřovského. (10:2)

14
    Zlínští teď nepřesnou střelou přišli o míč. (9:2)

14
    Slavomír Mlotek střelou ze střední vzdálenosti přidává devátou branku domácích. (9:2)

13
    Další výborný zákrok domácího brankáře. (8:2)

13
    Na druhé straně se teď vyšvihl i Mahušek. Zlín u míče. (8:2)

12
    Nakonec Zlín trefuje Lefana v bráně domácích, který míč dokázal podržet. (8:2)

12
    Střelu Indráka dokázala zlikvidovat karvinská obrana. Zlín ale zůstal u míče. (8:2)

11
    Technická chyba domácích, k míči se tak dostali hráči Zlína. (8:2)

11
    Karviná je tak znovu v útoku. (8:2)

10
    Na druhé straně ale Zlínští o míč přišli. (8:2)

10
    Střelu Jana Užeka dokázal Mahušek zlikvidovat. (8:2)

9
    Když Veřmiřovský napálí, většinou se nemýlí. (8:2)

9
    David Polosz střelou ze sedmimetrového hodu střílí druhou branku hostí. (7:2)

8
    Sláva Mlotek vyloučen na dvě minuty. (7:1)

8
    Ivković střelou z dálky střílí přesně. Mahušek neměl šanci zareagovat. (7:1)

8
    Zlín ovšem opět neprostřelil Lefana v bráně Karviné. (6:1)

7
    Technickou chybou ovšem Karviná o míč přišla. (6:1)

7
    Lefan podržel Karvinou, která tak může do protiútoku. (6:1)

7
    Píšek přišel díky nepřesné střele o míč, naopak Karviná poslala Chudobu do rychlé protiútoku, z kterého karvinský ostrostřelec dává šestou branku. (6:1)

6
    Oddechový čas pro hosty. (5:1)

6
    Žlutou kartu dostává Pernica (HC Zlín). (5:1)

6
    Sláva Mlotek utekl hostující obraně a přidává pátou branku Karviné. (5:1)

5
    Po nepřesné přihrávce Zlín přichází o míč. (4:1)

4
    Další rychlá akce domácích, Chudoba střílí tentokráte do břevna! (4:1)

4
    Zlín neuspěl, naopak po rychlé akci přidává čtvrtou branku Chudoba. (4:1)

3
    Třetí branku domácích přidává po rychlé akci Chudoba. (3:1)

2
    Žlutou kartu dostává Chudoba (HCB OKD Karviná).
    Žlutou kartu dostává Veřmiřovský (HCB OKD Karviná). (3:1)

2
    Jan Užek po rychlé akci opět z hranice brankoviště dává další branku Karviné. (2:1)

2
    Za hosty okamžitě vyrovnává Filip Dujčák. (1:1)

1
    Žlutou kartu dostává Svatopluk Pernica (HC Zlín). (1:0)

1
    Úvodní branku střílí z pozice pivota Jan Užek. (1:0)

1
    Do prvního poločasu rozehrávají jako první domácí hráči Karviné. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Vše už je připraveno, utkání nám za okamžik začne.

Hráči se nám pomalu odebírají do kabin pro poslední pokyny. Za okamžik se ovšem vrátí zpět, neboť začátek zápasu se už kvapem blíží.

HCB OKD Karviná: Schams, Lefan – Monczka, Veřmiřovský, Chudoba, S. Mlotek, Jan Užek, Gelnar, T. Mlotek, Frančík, Ivković, Jiří Užek, Paululík Trenér: Jaroslav Hudeček Odpovědný vedoucí: Petr Raszyk

HC Zlín: Mahušek, Hrdina – Buček, Šáš, Plšek, Mostýn, Žůrek, Mužík, Poloz, Doležal, Pernica, Dujčák, Indrák, Zbránek Trenér: Jiří Mičola Odpovědný vedoucí: Petr Novák Asistent trenéra: Petr Štekl Masér: Monika Pažourková

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček a Jan Kosmák
    Delegát: Dušan Adámek
    Zapisovatel: Tomáš Wowra
    Časoměřič: Petr Jensen
    Hlavní pořadatel: Zdeněk Mrózek.

Házenkáři Zlína se nacházejí na desáté příčce extraligové. Na svém kontě mají dvanáct bodů za šest vítězství. Na osmé místo ztrácí osm bodů, takže postoupit už nemůžou, neboť do konce základní část zbývá tři kola a šest bodů.

Házenkáři Karviné jsou aktuálně na deváté příčce extraligové tabulky, prvním nepostupovém místě. Na svém kontě mají dvacet bodů za devět vítězství a dvě remízy. Stále ale mají šanci na postup do play-off, protože rozdíl mezi 4. místem a 9. místem je pouhé tři body.

Hezký den všem fanouškům házené. Dnes Vám přiblížíme online přenos 20. kola extraligy házené, ve kterém se potkají házenkáři domácí Karviné a Zlína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.