38:14 (22:5)
Handball PSG Zlín
Pátek 27.02.2015, 19:00 • Stars Karviná • Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den všem fanouškům házené. Dnes Vám přiblížíme online přenos 20. kola extraligy házené, ve kterém se potkají házenkáři domácí Karviné a Zlína.

Házenkáři Karviné jsou aktuálně na deváté příčce extraligové tabulky, prvním nepostupovém místě. Na svém kontě mají dvacet bodů za devět vítězství a dvě remízy. Stále ale mají šanci na postup do play-off, protože rozdíl mezi 4. místem a 9. místem je pouhé tři body.

Házenkáři Zlína se nacházejí na desáté příčce extraligové. Na svém kontě mají dvanáct bodů za šest vítězství. Na osmé místo ztrácí osm bodů, takže postoupit už nemůžou, neboť do konce základní část zbývá tři kola a šest bodů.

HCB OKD Karviná: Schams, Lefan – Monczka, Veřmiřovský, Chudoba, S. Mlotek, Jan Užek, Gelnar, T. Mlotek, Frančík, Ivković, Jiří Užek, Paululík Trenér: Jaroslav Hudeček Odpovědný vedoucí: Petr Raszyk

HC Zlín: Mahušek, Hrdina – Buček, Šáš, Plšek, Mostýn, Žůrek, Mužík, Poloz, Doležal, Pernica, Dujčák, Indrák, Zbránek Trenér: Jiří Mičola Odpovědný vedoucí: Petr Novák Asistent trenéra: Petr Štekl Masér: Monika Pažourková

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček a Jan Kosmák
    Delegát: Dušan Adámek
    Zapisovatel: Tomáš Wowra
    Časoměřič: Petr Jensen
    Hlavní pořadatel: Zdeněk Mrózek.

Hráči se nám pomalu odebírají do kabin pro poslední pokyny. Za okamžik se ovšem vrátí zpět, neboť začátek zápasu se už kvapem blíží.

Vše už je připraveno, utkání nám za okamžik začne.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Do prvního poločasu rozehrávají jako první domácí hráči Karviné. (0:0)

1
    Úvodní branku střílí z pozice pivota Jan Užek. (1:0)

1
    Žlutou kartu dostává Svatopluk Pernica (HC Zlín). (1:0)

2
    Za hosty okamžitě vyrovnává Filip Dujčák. (1:1)

2
    Jan Užek po rychlé akci opět z hranice brankoviště dává další branku Karviné. (2:1)

2
    Žlutou kartu dostává Chudoba (HCB OKD Karviná).
    Žlutou kartu dostává Veřmiřovský (HCB OKD Karviná). (3:1)

3
    Třetí branku domácích přidává po rychlé akci Chudoba. (3:1)

4
    Zlín neuspěl, naopak po rychlé akci přidává čtvrtou branku Chudoba. (4:1)

4
    Další rychlá akce domácích, Chudoba střílí tentokráte do břevna! (4:1)

5
    Po nepřesné přihrávce Zlín přichází o míč. (4:1)

6
    Sláva Mlotek utekl hostující obraně a přidává pátou branku Karviné. (5:1)

6
    Žlutou kartu dostává Pernica (HC Zlín). (5:1)

6
    Oddechový čas pro hosty. (5:1)

7
    Píšek přišel díky nepřesné střele o míč, naopak Karviná poslala Chudobu do rychlé protiútoku, z kterého karvinský ostrostřelec dává šestou branku. (6:1)

7
    Lefan podržel Karvinou, která tak může do protiútoku. (6:1)

7
    Technickou chybou ovšem Karviná o míč přišla. (6:1)

8
    Zlín ovšem opět neprostřelil Lefana v bráně Karviné. (6:1)

8
    Ivković střelou z dálky střílí přesně. Mahušek neměl šanci zareagovat. (7:1)

8
    Sláva Mlotek vyloučen na dvě minuty. (7:1)

9
    David Polosz střelou ze sedmimetrového hodu střílí druhou branku hostí. (7:2)

9
    Když Veřmiřovský napálí, většinou se nemýlí. (8:2)

10
    Střelu Jana Užeka dokázal Mahušek zlikvidovat. (8:2)

10
    Na druhé straně ale Zlínští o míč přišli. (8:2)

11
    Karviná je tak znovu v útoku. (8:2)

11
    Technická chyba domácích, k míči se tak dostali hráči Zlína. (8:2)

12
    Střelu Indráka dokázala zlikvidovat karvinská obrana. Zlín ale zůstal u míče. (8:2)

12
    Nakonec Zlín trefuje Lefana v bráně domácích, který míč dokázal podržet. (8:2)

13
    Na druhé straně se teď vyšvihl i Mahušek. Zlín u míče. (8:2)

13
    Další výborný zákrok domácího brankáře. (8:2)

14
    Slavomír Mlotek střelou ze střední vzdálenosti přidává devátou branku domácích. (9:2)

14
    Zlínští teď nepřesnou střelou přišli o míč. (9:2)

15
    Karviná trestá, střelou z dálky Lubomíra Veřmiřovského. (10:2)

15
    Robert Plšek snižuje. (10:3)

15
    Žlutou kartu dostává Michal Indrák (HC Zlín). (10:3)

16
    Karviná kvůli útočnému faulu přichází o míč. (10:3)

16
    To samé ale předvedli hned vzápětí hráči Zlína. (10:3)

17
    Radim Chudoba ve výskoku takovým obloučkem přidává jedenáctou branku Karviné. (11:3)

17
    Domácí teď znovu podržel dnes výborně chytající Lefan. (11:3)

18
    Ivković po rychlé akci přidává dvanáctou branku domácích. (12:3)

18
    Zlínští si pomohli útočným faulem a přišli o míč. (12:3)

19
    Chudoba přidává třináctou branku domácích. (13:3)

19
    Žlutou kartu dostává Monczka (HCB OKD Karviná). (13:3)

19
    Gelnar teď dokázal dát branku. Přešlápl při tom brankoviště, branka proto neplatí. (13:3)

20
    Nyní jsme sledovali takovou menší sérii nepřesností na obou stranách. (13:3)

21
    Oddechový čas pro hosty. (13:3)

21
    Lefan dnes v bráně doslova čaruje! (13:3)

21
    Mahušek ovšem dnes nechytá taky špatně. Vychytal teď Slávu Mlotka. (13:3)

22
    Další výborný zákrok Lefana. (13:3)

22
    Gelnar po rychlém protiútoku přidává čtrnáctou branku utkání. (14:3)

22
    Polosz vyloučen na dvě minuty. (15:3)

23
    Chudoba přidává patnáctou branku domácích. (15:3)

24
    Na druhé straně opět bezchybný Lefan. (15:3)

24
    Chudoba opět po rychlé akci úspěšný. (16:3)

25
    Ivković střelou od země přidává sedmnáctou branku Karviné. (17:3)

26
    Indrák přidává čtvrtou branku Zlína. (17:4)

27
    Pernica vyloučen na dvě minuty. (17:4)

28
    Ivković střelou pod horní tyč přidává už osmnáctou branku domácích. (18:4)

28
    Indrák střelou k levé tyči snižuje. (18:5)

29
    Indrák vyloučen na dvě minuty. (18:5)

29
    Ivković přízemní střelou opět úspěšný. (19:5)

29
    Ivković po rychlé akci přidává už dvacátou branku domácích. (20:5)

30
    Lefan podržel opět domácí. (20:5)

30
    Paululík přízemní střelou přidává už jedenadvacátou branku. (21:5)

30
    Dominik Gelnar vteřinu před koncem poločasu přidává ještě branku číslo 22! (22:5)

30
    První poločas skončil. (22:5)

O vítězi dnešní utkání mezi domácími horníky z Karviné a ševci ze Zlína se nám s největší pravděpodobností rozhodlo již na konci prvního poločasu. Domácí házenkáři totiž po první třicetiminutovce rozstříleli hosty stavem 22:5. Karvinští házenkáři kráčejí jíž od prvních minut velice suverénně a zodpovědně za ziskem cenných bodů, které pro ně znamenají možnou vstupenku do házenkářského play-off. Svěřenci trenéra Hudečka v prvním poločase jednoznačně svou dominantní hrou ovládají palubovku a diktují tempo hry.

Poločasová přestávka je u konce. Za okamžik budeme pokračovat,

31
    Začal druhý poločas. (22:5)

31
    Zlín zahájil druhý poločas. (22:5)

32
    Plšek střelou k levé tyči střílí úvodní branku druhého poločasu. (22:6)

32
    Karviná o míč přišla. Zlín ovšem nepřekonal hned vzápětí Schamse v bráně Karviné. Z další šance zlínští trefuji břevno. (22:6)

34
    Jiří Užek vyloučen na dvě minuty. (22:6)

34
    Poloz nejprve neproměnil sedmičku, na podruhé ovšem Schamse prostřelit dokázal. (22:7)

34
    Mužík vyloučen na dvě minuty. (22:7)

35
    Radim Chudoba střelou z hranice brankoviště dává další branku domácích. (23:7)

35
    Zlín nepřesnou přihrávkou přišel o míč. (23:7)

35
    To samé předvedla hned Karviná. Naopak Indrák po rychlé akci přidává osmou branku hostí. (23:8)

36
    Mužík vyloučen na dvě minuty – druhý trest. (23:8)

36
    Jan Užek přidává střelou k tyči další branku domácích. (24:8)

37
    Tomáš Mlotek po rychlé akci přidává další branku domácích. (25:8)

38
    Schams teď drží Karvinou. (25:8)

39
    Veřmiřovský střelou pod horní tyč překonává Hrdinu. (26:8)

39
    Žůrek snižuje. (26:9)

40
    Chudoba střílí přesně k pravé tyči. (27:9)

40
    Oddechový čas pro domácí. (27:9)

41
    Žůrek utekl všem po levé straně a střelou k pravé tyči přidává desátou branku Zlína. (27:10)

42
    Veřmiřovský střelou k tyči opět neomylný. (28:10)

42
    Výborný zákrok Schamse. (28:10)

42
    Ivković střílí po rychlé akci přesně. (29:10)

43
    Tomáš Mlotek vyloučen za držení na dvě minuty. (29:10)

44
    Sláva Mlotek si teď nerozuměl se spoluhráči a zbytečně tak připravil Karvinou o míč. (29:10)

44
    Lukáš Frančík po přihrávce Radima Chudoby přidává třicátou branku domácích. (30:10)

45
    Schams podržel Karvinou! (30:10)

46
    Sláva Mlotek střelou přes obránce Zlína přidává branku číslo 31. (31:10)

46
    Poloz z pravé strany snižuje za Zlín. (31:11)

47
    Jan Užek střelou k tyči přidává další branku domácích. (32:11)

50
    Zlínští tak museli už střílet. Schams ovšem v bráně pozorný a drží Karvinou. (32:11)

51
    Jiří Užek střelou z dálky překonává Hrdinu. (33:11)

52
    Nepřesná střela Zlína. (33:11)

52
    Tomáš Mlotek trefuje pravou tyč. (33:11)

52
    Šáš dává dvanáctou branku HC Zlín. (33:12)

53
    Šáš vyloučen na dvě minuty. (33:12)

54
    Jiří Užek dělovkou k pravé tyči střílí další branku domácích. (34:12)

55
    Oddechový čas pro hosty. (34:12)

55
    Poloz vyloučen na dvě minuty za držení – druhý trest. (34:12)

55
    Ivković po rychlé akci přidává další branku Karviné. (35:12)

56
    Paululík střelou přes celé hřiště do prázdné brány dává další branku domácích. Hostující brankář se nestačil včas vrátit do brány, neboť Zlín to zkusil hrou bez brankáře. (36:12)

57
    Ivković s pomocí teče jednoho z hostujících hráčů přidává další branku domácích. (37:12)

58
    Ivković vyloučen na dvě minuty. (37:12)

58
    Jan Užek vyloučen na dvě minuty. (37:12)

58
    Plšek překonává Schamse. (37:13)

58
    Oddechový čas pro domácí. (37:13)

59
    Zbránek snižuje po rychlé akci Zlína. (37:14)

60
    Tomáš Mlotek se prosazuje i ve čtyřech! (38:14)

60
    Konec zápasu. (38:14)

Dnešní utkání mezi Karvinou a Zlínem končí zaslouženým vítězstvím domácího celku 38:14. O vítězi dnešní utkání mezi domácími horníky z Karviné a ševci ze Zlína se nám rozhodlo již na konci prvního poločasu. Tým trenéra Jaroslava Hudečka totiž po první třicetiminutovce rozstřílel svého soupeře stavem 22:5. Karvinští házenkáři kráčeli jíž od prvních minut velice suverénně za ziskem cenných bodů, které pro ně znamenaly možnou vstupenku do házenkářského play-off. Domácí hráči v prvním poločase jednoznačně svou dominantní hrou ovládli palubovku a diktovali tempo hry. Druhý poločas, kde domácí nadvláda ještě nabrala na své síle, byl kopií prvního. Domácí celek byl v dnešním utkání ve všech směrech lepším týmem, a proto zasloužené vyhrál.
    Domácí tak potvrdili v dnešním utkání roli favorita, porazili desátý tým extraligové tabulky o neuvěřitelných 24 branek a jasně tak dokázali své ambice pro postup do play-off. Zlín, který v minulém kole předvedl krásný výkon v zápase proti Jičínu, kde bojoval o čest, protože postup do play-off jim „utekl“ již dříve tak dostal na palubovce města horníků pořádně ledovou sprchu!

Nejvíce branek: Ivkovič 10, Chudoba 7, Veřmiřovský 4, Užek Jan 4 – Poloz 3/1, Plšek 3, Indrák 3.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák.

Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/1.

Vyloučení: 6 – 8.

Diváci: 420.

Jaroslav Hudeček , trenér HC OKD Karviná: " Dnešní utkání se mi hodnotí velmi dobře. Nikdo z nás před zápasem nečekal tak vysoké vítězství. Já jsem měl z utkání velké obavy. Zlínu totiž o nic nešlo, mohl tak hrát v klidu, bez nervů. Naopak nad námi ležela taková ta deka., jelikož my se nemůžeme dovolit klopýtnout. Jsem nesmírně rád, že hráči přistoupili k utkání zodpovědně, splnili veškeré taktické pokyny. Všichni hráči hráli od první do šedesáté minuty koncentrovaně, tak jak jsem si představoval. Věřme, že náš výkon bude mít podobnou stoupající tendenci a že to bude pokračovat takhle dál. "

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: " Domácí hráči dneska vyhráli zaslouženě, přehráli nás rozdílem třídy. My jsme udělali chybu v tom úvodu, kde jsme se dá se říct doslova zbláznili. Místo toho, aby jsme hráli svou hru tak jsme dělali jsme tam strašně moc technických chyb, měli jsme spoustu neproměněných šancí. Nechali jsme se strhnout rychlou hrou zbytečně rychlou hrou Karviné, což nás stálo mnoho sil. "

Já se s Vámi z Karviné loučím a přejí hezký zbytek dne. (20:52:30)