CSKA Moskva – Soči 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Jokerit – Minsk 2:3 (po pr.)
Petrohrad – N.Novgorod 6:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
HC Dinamo Minsk
Pátek 27.02.2015, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinki • Play-off KHL

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (20:34:18)

Stav série je 1:0 z pohledu Minsku.

Dnešní utkání sledovalo 11 728 diváků!

Československá stopa
    Petr Koukal (JOK) 1+0, čas na ledě 21:53
    Lukáš Krajíček (MIN) 0+0, čas na ledě 28:03
    Ivan Švarný (MIN) 0+0, čas na ledě 22:23

Je dobojováno, v prodloužení v čase 72:17 uklidil míč do sítě Matt Ellison a Minsk se tak ujímá vedení v sérii. Sledovali jsme vyrovnaný zápas, který okořenil obrat minského Dinama. Tato série bude jistě ještě velmi zajímavá, vedení jde na stranu Minsku.

72:17
    Matt ELLISON - 2:3

72:17
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Minsk otáčí skóre! Chybu v rozehrávce hosté využili a usadili se v pásmu, Bailen posunul na Lingleta a ten na MATTA ELLISONA, který ranou z předbrankového prostoru rozhoduje zápas! Asistence: Charles Linglet, Nick Bailen.

71:44
    Jokerit se za hlasitých ovací drží v třetině, na branku však zatím žádný nebezpečnější projektil nevyslal.

71:08
    Jokerit sice nepouští hosty k žádné větší akci, nicméně ty své proměňovat zatím v tomto prodloužení nedokáže.

70:47
    Jevgenij Lisovec podrazil domácího forvarda, trestu se však nedočkal.

70:32
    Jokerit se drží kotouče a snaží se vymyslet, co s ním. Nyní zkoušel skórovat Oskari Korpikari, jeho dělovka si však do klece Haugena cestičku nenašla.

69:49
    Topi Jaakola vyslal nebezpečnou dělovku, Lars Haugen si s ní však bez problémů poradil.

69:05
    Minsk se skvěle ubránil dublované početní výhodě a nyní Lars Haugen kryl střelu Tomiho Makiho. Tohle bude ještě zajímavý večer.

68:36
    Minsk však ubránil i tu a hraje v plném počtu.

68:13
    Jokerit má nyní už normální početní výhodu.

68:08
    Lars Haugen je doslova hrdinou, nyní likvidoval jednu dorážku za druhou. Jeho betony vše uhlídaly.

67:52
    Obrovské šance na straně Jokeritu nedokázali domácí zužitkovat! Velká šance!

67:08
    Matt Ellison bezpečně vyhodil kotouč a odjíždí střídat. Jokerit má stále okolo minuty dvojnásobné početní výhody.

66:36
    Pozor, Jokerit má přesilovku 5 na 3! Lukáš Krajíček (MIN) je vyloučen za nedovolené bránění na dvě minuty.

66:13
    Ilja Šinkevič (MIN) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

65:23
    Minsku nezbývalo nic jiného než vyhodit na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Haugena.

64:45
    Jokerit zatím Minsk k ničemu nepouští a soustředí se pouze na svoji hru, kterou má zcela pod kontrolou.

64:16
    Lars Haugen si připsal pohotový zákrok proti střele Vaanana lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravici.

63:45
    Tommi Huhtala mohl ukončit utkání! Nedokázal však bekhendem přestřelit beton Larse Haugena.

62:33
    Jokerit si vytvořil souvislý tlak a za podpory z ochozů drtí branku Haugena jedním projektilem za druhým.

61:40
    Jokerit bojuje v pásmu Minsku a snaží se dovršit utkání do vítězného konce, ovšem jedinou střelu Gundersona vytěsnil Haugen.

61:11
    Haugen si připisuje první zákrok prodloužení po střele Vaanena.

60:19
    Začalo první prodloužení a ihned mohl Huhtala ukončit zápas! Ve vzduchu však netrefil letící kotouč.

60:01

Tak Minsk v druhé třetině stihl vyrovnat. Nejprve v 52. minutě Ryan Vesce a poté o sedm minut později Charles Linglet. V playoff se však na body nehraje, proto i nadále zůstává stěžejní vítězství, kdo ho urve?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    A mohl být konec! Petr Koukal však mířil nepřesně.
    Charles LINGLET - 2:2

58:33
    Tak tohle domácí hodně zamrzí, Bailen vyslal od modré pohotovou ránu, kterou ve zmatku v brankovišti doklepl do sítě CHARLES LINGLET. Asistence: Nick Bailen, Jonathan Cheechoo

58:26
    Oddechový čas pro hosty. Ti to následně zkusí v šesti.

57:54

57:36
    Další projektil z hole Ohtamaa skončil mimo klec Minsku.

57:04
    Jokerit jen tak tak udržel pásmo a následně mohl jít ke střele Steve Moses, jenže pálil přesně do míst, kde číhala lapačka Haugena.

56:25
    Jokerit tlačí Minsk střelou za střelou. Nyní ji vyslal Niklas Hagman, jeho projektil ale Lars Haugen zvládl.

55:54
    Máme zde přesilovku pro domácí. Jonathan Cheechoo (MIN) nepomohl moc svým spoluhráčům, jelikož podrazil protihráče.

55:19
    Minsk se i nadále tlačí do třetiny Jokeritu a snaží se vyrovnat seč to jen jde, Jokerit si je ale vědom, že potřebuje vyhrát. Proto se úporně snaží bránit.

54:08
    Jere Sallinen vyslal ze středního pásma neskutečnou dělovku, ta minula klec Haugena jen o malý kousínek.

53:33
    Nyní se do útoku pošel dostat domácí Jokerit, ovšem jejich atak byl zastaven icingem.

52:46
    Minsk se nevzdává a snaží se vyrovnat, Jokerit se však zatím dobře brání.
    Ryan VESCE - 2:1

51:08
    Máme sníženo a schyluje se nám na drama! Ellison vyslal pěknou střelu, kterou stihl tečovat RYAN VESCE. Asistence: Matt Ellison

50:30
    Petr Koukal (JOK) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Jak si s touto početní výhodou poradí běloruský Minsk?

49:46
    Hra nabrala pomalejší spád, Minsk si drží kotouč a vyčkává na skulinku v obraně Jokeritu, kudy by mohl projet a vsítit kontaktní gól.

49:11
    To však změnil Szczechura, jeho projektil bezpečně lapil do své lapačky švédský mág Henrik Karlsson.

48:30
    Hraje se opět s velmi málo přerušeními, u puku je Jokerit.

47:15
    Jevgenij Lisovec drží kotouč za svou klecí a snaží se vymyslet novou útočnou akci minského Dinama.

46:32
    Minsk se stále chvíli zdržel v domácím pásmu, nyní je však ve své třetině a kontroluje hru.

46:17

45:48
    Henrik Karlsson bezpečně zneškodnil dělovku Nicka Bailena nádherným semaforem.

45:01
    Za bučení domácích příznivců si Minsk chvilku pobyl v pásmu a poté byl vystrnaděn domácí defenzívou.

44:17
    Daine Todd (JOK) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

43:33

43:27
    Ve vlastním oslabení ujel Vesce, byl však dobře bráněn. Dostal se pouze ke střele, kterou Karlsson zvládl.

42:48
    Což se snažil rozlousknout Steve Moses. Rána příklepem tohoto snipera však letěla mimo klec Larse Haugena.

42:15
    Jokeritu se nedaří usadit se v pásmu a vytvořit si souvislejší tlak.

41:33
    Máme zde přesilovku Jokeritu, za vysokou hůl si jde sednout Sergej Drozd (MIN).

41:18
    Atak domácího Jokeritu zastavuje zakázané uvolnění.

40:33
    Oskari Korpikari nedokázal nahodit kotouč do třetiny a puku se tak zmocnili hosté, konkrétně Nick Bailen se dostal ke střele, avšak byl Karlsson připraven.

40:08
    Třetinu začal Jokerit s kotoučem na svých holích.

40:01

Je za námi druhá třetina, po které je skóre opět o gól vyšší. Ve třicáté minutě dorazil do klece kotouč expardubák Petr Koukal a upravil tak na 2:0. Co se stane v další třetině? Šance nejsou četné, ale jsou na obou stranách. Čeká nás tak jistě ještě zajímavý zápas.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:23
    Přání nám mohl splnit Nick Bailen, jenže kotouč za záda Karlssona nedostal.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, uvidíme ještě nějaký gól?

38:20
    Dmitrij Meleško se zvládl uvolnit, ovšem nedokázal propasírovat kotouč za záda švédského mága v dresu Jokeritu.

37:23
    Z ničeho nic mohl Daine Todd přidat další fík! Ovšem se mu se situací nepodařilo vynaložit dobře a trefil pouze beton Haugena.

36:34

36:16
    Přechod do útočného pásma, který vedl Jonathan Cheechoo skončil rychleji než vlastně stihl pořádně začít. Hosty zastavil ofsajd.

35:54
    Jokerit se úspěšně brání náporu Minsku a Lukáš Krajíček musí pospíchat do vlastní třetiny pro vyhozený kotouč.

35:08
    Ryan Vesce se dostal ke střele, odkud pálí hvězda Washingtonu Alexandr Ovečkin. Jenže on ruského reprezentanta nenapodobil a gól nevsítil.

34:34
    Minsk si zahraje další přesilovku, na 2 minuty si jde sednout Tomi Maki (JOK), jelikož vyhodil hůl mimo hlediště.

34:11
    I po vypršení přesilovky se však Minsk za hlasitého bučení drží v pásmu Helsinek. Nakonec se pouze dostal ke střele Bujnickij, jehož pokus si s přehledem pohlídal Henrik Karlsson.

33:57

33:29
    Jokerit se zatím skvěle brání vůči tlaku Minsku. Dost mu k tomu pomáhají i místní fanoušci.

32:38
    Po střele Krajíčka se kotouč volně válel na ledové ploše, až do něj praštil jeden ze zadáku Jokeritu a kotouč tak opouští obranné pásmo domácích.

31:57
    Za podražení poputuje na trestnou Juhamatti Aaltonen (JOK).

31:35
    Helsinky tento gól nakopl. Domácí se drží kotouče a snaží se navýšit skóre.

30:57
    Nyní to mohlo být 3:0! U volného kotouče před prázdnou brankou však nikdo nebyl.
    Petr KOUKAL - 2:0

29:56
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují na dvoubrankové vedení. Linus Omark si skvěle objel branku a přihrál před před klec Haugena, kde se puku zmocnil PETR KOUKAL. Bývalý hráč Pardubic tak upravuje skóre na 2:0. Asistence: Linus Omark

28:39
    Meleškovi sebral možnost skórovat pohotovým zákrokem Topi Jaakola, Jokerit se tak ujímá puku a vyráží dopředu.

27:51
    Ochozy Hartwall arény nyní sledují pomalejší hokej, kterému momentálně dominuje držení kotouče Minsku.

26:24
    Jokerit dokázal skvěle projít do pásma, ovšem konec kombinace pokazil Aaltonen, jelikož si nedokázal zpracovat puk. Následně se pak ke střele dostal Daine Todd, i jeho rána však letěla mimo.

26:16
    Tempo hry krapet spadlo, u puku je Dinamo Minsk a kombinuje.

25:19
    Alexej Kaljužnyj sice vybojoval kotouč v útočném pásmu, avšak o něj vzápětí přišel. Hra se tedy stěhuje do středního pásma.

24:36
    Ke tvrdé ráně se dostal Ellison, ke svojí smůle ale minul klec Jokeritu.

24:10
    Jokerit Helsinky si za podpory z ochozů svého stadionu sebral puk ve svém pásmu a řítí se dopředu.

23:54
    HC Dinamo Minsk se provinilo zakázaným uvolněním, hra se tedy stěhuje před Larse Haugena.

23:40
    Následný pokus Petteriho Wirtanena lapil do své lapačky Lars Haugen, před kterým se nyní bude vhazovat puk zpět do hry.

23:08
    Minsk bez problému přežil oslabení a spěchal dopředu. Střelu si zápěstím vyslal Dmitrij Meleško, ovšem jeho projektil skončil na hrudi švédského gólmana Henrika Karlssona.

22:42

22:18
    Topi Jaakola nepěkně trefil ranou do lýtka Ivana Švarného. Slovenský zadák se nyní zotavuje z bolesti na střídačce.

21:33
    Po dlouhých kombinacích se dostal ke tvrdé střele Ryan Gunderson. Ani jeho rána, ani dorážka Steva Mosese v kleci neskončila.

21:02
    Minsk se sice stihl osvobodit, ovšem Jokerit se ihned vrátil do pásma a kombinuje.

20:42
    Nick Bailen (MIN) je vyloučen na dvě minuty za držení.

20:40
    Další střelecký pokus z hole Jere Sallinena skončil krapet nad klecí minského gólmana.

20:16
    To mu ovšem nevydrželo a k dorážce se dostal Niklas Hagman. Místní ostrostřelec však kotouč z otočky do klece za záda Haugena nedorazil.

20:03
    Začala druhá třetina a Minsk ihned přechází do útoku.

20:01

Je za námi první třetina. V té byl k vidění jeden gól, když v deváté minutě propálil od modré čáry Haugena Atte Ohtamaa. Žádná jiná větší šance moc k vidění nebyla, hraje se rychlý hokej a tak se jistě dalších gólů dočkáme v dalším průběhu zápasu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54
    Nepovedlo, ale mohlo se to povést na druhé straně. Tvrdý projektil Nicka Bailena však zneškodnil Henrik Karlsson.

19:25
    Jokerit se snaží dohrát třetinu v útočné třetině, povede se mu ještě vsítit branku?

19:03
    Petr Koukal se nyní pěkně uvolnil a vyslal tvrdou dělovku, tu však Haugen zneškodnil. Vhazovat se tak bude před gólmanem v dresu Minsku.

18:13
    Dmitrij Meleško se pokoušel o přechod do útočného pásma, načež jej však zastavil ofsajd.

18:03
    Oba týmy hrají v plném počtu.

17:03
    Hra ve čtyřech toho zatím moc nepřinesla, u puku je Minsk a převážně vymýšlí, co s ním.

16:02
    Máme zde první vyloučení tohoto utkání. Ossi Vaananen (JOK) je vyloučen na dvě minutky za krosček. Na druhé straně si zase jde odpočinout na dvě minuty za naražení Jonathan Cheechoo (MIN).

15:27
    Třetina se pomalu blíží ke konci a zatím jsme svědky opatrného hokeje. To nyní potvrdilo i zakázané uvolnění Tommiho Huhtaly.

14:34
    Nyní si však své slovo chce říct i Minsk a snaží se usadit ve své útočné třetině, čili v pásmu Helsinek.

13:14
    Slibná akce v podání Riku Hahla! Ten si pěkně povodil obranu, ovšem zakončil nepřesně. Jokerit se i nadále drží v útočné třetině.

12:11
    Hra i nadále pokračuje ve svižném tempu, oba týmy přechází z útoku do útoku velkou rychlostí.

11:18
    Domácí fandové nyní hlasitě povzbuzují své miláčky. Za odměny se mohli doškat gólu, ovšem pokus Petteriho Wirtanena skončil na rameni Haugena.

10:23
    Ossi Vaananen si dlouho držel kotouč a po chvíli jej následně nahodil do útočné třetiny, zde však Jokerit moc času nepobyl. Hraje se hodně nahoru dolů, ovšem bez větších šancí.

09:45
    Do útoku se vydal Minsk, avšak pokus Cheechooa kryje s přehledem Karlsson.

09:07
    Jokerit tento gól nabudil a podniká další útok dopředu.
    Atte OHTAMAA - 1:0

08:30
    Z původně nenápadného útoku je nakonec branka! ATTE OHTAMAA se zmocnil na modré čáře kotouče a přízemní dělovkou propálil naprosto vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence

08:15
    Helsinky si opět přivlastnily kotouč a opět podnikají výpad do útočné třetiny.

07:51
    Jokerit předvedl chybu v rozehrávce a u branky se ocitl Sergej Drozd! Kotouč však do klece nestihl dopravit.

07:29
    Atak Jokeritu netrval moc dlouho, malý kousek černé pryže je opět v pásmu domácích.

06:37
    Helsinky se ujaly kotouče ve středním pásmu a pomalým přechodem zahajují útok. Už se hraje velmi dlouho bez přerušení.

05:43
    Z ničeho nic se uvolnil Ossi Vaananen! Jeho projektil však letěl mimo Haugenovu klec.

04:29
    Jediný zástupce Finska v KHL se nyní pokoušel o vytvoření souvislého tlaku v pásmu Minsku, avšak neúspěšně. Běloruští tak přechází dál vstříc Karlssonově brance.

03:32
    Nyní se ke střele dostal Charles Linglet. Karlsson si tak po delší době sáhl na puk.

03:03
    Hra je zatím bez větších šancí a odehrává se spíše v prostředním pásmu.

02:15
    Další střelu vyslal Poysti, Maki ji zkoušel tečovat. Ovšem neúspěšně, a proto tak kotouč opouští třetinu Minsku.

01:56
    Riku Hahl vybojoval buly a Jokerit se snaží usadit v pásmu běloruského Dinama.

01:13
    Oba týmy se zatím spíše oťukávají, příčemž Ilja Šinkevič vyslal dlouhý pas do útočného pásma.

00:36
    Nyní se do útoku podívaly Helsinky, avšak jim puk co nevidět odebral Lisovec. Hra pokračuje atakem Minsku.

00:20
    První střelu si připsal Szczechura, jeho pokus Karlsson v klidu zneškodnil lapačkou.

00:08
    Série začala, Minsk přechází do útočného pásma.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, utkání začne za chvíli.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson, Jaakola, Vaananen, Ohtamaa, Todd – Hagman, Huhtala, Kapanen – Sallinen, Aaltonen, Wirtanen – Omark, Koukal, Moses – Poysti, Hahl, Maki

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Goroško, Krajíček, Šinkevič, Bailen, Švarný, Lisovec, Bujnickij, Badun – Szczechura, Cheechoo, Kaljužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Matěruchin, Meleško, Kulakov – Pavlovič, Stepanov, Drozd

Rozhodčí: Alexej Anisimov, Roman Gofman – Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v sérii:
    Petr Koukal (JOK)
    Ivan Švarný (MIN)
    Lukáš Krajíček (MIN)

HC DINAMO MINSK:

Minsk zakončil se ziskem rovných 100 bodů základní část na pátém místě. Se ztrátou 19-ti bodů na jeho soupeře Jokerit Helsinky. Minsk měl povedenou sezónu a rozhodně už teď skončí výrazně lépe než minulou sezónu, kterou zakončil na šestadvacátém místě. Od dob působení v KHL neměl Minsk lepší umístění, než je třinácté místo. Hráči jsou postupem do play-off jistě nabuzení a budou chtít předvést co nejlepší výkon a probojovat se co nejdál. Pomoci jim k tomu může i Jonathan Cheechoo, hráč s bohatými zkušenostmi z NHL, který má na kontě 9 vítězných gólů. Víc jich v KHL má pouze Alexandr Radulov, který má 10. Tato série bude jistě zajímavá, úvodní mač začíná dnes v 17:30 a já se na vás budu těšit.

JOKERIT HELSINKY:

Jokerit si vedl dobře, základní část první sezóny v KHL zakončil na čtvrtém místě v Západní konferenci se ziskem 119 bodů. Necelé dvě výhry ho pak dělily od třetího místa, kde číhala Moskva. Devatenáctibodový náskok na svého dnešního soka z Minsku je však minulostí. Nyní je Minsk soupeřem Jokeritu pro první kolo play-off. Helsinky se můžou pyšnit pátým nejproduktivnějším bekem celé soutěže, je jím Ryan Gunderson, který stihl nasbírat úctyhodných 36 bodů. Tentýž samý hráč je pak čtvrtý v počtu asistencí celé soutěže, získal jich 29. Největší zbraň Jokeritu je však Steve Moses, který měl po základní části v KHL nejvíce vstřelených gólů ze všech. Z šedesáti zápasů jich nastřílel 36, Minsk se tak do série má čeho a hlavně koho obávat.

Zdravím všechny fanoušky KHL. Základní část Kontinentální hokejové ligy skončila a začaly nám souboje o Gagarinův pohár. Dnes nám začínají 4 série play-off a my se podíváme na duel do Finska. Tamní Hartwall aréna bude svědkem souboje mezi domácím Jokeritem Helsinky a hostujícím HC Dinamo Minsk. Tímto utkáním vás provede Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 9. Ohtamaa, 30. Koukal (Omark) – 52. Vesce (Ellison), 59. Linglet (Bailen, Cheechoo), 73. Ellison (Linglet, Bailen)

Rozhodčí: Alexej Anisimov, Roman Gofman – Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov

Diváci: 11 728