Mountfield HK – Třebíč 8:1 (kon.) | PZ Kladno – Karlovy Vary B 3:4 (0:1 po s.n.) | Havířov – Vsetín 6:2 (kon.)
AZ Havířov
6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 27.02.2015, 19:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký večer z K&K PNEU Arény v Havířově. Na tomto ledě se dnes odehraje předposlední kolo Ligy juniorů – nadstavbové skupiny "O postup B". AZ Havířov se v tomto klání střetne s celkem VHK Vsetín.

Vsetín drží čtvrtou a zároveň poslední postupovou pozici do play-off. Havířov na něj ztrácí 6 bodů, což je dvě kola před koncem podle všeho rozhodující rozdíl. Pokud ale Havířov vyhraje dnešní a nedělní zápas v Třebíči za 3 body a Vsetín v posledním kole neuhraje s Přerovem ani bod, dojde ke shodě bodů. V takovém případě by se mělo rozhodovat podle počtu vítězných vzájemných zápasů. Ty má Havířov lepší.

I když je tedy téměř rozhodnuto, stále je ještě o co hrát. Už toto utkání nám napoví. AZ Havířov musím uhrát nutně tři body.

Zápas bude začínat od 19 hodin, jelikož se před tímto kláním ještě hraje utkání Extraligy staršího dorostu mezi Havířovem a Jihlavou.

6. Přerov 42:79 14b

Havířov i Vsetín jsou již na ledě a absolvují předzápasové rozbruslení. Pojďme se podívat na sestavy obou celků.

AZ Havířov: Kostka – Gawlas, Graca, Chroboček, Bahounek, Heinzl, Regoš, Trombík – Křibík, Churý, Vyčesaný, Taras, Fejko, Caruk, Macuh, Hendrych, Stružík, Lejčko

VHK Vsetín: Stojar (Bůbela) – Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Zuzaník, Štědrý – Surý, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Grygar, Stanislav, Valter, Jochýmek.

00:01

00:27
    O první střelu utkání se postaral Mikula, který zaměstnal Kostku střelou z levého kruhu. O chvíli později si první zákrok připsal i Stojar.

01:39
    Fejko se dostal do palebné pozice, ale přihrávkou hledal ještě výhodněji postaveného Caruka, ale ten puk nezpracoval a celá akce skončila v rohu.

02:39
    Vsetín se držel delší dobu v útočném pásmu, ale nic z tohoto optického tlaku nevytěžil. Střela Zuzaníka byla zblokována mimo.

03:08
    Radomír Churý si nabruslil nikým nehlídaný na pravý kruh a vyslal velmi dobrou střelu švihem, ale k jeho velké smůle trefil pouze horní tyčku!

04:34
    Vsetínští sice protečovali puk do útočné třetiny, ale tam se moc dlouho neohřáli.

05:43
    Josef Zuzaník dostal přihrávku mezi kruhy, odkud vystřelil. Kostka jeho pokus zneškodnil.

06:10
    Na druhé straně byl v podobné šanci Hendrych, ale i Stojar dokázal jeho pokus vyrazit.

06:21
    Josef Mikula (VSE), dvě minuty za podražení.

06:43
    Hosté vyhráli vhazování a ihned vyhodili. Následně se pokoušel dostat do útočné třetiny Vyčesaný, ale klička mu na modré nevyšla a Havířov bude muset začít opět od vlastní branky.

07:24
    Puk uvíznul na brankové síťce za brankou. Je zařízeno vhazování po pravici Stojara.

07:39
    A Havířov se ani dále v početní výhodě nedaří. Po přihrávce rukou je AZet vykázán do středního pásma.

08:02
    Rok Macuh vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

08:21

08:45
    Macuh to chtěl zkusit bekhendem na bližší tyčku, ale Stojar mu tam místo neudělal a následně o puk havířovský útočník přišel.

09:01
    Na druhé straně je přerušená hra pro posunutí branky. Pro Vsetín to ale před tím vypadalo poměrně slibně.

09:35
    Churý našel dlouhou přihrávkou na modré čáře Vyčesaného, který poslal puk na volného a rozjetého Křibíka, ten se dostal před brankáře, ale jeho bekhendový pokus mu Stojar lapil parádním zákrokem!

10:56
    Havířovská branka je opět mimo své povolené postavení. Vhazuje se po pravici Kostka.

11:14
    Filip Valter (VSE), dvě minuty za hákování.

11:51
    Křibík dostal přihrávku na modrou čáru, vystřelil, ale zcela minul branku. Po něm se do dobré šance dostal Graca, ale Stojar jeho střelu po ledě dokázal zneškodnit.

12:24
    A po krátké době pálil i Chroboček od modré, ale ani teď se domácí radovat nemohli.

13:14
    Hosté v plném počtu. Tato přesilovka byla ze strany Havířova odehraná mnohem lépe než ta první, ale hosté brání i nadále dobře.

13:59
    A vyloučení také na druhé straně. Robin Regoš (HAV), dvě minuty za hákování.

14:10
    Vsetín je mimo útočnou třetinu.

14:26
    Nyní už ale hosté kombinují v útočném pásmu. Tato kombinace ale neměla dlouhé trvání a brzy o pásmo Vsetín přišel.

15:05
    Hosté si musí dávat pozor na útočné choutky Havířov i během své početní výhody. Nechybělo moc a Hendrych mohl ujíždět sám na Stojara, o chvíli později mohl střílet Churý, ale obrana si s ním poradila.

15:55
    Až teď se Vsetínu podařilo vystřelit. Grygar to zkusil na Kostku z levého kruhu, ale neměl kudy by havířovského brankáře propálil.

15:59
    Domácí v plném počtu. Výhoda hostů je u konce a ani oni nemohou být spokojení.

16:45
    Michal Štědrý se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho příklep šel pouze do dobře postaveného Kostky.

17:19
    No Štědrý se v další pozici rozhodl puk pouze nahodit a ten byl nepříjemně tečovaný, ale naštěstí pro AZet mimo branku.

18:20
    Vojtěch Vašíček na nic nečekal a ihned poté, co se k němu dostal puk vypálil. Kostka vyrazil puk vysoko nad.

18:39
    O další střeleckou šanci tentokráte na druhé straně se postaral Bahounek, ale jeho pokus z levého kruhu šel do vyjetého Stojara.

19:06
    Při útočné snaze přejeli hosté ze Vsetína do ofsajdu.

19:50
    Obrovská šance Fejka v závěru třetiny! K Fejkovi se odrazil puk přesně na hokejku a stál před Stojarem zcela sám, ale své zakončení nezamířil moc přesně a celou šanci nakonec zazdil! To byla velká klika pro Vsetín.

20:00

Úvodní třetina nám moc šancí nenabídla, ale přeci jen do větších šancí se dostával Havířov. I přesto se ale ani jeden z celků nemohl radovat z branky a do šaten se jde za bezbrankového stavu.

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Vše je opět připraveno, zápas bude pokračovat druhou třetinou.

20:01

20:33
    Kuchařík našel přihrávkou zpoza branky úplně volného Mikulu, který si puk zpracoval a z velké blízky vystřelil na lapačku. Kostka jeho střelecký pokus dokázal schovat do výstroje, zde měl asi mířit útočník VHK někde jinde.

21:29
    Vojtěch Vašíček (VSE), dvě minuty za podražení.

21:41
    Heinzl přišel na modré o puk, ale nakonec celou situaci vyřešil a puk vybojoval ve středním pásmu zpět. Za nedlouhou se ale píská zakázané uvolnění Havířova.

22:11
    Grygar se dostal k puku a našetřil pro Vsetín cenný čas. Celkově se tato početní výhoda domácím juniorům vůbec nevede.

22:22
    Tak to bylo hodně přísné vyloučení pro domácí hráče! To se jen tak nevidí. Z vhazování byli postupně vykázáni dva hráči po sobě. Dvě minuty za zdržování hry patří hráčské lavici Havířova.

23:29

24:00
    Fejko se dostal k puku, trvalo mu delší dobu než vyhodil, ale podařilo se.

24:22

24:35
    A další hodně přísný trest na stranu Havířova. Havířovský hráč lehl do střely, ale na ledě uklouzl a smetl střílejícího hráče. Robin Regoš (HAV), dvě minuty za pád po nohy.

25:19
    Vyčesaný s Křibíkem mohli jet ve dvou na brankáře Stojara, ale nakonec z toho nebyla tak nebezpečná akce. Vyčesaný se ale dokázal natlačit do zakončení, které ale Stojar vykryl, havířovský hráč byl v těžkém úhlu a moc blízko brankáři.

25:50
    Střela Stanislava od modré zamířila hodně vysoko nad branku. Následně se puk při dalším pokusu odrazil do ochranné sítě.

26:19
    Nebezpečnou dorážku Surhé dokázal Kostka fantasticky vykopnout betonem, a to neměl moc času na přesun.

26:21
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín se ale z následné střely z mezikruží může radovat z úvodní branky utkání. To už bylo na Kostku příliš mnoho střel, které domácí Vsetínským dovolili. FILIP STANISLAV se opřel do puku, který někde projel pod výstrojí Kostky. Pro hosty je to využitá početní výhoda.
    Asistence: Tomáš Surý, Vojtěch Vašíček.

28:28
    Několik šancí domácího týmu po sobě! Nejprve se k několika dorážkám dostal Regoš, před ním se do brankoviště natlačil Macuh a úplně nakonec vystřelil z levého kruhu Churý, ale Stojar všechny šance domácích pokryl!

30:01
    Caruk střílel z mezikruží a puk šel jen malý kousek kolem tyčky!

30:05
    Aby jsme byli objektivní i nyní je vyloučení poměrně přísné. Na trestnou měli jít asi oba hráči. Filip Valter (VSE), dvě minuty za nedovolené bránění.

31:10
    Havířovu se ale tato přesilovka nedaří. Až po dlouhé době se ke střele dostal Graca, ale jeho pokus od modré byl vyražen Stojarem do rohu.

31:50
    A navíc domácí hráče přerušuje ofsajd. To nebudou mít trenéři velkou radost.

32:05

32:36
    A další šance pro Havířov. Filip Stanislav (VSE), vyhodil puk mimo hrací plochu a odsedí si tak dvě minuty.

33:26
    Po teči Gawlase se k odraženému puku dostal před brankou volný Graca, ale brankář Stojar jeho pokus betonem vytěsnil.

33:58
    Havířov právě vstřelil branku!
    Teď už ale mohou domácí hráči zvednou ruce nad hlavu. Využitá početní výhoda přišla vhod. Už se to nevyvíjelo pro domácí hráče dobře, ale nakonec se podařilo vyrovnat. JAN KŘIBÍK opět potvrdil, jak má přesnou střelu a podařilo se mu překonat Stojara.
    Asistence: Michal Vyčesaný, Daniel Graca.

34:51
    Domácí Havířov je rázem ve vedení! Havířovští to sehráli nádherně. To byla pohledná akce. Rok Macuh naservíroval přesnou přihrávkou puk JIŘÍMU LEJČKOVI jako na zlatém podnosu a ten už jen puk nasměroval za záda už bezmocného Stojara.
    Asistence: Rok Macuh.

36:30
    Havířov je na ledě nyní jasně lepším týmem. Karty se úplně otočily a jde to vidět. Daniel Graca vymyslel velmi chytrou akci. Graca lehce nahodil puk od modré na branku, na levém kruhu stál MICHAL VYČESANÝ, který změnil puku dráhu jeho letu přímo mezi betony Stojara. To byla velmi chytrá akce od obou!
    Asistence: Daniel Graca, Radomír Churý.

37:29
    A Havířov se i dále drží velmi dlouhou v útočném pásmu. Hosté mají s domácími nyní co dělat!

38:00
    Do dobré šance se dostal Regoš, ale jeho bekhendový pokus dokázal Stojar pokrýt.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Hosté budou rádi, jak budou moci odejít do šaten.

39:51
    Křibík se velmi chytře vytáčel do velké šance, ale hosté si s ním poradili a puk mu odebrali.

40:00

Tak ve druhé třetině se nám ale děly věci. Nejprve se Vsetín dostal do vedení, ale Havířov si využitou přesilovkou hodně pomohl. Od branky na 1:1 byl domácích plný led a jasně dominovali. Havířov vede po dvou třetinách 3:1.

Další třetina začne přibližně v 20:30.

40:01

40:47
    A branková smršť z konce druhé třetiny pokračuje i v této! Domácí hráči prostřelují Stojara počtvrté. Radomír Churý poslal puk na MICHALA VYČESANÉHO, který se přesnou střelou švihem trefil parádně nad rameno Stojara do růžku!
    Asistence: Radomír Churý, Daniel Graca.

41:20
    Vsetín je z tohoto dobrého vstupu do třetiny asi zaražen a píská se jejich icing.

41:40
    Po dlouhé době se do velké šance dostali i hostující hráči. Josef Zuzaník, ale trefuje pouze brankáře Kostku, který puk udržel mezi betony.

41:40
    Vzájemné vyloučení. Josef Zuzaník (VSE) a Jakub Hendrych (HAV), oba dvě minuty za hrubost.

42:31
    Už to vypadalo, že se do sebe pustí Graca a Surý, ale k bitce nakonec nedošlo. K vyloučení ale ano. Na trestnou jde pouze Tomáš Surý (VSE), dvě minuty za pád pod nohy.

43:15
    A další zajímavá akce. Churý našel přihrávkou volného Fejka, ale tomu střela z první nesedla a tak z této akce nebude nakonec nic.

43:53

44:30
    Dobré střídání zakončené dobrou střelou předvedla i dorostenecká lajna Havířova. Hendrych se dostal k zajímavé střele po přihrávce Macuha.

45:32
    Churý to udělal dobře, předvedl zasekávačku a i v pádu přihrál Křibíkovi, který puk zachytil a vystřelil, ale pouze nad branku Stojara.

46:44
    Fejko našel zcela volného Tarase, který ihned vypálil, ale Stojar jeho velmi nebezpečný pokus dokázal vykrýt. To byl ale parádní přesun!

47:45
    Oddechový čas pro hosty. Havířov je od vyrovnávací branky lepším týmem a hosté s tím musí něco udělat, pokud mají zájem ještě vyrovnat.

48:09
    Ale i nadále se hosté nemohou chytit. Hendrych projel do pásma a dokázal i zakončit, jenže v obtížné pozici. To byla snadná práce pro Stojara.

48:30
    Stanislav Filip se dostal na pravý kruh, nic nevymýšlel a vystřelil. Branku ale přestřelil.

48:58
    A další šance Stanislava, který ale ani napodruhé neuspěl.

49:08
    Radomír Churý (HAV), 2 + 10 minut za vražení zezadu.

49:49
    Hendrych s Fejkem v akci dva na jednoho ve vlastní oslabení! Nakonec z toho bylo zakončení Hendrycha, které zase tak nebezpečné nebylo.

50:30
    A ani nadále se hostům tato výhoda nedaří.

50:44
    Puk byl po střele jednoho z nich sražen do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Kostky.

50:58
    Křibík vyvezl puk, do zakončení se nedostal ale ušetřil hodně času.

51:16
    Hosté přeci jen branku dávají. Bylo to už sice po skončení přesilové hry, ale tlak z ní jim k tomu hodně pomohl. Filip Stanislav našel před brankou TOMÁŠE SURÉHO, který pohotově zakončil. Z této pozice neměl brankář Kostka nárok.
    Asistence: Filip Stanislav, Pavel Bumbál.

52:32
    Sledujeme zajímavý hokej. Hosty branka nabudila. A zahrají si přesilovku.

52:48
    Martin Caruk (HAV), dvě minuty za podražení.

53:53
    Vsetín se drží v útočném pásmu, kde kombinuje. Ještě to bude hodně zajímavé. Na konci celé akce byl Stanislav, který vystřelil a hned dva hráči hostů se pokoušeli puk dorazit. Kostka si poradil a puk ukryl.

54:34
    Rok Macuh se ocitl hned ve dvou šancích po sobě. Nejprve mu nevyšlo zakončení bekhendem, později se pokoušel zasunout puk kolem betonu a tyčky, ale tam prostor nebyl.

54:48

55:00
    Kostku musel podržet puk pod lapačkou před dojíždějícím Mikulou.

55:06
    Josef Zuzaník dostal puk ihned po vhazování na modré čáře a vystřelil. Kostka si povyjel a v pohodě puk pokryl.

55:39
    Graca se rozhodl pro střelu od bočního mantinelu, ale tady moc šancí neměl.

56:20
    Hendrych naservíroval puk Křibíkovi do parádní šance na zadní tyčce, ale Stojar předvedl famózní zákrok!

56:43
    Dvě velké šance pro Vsetín! V jedné z nich se zjevil Červínek, ale jeho zakončení dokázal Kostka betonem jen velmi těsně vyrazit mimo branku. Následně se puk před branku vrátil a podobně skončila i tato šance.

58:28
    Křibík se dostal do dobré šance v mezikruží, ale Stojar jeho pokus lapil lapačkou, to byl pěkný semafor.

58:28
    Oddechový čas pro domácí.

58:40
    Hosté hrají bez brankáře!

58:51
    To se ale hostům nevyplatilo. Do prázdné branky se z vlastního obranného pásma trefil JAN KŘIBÍK.
    Bez asistence.

59:13
    Tak ještě jeden gól v brance hostů ze Vsetína. Dnes je to parádní výkon domácích hráčů. David Chroboček posunul puk na ROKA MACUHA, který se trefil parádně a vymetl pavučinku v brance Stojara.
    Asistence: David Chroboček.

59:50
    Kuchařík se ještě dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, ale Kostka byl pozorný.

60:00

Domácí hokejisté si parádním výkonem došli pro zisk 3 bodů, které jim dávají ještě teoretickou naději na play-off, i když už to nemají domácí až zase tolik ve vlastních rukou.

Z Havířova je to pro dnešek vše, mějte se hezky a zase někdy napočtenou. (21:05:51)

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 34. Křibík (Vyčesaný, Graca), 35. Lejčko (Macuh), 37. Vyčesaný (Graca, Churý), 41. Vyčesaný (Churý, Graca), 59. Křibík, 60. Macuh (Chroboček) – 27. Stanislav (Surý, Vašíček), 52. Surý (Stanislav, Bumbál)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bůbela) – Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Zuzaník, Štědrý – Surý, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Grygar, Stanislav, Valter, Jochýmek