Litovel – Přerov 37:21 (kon.) | Jičín – Dukla 24:23 (kon.) | Plzeň – Lovosice 35:25 (kon.)
Hranice – Frýdek-M. 38:29 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
24:23 (16:12)
HC Dukla Praha
Neděle 01.03.2015, 10:30Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Hezké nedělní dopoledne přeji všem příznivcům mužské házenkářské extraligy. Konkrétně pak pak především fanouškům Jičína a Dukly. Souboj těchto dvou týmů hostí jičínská Sportovní hala.

HC Dukla Praha:

Pražský celek remizoval v minulém kolena domácím hřišti s Plzní 29:29. V poločase byl stav zápasu rovněž nerozhodný – 15:15.

Střelecky se nejvíce prosazoval David Šůstek, který mířil do černého celkem šestkrát. Pět přesných zásahů si připsali Jakubové Kastner a Sviták.

HBC Ronal Jičín:

Jičínští házenkáři v minulém týdnu cestovali ke svému zápasu do Zlína, kde nakonec podlehli rozdílem 3 branek – 28:25 (15:13).

Zdeněk Kubík zaznamenal v zápase 6 gólů, Bohumír Skopal a Tomáš Zeman vsítili po pěti brankách.

Postavení v tabulce:

Hráči Dukly Praha jsou v tabulce momentálně na 3. místem se ziskem 26 bodů.

Jičínští klesli po výhře Karviné nad Zlínem na 9. pozici. V dosavadních 19 odehraných kolech získali zatím 20 bodů.

Rozhodčí a delegát zápasů:

Utkání 20. kola mezi Jičínem a Duklou Praha budou rozhodovat pánové Marek Bečička a Jiří Horák.

Delegátem zápasu je pak pan Ivan Dolejš.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Skopal, Rychna, Krahulec, Král, Bareš, Lepieš, Drbohlav, Zeman, Groh, Čurda, Tomeš, Kubík. Trenér: Aleš Babák

HC Dukla Praha: Petržala, Rangl – Kern, Šimůnek, Sviták, Březina, Fulnek, Rams, Reichl, Mubenzem, Petružela, Jeníček, Kastner, Šůstek. Trenér: Jan Josef

Rozhodčí: Bečička, Horák.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Úvodní rozehrávku obstarali hráči pražského celku. (0:0)

1
    David Šůstek střelou z levé spojky otvírá skóre dnešního zápasu. (0:1)

2
    V jičínském dresu odpovídá vzápětí z pravé strany Bohumír Skopal. (1:1)

2
    Technickou střelou se z prostoru levého křídla prosadil Jakub Sviták. (1:2)

4
    V začínající 4. minutě Jičín opět srovnává, konkrétně to byl na levém křídle Zdeněk Kubík. (2:2)

4
    Autorem třetí branky v síti Dukly je David Krahulec, kterého našel přesným pasem brankář Filip Veverka. (3:2)

6
    David Krahulec zvyšuje vedení domácích na rozdíl dvou branek, opět se prosadil z rychlého brejku. (4:2)

7
    Za bránění v brankovišti je nařízen sedmimetrový hod pro Jičín. (4:2)

7
    Daniel Rangl byl proti Tomášovi Zemanovi úspěšnější. (4:2)

7
    Před sedmimetrovým hodem byl navíc vyloučen Vít Reichl, který již v předchozích minutách viděl žlutou kartu. (4:2)

8
    Prvním napomínaným hráčem Jičínských je Martin Lepieš. (4:2)

9
    Filip Veverka opět našel v brejku Davida Krahulce, který navyšuje vedení Jičína. (5:2)

10
    Odražený míč získal na brankovišti Bohumír Skopal a Jičín po první šestině zápasu vede rozdílem 4 branek. (6:2)

11
    Dalším napomínaným hráčem Jičína je David Krahulec. (6:2)

11
    David Šůstek střelou z devíti metrů snižuje na tříbrankový rozdíl. (6:3)

12
    Třetí žlutou kartu domácích viděl o několik chvil později Jiří Drbohlav. (6:3)

12
    Chytrou střelu vyslal na branku Filipa Veverky Jakub Sviták a ta skončila za zády jičínského brankáře. (6:4)

13
    Jakub Kern viděl z rukou rozhodčích žlutou kartu. (6:4)

13
    Bohumír Skopal našel lépe postaveného Zdeňka Kubíka a ten překonal Daniela Rangla. (7:4)

14
    Na 7:5 snižuje Dieudonné Mubenzem. (7:5)

15
    Jiří Drbohlav zakončil přesně akci Bohumíra Skopala. (8:5)

15
    Hodně rychle však na druhé straně odpovídá pivot Vít Reichl. (8:6)

15
    Nyní to jsou gólové žně. Autorem další jičínské branky je na pravém křídle hrající David Krahulec. (9:6)

16
    Tomáš Tomeš se prodral z pravé strany obranou Dukly a Jičín vede opět o čtyři branky. (10:6)

17
    Tomáš Tomeš dohrál míč do pravého křídla, odkud navyšuje vedení Jičínských Radek Král. (11:6)

20
    Tomáš Petržala si dokázal poradit se střelou Radka Krále. (11:6)

20
    Jakub Kastner prostřelil z pravého křídla Filipa Veverku. (11:7)

20
    Stejnou mincí však na druhé straně odpovídá Bohumír Skopal. (12:7)

21
    Nařízenou sedmičku proměnil Jakub Sviták. (12:8)

21
    Navíc byl na dvě minuty vyloučen Martin Lepieš. (12:8)

23
    Dukla využívá přesilovku, na 12:9 snižuje z rychlého trháku Filip Březina. (12:9)

23
    Bohumír Skopal svým 4. zásahem zvyšuje opět na rozdíl 4 branek. (13:9)

24
    David Šůstek se prodral obranou až k přesnému zakončení. (13:10)

25
    Bohumír Skopal vzápětí odpovídá svou pátou trefou do černého v dnešním zápase. (14:10)

25
    Se štěstím prostřelil při signalizované pasivní hře Davida Machalického Dieudonné Mubenzem. (14:11)

26
    Jakub Kastner je vyloučen na dvě minuty. (14:11)

26
    Za bránění v brankovišti bude následovat sedmičku pro Jičínské. (14:11)

26
    Tomáš Petržala vychytal Davida Krahulce. (14:11)

27
    Na rozdíl dvou branek snižuje opět juniorský reprezentant Dieudonné Mubenzem. (14:12)

27
    Pohlednou jičínskou akci zakončil přesným zásahem Martin Bareš. (15:12)

29
    Bohumír Skopal se prezentoval nádhernou individuální akci a svým šestým zásahem zvyšuje na rozdíl 4 gólů. (16:12)

30
    Ani Bohumír Skopal na sedmičce neuspěl, Tomáš Petržala byl úspěšnější. (16:12)

30
    První poločas skončil. (16:12)

31
    Začal druhý poločas. (16:12)

32
    Na dvě minuty je vyloučen Lukáš Rychna. (16:12)

32
    Za bránění v brankovišti je nařízena sedmička pro Duklu. (16:12)

32
    Jakub Sviták proměňuje a snižuje. (16:13)

34
    Na dvě minuty si nedobrovolně odpočine Ondřej Šimůnek. (16:13)

36
    Tomáš Tomeš zvyšuje vedení Jičína na rozdíl čtyř branek. (17:13)

36
    Okamžitě na něj navazuje Zdeněk Kubík a Jičín vede již pětibrankovým rozdílem. (18:13)

36
    Krásnou akci Dukly zakončil přesně z pravého křídla Štěpán Jeníček. (18:14)

37
    Jakub Sviták na nic nečekal a z deseti metrů snížil stav zápasu. (18:15)

38
    David Šůstek je dalším úspěšným střelcem. (18:16)

38
    Lukáš Rychna navíc fauloval Davida Šůstka při střelbě a je podruhé v zápase vyloučen. (18:16)

40
    Za tahání za dres je vyloučen David Šůstek. (18:16)

41
    Tomáš Tomeš z pravé spojky propálil vše, co mu stálo v cestě. (19:16)

42
    David Šůstek se jako vyloučený hráč vrátil na hřišti a ihned skóroval. (19:17)

43
    Tentokráte si Tomáš Petržala poradil se střelou Tomáše Tomeše. (19:17)

44
    Opět byl v souboji Tomáš Petržala – Tomáš Tomeš úspěšnější brankář Dukly Praha. (19:17)

45
    Na dvě minuty je vyloučen domácí hráč Jiří Groh. (19:17)

46
    Jakub Sviták mířil ze sedmimetrového hodu pouze do břevna. (19:17)

47
    Tomáš Tomeš se dokázal prosadit z nařízené sedmičky. (20:17)

48
    Za bránění v brankovišti je nařízena sedmička pro Duklu Praha. (20:17)

48
    Navíc je vyloučen na dvě minuty Radek Král. (20:17)

48
    Jakub Sviták překonal z nařízené sedmičky Filipa Veverku. (20:18)

49
    Filip Březina z levého křídla snižuje na rozdíl jediné branky. (20:19)

52
    Bohumír Skopal zvyšuje vedení Jičína z levé spojky, když mířil na vzdálenější tyč. (21:19)

52
    Vzápětí se z pravého křídla prosazuje Štěpán Jeníček. (21:20)

54
    Je srovnáno. Prosadil se Štěpán Jeníček. (21:21)

55
    David Krahulec vrací Jičínu nejtěsnější vedení, dokázal se prosadit z pravého křídla. (22:21)

56
    Tomáš Petržala si připsal velmi dobrý zákrok a dal svým spoluhráčům naději. (22:21)

57
    Petr Rams vyslal z pravé spojky nechytatelnou střelu. (22:22)

58
    Dukla se ujímá vedení, autorem branky je z rychlého brejku Dieudonné Mubenzem. (22:23)

59
    David Krahulec srovnává z pravého křídla. Do konce zápasu chybí 1 minuta a 58 vteřin. (23:23)

60
    David Krahulec se opět prosazuje z pravého křídla a Jičín necelou minutu před koncem vede o jeden gól. (24:23)

60
    Dukla Praha dohrává zápas bez dvou vyloučených hráčů, konkrétně Davida Šůstka a Víta Reichla. (24:23)