Litovel – Přerov 37:21 (kon.) | Zubří – Královo Pole 36:36 (kon.)
Sobota 28.02.2015, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů

Střelecké statistiky

Litovel: Konšel 7, Mičola 6, Barabáš 4, Juříček 3, Šmíd 2, Schmalz 2, Číhal 2, Nedoma 3, Hanák 3, Havlíček 3, Macek 2.

Přerov: Hradil 7, Pernička 7, Robert Buček 5, Jaroš 1, Šoustal 1. (13:59:51)

Ohlasy trenérů:

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: „Zvládli jsme utkání pravdy, které mělo jasně naznačit, jestli jsme lepší než Přerov, který je na konci tabulky, nebo se k němu přidáme do dvojičky. Zápas jsme zvládli po drobných problémech ve druhé polovině prvního poločasu, kdy nám nefungovala defenziva. Pár našich neproměněných šancí dalo Přerovu příležitost.
    Ve druhé půli se však jasně ukázala naše vyšší trénovanost a širší kádr. V momentě, kdy z našich hráčů spadla ta jakási deka a série porážek, tak předváděli pěkné akce a vrátili se do systémové hry. Přerov jasně převýšili a sebedůvěra do závěrečných bojů nám patřičně stoupla."

Robert Buček, trenér Sokol HC Přerov: „Hodnotí se mi to špatně. Nepředvedli jsme to, co jsme předvést chtěli. V každém případě jsme udělali strašné množství taktických chyb. Počítali jsme to a bylo jich šestadvacet. Z toho pramenila hromada trháků a Litovel má ty rychlé kontry velice dobře zvládnuté. Druhou půlku jí podle mě také velice dobře zachytal Pavel Prauzek a slušně jim fungovala i obrana. Tam se to v podstatě zlomilo a Litovel zvítězila."

Dámy a pánové, je za námi utkání 20. kola mužské extraligy házené mezi Litovlí a Přerovem. Domácí Tatran ve druhé půli zápasu již nepřipustil žádné drama a náskok čtyř branek z prvního dějství navýšil až na náskok šestnáctigólový. Házenkáři z Hanáckých Benátek celkově zvítězili 37:21 a připsali si čtvrtou výhru ve svém premiérovém extraligovém ročníku!
    Přerovští zůstávají stále bez bodu na posledním místě tabulky. Litovel je také na stejné pozici jako před zápasem, ale na kontě má místo sedmi již devět bodů.
    Ode mne je to vše, přeji Vám hezký zbytek soboty.

60
    Konec zápasu. (37:21)

60
    Nedoma už to nestihl, ale mrzet jej to nemusí, Litovel vítězí! (37:21)

60
    Zvlášť, když domácí přidali další gól. (37:21)

59
    Litovelské publikum již oslavuje čtvrtou výhru svého mužstva v jeho prvním extraligovém ročníku. A po právu, Tatranu už ho Přerov určitě nevezme. (36:21)

59
    Šmíd střílí a je to 36:21 pro Tatran. (36:21)

58
    Ještě dodatek k současnému stavu a vývoji utkání, Litovel kromě krásných gólů podává i skvělý výkon. Teď předvedla další nápaditou akci, Macek ale mířil těsně mimo. (35:21)

57
    Hradil alespoň upravuje skóre na 35:21. (35:21)

56
    Domácí Litovel dává krásné góly a po zásluze vysoko vede. (35:20)

55
    Jan Šmíd si vyskočil nad hostující obranu a vymetl levou šibenici! (35:20)

55
    Další výtečný zásah Pavla Prauzka! (34:20)

54
    Robert Buček koriguje na 34:20 (34:20)

53
    David Juříček se dostává do ideální střelecké teploty, teď proměňuje další únik. (34:19)

52
    Jakub Schmalz ovšem ihned odpovídá! (33:19)

52
    Po delší době se prosazuje také Sokol zásluhou Perničky. (32:19)

51
    Macek využívá brejk a Litovel před bouřlivou diváckou kulisou vede již o 14 branek! (32:18)