4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Pondělí 02.03.2015, 18:00 • Zimný štadión Detva • 1. liga play-off (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri treťom finálovom zápase 1. hokejovej ligy! Súboje sa zo Spiša medzi Spišskou Novou Vsou a HC 07 Orin Detvou presúvajú pod Poľanu, kde pokračujú ďalšími dvoma stretnutiami a aj dnes Vám zo zápasu opäť neunikne nič podstatné.

Vo finále je stav na zápasy medzi oboma klubmi vyrovnaný 1:1.
    Po prvom súboji, ktorý vyhrali Spišiaci 2:1 sa ujali vedenia v sérii. Všetko podstatné v tomto súboji sa odohralo v prvej tretine, kedy padli všetky góly. Lenže, ale ani v zvyšné dve dvadsaťminútovky sa diváci rozhodne nenudili. Atraktívny hokej pred skvelou kulisou bol však často prerušovaný vylúčeniami, videli sme ich až 10. Paradoxom ale je, že ani jedna presilovka nebola využitá. Dokonca sme videli aj trestné strieľanie v prospech Detvy, ale hosťujúci Fekiač v ňom skvelého Blažíčka nedokázal oklamať.

1. zápas: HK Spišská Nová Ves – HC 07 Orin Detva 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
    7. Hrubý, 14. Vartovník (Hamrák) – 11. Hajnik (Srnka, Petro)

Prvý zápas videlo priamo na štadióne 3069 divákov! To je kulisa, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani extraligisti. Atmosféra bola skutočne elektrizujúca.

Aj v druhom stretnutí začali úspešnejšie domáci, ktorí sa ujali vedenia na začiatku 8. min., keď po strele Vaica poslal puk za Volentiera domáci Findura. Po góle nasledoval aj osobný trest pre brankára Detvy, ktorý ako sám po stretnutí povedal: "Ja som si vedomý, že gól platiť nemal. Hráč išiel do mňa faulom. Dve minúty mali ísť na domácu stranu. Nie že gól platil. Rozhodca sa upískol. Ja som potreboval dostať zo seba emócie,“ uviedol Viktor Volentier. V polovici prvej tretiny prišlo vylúčenie obrancu Detvy Predajnianskeho a následne aj trestné strieľanie pre domácich, ktoré Findura už úspešne nezrealizoval. Detve trvalo pár minút kým sa otriasla z týchto minút. V závere druhej tretiny domáci svoje vedenie zvýšili v presilovke, keď po strele Horvátha puk do prázdnej brány dorazil Koky. Ešte v druhej tretine sa podarilo Detve znížiť, po spolupráci s Fekiačom sa presadil Themár 2:1. V polovici tretej tretiny domáci Bednár vyhodil puk a dostal dve minúty. Detva v presilovke trestala a opäť to bol Themár. V závere sa pokúšali domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nestalo sa a tak prišlo predĺženie. Tu gól nepadol a nasledovali nájazdy. Jediným úspešným strelcom sa stal znovu Andrej Themár a ten rozhodol o tom, že druhé stretnutie patrilo Detve.

Druhý zápas videlo priamo na štadióne 3624 divákov! Čo bolo o 555 divákov viac ako v prvom zápase.

2. zápas: HK Spišská Nová Ves – HC 07 Orin Detva 2:3 po s.n. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)
    8. Findura (Vaic, Smotrila), 38. Koky (Horváth, Krempaský) – 40. Themár (Fekiač), 51. Themár (Tupý), rozh. náj. Themár

V oboch stretnutiach na Spiši chýbal na ľade v drese Detvy obranca Jozef Sládok, ktorý bol disciplinárne potrestaný po treťom zápase semifinálovej série s Bardejovom. Sládok už nehral v štyroch stretnutiach a po druhom zápase na Spiši odpovedal tréner Dušan Kapusta kedy by sa mal vrátiť na ľad. „Sládok by mal v pondelok doma nastúpiť. Po určitom počte zápasov z jeho trestu sme požiadali o podmienku v čom nám zväz vyhovel dal mu podmienku.“
    Prvé stretnutie sa skončilo predčasne pre Juraja Petra, ktorý sa zranil a nenastúpil, ani v piatkovom zápase. Petra sme zastihli po zápase v útrobách štadióna. „Som zranený. Nechcem ho bližšie špecifikovať. Čakám ma vyšetrenie v nemocnici a po ňom uvidím, či tam mám niečo zlomené, alebo len narazené. Verím však, že ešte v tejto sérii budem môcť nastúpiť,“ dodal Petro. Na Petrovo zranenie reagoval aj tréner Dušan Kapusta. „Čo sa týka Ďura Petra predpokladám, že jeho zranenie si vyžiada pauzu nejakých 7 až 10 dní oddychu.“

V drese Spišskej Nové Vsi nedohral prvé stretnutie pre chorobu Matúš Leskovjansky a tak isto v druhom zápase pre zranenie predčasne skončil aj Richard Smotrila.
    Kapitán v pondelok a utorok hosťujúcej Spišskej Novej Vsi Ľubomír Vaic uviedol: „Stretli sa dva najlepšie celky, ktoré si toto finále zaslúžili hrať. Sériu môže pokojne rozhodnúť až siedmy zápas. V priebehu dvoch dní sa musíme dať rýchlo dokopy a vyhrať v Detve."

Autor prvého gólu v druhom stretnutí Michal Findura by si želal. „Najlepšie by bolo vyhrať hneď ten najbližší tretí duel a potom hneď aj štvrtý. Nemáme privysoké ciele, ideme od zápasu k zápasu. Teraz nás čaká ten tretí, ktorý chceme určite vyhrať.“

Skvelé výkony v oboch stretnutiach predvádzali obaja brankári. Robin Blažíček a tak isto Viktor Volentier v mnohých šanciach privádzali divákov do údivu aké čarovné zákroky predviedli. Aj vďaka ním padlo v dvoch zápasoch z hry len osem gólov a zo siedmich nájazdov bol úspešný len Andrej Themár.

Kapacita zimného štadióna v Detve nie je taká ako na Spiši, ale domáci čakajú, že by malo byť vypredané. S predajom lístkov sa začalo už v piatok ako uvádza stránka klubu na facebooku.

Zápas sa začína o 18:00. My vám z neho prinesieme všetky podstatné informácie prostredníctvom nášho textového prenosu. Ostaňte s portálom Onlajny.eu a určite Vám z duelu neunikne nič podstatné.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Volentier (Korytár) – Hataš, Pač, Sládok, Tupý, Zorvan, Prdajniansky, Pinka, Mačkovič – Hánik, Srnka "K", Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha "A", P. Fekiač "A", Themár – Jakubík, Buda. Tréner: D. Kapusta

HK Spišská Nová Ves: Blažíček (Gavalier) – Hrubý, Bednár, Gurčík "A", Cvengroš, Rojkovič, Horváth, Kramár, Ihnaťo – Lekovjanský, Hamrák, Vartovník – Findura "A", Vaic "K", Smotrila – Klinga, Koky, Krempaský – Podsedlý, Nagy, Halász P. Křemen.

Rozhodca: Štefík, Lokšík – Sčensný, Junek.

Atmosféra na zimnom štadióne v Detve bude dnes veľmi dobrá. 20 min. pred zápasom je už prítomných na rozkorčuľovaní 500 divákov.

Svetlá zhasli, čo je znak, že o malú chvíľu budeme svedkami predstavovania aktérov stretnutia.

Na ľadovej ploche máme štvoricu rozhodcov, ktorí budú viesť toto stretnutie.

Ako prvý od hostí vykorčuľoval na ľad Blažíček.

Hlásateľ ohlásil aj zostavu domácich a na ľade máme postupne oba celky.

Nasleduje hymna Slovenskej republiky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:30
    Diváci od úvodu povzbudzujú "Detva, Detva!" Na štadióne vládne skutočne skvelá atmosféra.

00:47
    Po Bednárovej šanci si pripísal prvý zákrok domáci Volnetier.

01:15
    V domácom drese vidíme na ľade už aj Jozefa Sládoka.

01:30
    Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením.

01:35
    Themár po vhadzovaní mieril mimo bránu.

02:26
    Hra je prerušená. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

03:10
    Hralo sa v strednom pásme. Parkhouse nahodil puk do útočného pásma. Pred bránou mu následne prihral Graham, ale Blažíček zneškodnil pokus domáceho hráča.

03:57
    Kanaet nedokázal udržať pásmo a následne sa dostali do šance Spišiaci. Zakončuje Findura. Volentier puk zneškodnil vo výstroji.

04:51
    Po strele Srnku tečuje puk pred Blažíčkom Žilka, ale brankár hostí zasahovať nemusí.

05:37
    Na druhej strane sa ocitol pred Volentierom osamotený Klinga. Puk z jeho hokejky mieril nepresne.

05:55
    Hra sa nám dostala na druhú stranu a od modrej čiary z otočky zakončil Themár. S ľahkým pukom si Blažíček poradil.

06:37
    Pred Volentierom robí poriadky Mačkovič s Nagyom.

06:49
    Volnetier opäť radšej puk podržal a hru prerušil.

07:10
    Prvá obrovská šanca Detvy. Pred bránu si nakorčuľoval Kanaet. Lenže jeho bekhendové zakončenie Blažíček hravo zneškonil.

08:50
    Rýchla akcia hostí. Do koncovky sa dostal Vaic. Puk prešiel medzi nohy Volentiera, našťastie pre Detvu ale prešiel iba celým bránkoviskom mimo bránku, kde ho domáca obrana dokázala odpratať do bezpečia.

09:14
    Za podrazenie dostáva dve minúty hráč hostí František Koky.

09:34
    Domáci sa v presilovke nedokázali udržať v pásme, hostia vystrašili Volentiera, ale bez efektu.

10:40
    Ani v ďalšom priebehu sa domácim v presilovke nedarí nič vymyslieť.

10:41
    Bude sa hrať 4 na 4 po hákovaní Dominika Kanaeta.

11:14
    Hostia v plnom počte.

11:22
    V oslabení sa dostal do obrovskej príležitosti Zorvan, keď mu puk prihral Fekiač, ale z blízka prestrelil.

12:23
    Hosťom sa podarilo na chvíľu udržať v pásme.

12:34
    Hájnik získal puk a vyviezol ho. Dostal sa pred Blažíčka. Zakončil, ale neúspešne.

12:41
    Detva v plnom počte.

13:11
    Za nedovolenú hru s vysokou hokejkou dostáva Martin Hájnik dve minúty.

13:35
    Viktor Volentier si poradil s obrovskou šancou Smotrilu.

14:00
    V oslabení mohla ísť do vedenia Detva. Hataš s pukom nakorčuľoval do útočného pásma. Našiel Říhu, lenže tomu puk skĺzol z hokejky.

15:08
    Hostia sa v presilovke zahryzli do domácich, ale presilovka sa bude končiť.

15:11
    Detva je v plnom počte.

15:34
    Následne mal ďalší strelecký pokus Žilka, ale aj stým si Blažíček poradil.

15:50
    Postavenie mimo hry hráčov Spišskej Novej Vsi.

15:57
    Nahodený puk hostí skončil na zakázanom uvoľnení.

16:09
    Vartovník sám pred Volentierom zakončoval, ale domáceho brankára neprekonal pri prvom a následne ani pri druhom pokuse. Stav je stále nezmenený 0:0.

16:57
    Po strele Finduru poslal Volentier puk betónom na strop štadióna.

17:54
    Říha hľadal pred bránou Themára, lenže prihrávku vypichol Blažíček.

18:49
    Po strele Halásza zblokoval puk Zorvan.

18:58
    Na druhej strane tesne minul odkrytý kúsok brány Kanaet.

19:01
    Posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou 20 min veľmi kvalitného hokejového stretnutia, v ktorom sme však zatiaľ gól nevideli, ale za to šancí bolo dosť. Obaja brankári predvádzajú skvelé výkony a do šatní sa odchádza za stavu 0:0.

Domáci hráči vyšli na ľad a to je znak, že sa blíži úvod druhej tretiny.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:35
    Domáci v rozohrávke stratili puk na modrej čiare a po strele Hamráka zasahuje Volentier.

20:54
    Ľahký puk Mačkoviča zráža Blažíček na zadný mantinel.

21:52
    Domáci poslali puk cez všetky čiary a nasleduje zakázané uvoľnenie.

22:13
    Ďalšia obrovská šanca Detvy. Zorvan našiel Grahama a ten pred bránou Parkhoseho, ktorý sám pred Blažíčkom neuspel.

22:23
    Detva dala gól!

Po strele Zorvana tečoval puk pred bránkou DOMINIK KANAET a puk následne zastavila až sieťka za Blažíčkom! Detva sa tak ujala vedenia. Asistencie: Ivan Zorvan, Branden Parkhouse.

23:15
    Za podrazenie dostáva Matej Hamrák dve minúty.

23:57
    Leskovjanský získal puk a oslobodil tak svoje mužstvo.

24:37
    Detva stratila znovu puk a hostia sa tak bránia veľmi dobre.

25:00
    Postavenie mimo hry Detvy a do konca presilovky zostáva 15 sekúnd.

25:15

25:31
    Aj Detva sa bude musieť brániť. Na trestnú lavicu odišiel Ivan Zorvan za nedovolenú hru zo zdvihnutou hokejkou.

26:27
    Po strele Hamráka zasiahol puk domáceho brankára Volentiera do masky a hra musí byť prerušená.

27:31
    Parkhouse v záver oslabenia podržal puk za bránou súpera.

28:01

Hataš našiel pred bránou JAKUBA ŽILKU, ktorý zvýšil domáce vedenie na 2:0.
    Asistencia: Marek Hataš.

28:25
    Za hru vysokou hokejkou dostáva Nagy dve minúty.

28:32

Domáci bleskovo využili presilovku, keď Říha vyhral buly a ANDREJ THEMÁR nedal Blažíčkovi šancu 3:0.
    Asistencia: Lukáš Říha.

28:32
    Oddychový čas trénera Spiškej Novej Vsi.

29:43
    Detva bude hrať ďalšiu presilovku.

30:44
    Parkhouse mohol prikrášliť vedenie domácich ďalším gólom, lenže minul bránku. Na druhej strane sa ocitol pred Volentierom Hamrák, ale jeho pokus domáci brankár vyrazil mimo priestoru troch žrdí.

31:43
    Hostia sú v plnom počte.

33:11
    Viktor Volentier opäť potvrdil, že play-off ho zastihlo vo forme. Blysol sa ďalším ukážkovým zákrokom.

34:24
    Fekiač vyhral buly, ale to sa bude opakovať.

35:16
    Hamrák z pravej strany vyslal ďalší puk na Volentiera. Domáci brankár ho znovu zrazil na zadný mantinel.

36:12
    Po strele Sládoka sa neujala ani jedna z dvoch dorážiek Jakubíka.

37:20
    Domáci kapitán Srnka teraz zahodil nemožné. Pred Blažíčkom bola mela a puk poskakoval. Brankár hostí ležal na ľade, ale Srnka poslal puk ponad bránu.

37:28
    Ďalšie vylúčenie domácich. Za krosček dostáva dve minúty Ivan Zorvan.

38:27
    Detva vyhodila puk a môže striedať.

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:12
    Volentier teraz nevedel, kde je puk. Do bránkoviska sa nahádzali takmer všetci hráči pred ním, lenže rozhodca bol blízko a videl, že puk v bráne nie je.

39:28

39:54
    Domáci dohrávajú druhú tretinu s pukom na hokejkách.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou ďalšiu tretinu finálového stretnutia. Po 40 min. je už stav 3:0 v prospech Detvy. V druhej tretine sa do listiny strelcov zapísali postupne Kanaet, Žilka a Themár.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:40
    Po strele Vartovníka vyrazil puk Volnetier na hlavu hráča hostí, ktorý následne nevedel, kde je puk.

Dnešné stretnutie sleduje 1050 divákov.

42:01
    Themár zadovkou hľadal Říhu. Ten však puk nespracoval ideálne.

43:00
    Predajniansky trafil len nohy Podsedlého a následne sa dostal puk na hokejku Themára, ktorý trafil len lapačku Blažíčka.

43:59
    Hra ja momentálne za bránou Detvy. Lenže domáci hráči vzali puk súperovi a dostali sa do útočného pásma.

44:34
    Kanaet si nerozumel s Grahamom. Následne ich doplnil parťák Parkhouse, ale domáci aj tak nič nevymysleli.

45:02
    Puk hostia pália z každej pozície. Volentier nevie kde sa pohnúť v bráne, ale našťastie pre domácich napokon všetko s pokojom vyriešil.

46:14
    Žilka si položil Blažíčka, ale prekonať sa mu ho nepodarilo.

47:32
    Zakázané uvoľnenie Spišiakov.

47:48

Opäť sa po spolupráci s Říhom presadil ANDREJ THEMÁR, keď prestrelil Blažíčeka. Detva tak vedie už 4:0.

49:19
    Po zakončení Parkhouseho sa pokúšal spoza brány puk dostať do siete Graham, ale Blažíček zasiahol a betónom puk zastavil.

51:10
    Domáce obecenstvo skanduje "Detva, Detva!" Divákov Spišskej Novej Vsi tu dnes nemáme.

51:26
    Hra je prerušená a pri mantineli zostal po náraze ležať Jakub Žilka. Rozhodcovia ostali pokojní vylučovať sa nebude. Žilka je v opatere lekára.

Žilka za pomoci spoluhráčov odchádza na hráčsku lavicu.

52:48
    Po strele Krempaského vyrazil Volentier puk vyrážačkou mimo bránu.

53:56
    Hostia si v strednom pásme nerozumeli.

54:34
    Zorvan vyhodil puk za mantinel, ale nepôjde na trestnú lavicu, keďže puk bol tečovaný.

54:47
    Kanaet našiel Pakrhouseho, ktorý si nakorčuľoval do dobrej pozície. Zakončil, ale Blažíček puk vyrazil.

55:03
    Hostia začali dohrávať nebezpečne súboje pri mantineloch.

56:35
    V závere bude nasledovať presilovka pre Detvu. Na trestnú lavicu odišiel Jozef Hrubý.

57:38
    Miesto zraneného Žilku vidíme na ľade Budu. Po stretnutí zistíme zdravotný stav Jakuba Žilku.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:35
    Hostia v plnom počte a Ľubomír Vaic hral s vysokou hokejkou.

Diváci skandujú meno Viktor Volentier.

59:11
    Záver sa už len dohráva.

59:30
    Diváci vstali a tlieskajú domácim k zalúženej výhre a čistému kontu Viktora Volentiera.

60:00

Skončilo sa tretie finálové stretnutie medzi Detvou a Spišskou Novou Vsou. Detva sa po výhre 4:0 ujala vedenia v sérii 2:1 a už zajtra je na programe ďalší súboj a znovu sa bude hrať pod Poľanou.

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva): " Bol to všeobecne ťažké zápas. Po dvoch náročných stretnutiach vonku a vyrovnanom stave 1:1 sme dnes dnes nezačali dobre. Hrali sme prvú tretinu dosť nervózne. Upokojili sme sa až v druhej tretine po góloch. V tretej tretine sme to len potvrdili. Podali sme veľmi dobrý kolektívny výkon v výborným brankárom v bráne, čo v play off je veľmi dôležité. Vyhrať 4:0 je veľmi krásne. Musíme sa teraz však pripraviť na ďalší domáci zápase."

Petr Křemen (tréner HK Spišská Nová Ves): "Prvá tretina bola v našej réžii.Mali sme aj niekoľko šancí, ktoré sme mali využiť a ísť do vedenia. Lenže stretnutie sme si prehrali v druhej tretine v priebehu šiestich minút, kedy sme inkasovali tri góly. Za stavu 3:0 je veľmi ťažké niečo s výsledkom urobiť. Zápas sa už len dohrával. Teraz sa musíme poriadne vyspať a pripraviť sa na zajtrajšie dôležité stretnutie." (21:20:27)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 23. Kanaet (Zorvan, Parkhouse), 29. Žilka (Hataš), 29. Themár (Říha), 48. Themár (Říha)

HK Detva: Volentier (Korytár) – Hataš, Pač, Sládok, Tupý, Zorvan, Predajniansky, Pinka, Mačkovič – Hánik, Srnka "K", Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha "A", P. Fekiač "A", Themár – Jakubík, Buda. Tréner: D. Kapusta
    HK Spišská Nová Ves: Blažíček (Gavalier) – Hrubý, Bednár, Gurčík "A", Cvengroš, Rojkovič, Horváth, Kramár, Ihnaťo – Lekovjanský, Hamrák, Vartovník – Findura "A", Vaic "K", Smotrila – Klinga, Koky, Krempaský – Podsedlý, Nagy, Halász Tréner: P. Křemen.

Rozhodčí: Štefík, Lokšík – Sčensný, Junek