Liberec – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Plzeň 3:2 (kon.)
Sparta – Třinec 6:5 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Zlín – Slavia 3:2 (kon.)
Pardubice – Litvínov 0:2 (kon.)
HC Sparta Praha
6:5 (1:2, 3:2, 2:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 01.03.2015, 18:20 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Dnešní onlajn přenos končí, děkujeme vám za pozornost a těšíme se na opětovné setkání ve čtvrtfinále! (20:46:55)

Sparta otočila vývoj utkání a vítězí nad třineckými Oceláři 6:5 v základní hrací době. Pro Spartu je to třetí vítězství nad Moravany v této sezoně. Třinec dnes sice prohrál, ale status vítěze základní části extraligy už mu nikdo nevezme. Sparta nastřádala v 52. kolech 94 bodů a zůstává na konečném 4. místě. Ve čtvrtfinále narazí na Hradec Králové. Třinec, který v základní části nasbíral 107 bodů, se jméno svého prvního soupeře v play off dozví až po odehrání předkola play off.
    Nejlepším hráčem Třince je vyhlášen Antonín Pechanec, za Spartu pak Martin Novák.

60:00

59:49
    Sparta vyhazuje na zakázané uvolnění a Třinec si bere oddechový čas.

59:16
    Třinec to zkouší bez brankáře se šesti muži v poli!

58:16
    Svoboda vyráží Piskáčkovu střelu od modré čáry, která mířila mezi jeho betony.

57:23
    Janus chytá do lapačky svižnou střelu Milana Doudery od modré čáry.

56:38
    Třinci se krátí čas na vyrovnání. Vhazuje se po levici Januse, který v této třetině neměl zatím moc práce.

55:34
    Sparta už hraje v plném počtu, ale zastavil ji ofsajd.

55:05
    Po jednom ze střetů u mantinelu odchází z ledu za doprovodu lékaře třinecký Orsava.

54:18
    Třinec se zatím nedostal ke střele, naopak musí po vyhození Sparty začínat zpoza vlastní branky.

53:25
    Třinec si zahraje přesilovku, před brankou se provinil držením Lukáš Cingel (SPA).

52:49
    Další branku Sparty mohl ze samostatného úniku přidat Pech, ale Svoboda jeho kličku do forhendu a následnou střelu vykryl betonem!
    Dominik VOLEK - 6:5

52:14
    Sparta právě vstřelila branku!
    DOMINIK VOLEK dává hodně důležitý gól, protože Sparta se tak necelých osm minut před koncem základní hrací doby dostává do vedení. Sparťanský útočník dostal zpětnou přihrávku od Réwaye a z mezikruží příklepem propálil Svobodu. Asistence: Martin Réway a Dominik Bílek.

51:45
    Oba týmy už jsou v plném počtu, vhazuje se po pravici třineckého brankáře.

49:42
    Bude se opět vylučovat, ale tentokrát na obou stranách. Za vzájemný konflikt odcházejí na dvě minuty pykat Martin Réway (SPA) a Jurij Repe (TRI).

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 20. Novák (Mikuš, Kumstát), 27. Novák (Réway, Piskáček), 31. Cingel (Forman), 36. Polášek (Réway, Pech), 47. Ďaloga (Réway), 53. Volek (Réway, Bílek) – 10. Matuš (Doudera M., Doudera L.), 16. Roth (Klepiš, Hrňa), 22. Pechanec (Matyáš), 39. Chmielewski (Pechanec), 46. Chmielewski (Pechanec, Sztefek)

HC Sparta Praha: Janus (Král) – Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Eminger, Hrbas, Bílek – Réway, Volek, Buchtele (A) – Kumstát, Pech (C), Novák – Forman, Cingel, Chlapík – Procházka, Černoch, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač
    HC Oceláři Třinec: Svoboda (Šimboch) – Roth (A), Trončinský, Nosek, Foltýn, Matyáš, Repe, Doudera M., Doudera L. – Hrňa, Klepiš, Orsava (C) – Matuš, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Pechanec, Sztefek – Cienciala, Jašek, Kovařčík. Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Jelínek, Pešek