NY Rangers – Nashville 4:1 (kon.) | Chicago – Carolina 5:2 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
HC Motor České Budějovice
5:4 (3:0, 2:2, 0:2)
HC Litvínov
Úterý 03.03.2015, 18:00Play-out DHL extraligy juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte na onlajnu zápasu, který může být pro HC Motor klíčový v celé sezóně. Situace ve skupině hrající o baráž se vyvinula po víkendových zápasech příznivě pro HC Motor. Jediný soupeř v boji o baráž, Dukla Jihlava, totiž nečekaně prohrála doma s Olomoucí 2:5. V současné době má tedy odehráno o jeden zápas více a ztrácí stále tři body. Pokud tedy v úterním zápase Jihočeši porazí HC Litvínov, bude náskok Motoru na Duklu již šest bodů a to vše dva zápasy před koncem. Znamená to, že by Budějovičtí již nemohli být předstiženi, a to i v případě, že Dukla oba své zápasy vyhraje a Motor prohrál. V případě rovnosti bodů by totiž přišly na řadu vzájemné zápasy a tam jasně vedou Jihočeši 4:1 a měli by tak záchranu extraligy pro letošní sezónu v kapse.

Severočechům vůbec o nic nejde. Litvínov má totiž jistotu záchrany již dávno danou a soutěž může jen dohrávat. Že to nebere na lehkou váhu, dokazuje i zápas z 12. února, kdy Motor v Litvínově vedl o dvě branky ještě ve třetí třetině a nakonec podlehl 4:5sn.

Domácí do tohoto duelu nastupují v nejsilnější možné sestavě, tedy i se všemu hráči, kteří již hrají za A tým, včetně Luboše Roba.

00:01

00:23
    HC Motor v první šanci. Luboš Rob a Emil Švec si přihráli a byli před brankou. Luboš Rob trefil gólmana.

01:27
    Jihočeši zakládají útok za vlastní brankou a už postupují dopředu.

02:37
    První přesilovka domácích. Petr Ujfaluši (LIT) – 2 minuty- hákování – 5/4.

03:26
    Domácí jsou již usazeni v útočném pásmu, ale Hanus trefil od modré pouze bránícího hráče.

04:15
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovku. Nejprve ve velké šanci trefil Tomáš Guman jen brankáře Spěšného, který vyrazil puk před sebe a tam ho EMIL ŠVEC dorazil do odkryté branky.Asistence: Tomáš Guman. Luboš Rob

04:37
    Milan Břečka (CEB) a Martin Mical (LIT) – 2 minuty- hrubost- 4/4.

04:58
    Petr Škopek vystřelil, brankář Spěšný puk vyrazil tágem a z mezikruží se trefil JOSEF MATOUŠEK.

05:56
    Hosté teď chvíli byli nastěhováni v útočné třetině, ale už zase mají puk ve své moci Jihočeši.

06:37
    5/5.

06:41
    Jakub Šuhaj (CEB) – 2 minuty – držení – 4/5.

07:45
    Severočechům se zatím přesilovka příliš nedaří.

08:37
    5/5. HC Motor se bez problémů ubránil.

09:19
    V zápase zatím jasně dominují domácí, kteří se opravdu snaží ze všech sil a je to na ledě i vidět.

10:15
    Milan Břečka(CEB) – 2 minuty – podražení – 4/5.

10:55
    Marek Baránek pálil od modré a Mazúch vyrazil koncem lapačky.

12:05
    Tentokrát hraje Litvínov přesilovku aktivněji, ale ke gólu to nevede.

12:15
    5/5.

13:23
    O puk se teď bojuje za brankou domácích u mantinelu.

13:31
    Petr Škopek dostává 10 minut za řečnění.

13:50
    Hosté se po dvou přesilovkách dostali do hry a stále více vystrkují růžky.

14:44
    Luboš Rob vystřelil od mantinelu a trefuje náruč Spěšného.

15:15
    Martin Mical pálil z první přesně k tyči a Mazúch ukázal svoje kvality a puk stačil vyrazit.

16:50
    Jan Bárta zavezl puk do třetiny, kde našel najetého JAKUBA ŠUHAJE a ten prostřelil brankáře hostí. Asistence: Jan Bárta, David Ruda

17:50
    Puk drží na svých holích domácí hráči a snaží se kombinovat.

18:20
    Marek Baránek (LIT) – 2 minuty- nedovolené bránění – 5/4.

18:52
    Michael Kutiš střílí od modré a Spěšný vyráží.

19:38
    Tomáš Guman přestřelil odkrytou branku Litvínova.

20:00

V první části byli jasně lepší domácí, kteří dali i tři branky a utkání zatím ovládají. Litvínov se dostal do hry hlavně díky přesilovkám, ale nedokázal je využít.

20:01

20:23
    5/5.

20:41
    Další střelu Kutiše vyrazil Spěšný vedle branky.

21:09
    Domácí opět tlačí, ale na ledě zůstal ležet David Vostárek. Už se zvedá a jede na střídačku.

21:09
    Petr Panáček(CEB) – 2 minuty – vysoká hůl – 4/5.

21:42
    Jihočeši se vysvobodili se sevření svého soupeře.

22:00
    Milan Břečka(CEB) – 2 minuty – držení – 1:09 -3/5.

22:22
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku. Po klasickém zámku našel Trübenekr před branku volného DOMINIKA ŠTĚPKU a ten měl snadnou úlohu. Asistence: Jan Trübenekr

22:42
    Po střele Josefa Stříbrného se nejlépe zorientoval PETR UJFALUŠI a snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Josef Stříbrný

22:42
    Oddechový čas pro domácí tým.

23:25
    Martin Koupal(CEB ) – 2 minuty – podražen – í4/5.

24:46
    Stačila chvilka a hosté doslova vstali z mrtvých a z jasného zápasu je drama.

25:25
    5/5.

25:56
    Jihočeši jsou zpět! Jan Bárta byl na konci pěkné kombinace domácích a prostřelil Spěšného.

26:40
    Luboš Rob (CEB) – 2 minuty – hákování – 4/5.

27:11
    Severočeši sevřeli domácí celek před brankou a zatím si zámek drží.

28:11
    Jan Trübenekr trefuje tyčku a od ní letí puk do ochranné sítě.

28:31
    Petr Ujfaluši (LIT)- minuty – podražení – 5/4.

29:58
    Budějovičtí měli sice tlak před brankou, ale do zakončení se nedostali.

30:31
    5/5.

31:05
    Po delší době se hraje v plném počtu hráčů na ledě a snad nám to chvíli vydrží.

32:03
    Nepřesnosti na obou stranách.

32:57
    Emil Švec našel rozjetého LUBOŠE ROBA. Ten si pohrál s obráncem a prohodil puk brankáře po ledě mezi betony do branky. Asistence: Emil Švec

34:05
    Branka posadila Motor opět na koně. Teď se hraje opět výhradně před brankou Severočechů.

34:51
    Teď se ovšem probudili i hosté a chvíli byli usazeni před Mazúchem, ale ten nakonec neměl moc práce.

35:40
    Opět je hra před Spěšným a ten raději ztlumil nahození Jakuba Šuhaje.

36:07
    Strkanice před brankou Litvínova končí bez vyloučení. Tentokrát byli rozhodčí milosrdní.

36:42
    Tentokrát už rozhodčí opět zvedají ruce a bude se vylučovat. Jindřich Sklenička (LIT) – 2 minuty – faul loktem – 5/4.

37:33
    Zámek domácího týmu byl sice těsný, ale další branka z toho nebyla.

38:42
    5/5.

38:58
    Josef Stříbrný pěkně vystřelil k tyči a Mazúch měl lapačku připravenou a puk v ní našel.

39:21
    Petr Ujfaluši si najel na kruhy a Mazúch opět předvedl zákrok lapačkou a uchránil svůj tým od další branky.

40:00

Velice zajímavá třetina skončila. Nejprve hosté dali rychle dvě branky a dostali se do hry. Domácím pomohl oddechový čas a dali se zase dohromady. Nakonec opět vedou o tři branky jako po první části.

40:01

40:37
    Puk je na hokejkách domácích hráčů, kteří se snaží kombinovat.

41:49
    Postupný útok Jihočechů nakonec skončil střelou Davida Rudy.

42:15
    Josef Stříbrný opět zahrozil, ale jeho střelu si u tyče Mazúch pohlídal.

42:55
    Emil Švec (CEB) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/5.

43:39
    Karel Šefl se napřáhl, ale Mazúch puk viděl a střelu chytil.

44:24
    Využitá přesilovka, ale zároveň bylo signalizované další vyloučení domácích. Střelu Martina Kokeše tečoval před brankou PETR UJFALUŠI. Asistence: Martin Kokeš, David Cvrk

44:24
    Petr Škopek (CEB) – 2 minuty – sekání – 4/5.

45:58
    Motor se zatím úspěšně brání a daří se mu držet puk mimo obranné pásmo.

46:24
    5/5.

47:02
    Série nepřesností domácích dává hostům další možnost na snížení stavu.

47:24
    Luboš Rob téměř z modré čáry zkoušel pozornost Spěšného.

48:24
    Tvrdé boje o puk u mantinelu za domácí brankou.

48:46
    Josef Matoušek (CEB) – 2 minuty – sekání.
    Jan Trübenekr(LIT) – 2 minuty – vysoká hůl – 4/4.

49:15
    Marek Baránek (LIT) – 2 minuty – krosček – 4/3.

49:40
    Luboš Rob hned z nájezdu do třetiny pálí a Spěšný chytá.

50:18
    Emil Švec trefil boční tyčku branky a domácí pokračují v tlaku.

50:46
    Už se hraje klasická přesilovka pět na čtyři.

51:15
    5/5. Škoda pro domácí, že svoje šance neproměnili.

52:15
    Hra je nyní trochu neurovnané a teď mají oba týmy čas dát se do kupy.

52:30
    Opět se vylučuje, v hlavní roli jsou rozhodčí. Jan Bárta (CEB) – hrubost – 5 minut + do konce zápasu.Divákům se rozhodnutí rozhodčích nelíbí.

53:04
    Teď mají hosté šanci na snížení, protože mají před sebou hodně dlouhou přesilovku.

53:45
    Litvínov se sám dostal z útočného pásma a bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:22
    Využitá přesilovka. DOMINIK ŠTĚPKA se napřáhl za modrou a jeho rána skončila v síti. Asistence: Karel Šefl

55:07
    Drama je opět na světe. Jasný zápas se stává dramatem a uvidíme ještě hodně bouřlivý konec zápasu.

55:45
    Marek Baránek střílí od modré a jeho bombu drží Mazúch v lapačce.

56:23
    Domácí fanoušci nadšeně povzbuzují svoje borce.

56:43
    Martin Kokeš vyzkoušel pozornost domácího gólmana a ten byl připraven.

57:30
    Domácí jsou kompletní.

57:56
    Josef Žaček(CEB) – 2 minuty – zdržování hry – 4/5. Domácí bek zbytečně vyhodil puk na vlastní střídačku.

57:56
    Oddechový čas Litvínova.

58:13
    Hanus vyhazuje puk až za branku hostů.

58:31
    Martin Mical tečoval puk v brankovišti domácího gólmana a vhazuje se ve středním pásmu.

58:37
    Hosté hrají v šesti. Spěšný je na střídačce.

58:42
    Jan Trübenekr(LIT) – 2 minuty -držení hole – 4/4.

58:57
    Hosté opět bez brankáře.

59:05
    Další vyloučený hráč. Marek Baránek(LIT) – 2 minuty – hrubost- 4/3.

59:13
    Hosté stále bez brankáře.

59:40
    Emil Švec je tísněn za brankou Litvínova.

60:00

Je dobojováno! Domácí nakonec udrželi vítězství a tím si definitivně zajišťují extraligu pro další sezónu. Bylo to drama až do konce a Litvínov ukázal, že hráči hrají, i když už neměli o co hrát. Hezký večer. (20:14:05)

Miroslav Mayer

Branky a nahrávky: 5. Švec (Guman, Rob), 5. Matoušek, 17. Šuhaj (Bárta, Ruda), 26. Bárta (Ruda, Žáček), 33. Rob (Švec) – 23. Štěpka (Trübenekr), 23. Ujfaluši (Stříbrný), 45. Ujfaluši (Kokeš, Cvrk), 55. Štěpka (Šefl)

HC Motor České Budějovice: Mazúch (Kváča) – Hanus, Žáček, Břečka, Kutiš, Matoušek, Škopek, Malovec, Křikava – Švec, Rob, Guman – Samohejl, Bílek, Panáček – Šuhaj, J. Bárta, Ruda – Vostřák, Koupal, Doktor
    HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Beránek, Šesták, Cvrk, Kokeš, Sklenička, Vostárek, Šefl – Trübenekr, Weitz, Čapek, Stříbrný, Ujfaluši, Mical, Štěpka

Rozhodčí: Talpa, Lacina – Kreuzer, Zíka