Brest – Auxerre 0:1 (2:4 po pen.) | Concarneau – Guingamp 1:2 (kon.)
0:1 (0:0)
AJ Auxerre
Čtvrtek 05.03.2015, 19:00 • Stade Francis-Le Blé (Brest) • Francouzský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Francouzský pohár postoupil do své čtvrtfinálové fáze. Po včerejší bitvě zámožných gigantů Paris Saint-Germain a Monaka dnešní úvodní souboj obstarají druholigové celky Brest a Auxerre.

BREST

Brest při svém putování Coupe de France dvakrát o postupu rozhodoval až po vypršení základní hrací doby. V prvním klání si sice poradil s Lavalloisem 1:0, pak ovšem porazil Cholet až v prodloužení a Méty dokonce v penaltovém rozstřelu.

AUXERRE

Také Auxerre čekala penaltová loterie, a to v osmifinále proti Le Poiré-sur-Vie. Předchozími dvěma zápasy prošel druhový celek bez inkasované branky, Jura Sud Foot i Štrasburk udolal shodně 1:0.
    Na stadionu je vše připravené pro dnešní zápas.

Stade Brestois: Hartock – Moimbe, Martial, Traore, Belaud – Ramare, Toure, Perez, Grougi – Adnane, Courtet
    Náhradníci: Belghazouani, Cuvillier, Laborde, Pele, Samassa, Thebaux, Tritz

AJ Auxerre: Leon – Djellabi, Fontaine, Puygrenier, Aquilar – Aït Ben Idir, Mulumba – Baby, Gragnic, Kilic – Sammaritano
    Náhradníci: Berthier, Bouby, Castelletto, Diarra, Lefebvre, Lembet, Viale.

Oba týmy již absolvovali předzápasové rozcvičení. Nyní trenéři udělují svým svěřencům poslední taktické pokyny před zápasem v šatnách.

Stade Brestois a AJ Auxerre jsou připravený v tunelu u vstupu na hřiště.

Domácí fanoušci si pro své oblíbence připravili na úvod utkání choreo v klubových barvách.

Úvodního výkopu se ujme hostující celek, který hraje v modré kombinaci. Domácí zvolili dresy bílé.

1

1
    Hosté se hned po rozehrání snažili dostat do útoku, ale míč po nepřesném centru putuje do zámezí.

1
    Auxerre zvládl vybojovat míč zpět do svého držení po vhazování domácích.

1
    AJ Auxerre opět utíká míč do zámezí. Tentokrát bude od branky vykopávat domácí Hartock.

2
    Brestois se také podívali na útočnou polovinu, ale jejich útočné choutky zhatila pozorná obrana hostů.

3
    Míč rychle střídá majitele, protože oba týmy hrají zbrkle a nedokáží udržet míč.

4
    Auxerre drží míč před pokutovým území, ale do finální fáze se nemůže dostat.

5
    Domácí z rychlého protiútoku vytěžil rohový kop.

6
    Pro centr po rohovém kopu si došel pouze obránce Aguilar, který odvrací míč mimo pokutové území.

7
    Hosté se s míčem příliš daleko nedostali, neboť byli zastaveni pozorným Moimbem.

8
    Diváci na stadionu zatím sledují fotbalovou šeď plnou chyb na obou stranách.

9
    Moimbe zkoušel zatáhnout míč po levé straně blíže pokutovému území hostů, ale míč mu po jeho kličce utíká.

10
    Střelou ze střední vzdálenosti se snažil domácího brankáře Sammaritano, ale víc než Hartocka prověřil bytelnost reklamních mantinelů u pravé tyče domácí branky.

11
    V ofsajdovém postavení se ocitl domácí Adnane, takže hosté budou rozehrávat.

12
    Auxerre se pomalu, ale jistě přibližuje k domácí brance, ale obrana Brestois je pozorná a útočící hráče si hlídá.

13
    Hra se odehrává ve středu hřiště, odkud se týmy nemohou vymotat hlouběji do území soupeře.

15
    Po dlouhém centru přešli do útoku domácí. Na konci centru byl Courtet, který však zaváhal při zpracování míče, takže obrana Auxerre se zvládla vrátit a míč mu sebrat. Nebýt tohoto zaváhání domácí by se dostali do velmi nebezpečné situace.

16
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale nikam nespěchají. Vše zatím nasvědčuje tomu, že utkání se nebude hrát v nějak závratně rychlém tempu.

17
    Domácí budou zahrávat přímí kop ze čtyřiceti metrů, takže brankář Leon vyhlásil plnou pohotovost a staví bytelnou zeď.

18
    Přetažený centr z přímého kopu končí v rukavicích Leona.

19
    Leon odkopl míč na polovinu hřiště, kde však prohrál svůj hlavičkový souboj Gragnic a míč odskakuje k domácím.

22
    Perez centroval do pokutového území a svým centrem našel zcela volného Courteteho. Domácí útočník ale v rohodující okamžik selhal a svou hlavičkou zakončil pouze do náruče brankáře Leona.

23
    Domácí kombinují před pokutovým území hostů, ale zakončení se neženou. Celou akci si chtějí důkladně připravit.

24
    Do pokutového území hostů mířil další centre, ale Leon byl opět připravený a vyběhl si pro míč.

25
    Brestois začíná mít v utkání navrch. Hostující AJ Auxerre se stáhl do obranného bloku a vyčkává na rychlé brejky.

27
    Toure vyslal dělovou ránu z velké vzdálenosti. Brankář Leon se musel pořádně natahovat, aby je ho střelu zneškodnil.

28
    Po delší době se do zakončení dostali hosté, ale jejich střela postrádala snad všechny gólové parametry a míč končí v náruči Hartocka.

30
    Stade Brestois opět kontroluje míč před velkým vápnem hostů.

31
    Grougi si zběhl pro centr na hranici velkého vápna, kde si míč zpracoval a zkoušel jej poslal dále do pokutového území, ale jeho míč byl přetažený a míč míří na kopačky hostů.

32
    Útok týmu AJ Auxerre byl zastaven na polovině hřiště, tak domácí se opět dostávají k míči zpět.

33
    Domácí se dostávají během svého útoku do ofsajdového postavení, ve kterém se vyskytl Ramare, což nezůstalo v očích pana rozhodčího utajeno.

34
    Djellabi ze zpracováním centrům neporadil vůbec dobře a po míči uklouzl jako žáček v přípravce. Míč překročil zámezí a domácí budou vhazovat.

36
    Hartock vykopával od branky a domácí mohli jít do rychlého protiútoku, ale přišel další ofsajd. Míč se vrací tedy k hostům.

38
    Po faulu na Ramare uviděl žlutý kartónek Mulumba.

39
    Leon si došel pro centr Toureho a vyboxoval míč mimo pokutové území hostů.

40
    První poločas se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci a zatím jsme neviděli žádnou vážnější akci. Spíše takovou fotbalovou šeď.

41
    Přichází první střídání v tomto zápas. Překvapivě již v prvním poločase, když domácí kapitána Ramareho nahrazuje na hřišti Cuvillier.

42
    Hosté kontrolují míč na útočné polovině, ale nemohou se dostat před blok domácích hráčů blíže k pokutovému území.

44
    Cuvillier sotva přišel na hřiště a už vidí žlutou kartu po faulu na Sammaritana. Hosté navíc budou zahrávat přímí kop z nebezpečné vzdálenosti.

45
    Přímí kop z dvaceti metrů hostům vůbec nevyšel a míč museli chytat diváci za brankou Hartocka.

45
    Čtvrtý rozhodčí bude nastavovat jednu minutu nad rámec hrací doby.

45+1
    Už to vypadalo, že se míče zhostí domácí, ale Baby zabojoval a vybojoval alespoň vhazování pro hosty.

45+1

V prvním poločase jsme příliš fotbalové krásy neviděli. Neviděli jsem ani žádnou vážnější akci. Sledujeme průměrné pohárové utkání, ve kterém je znát že se potkávají dva týmy z druhé ligy.
    Branka v prvním poločase nepadla, uvidíme ji alespoň ve druhé části?

Oba týmy jsou již na hrací ploše, takže druhý poločas může začít.

46

46
    Během poločasu ani jeden z trenérů nesáhl ke změnám v základních sestavách. Jedno střídání byli nuceni domácí využít ve 41. minutě, kdy Cuvillier nahradil kapitána Ramareho.

47
    Domácí drželi míč na svých kopačkách, ale po nepřesné přihrávce jim utíká do autu.

48
    Grougi zvládl vybojovat míč pro domácí a přihrát na Courteteho, ale tomu míč utekl a následně se dopustil útočného faulu.

49
    Další faulu. Tentokrát na polovině hřiště a od hostů.

50
    Moimbe rozehrával přímí kop od poloviny hřiště. Domácí obránce poslal do pokutového centr, pro který si došel Leon. Brankář hostů prokázal dobrý odhad na míč.

52
    Po chybě domácí obrany se k míči dostal Grougi. Domácí ofenzivní záložník zkoušel vytěžit z těžké situace maximum a vystřelil, ale jeho střela nenadělala brankáři hostů žádný problém.
    Stadion je z většiny zaplněn.

54
    Po úvodním tlaku domácích přichází uklidnění hry, které vyhovuje více hostům.

55
    Domácí útočník Sammaritano se dopustil útočného faulu, takže k míči se dostávají hosté.

57
    Hosté kombinují na útočné polovině hřiště a vyčkávají na svou příležitost.

60
    Cuvillier vyslal centr do pokutového území hostů, ale pro míč si došel Hartock.

61
    Auxerre sice drží míč na útočné polovině hřiště, ale do pokutového území se příliš nehrnou.

62
    Hosté stále kombinují před velkým vápnem domácích, ale nemohou se dostat dovnitř.

65
    Brestois šli do rychlého protiútoku na konci kterého byl Courtet, jehož střela jde však vysoko nad branku hostů.

67
    Jak říká Jaromír Bosák: "Nuda, nuda, šeď, šeď." Toto fotbalové utkání opravdu příliš mnoho fotbalové krásy nepobralo.

70
    Žlutou kartu dostává Puygrenier (AJ Auxerre).

71
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale nemohou se dostat do zakončení.

71
    Střídání v týmu Stade Brestois: ze hřiště odchází Belaud, přichází Belghazouani.

72
    Auxerre po rychlém protiútoku vybojovali rohový kop.

73
    V rohového kopu nic nebylo, neboť domácí obrana odvrací centr mimo pokutové území.

73
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Kilic, přichází Lefebvre.

75
    Míč mají na kopačkách domácích hráči, ale ty se příliš nikam neženou.

78
    Na polovině hřiště se faulu dopustil Grougi, který nevybíravě zajel do Mulumby.

80
    Před námi je posledních deset minut zatím nudného fotbalu. Utkání chybí také fotbalové koření v podobě branek a krásných akcí.

81
    Hra se odehrává na polovině hřiště. Ani jeden z týmů se nemůže probojovat blízko pokutovému území soupeře.

84
    Střídání v týmu AJ Auxerre: ze hřiště odchází Baby, přichází Diara.

85
    Sammaritano poslal do běhu naběhlého Gragnice, ale tomu v klíčové fázi utekl míč. Brankář Hartock prokázal skvělý odhad a míč lapil.

88
    Na polovině hřiště byl faulován Toure, který musí být ošetřen klubovým lékařem.

90
    Rozhodčí budou nastavovat dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Míč v závěrečných minutách kontrolují domácí hráči, který se snaží strhnout vedení na svou stranu.

90+2
    Hosté mohli jít do rychlého brejku, ale centr Mulumby byl přetažený, takže jej chytá Hartock.

90+2
    Konec základní hrací doby, která však nerozhodla o vítězi, takže na řadu se dostane prodloužení.

91
    Začal první poločas prodloužení.
    Prodloužení může začít!

91
    Domácí Stade se ujali rozehrávky první části prodloužení.

92
    Brestois drží míč na útočné polovině, ale Auxerre jim znepříjemňuje držení míče.

93
    Hosté se dostali do protiútoku. Na konci jejich útočné akce byla střela Lefebvrera, která však brankáři nenadělala příliš starostí.

94
    Další střelu na domácí branku vyslal Gragnic, ale ani jeho pokus nekončí brankou, protože jen těsně míjí levou tyč.

97
    Auxerre je sice v těchto chvílích lepším týmem, ale trápí je špatná koncovka.

98
    Na polovině hřiště byl faulován Grougi, takže k míči se dostanou domácí hráči.

100
    Střídání v týmu Stade Brestois: ze hřiště odchází Grougi, přichází Tritz.

100
    Do zakončení v pokutovém území se dostal Fontaine, ale proti jeho střele vytáhl domácí brankář Hatrock fantastický zákrok, čímž udržel remízový stav.
    Hartock předvedl pohotový zákrok.

102
    Hosté stále kontrolují míč na útočné polovině a tlačí domácí celek, ale kýžená branka ne a ne přijít.

103
    Žlutou kartu dostává Belghazouani (Stade Brestois).

104
    Žlutou kartu dostává Falette (Stade Brestois).

105
    Hosté zahráli nebezpečný přímí kop. Proti střele hostů se opět činil domácí brankář, který má v prodloužení opravdu plné rukavice práce.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

V první části prodloužení dominoval jasně hostující celek, který si vypracoval hned dvě vyložené šance. Domácí však vždy podržel brankář Hartock.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Hned z úvodu druhé části prodloužení zatlačili hosté Brestois na jejich obranou polovinu, ale pozorná domácí obrana zvládla vybojovat míč.

108
    Pěknou akcí se blýskl domácí útok, ale následný centr do pokutového území jim nevyšel, neboť byl zablokován obranou hostů.

109
    Jak v první části prodloužení dominovali hosté, tak nyní ovládají hru domácí, ale branky se diváci stále nedočkali.

111
    Zcela zbytečný faul před pokutovým území vymyslet Traore, takže hosté budou zahrávat nebezpečnou standardní situaci.

112
    Nebezpečnou situaci hasí domácí brankář Hartock, který prokázal dravost po míči.

115
    Auxerre bude zahrávat rohový kop.

116
    Z rohového kopu nic nebylo. Navíc dopředu mohou jít domácí.

116
    Útok Brestois zastavuje faulem Toure ještě na jejich obranné polovině, takže se k míči vrátí hosté.

118
    Po divokých minutách se utkání opět zase zklidnilo. Zdá se, že tento zápas budou muset rozhodnout penalty.

119
    Domácí hráči byli načapáni v ofsajdovém postavení, takže k míči se dostanou hosté.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

Sto dvacet minut o vítězi nerozhodlo, takže na řadu přijdou penalty, po kterých se už vítěze dozvíme.