Tampa – Dallas 5:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.) | Columbus – Colorado 0:4 (kon.)
Nashville – Winnipeg 1:3 (kon.) | Arizona – Montreal 0:2 (kon.) | Washington – Buffalo 6:1 (kon.)
Toronto – St. Louis 1:6 (kon.) | Los Angeles – Pittsburgh 0:1 (po pr.) | San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
Boston – Detroit 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:4 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.)
Minnesota – Colorado 2:3 (kon.)
Minnesota Wild
2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Colorado Avalanche
Neděle 08.03.2015, 23:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Dnešní utkání je u konce! Minneosota Wild dnes trochu překvapivě prohrála na vlastním ledě s Coloradem Avalanche 2:3!

První třetina nabídla v úvodu velmi nudný hokej, týmy pouze nahazovaly puky a prvních pět minut jsme neviděli žádnou střelu na branku! Poté se ale rozehrála zejména Minnesota, který měla velký tlak a také obrovské příležitosti. Všechny ale dokázal pochytat Varlamov, který se v prvním dějství opravdu nenudil. Jako první se ale prosadili hosté, kteří zásluhou gólu Coddyho McLeoda vedli po první třetině 1:0!

Ve druhé třetině jsme opět viděli velký tlak Minnesoty, ta se ale gólově prosadit nedokázala, ačkoliv měla velké šance! Nicméně první třetina se opakovala a Colorado opět dalo branku dvě minuty před koncem třetiny. Úspěšným střelcem byl Zach Redmond, který nedal přesnou střelou k tyči Dubnykovi šanci!

Třetí třetina nejdříve nabídla využitou přesilovku Lavin, o to se postaral Gabriel Landeskog. Za hosty snížil Chris Stewart a domácí se nadechovali k náporu! Snížit se jim ale povedlo až 19 vteřin před konce, kdy skóroval Thomas Vanek. Více ale domácí nestihli!

1. Gabriel Landeskog (COL) 1+1, 1 střela, čas na ledě 19:24
    2. Semjon Varlamov (COL) 30 zásahů, jedna obdržená branka úspěšnost zákroků 96,7%
    3. Chris Stewart (MNS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 13:13

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Jan Hejda (COL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:30

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (01:47:39)

60:00

59:57
    Domácí se hned po buly velmi rychle vydali do útoku a málem se to vyplatilo. Za brankou se puku zmocnil Parise, který jej posílal před branku, tam puk ale nikdo z domácích nezasáhl a utkání končí!
    Thomas VANEK - 2:3

59:41
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácím se přecijen ještě podařilo snížit! Na vyrovnání mají už jen 19 vteřin! Za brankouvybojoval kotoču THOMAS VANEK, který dostal puk na modrou k Brodinovi, který vystřelil. Kotouč se po několika odrazech dostal na hůl rakouského útočníka, který puk zasunul do sítě. Asistence: Nino Niederreiter, Jonas Brodin

59:16
    Další vyhození, to už pro Wild nevypadá dobře.

58:58
    Domácí teď neudrželi modrou čáru a hosté dostali puk do středního pásma.

58:34
    Dubnyk je na střídačce a domácí to zkoušejí v šesti!

58:14
    Pas od Sutera dokázal na modré zpracovat Parise, který zaváží kotouč do útočné třetiny!

57:49
    Do konce zbývá něco přes dvě minuty a Wild se nedaří usadit v útočném pásmu. Teď byl navíc domácím odpískán ofsajd.

57:18
    O´Reilly pouze nahodil kotouč do pásma, tam ho ale dokázal vybojovat jeho spoluhráč Landeskog. Avalanche šetří cenné vteřinky v útočném pásmu.

56:42
    Thomas Vanek dostal na levé straně hodně prostoru a dostal se ke střele. Ocitl se ale v příliš velkém úhlu a Berra si prostor u své pravé tyče pohlídal.

56:19
    No tak to bylo hodně zajímavé! Půlka Xcel Energy Center už vstávala! Od modré napřáhl Dumba a Berrovi se podařilo nějaký zvláštním způsovem puk srazit na zem, ten poté odskákal kolem brankové čáry mimo branku!

55:49
    Wild zakládají útok z vlasntího pásma, zatím ale prohrávají o dvě branky a příliš času jim nezbývá!

55:15
    Wild se dokázali dostat do kombinace v útočném pásmu, ke střele se dostal z levés strany Brodin. Jeho rána ale prolétla mimo!

54:14
    V brance Avalanche se zničehonic objevil Retto Berra! Varlamov není ani na střídačce. Zatím není známo, co se stalo.
    Chris STEWART - 1:3

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 55. Stewart (Brodin), 60. Vanek (Niederreiter, Brodin) – 19. McLeod (Iginla, Redmond), 39. Redmond (Landeskog, Hejda), 42. Landeskog (O´Reilly, Iginla)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Spurgeon, Dumba, Prosser, Folin – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Schroeder – Haula, Brodziak, Fontaine
    Colorado Avalanche: Varlamov (od 55.Berra) – Guenin, Barrie, Hejda, Redmond, Stuart, Holden – Landeskog, O´Reilly, McLeod – Caron, Duchene, Iginla – Tanquay, Mitchell, Everberg – Cliche, Hamilton, Briere

Rozhodčí: McCauley, Skilliter – Barton, Driscoll