Buffalo – NY Rangers 0:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Carolina – Florida 0:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 1:4 (kon.) | Colorado – Calgary 3:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 1:5 (kon.) | Columbus – Carolina 2:3 (kon.) | NY Rangers – Florida 2:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
New York Rangers
Neděle 15.03.2015, 00:05 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek noci a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (02:37:23)

Československá stopa v utkání

Andrej Meszároš (BUF) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:11

1. Keith Yandle (NYR) 1+0
    2. Mackenzie Skapski (NYR) 20 zák., 0 gólů, 100%
    3. Anders Lindbäck (BUF) 32 zák., 1 gólů, 96,9%

Střely na branku: 20:33

Je dobojováno. Hosté nakonec vítězí 2:0 a připisují si dva body do tabulky.

60:00
    St. LOUIS - 0:2

59:27
    Rangers právě vstřelili branku!
    A bleskově toho využívá MARTIN ST. LOUIS, který míří přesně do opuštěné domácí klece. O utkání je tedy rozhodnuto. Bez asistence.

59:05
    Buffalo to zkouší se šesti bruslaři v poli a bez brankáře.

58:22
    Další střela z hole Nashe končí v náruči Lindbäcka.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Domácí jsou v plném počtu.

56:44
    Domácí tým se osvobozuje a může jít střídat.

56:04
    Yandle vyslal už dvě střely od modré čáry, ale na Lindbäcka tentokrát nevyzrál.

55:33
    Zadorov dostává dvě minuty za hákování a je tu šance navýšit vedení Rangers v přesilové hře.

53:57
    Další střela Nashe končí v náruči Lindbäcka.

53:21
    Rangers se snaží o další branku, která by znamenala pojistku vedení. Ale domácí brankář v čele s pozornou obranou jsou zatím proti.

52:34
    Nash provětral vyrážečku Lindbäcka.

52:09
    Ale hosté taktéž zahrozili před domácí brankou, jenže Nashova střela skončila jen těsně vedle ní.

51:11
    Buffalo se snažilo o vyrovnání, ale střela Moulsona končí jen v náruči Skapskiho.

50:03
    Po dalekonosné střele Webera raději Skapski přerušuje hru.

49:30
    Hunwick pálil od modré čáry a puk prosvištěl těsně vedle Lindbäckovy svatyně.

49:14
    Foligno se dostal do blízkosti Skapskiho a vyslal na něho přízemní střelu. Ta posléze končí na jeho betonech.

48:17
    Znovu se dostávali hosté do šance, ale Lindbäck tentokráte puk pokryl a neinkasoval.
    Keith YANDLE - 0:1

47:31
    Tak nakonec jsme se přeci jenom branky dočkali. KEITH YANDLE vyslal od modré čáry skákavý kotouč a ten prosvištěl až za záda Lindbäcka. Hosté se tak ujímají vedení. Asistence: Martin St. Louis, Chris Kreider.

46:59
    I hosté se ubránili a nyní jsou už kompletní.

46:15
    Znovu vyhazují Rangers kotouč až před Lindbäcka a ukrajují vteřiny ze svého oslabení.

45:36
    Hosté se ale velmi rychle osvobozují a spěchají střídat.

44:59
    Miller hákoval a putuje na dvě minuty na trestnou lavici. Početní výhodu tak mají hráči domácího celku.

44:20
    Nyní se hrálo převážně ve středním pásmu.

43:23
    Hosté se uhnízdili v pásmu domácího celku a po střele St. Louise zazvonila spojnice domácí branky. Gól dnes ne a ne padnout.

42:26
    Varone skáče na led, domácí jsou kompletní.

41:42
    A další skvělý zákrok Lindbäcka. Ten je dneska zatím neprůstřelný stejně tak jako jeho protějšek.

41:26
    Yandle pálil z vrcholu pravého kruhu a vyzkoušel tak pozornost Lindbäcka. Ten jako poněkolikáté dnes uspěl na jedničku.

40:54
    Foligno vyhazuje kotouč do bezpečí.

40:26
    Varone dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Rangers.

40:01

Střely na branku: 14:18

I druhé dějství je už minulostí. Ani v této části hry jsme se gólu nedočkali, i když k němu měly oba celky několikrát velmi blízko. Nicméně oba gólmani zatím drží svá čistá konta. Třetí dějství začne přibližně v 1:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:14
    Vypadá to, že ani ve druhé třetině se branky nedočkáme.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:20
    Glass s Deslauriesem nyní svádějí mezi sebou bitku. Oba kohouti putují na trestnou lavici na pět minut za bitku.

36:45
    Staal střílel od modré čáry a po jeho projektilu zaduněly betony Lindbäcka.

36:10
    Následuje další komerční přestávka.

36:01
    Foligno pálil z prostoru mezi kruhy a puk se jen otřel o betony Skapskiho. Znovu se však skóre nemění.

35:30
    Agilní Nash se znovu ocitl před domácí brankou, ale jeho střela švihem brankou nekončí.

35:00
    Komerční přestávka.

34:55
    Nash si našlápl až před Lindbäcka a snažil se prostrčit puk za jeho záda. Domácí brankář se znovu zaskvěl.

34:21
    V šanci byli nyní Jezdci, ale střela Hagelina se neujala a mezi tři tyče se nevešla. Stále tak zatím na úvodní branku tohoto zápasu musíme čekat.

33:29
    Moulson střílel z úhlu, přesto musel Skapski zasahovat proti jeho střele.

32:28
    Foligno nadvakrát střílel na Skapskiho, ale i on dnes zatím puk za svá záda nepouští.

31:47
    Obrovská šance Martina St. Louise, jenž blafákem nevyzrál na Lindbäcka. Ten puk zachytil svým betonem a podržel Buffalo ve hře.

30:53
    Šavle se neustále drží v pásmu hostí a znovu hrozí před Skapskim. Branka domácích je na spadnutí, ale brankář hostí je zatím proti.

30:12
    Další oslabení hosté zvládli a nyní jsou už v plném počtu.

29:11
    Opět se hosté dostali k puku a Nash ho okamžitě vyhazuje až před Lindbäcka.

28:16
    Jezdci ihned vyhazují puk do bezpečí.

28:12
    Hunwick obdržel dvě minuty za hákování. Buffalo si tak ze svého tlaku vynutilo další přesilovou hru.

26:55
    Na opačné straně byli v tlaku hosté, ale svou převahu brankově nezúročili.

26:33
    A znovu Gionta nebezpečný před Skapskim.

25:47
    Foligno s Giontou si to zamířili před branku hostí. Druhý jmenovaný poté vyslal jedovatou střelu, ale Skapski jejich útok překazil přesným zákrokem.

24:36
    Na druhé straně pálil ze středu kruhů Zuccarello, ale Lindbäck byl znovu pozorný.

23:52
    Kreider tečoval před brankou střelu Girardiho, ale Lindbäck puk chytá efektním semaforem.

23:17
    Hosté jsou už v plném počtu.

22:47
    Skapski se opět měl co otáčet ve své brance. Nyní měli domácí opět tlak, ale ke gólu celá akce nakonec nevedla.

22:28
    Hosté se osvobozují vyhozením kotouče až před Lindbäcka.

21:55
    Moulson pálil zblízka na Skapskiho, brankář hostí jeho střelu kryje.

21:17
    Brassard dostává dvě minuty za hrubost a domácí tak mají výhodu přesilové hry.

21:03
    Gionta byl v obrovské šanci, když dostal přihrávku přesně na svou hůl a pálil do odkryté klece hostí. Jenže Skapski se včas přesunul a celou akci Buffala tak zmařil!

20:16
    Stepan vyslal na Lindbäcka prudkou střelu, domácí brankář znovu připraven.

20:01

Střely na branku: 7:8
    Brankář Lindbäck dnes nastoupil ke svému 100. utkání v kariéře.

Máme za sebou první třetinu tohoto duelu, ve které jsme neviděli ani jednu branku. Zatím se hraje hokej, který se divákům v ochozech First Niagara Center asi příliš nelíbí. Ale přeci jenom více ze hry měli domácí hráči, kteří byli u puku vždy dříve. Hosté však dvakrát orazítkovali konstrukci domácí branky v přesilové hře, ale skóre se nakonec neměnilo. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry. Druhá třetina začne přibližně v 1:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    První dějství se už pouze dohrává.

19:15
    Šavle se znovu drží v pásmu Rangers a budou v něm i nadále po přerušení hry Skapskim.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:24
    Hosté znovu propadli v útočném pásmu a do rychlého brejku mířili domácí. Ale o puk taktéž přišli, a sice ve středním pásmu.

17:52
    Moore si nyní připsal dvě střely proti Lindbäckovi, ale ten znovu připraven na svém místě.

16:50
    Meszároš skáče na led a Buffalo je tak kompletní.

16:48
    Další zvuk konstrukce domácí branky. Tentokráte po střele Boyleho.

15:59
    Domácí vyhazují puk do bezpečí a ukrajují tak cenné vteřinky svého oslabení. Vypadá to, že ho nakonec ubrání.

15:29
    Brassard pálil ze střední vzdálenosti a po jeho ráně zazvonila tyč domácí branky!

14:50
    Meszároš dostává dvě minuty za hákování a hosté tak mají výhodu přesilové hry.

14:36
    Hokejisté Rangers se nyní sami vyhodili z útočného pásma.

13:55
    Staal zachytil přihrávku Larssona a odehrál puk do středního pásma. Domácí tak měli další možnost ke skórování. Naštěstí pro hosty to dobře dopadlo.

13:02
    Nash se snažil projít do pásma domácích podél levého mantinelu, ale za modrou čárou byl dříve než puk. Tudíž se píská postavení mimo hru.

11:32
    Lindbäck se nyní měl co otáčet ve svém brankovišti, když na dorážku dojížděl Nash. Ale brankář Buffala si připisuje další úspěšný zákrok.

11:05
    Meszároš si nyní vypracoval několik skvělých obranných zákroků a útočníkům Rangers tak notně motal hlavy.

10:15
    Zuccarello znovu zkoušel pozornost Lindbäcka, ale brankář Buffala znovu uspěl.

09:16
    Buffalo zatím hraje velmi dobře v obraně a hosté tak znovu neměli šanci ohrozit domácího brankáře.

08:09
    Zuccarello si najel zpoza domácí branky až před Lindbäcka a zkoušel mu zasunout puk k pravé tyčce. To se mu však nepovedlo a domácí brankář raději puk ukrývá pod svojí lapačkou.

07:28
    Vhazuje se po levé ruce Lindbäcka.

06:36
    Na druhé straně to zkoušel St. Louis, ale ani on Lindbäcka překonat nedokázal.

06:16
    Následuje komerční přestávka.

06:16
    Velká šance Tylera Ennise, který si to úplně sám namířil od střední čáry až před Skapskiho. Jenže jeho střela, kterou mířil mezi betony, se neujala. Skapski včas sklapl betony a svůj tým podržel!

05:20
    Hosté z New Yorku zatím působí trochu ospalým dojmem. Zatím nesledujeme hokej, který by byl pastvou pro oči.

04:30
    Miller pálil z vrcholu levého kruhu, ale Lindbäckova lapačka byla připravena. Akce Rangers tak končí.

03:34
    Kreider sebral puk Weberovi a uháněl s ním do středního pásma. Tam ale nikdo nebyl připravený na přihrávku, a tak jsou u puku znovu domácí borci.

02:31
    Fast operoval před Linbäckem, ale jeho přízemní střela neměla patřičnou razanci a domácí si mohli oddychnout.

02:00
    Do útočného pásma procházela první formace Jezdců, ale postavení mimo hru celou akci zmařilo.

01:31
    Další akce z hole domácích hráčů, nyní to před Skapskim zkoušel Ennis, ale brankář hostí pozorný.

00:47
    Hokejisté Buffala jsou stále u puku a nyní zakládají další akci z hloubi svého obranného pásma.

00:23
    Gionta hned v úvodu první třetiny zahrozil před brankou Rangers, ale nic z toho nakonec nebylo.

00:01

A nyní přichází na řadu americká hymna.

Na ledě právě zní kanadská hymna.

Buffalo Sabres: Lindbäck (Hackett) – Weber, Bogosian, Meszároš, Ristolainen, Zadorov, Strachan – Moulson, Larsson, Ennis – Foligno, Varone, Gionta – Deslauriers, Schaller, Hodgson – D'Amigo, Ellis, Dalpe

New York Rangers: Skapski (Talbot) – McDonagh, Girardi, Yandle, Boyle, Staal, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, St. Louis – Hagelin, Hayes, Miller – Glass, Moore, Fast

Rozhodčí: Chris Lee, Kyle Rehman – Brad Kovachik, Derek Amell.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jak dnešní duel dopadne a kdo se po jeho konci bude radovat z vítězství v základní hrací době, v prodloužení nebo po samostatných nájezdech, se dozvíme zhruba okolo třetí hodiny v noci. Ze zápasu je pro Vás připraven také podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
    Do posledního pátého utkání na hřištích soupeře nastoupí v brance NY Rangers Mackenzie Skapski

Hokejisté Buffala už mají za sebou rozbruslení, které se uskutečnilo v ranních hodinách. Přípravu před utkáním s New Yorkem Rangers tak už mají za sebou.
    Dnešní ranní rozbruslení Buffala

Andrej Meszároš (BUF) 3 + 6

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba celky spolu utkaly dvakrát. V lednu zvítězili Jezdci nad Šavlemi doma 6:1. V Buffalu pak brali hokejisté NY Rangers výhru 3:1. Budou i dnes Rangers úspěšní?
    Jaká bude budoucnost Henrika Lundqvista?

To Jezdci z New Yorku se nacházejí na úplně opačné straně barikády. Ve Východní konferenci jim totiž prozatím patří první příčka a oproti jejich dnešnímu soupeři pomalu ale jistě kráčí do play-off. Na své konto si hosté připsali zatím 91 bodů za 32 výher v základní hrací době, 8 vítězství v prodloužení či nájezdech. Z ledu odešli poraženi sedmnáctkrát a v nastaveném čase pak sedmkrát. O tom, kdo je tedy v dnešním utkání favoritem je jasno. Ale Buffalo se bude snažit podat takový výkon, aby Jezdce přinejmenším potrápili.
    Chad Johnson po trejdu do Buffala ještě ani nezačal chytat za Buffalo a už léčí své zranění, které si přivodil na tréninku.

Šavle z Buffala jsou beznadějně poslední v tabulce Východní konference a naděje na play-off jsou nulové. Domácí tak sezónu už pouze dohrávají. Na osmé postupové místo do vyřazovacích bojů ztrácejí propastných šestatřicet bodů. Na svém kontě mají 44 bodů za 11 výher, 8 výher po prodloužení či nájezdech. Šestkrát prohráli v nastavené době a připsali si 44 porážek v základní hrací době. Dnes narazí na velmi silný celek, a sice na Jezdce z New Yorku.

Hezké brzké ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes jsou na programu další zápasy NHL a my budeme sledovat utkání mezi týmy Buffalo Sabres a New York Rangers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.