Magnitogorsk – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 1:6 (kon.)
Jokerit – CSKA Moskva 3:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
HC Sibir Novosibirsk
Pondělí 16.03.2015, 14:30 • Metallurg Ice Arena • Play-off KHL

To je z mé strany vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:28:21)

Dnešní zápas je u konce! Magnitogorsk vítězí 5:2 nad Novosibirskem a stav čtvrtfinálové série tak snížil na 1:2 z pohledu domácího týmu.

60:00

59:34
    Kovář spálil tutovku, když netrefil odkrytou bránu! To ale domácí vůbec nemusí mrzet, protože dnešní utkání je v jejich rukách.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Maxim Šalunov (SIB) dostává dvě trestné minuty za napadení.

58:01
    Právě probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:57
    Nahození Zaripova bylo sraženo obranou do ochranné sítě, vhazovat se bude před Bespalovem.

55:03
    Utkání se nám už jenom spíše dohrává. Oba týmy jsou si už vědomy toho, jak dnešní utkání dopadne.
    Jan KOVÁŘ - 5:2

53:31
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak žádné drama se zřejmě konat nebude. HONZA KOVÁŘ dává hodně důležitou branku Magnitogorsku. Český útočník pouze nastavil svou čepel do střílené přihrávky Mozjakina. Asistence: Sergej Mozjakin.
    Dmitrij MONJA - 4:2

53:11
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ano, podaří! Máme zaděláno na hodně zajímavou zápletku. DMITRIJ MONJA pohotově dorazil nahození z hokejky Hersleyho. Domácí už tak mají náskok pouze dva góly. Asistence: Patrik Hersley a Jonas Enlund.

53:03
    Honza Kovář (MET) dostává dvě trestné minuty za hrubost. Podaří se hostům snížit?

52:13
    Hokejisté Magnitogorsku vyhazují kotouč až na zakázané uvolnění. Utkání se nám začíná hodně kouskovat.

51:03
    Jistý zákrok Bespalov lapačkou proti střele Osaly. Vhazovat se bude před brankářem Novosibirsku.

49:51
    Po nevyužité přesilovce hostů pět na tři přichází opět tlak na druhé straně. Domácí fanoušci by si přáli pátou branku.

48:48
    Domácí hokejisté v plném počtu.

48:24
    Antipin výborně vystihl přihrávku domácího týmu a vyhazuje kotouč do bezpečí.

48:13
    Hokejisté Magnitogorsku jsou již vy čtyřech.

48:01
    Košečkin teď předvedl hodně důležitých zákroků. Nakonec zalehl puk na brankové čáře a vysloužil si tak velký aplaus od diváků.

47:03
    Hosté si výborně rozpohybovali bránící trojku hokejistů, jenže následná střela Kopejkina letěla přímo na Košečkina, který neměl problémy s chycením puku.

46:48
    Chris Lee (MET) obdržel od rozhodčích dvě minuty za sekání. Více než minutová přesilová hra Sibiru pět na tři.

46:27
    Rozhodčí odkládají další vyloučení domácího týmu. Novosibirsk bude hrát přesilovku pět na tři!

46:13
    Evgeny Birjukov (MET) dostává dvě trestné minuty za podražení Ullströma.

45:58
    Domácí nedokázali zužitkovat přečíslení dva na jednoho. Zaripov totiž napálil kotouč přímo do brankáře.

44:23
    Hokejisté Magnitogorsku posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

43:59
    Oba týmy jsou kompletní. Pokračuje se ve hře pět na pět.

42:47
    Mozjakinova jedovatá střela z mezikruží neskončila mezi třemi tyčemi. Vhazovat se bude ve středím pásmu.

42:00
    Oba týmy pokračují ve hře čtyři na čtyři.

41:59
    Jaroslav Chabarov (MET) dostává od rozhodčích dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku + deset minut za nesportovní chování. Stepan Sannikov (SIB) dostává od sudích dvě minuty za hrubost.

41:59
    Před bránou Magnitogorsku je další strkanice! Rozhodčí budou opětovně vylučovat.

40:48
    Meňšikov se odhodlal ke střele od modré čáry a nadělal tak Košečkinovi problémy.

40:01
    Honza Kovář dnes kompletuje hattrick ve vyhraných úvodních vhazováních.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:44
    Birjukov vypálil od modré čáry slušnou petelici, Bespalov měl co dělat aby kotouč zkrotil ve své lapačce.

39:01
    Probíhá poslední minuta ve druhé třetině.

38:12
    Po přesilové hře Sibiru se iniciativy v utkání ujímá opět Metallurg. Dočkáme se do konce druhé třetiny ještě gólu?

37:49

36:52
    Antipin dokázal vybojovat puk a dokonce ho i následně vyhodit ven z pásma. Magnitogorsk má tak čas na vystřídání.

36:13
    Hersleymu se při střele zlomila hokejka, a tak musí obránce Novosibirsku hodně rychle pelášit pro novou.

35:49
    Oskar Osala (MET) dostává od rozhodčího dvě minuty za vysokou hůl.

34:21
    Novosibirsk dnes působí hodně odevzdaným dojmem. Jestli chtějí hosté pomýšlet na vítězství, měli by přepnout na jinou rychlost.

33:47
    Hokejisté Magnitogorsku si vytvořili hodně velký tlak na soupeřovu bránu, fanoušci si opět říkají o další branku.

32:18
    Birjukov drží kotouč za Košečkinovou bránou a oba týmy tak mají prostor k vystřídání.

31:04
    Jsme svědky další strkanice před bránou Novosibirsku, hostující obránci dnes střeží svého brankáře jako pevnost Boyard.

30:43
    Maleňkich se odhodlal ke střele od modré čáry, jeho pokusu však scházela potřebná razance.

30:02
    Špatná komunikace domácích hokejistů vyústila v postavení mimo hru.

29:23
    Sannikov výborně odzbrojil od puku pronikajícího Timkina, hosté po delší době u kotouče.

28:49
    Hostující hokejisté v plném počtu.

28:11
    Stapleton nahodil kotouč od modré čáry, brankář Novosibirsku byl však pozorný a chytá.

27:46
    Sražená střela Mozjakina končí pouze v ochranné síti, vhazovat se bude před hostujícím brankářem.

27:31
    Střela Zaripova z levé strany skončila pouze nad bránou, Bespalov nemusel zasahovat.

26:57
    Domácí fanoušci si hlasitě říkají o další branku svého týmu.

26:49
    Další trest pro hosty! Dvě trestné minuty za hákování si odsedí Vjačeslav Bělov (SIB).

24:13
    Hokejisté Magnitogorsku se dostávají do postavení mimo hru a oba týmy tak mají prostor pro střídaní.

23:43
    Hra je přerušena. U mantinelu zůstává ležet Jan Kovář a že by se mu chtělo z ledu, to se říci nedá.
    Tim BRENT - 4:1

22:14
    Dvougólový rozdíl nám v zápase moc dlouho nevydržel. Chris Lee našel úplně volného TIMA BRENTA, který přesnou střelou k bližší tyčce opět rozradostnil publikum. Asistence: Chris Lee a Oskar Osala.
    David ULLSTRÖM - 3:1

21:32
    Tak přeci jen máme sníženo! Nádherná individuální akce DAVIDA ULLSTRÖMA zakončená ještě krásnější střelou do levé horní šibenice! Kotouč vyletěl z brány tak rychle, že rozhodčí se šel o celé situaci pobavit ještě s video-rozhodčím.

21:07
    Hosté mají další příležitost k snížení. Tim Brent (MET) totiž dostává dvě trestné minuty za držení protihráče.

20:23
    Domácí hokejisté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Košečkinem.

20:01
    Také úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál český centr ve službách Magnitogorsku – Honza Kovář.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:43
    Antipin drží kotouč za vlastní bránou, první třetina se dohraje zřejmě bez nervů.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13
    Magnitogorsk vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, Novosibirsk se tak po delší době podívá opět do útočného pásma.

17:24
    Šalunovův individuální průnik byl zastaven čistým hitem Birjukova. Domácí fanoušci doslova šílí!

16:48
    Hokejisté Magnitogorsku pokračují ve svém náporu z přesilové hry. Hosté si koledují o další gól.
    Sergej MOZJAKIN - 3:0

15:35
    Další využitá přesilová hra domácího týmu a opětovně se prosazuje kapitán – SERGEJ MOZJAKIN! Tohle je hodně studená sprcha pro Novosibirsk. Asistence: Viktor Antipin a Danis Zaripov.

15:19
    A další vyloučení! Maxim Ignatovič (SIB) natlačil svého soupeře na vlastního brankáře a po právu dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

13:02
    Kovářova jedovatá střela z úhlu byla sražena hostujícími obránci do ochranné sítě.

12:39
    Evgeny Timkin (MET) obdržel od hlavního rozhodčího dvě trestné minuty za podražení. Novosibirsk bude mít chvíli přesilovou hru.

10:34
    Kopejkin se snažil natlačit před domácí bránu, to mu však hodně důrazně zamítli obránci Magnitogorsku.

09:05
    V téže čase probíhá povinná výměna brankářů na hostující straně. Za Alexandera Saláka odchytá zbytek utkání Nikita Bespalov.

09:05
    Maxim Jakucenja (MET) dostává čtyři trestné minuty za hrubost a Alexander Salák (SIB) dostává pět + dokonce utkání za útok do oblasti hlavy a krku.
    Trest Alexandera Saláka do konce utkání!

09:05
    Alexander Salák dostává trest do konce utkání! Tak to je velká nepříjemnost pro hostující celek.

09:05
    Utkání se nám hodně přiostřuje! Jeden z domácích útočníků ostře zajel do Alexandera Saláka, což se pochopitelně vůbec nelíbilo hostujícím obráncům a ani českému gólmanovi. Bude se opětovně vylučovat.
    Sergej MOZJAKIN - 2:0

08:15
    První přesilová hra v utkání byla zužitkována nejlepším možným způsobem – gólem! Lee našel krásným pasem úplně osamoceného SERGEJE MOZJAKINA, který střelou do poloprázdné brány zvyšuje vedení domácích. Asistence: Chris Lee.

07:19
    Zbytečné dohrání souboje a první přesilová hra pro Magnitogorsk! Dvě minuty za hrubost dostává David Ullström (SIB).

07:09
    Dvě minuty za hrubost dostává Denis Platonov (MET) a Maxim Ignatovič (SIB). Pokračovat se tak bude pět na pět.

07:09
    Další šarvátka před Salákovou bránou, tentokráte už budou rozhodčí vylučovat.

07:02
    Zaripov byl před Salákovou bránou hodně agresivní. Hned si to s ním přijeli vyříkat hostující obránci.

05:41
    Domácí hráči teď drží svého soupeře z Novosibirsku pod obrovským tlakem, Salák je ostřelován ze všech stran.

05:14
    Mozjakinovo nahození bylo sraženo hostující obranou do ochranné sítě. Následovat bude vhazování po pravici Saláka.

04:53
    Hokejisté Novosibirsku kombinují s kotoučem v útočné třetině, do zakončení se ale nedostávají.

04:35
    U mantinelu zůstal po souboji ležet jeden z hostujících hráčů, a tak rozhodčí raději přerušil hru.

04:01
    Alexander Salák měl menší potíže s nahozením Antipina, nakonec však drží kotouč mezi betony.

02:57
    Střela Enlunda byla sražená obráncem do ochranné sítě, vhazovat se bude před domácím brankářem.
    Tim STAPLETON - 1:0

01:06
    Domácí hokejisté se ujímají brzkého vedení. Maleňkich obkroužil bránu českého gólmana a přihrál mezi kruhy. Do puku se z první opřel TIM STAPLETON a trefil se přesně mezi betony Alexandera Saláka. Asistence: Vladimír Maleňkich a Tim Brent.

00:12
    Kotouč vyletěl z hrací plochy, vhazování ve středovém kruhu se bude opakovat.

00:02
    Úvodní vhazování zápasu vyhrál Honza Kovář.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukov (A), Antipin, Lee, Ibragimov, Maleňkich, Chabarov, Bereglazov, Těreščenko – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Platonov, Kameněv, Osala – Stapleton, Brent, Timkin – Jakucenja, Juňkov, Potěchin.
    Trenér: Mike Keenan (Kanaďan).

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ožiganov, Hersley, Alexejev, Bělov, Meňšikov, Vereščagin, Ignatovič, Gimajev – Enlund (A), Ullström, Šalunov – Kopejkin (C), Koskiranta, Kugryšev – Sannikov, Gubin (A), Vorošilo – Šumakov, Bobrov, Butuzov.
    Trenér: Andrej Skabelka (Bělorus).

Československá stopa v utkání:

Jan Kovář (MET)
    67 zápasů, 75 kanadských bodů (25 gólů a 50 asistencí)
    Alexander Salák (SIB)
    47 zápasů (35 výher, 12 proher), úspěšnost 93,7%

První čtvrtfinálový zápas:
    HK Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk
    2:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky:
    38. Ullström (Enlund, Šalunov), 51. Kopejkin (Kugryšev)

Druhý čtvrtfinálový zápas:
    3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

12. Bobrov (Vereščagin), 30. Sannikov, 55. Hersley (Kopejkin) – 28. Kovář (Lee, Zaripov), 57. Zaripov (Antipin)

Nádherné pondělní odpoledne u hokejové KHL. Dnes se potřetí utkají Metallurg Magnitogorsk a Sibir Novosibirsk. Dokáže Magnitogorsk získat svůj první čtvrtfinálový zápas? Stav série je v jeho neprospěch 0:2! Sledujte textový přenos od 14:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 2. Stapleton (Maleňkich, Brent), 9. Mozjakin (Lee), 16. Mozjakin (Antipin, Zaripov), 23. Brent (Lee, Osala), 54. Kovář (Mozjakin) – 22. Ullström, 54. Monja (Hersley, Enlund)

Trenér: Mike Keenan (Kanaďan)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (10. Bespalov) – Ožiganov, Hersley, Alexejev, Bělov, Meňšikov, Vereščagin, Ignatovič, Gimajev – Enlund (A), Ullström, Šalunov – Kopejkin (C), Koskiranta, Kugryšev – Sannikov, Gubin (A), Vorošilo – Šumakov, Bobrov, Butuzov – Monja.
    Trenér: Andrej Skabelka (Bělorus)