Chodov – Vítkovice 6:7 (2:3 po s.n.) | Bulldogs – Bohemians 7:3 (kon.)
po s.n. (2:3)
FAT PIPE Florbal Chodov
6:7 (1:3, 2:3, 3:0 - 0:0)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Čtvrtek 19.03.2015, 18:30 • SH Jižní Město • Play-off Livesport Superligy florbalu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný čtvrteční večer z Jižního Města. Série mezi Chodovem a Vítkovicemi dnes napíše své šesté pokračování. Pražský celek se totiž v úterý postavil síle a dokázal uspět na hřišti obhájce titulu poměrem 4:3. Série se tak za stavu 3:2 pro Vítkovice stěhuje zpět do Prahy.

Dnes domácí celek v minulém zápasy odvríátil všechny předpoklady o očekáváném konci a Dubina byli vždy před Víkocemi o krok a nakonec si dokráčeli pro těsné jedobrankové vedení. Veliký podíl na výhře Chodova měl Patrik Dóža, jenž připravil dvě gólové přihrávky pro své spoluhráče Ondruška a Sýkoru a pot sám vsítil rozhodující branku na 2:4 půl minuty před závěrečnou sirénou.

Chodov sice dnes přivítá svého soupeře ve své hale. Právě v halách soupeře aůe vyhrály ve čtyřech z pěti případů právě ty celky, které byly vedeni jako hostující.

Jediná výhra domácího celku je právě z úvodního tkání celé série, kdy Vítkovice doma vyhrály 6:4.

00:01

00:40
    Chodov začíná opatrně. Od úvodního buly je za vlastní brankou.

01:07
    První střelecký pokus zápasu zaznamenal Hubálek, jehož střela byla nadzvednuta mimo Zichovu branku.

01:39
    Domácí celek se zatím pouze brání.

02:17
    Chodov vyčkává až nezvykle dlouho. Zatím se nemůže dostat s míčkem přes polovinu hřiště na delší dobu.

03:01
    Přesto se ale dostal ke střele. KOnkrétně Pražák, který si naběhl z druhé vlnym, ale zamířil vysoko nad.

03:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Udeřilo ale na druhé straně. Rychlý protiútok hostů zakončil po přihrávce Šebesty LUKÁŠ HÁJEK. Asistence: Jan Šebesta.

03:45
    Vítkovice znovu v útoku. Matejčík ale nedokázala zpracovat skákavý balón na brankovišti.

05:24
    Hostujícímu celku vyšel další rychlý brejk, který tentokrát zakončil JAN ŠEBESTA. Asistence: Lukáš Řezanina.

06:46
    Chodov se lprobral a podařilo se mu nyní zatlačit soupeře před jeho branku.

07:32
    Vitkovice tak musí přerušovat hru drobnými fauly.

08:38
    Hosté opět zahrozili. Zich tentokrát připraven.

10:00
    Vojtíšek si pomohl nedovoleným bráněním a může být rád, že nedostal dvě minuty.

11:17
    Kombinaci Chodova zakončil Chmelíček, byl však nepřesný.

12:07
    Domácí tým je nyní aktivnější a to výrazněji. Chybí tomu ale přesná koncovka.

12:49
    Chodov právě vstřelil branku!
    Nyní už to ale pražskému celku vyšlo. Střela PATRIKA DÓŽA
    propadla hostujícímu gólmanovi pod tělem a míček poté doskákal až za brankovou čáru. Asistence: Martin Pražan.

14:30
    Vitkovice vyčkávají s míčkem a snaží se dostat zápas opět pod kontrolu.

15:03
    Strachota se prosmýkl mezi hostujícími hráči, ale v poslední chvíli mu sjel míček z čepele.

15:54
    Vítkovicím vyšla i třetí rychlá akce v tomto zápase. Hájek se uvolnil podél mantinelu a předal míček LUKÁŠI ŘEZANINOVI, který posléze překonal Zicha. Asistence: Lukáš Hájek.

18:00
    Gól hosty nakopl a poslední minuty se hraje před brankou Chodova.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Můj dům, můj hrad zřejmě v této sérii neplatí, poněvadž popáté ze šesti případů se vedení ujímá tým hostů. Vítkovicím to zatím zřídilo trio Šebesta, Hájek a Řezanina. Druhá třetina začne v 19:15.

20:01

20:41
    Pokus Ondruška byl sražen za branku Součka.

22:01
    Stejně tak dopadl i nyní Dóža.

23:00
    Žydel se pokouší vymyslet něco s Brusem, ale nemohou zatím překonat obranný blok Chodova.

24:05
    Vitkovice dlouho drží balónek ve své moci, ale ke koncovce se zatím nedostaly.

25:05
    Velkou hrubku v rozehrávce nyní potrestal LUKÁŠ HÁJEK, který využil vypíchnutého míčku od Žydela střelou k tyči se nemýlil. Asistence: Robin Žydel.

26:32
    Dóža vybídl ke střele Mikeše, ten ale trestuhodně netrefil odkrytou klec Vítkovic, když ho parádním skokem vychytal Souček.

27:56
    Pražan ze slibné vzdálenosti netrefil branku Vítkovic.

28:25
    Dóža se pokoušel překvapit Součka oběhnutím branky. Brankář Vítkovic se ale nachytat nenechal.

28:57
    Domácí tým nyní ani na čtyřikrát nedokázal překonat ležícího Součka z prostoru velkého brankoviště.

29:32
    Lekci z produktivity teď ukázal chodovským hráčům MAREK BRÄUER, který se slalomem mezi domácími obránci dostal až před Zicha, kterého následně přeloboval. Bez asistence.

30:56
    Dvě minuty za bránění ve hře nyní dostává Brus (VIT).

31:19
    Domácí celek ještě vykřesává jiskřičku naděje využitou přesilovkou, kterou proměnil TOMÁŠ SÝKORA. Asistence: Michal Strachota.

32:43
    Vítkovice ale budou mít nyní k dispozici trestné střílení!

32:43
    LUKÁŠ HÁJEK si poradil zkušeně a střelou do šibenice nedal Zichovi šanci.

34:00
    Chodov sice na míčku, ale neví, co s nim.

34:49
    Brus v ideálním prostoru před brankou nedokázal poslat míček do chodovské svatyně.

35:12
    Proti domácímu gólmanovi neuspěl nyní ani Hájek.

35:40
    Dóža to zkoušel sám, ale proti třem hráčům soupeře neměl nárok.

36:52
    Vítkovice navíc jasně dominují na hřišti a na domácím týmu je vidět patrná frustrace.

37:42
    Pražský celek se však ještě nevzdává. Do hry ho ovšem dostává další chyba Součka, který překvapivě pustil střelu z půlky od DAVIDA BOUŠI. Asistence: Filip Chmelíček.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Už pouze dvacet minut dělí Vítkovice o postup mezi nejlepší čtyři týmy této sezony. Hodně k tomu dopomohl Lukáš Hájek, jenž během druhé třetiny zkompletoval hattrick. Naději pro Chodov zvýšil Bouša gólem v závěru, ale jestli to Chodovu pomůže, to se dozvíme ve třetí třetině, která začne ve 20:01.

40:01

40:41
    Vítkovice se snaží eliminovat tlak Chodova a vytahují presing až za branku soupeře.

41:10
    Z otočky to zkusil Jastřembský, ale jeho pokus byl sražen do rohu.

41:58
    Ondrušek se pokusil vzít odpovědnost na sebe, ale zamířil vysoko nad.

43:00
    Chodov musí začít znovu od své branky.

44:01
    Zápas se dramatizuje. Mikeš našel krosovou přihrávkou TOMA ONDRUŠKA, který vymetla pavučinu v brance Součka. Asistence: Ondřej Mikeš.

44:06
    Už je to pouze o jednu branku. PATRIK DÓŽA využil vyhraného buly od Sýkory a překvapil Součka, který nestihl zareagovat a musí tak lovit míček z branky. Asistence: Tomáš Sýkora.

46:00
    Probudili se i diváci a ty ženou domácí tým, co to jde.

47:00
    Chodov v tlaku, Souček ale zatim neohrožen.

48:00
    Brus si vylšlápl na Ondruška. Pomohl si ale faulem.

48:59
    Žydel se uvolnil ze středu. Svou střelu ale vyslal vysoko nad branku Chodova.

49:43
    Dóža bekhendem míjí vítkovickou branku.

50:00
    Dóža si ale doběhl pro míček do rohu odkud adresoval míček TOMOVI ONDRUŠKOVI, který se z první nemýlil a překonal Součka. Asistence: Patrik Dóža.

51:29
    Hala na Jižním Městě se otřásá v základech. Chodov vstal u mrtvých a to probudilo i ty nejmenší fanoušky v hale.

52:15
    Klápa dlouho rozmýšlel svou střelu, až poslal míček za mantinel.

53:39
    Jousimu nevyšla střela z ostrého úhlu.

54:13
    Chodov cítí šanci a snaží se rozhodnout. Jakoby ho ale od střel odrazovala tíha odpovědnosti.

55:30
    Vítkovice se snaží uklidnit hru a kombinují na své polovině.

56:12
    Dóža nepřekonal Součka přízemní střelou.

57:01
    Poslední tři minuty 3. třetiny.

58:12
    Závěr třetiny je opatrný. Všichni jsou si vědomi, co znamenala případná chyba.

58:47
    Dnešní utkání sleduje 240 diváků.

60:00

Neskutečný zápas vidíme na Jižním Městě. Už se zdálo, že Chodov bude ze hry venku, ale třemi góly ve třetí třetině si vynutil minimálně prodloužení.

60:01

60:42
    Žydel ztratil míček na útočné polovině a následně fauloval. Míček má Chodov.

61:29
    Pokus Šebesty vystrašil všechny přítomné v hale. Jeho pokus byl ale sražen do autu.

62:15
    Ondrušek vyzval Dóžu ke střele. Ten ale od mantinelu Součka nepřekonal.

63:09
    Opět Dóža. I tentokrát byl neúspěšný.

64:05
    Dóža dlouho operoval za brankou hostů. Nakonec o míček přišel.

64:53
    Šebesta si při snaze získat balón počínal nedovoleným způsobem. Hrát bude opět Chodov.

65:34
    Stejně tak dopadl na druhé straně Jastřembský.

66:49
    Dóža je k nezastavení. Od mantinelu ale opět nedokázal pořádně ohrozit Součka.

67:48
    Zich nyní vytasil nejdůležitější zákrok dne proti Šebestovi z bezprostřední blízkosti.

69:01
    Poslední minuta prodloužení.

69:25
    Hájek míjí ze slibné vzdálenosti.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Ani 70 minut oběma celkům nestačilo, aby urvali zápas pro sebe. Utkání tak bude muset rozhodnout technická disciplína v podobě nájezdů. Pojede se pět sérii a pokud ani ty stačit nebudou, bude následovat systém náhlé smrti.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Mikešovi přeskočil míček hůl v poslední chvíli.

1. série
    0:1
    Delong byl naopak úspěšný a posílá Vítkovice do vedení.

2. série
    1:1
    Sýkora si povodil Součka a srovnává střelou pod břevno.

2. série
    1:1
    Jankulár sice docílil branky, ale s míčkem po táhl dozadu. Gól neplatí.

3. série
    1:1
    Stejně dopadl i Ondrušek.

3. série
    1:1
    Hubálek byl trpělivější než Zich, ale bekhendem minul prázdnou klec.

4. série
    2:1
    Dóža si vychutnal Součka a posílá Chodov do vedení.

4. série
    2:2
    Řezanina udržel nervy na uzdě a srovnává.

5. série
    2:2
    Strachotovi nevyšel forhendový blafák.

5. série
    2:3
    Hájek byl rychlejší než Zich a posílá Vítkovice do semifinále.

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým 1. SC Vítkovice Oxdog.
    Autorem vítězné branky je LUKÁŠ HÁJEK.

Domácí hala se zahalila do smutku, poněvadž v ní jsou nyní slyšet vítkovické chorály. O postupu hostů rozhodl Lukáš Hájek, který proměnil rozhodující nájezd a v zápase zaznamenal celkem čtyři branky. (21:08:27)

Branky a nahrávky: 13. Dóža (Pražan), 32. Sýkora (Strachota), 38. Bouša (Chmelíček), 45. Ondrušek (Mikeš), 45. Dóža (Sýkora), 50. Ondrušek (Dóža) – 4. Hájek (Šebesta), 6. Šebesta (Řezanina), 16. Řezanina (Hájek), 26. Hájek (Žydel), 30. Bräuer, 33. Hájek (TS), rozh. náj. Hájek