SP v biatlonu - závod s hromadným startem mužů | Vítěz: J. Fak (SLO) (kon.) | | | SP v biatlonu - závod s hromadným startem žen | Vítěz: L. Dahlmeierová (GER) (kon.) |
SP v alpském lyžování - slalom mužů 1. kolo, Mérib | Vítěz: S. Gross (ITA) (kon.) | | | SP v alpském lyžování - obří slalom žen 1. kolo, M | Vítěz: A. Fenningerová (AUT) (kon.) |
SP v alpském lyžování - slalom mužů 2. kolo | Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | | | SP v alpském lyžování - obří slalom žen 2. kolo, M | Vítěz: A. Fenningerová (AUT) (kon.) |
Výběr soupeřů 2015 - semifinále | (kon.) |
SP ve skocích na lyžích - muži HS215, Planica | Vítěz: J. Tepeš (SLO) (kon.) |
konec
SP ve skocích na lyžích - muži HS215, Planica
Vítěz: J. Tepeš (SLO)
Tomáš Lysý
Statistiky
Celkové pořadí:
1. Jurij TEPEŠ (SLO) 436,4 b.
2. Peter PREVC (SLO) 433,6 b.
3. Rune VELTA (NOR) 418,2 b.
4. Stefan KRAFT (AUT) 415,7 b.
5. Kamil STOCH (POL) 412,5 b.
6. Michael HAYBÖCK (AUT) 410,1 b.
7. Severin FREUND (GER) 409,9 b.
8. Noriaki KASAI (JPN) 405,5 b.
9. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 401,0 b.
10. Piotr ŽYLA (POL) 391,5 b.
11. Anders FANNEMEL (NOR) 386,7 b.
12. Daiki ITO (JPN) 378,4 b.
13. Robert KRANJEC (SLO) 374,6 b.
14. Jarkko MÄÄTTÄ (FIN) 364,1 b.
15. Johann Andre FORFANG (NOR) 363,3 b.
16. Manuel FETTNER (AUT) 360,2 b.
17. Andreas STJERNEN (NOR) 356,7 b.
18. Jernej DAMJAN (SLO) 354,4 b.
19. Michael NEUMAYER (GER) 354,1 b.
20. Vincent DESCOMBES SEVOIE (FRA) 348,2 .b
21. Anders JACOBSEN (NOR) 347,2 b.
22. Markus EISENBICHLER (GER) 342,9 b.
23. Richard FREITAG (GER) 339,2 b.
24. Roman KOUDELKA (CZE) 338,4 b.
25. Nejc DEŽMAN (SLO) 325,6 b.
26. Manuel POPPINGER (AUT) 325,0 b.
27. Gregor DESCHWANDEN (SUI) 323,0 b.
28. Taku TAKEUČI (JPN) 321,2 b.
29. Lauri ASIKAINEN (FIN) 316,3 b.
30. Matjaž PUNGERTAR (SLO) 304,7 b.
Pořadí po prvním kole:
1. Peter PREVC (SLO) 216,1 b. (236,5 m.)
2. Kamil STOCH (POL) 212,2 b. (235,0 m)
3. Rune VELTA (NOR) 210,3 b. (230,5 m.)
4. Jurij TEPEŠ (SLO) 208,9 b. (230,5 m.)
5. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 206,1 b. (228,5 m.)
6. Stefan KRAFT (AUT) 205,5 b. (229,5 m.)
7. Severin FREUND (GER) 202,0 b. (222,5 m.)
8. Anders FANNEMEL (NOR) 201,4 b.(226 m.)
9. Michael HAYBÖCK (AUT) 201,0 b. (225 n.)
10. Noriaki KASAI (JPN) 199,3 b. (223,5 m.)
...
20. Roman KOUDELKA (CZE) 175,7 b. (205,5 m.).
Startovní listina:
1. Matjaž PUNGERTAR (SLO)
2. Lauri ASIKAINEN (FIN)
3. Jarkko MÄÄTTÄ (FIN)
4. Stephan LEYHE (GER)
5. Gregor DESCHWANDEN (SUI)
6. Anders JACOBSEN (NOR)
7. Vincent DESCOMBES SEVOIE (FRA)
8. Roman KOUDELKA (CZE)
9. Manuel FETTNER (AUT)
10. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT)
11. Robert KRANJEC (SLO)
12. Kamil STOCH (POL)
13. Nejc DEŽMAN (SLO)
14. Manuel POPPINGER (AUT)
15. Richard FREITAG (GER)
16. Michael HAYBÖCK (AUT)
17. Taku TAKEUČI (JPN)
18. Jernej DAMJAN (SLO)
19. Piotr ŽYLA (POL)
20. Daiki ITO (JPN)
21. Markus EISENBICHLER (GER)
22. Andreas STJERNEN (NOR)
23. Michael NEUMAYER (GER)
24. Johann Andre FORFANG (NOR)
25. Rune VELTA (NOR)
26. Stefan KRAFT (AUT)
27. Anders FANNEMEL (NOR)
28. Jurij TEPEŠ (SLO)
29. Noriaki KASAI (JPN)
30. Peter PREVC (SLO)
31. Severin FREUND (GER)
Celkové pořadí:
1. Jurij TEPEŠ (SLO) 436,4 b.
2. Peter PREVC (SLO) 433,6 b.
3. Rune VELTA (NOR) 418,2 b.
4. Stefan KRAFT (AUT) 415,7 b.
5. Kamil STOCH (POL) 412,5 b.
6. Michael HAYBÖCK (AUT) 410,1 b.
7. Severin FREUND (GER) 409,9 b.
8. Noriaki KASAI (JPN) 405,5 b.
9. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 401,0 b.
10. Piotr ŽYLA (POL) 391,5 b.
11. Anders FANNEMEL (NOR) 386,7 b.
12. Daiki ITO (JPN) 378,4 b.
13. Robert KRANJEC (SLO) 374,6 b.
14. Jarkko MÄÄTTÄ (FIN) 364,1 b.
15. Johann Andre FORFANG (NOR) 363,3 b.
16. Manuel FETTNER (AUT) 360,2 b.
17. Andreas STJERNEN (NOR) 356,7 b.
18. Jernej DAMJAN (SLO) 354,4 b.
19. Michael NEUMAYER (GER) 354,1 b.
20. Vincent DESCOMBES SEVOIE (FRA) 348,2 .b
21. Anders JACOBSEN (NOR) 347,2 b.
22. Markus EISENBICHLER (GER) 342,9 b.
23. Richard FREITAG (GER) 339,2 b.
24. Roman KOUDELKA (CZE) 338,4 b.
25. Nejc DEŽMAN (SLO) 325,6 b.
26. Manuel POPPINGER (AUT) 325,0 b.
27. Gregor DESCHWANDEN (SUI) 323,0 b.
28. Taku TAKEUČI (JPN) 321,2 b.
29. Lauri ASIKAINEN (FIN) 316,3 b.
30. Matjaž PUNGERTAR (SLO) 304,7 b.
Pořadí po prvním kole:
1. Peter PREVC (SLO) 216,1 b. (236,5 m.)
2. Kamil STOCH (POL) 212,2 b. (235,0 m)
3. Rune VELTA (NOR) 210,3 b. (230,5 m.)
4. Jurij TEPEŠ (SLO) 208,9 b. (230,5 m.)
5. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 206,1 b. (228,5 m.)
6. Stefan KRAFT (AUT) 205,5 b. (229,5 m.)
7. Severin FREUND (GER) 202,0 b. (222,5 m.)
8. Anders FANNEMEL (NOR) 201,4 b.(226 m.)
9. Michael HAYBÖCK (AUT) 201,0 b. (225 n.)
10. Noriaki KASAI (JPN) 199,3 b. (223,5 m.)
...
20. Roman KOUDELKA (CZE) 175,7 b. (205,5 m.).
Startovní listina:
1. Matjaž PUNGERTAR (SLO)
2. Lauri ASIKAINEN (FIN)
3. Jarkko MÄÄTTÄ (FIN)
4. Stephan LEYHE (GER)
5. Gregor DESCHWANDEN (SUI)
6. Anders JACOBSEN (NOR)
7. Vincent DESCOMBES SEVOIE (FRA)
8. Roman KOUDELKA (CZE)
9. Manuel FETTNER (AUT)
10. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT)
11. Robert KRANJEC (SLO)
12. Kamil STOCH (POL)
13. Nejc DEŽMAN (SLO)
14. Manuel POPPINGER (AUT)
15. Richard FREITAG (GER)
16. Michael HAYBÖCK (AUT)
17. Taku TAKEUČI (JPN)
18. Jernej DAMJAN (SLO)
19. Piotr ŽYLA (POL)
20. Daiki ITO (JPN)
21. Markus EISENBICHLER (GER)
22. Andreas STJERNEN (NOR)
23. Michael NEUMAYER (GER)
24. Johann Andre FORFANG (NOR)
25. Rune VELTA (NOR)
26. Stefan KRAFT (AUT)
27. Anders FANNEMEL (NOR)
28. Jurij TEPEŠ (SLO)
29. Noriaki KASAI (JPN)
30. Peter PREVC (SLO)
31. Severin FREUND (GER)
1. Severin FREUND (GER) 1729 b.
– výhra díky vyššímu počtu vítězství
2. Peter PREVC (SLO) 1729 b.
3. Stefan KRAFT (AUT) 1578 b.
4. Anders FANNEMEL (NOR) 1161 b.
5. Michael HAYBÖCK (AUT) 1157 b.
6. Noriaki KASAI (JPN) 1137 b.
7. Roman KOUDELKA (CZE) 1113 b.
8. Rune VELTA (NOR) 848 b.
9. Kamil STOCH (POL) 820 b.
10. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 739 b.
...
40. Jan MATURA (CZE) 114 b.
56. Jakub JANDA (CZE) 34 b.
61. Antonín HÁJEK (CZE) 24 b.
78. Lukáš HLAVA (CZE) 4 b.
1. Německo 5533 b.
2. Norsko 5496 b.
3. Rakousko 5193 b.
4. Slovinsko 4994 b.
5. Japonsko 3501 b.
6. Polsko 2282 b.
7. Česká republika 1839 b.
1. Peter PREVC (SLO) 345 b.
2. Severin FREUND (GER) 336 b.
3. Jurij TEPEŠ (SLO) 287 b.
4. Noriaki KASAI (JPN) 287 b.
5. Rune VELTA (NOR) 227 b.
...
28. Roman KOUDELKA (CZE) 35 b.
34. Jan MATURA (CZE) 20 b.
40. Antonín HÁJEK (CZE) 13 b.
Severin FREUNG (GER)
Vítěz světového poháru v letech na lyžích 2014/15:
Peter PREVC (SLO)
Vítěz v poháru národů:
NĚMECKO
Freund navíc nezářil ani ve druhém kole a po svém skoku šel na druhé místo. I když si potom pohoršil Kasai, znamenalo to, že Freund bude sedmý a Prevc má cestu ke křištálovému globu otevřenou. Jenže pak předvedl výkon z říše snů Jurij Tepeš a usadil se na prvním místě skokem dlouhým 244 metrů. Z prvního místa jej pak už nesesadil nikdo, ani posledním skokem Peter Prevc, a Tepeš vyhrál o 2,8 bodů.
To znamená, že Peter Prevc i Severin Freund mají stejně bodů v konečném pořadí světového poháru – 1729 bodů – ale Freund bere křišťálový globus díky většímu počtu výher. Prevc se alespoň raduje z malého globu za výhru v pořadí letů na lyžích.
1. Jurij TEPEŠ (SLO) 436,4 b.
2. Peter PREVC (SLO) 433,6 b.
3. Rune VELTA (NOR) 418,2 b.
4. Stefan KRAFT (AUT) 415,7 b.
5. Kamil STOCH (POL) 412,5 b.
6. Michael HAYBÖCK (AUT) 410,1 b.
7. Severin FREUND (GER) 409,9 b.
8. Noriaki KASAI (JPN) 405,5 b.
9. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 401,0 b.
10. Piotr ŽYLA (POL) 391,5 b.
11. Anders FANNEMEL (NOR) 386,7 b.
12. Daiki ITO (JPN) 378,4 b.
13. Robert KRANJEC (SLO) 374,6 b.
14. Jarkko MÄÄTTÄ (FIN) 364,1 b.
15. Johann Andre FORFANG (NOR) 363,3 b.
16. Manuel FETTNER (AUT) 360,2 b.
17. Andreas STJERNEN (NOR) 356,7 b.
18. Jernej DAMJAN (SLO) 354,4 b.
19. Michael NEUMAYER (GER) 354,1 b.
20. Vincent DESCOMBES SEVOIE (FRA) 348,2 .b
21. Anders JACOBSEN (NOR) 347,2 b.
22. Markus EISENBICHLER (GER) 342,9 b.
23. Richard FREITAG (GER) 339,2 b.
24. Roman KOUDELKA (CZE) 338,4 b.
25. Nejc DEŽMAN (SLO) 325,6 b.
26. Manuel POPPINGER (AUT) 325,0 b.
27. Gregor DESCHWANDEN (SUI) 323,0 b.
28. Taku TAKEUČI (JPN) 321,2 b.
29. Lauri ASIKAINEN (FIN) 316,3 b.
30. Matjaž PUNGERTAR (SLO) 304,7 b.
1. Peter PREVC (SLO) 216,1 b. (236,5 m.)
2. Kamil STOCH (POL) 212,2 b. (235,0 m)
3. Rune VELTA (NOR) 210,3 b. (230,5 m.)
4. Jurij TEPEŠ (SLO) 208,9 b. (230,5 m.)
5. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 206,1 b. (228,5 m.)
6. Stefan KRAFT (AUT) 205,5 b. (229,5 m.)
7. Severin FREUND (GER) 202,0 b. (222,5 m.)
8. Anders FANNEMEL (NOR) 201,4 b.(226 m.)
9. Michael HAYBÖCK (AUT) 201,0 b. (225 n.)
10. Noriaki KASAI (JPN) 199,3 b. (223,5 m.)
...
20. Roman KOUDELKA (CZE) 175,7 b. (205,5 m.).
1. Severin FREUND 1693 bodů
2. Peter PREVC 1649 bodů
3. Stefan KRAFT 1528 bodů
4. Anders FANNEMEL 1137 bodů
5. Michael HAYBÖCK 1117 bodů
6. Roman KOUDELKA 1106 bodů
...
40. Jan MATURA 114 bodů
56. Jakub JANDA 34 bodů
61. Antonín HÁJEK 24 bodů
78. Lukáš HLAVA 4 body.
1. Severin FREUND 300 bodů
2. Peter PREVC 265 bodů
3. Noriaki KASAI 195 bodů
4. Jurij TEPEŠ 187 bodů
5. Anders FANNEMEL 173 bodů
...
28. Roman KOUDELKA 28 bodů
32. Jan MATURA 20 bodů
39. Antonín HÁJEK 13 bodů.
1 NĚMECKO 5468 bodů
2. NORSKO 5372 bodů
3. RAKOUSKO 5054 bodů
4. SLOVINSKO 4774 bodů
5. JAPONSKO 3444 bodů
...
7. ČESKÁ REPUBLIKA 1832 bodů.
1. Matjaž PUNGERTAR (SLO)
2. Lauri ASIKAINEN (FIN)
3. Jarkko MÄÄTTÄ (FIN)
4. Stephan LEYHE (GER)
5. Gregor DESCHWANDEN (SUI)
6. Anders JACOBSEN (NOR)
7. Vincent DESCOMBES SEVOIE (FRA)
8. Roman KOUDELKA (CZE)
9. Manuel FETTNER (AUT)
10. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT)
11. Robert KRANJEC (SLO)
12. Kamil STOCH (POL)
13. Nejc DEŽMAN (SLO)
14. Manuel POPPINGER (AUT)
15. Richard FREITAG (GER)
16. Michael HAYBÖCK (AUT)
17. Taku TAKEUČI (JPN)
18. Jernej DAMJAN (SLO)
19. Piotr ŽYLA (POL)
20. Daiki ITO (JPN)
21. Markus EISENBICHLER (GER)
22. Andreas STJERNEN (NOR)
23. Michael NEUMAYER (GER)
24. Johann Andre FORFANG (NOR)
25. Rune VELTA (NOR)
26. Stefan KRAFT (AUT)
27. Anders FANNEMEL (NOR)
28. Jurij TEPEŠ (SLO)
29. Noriaki KASAI (JPN)
30. Peter PREVC (SLO)
31. Severin FREUND (GER)