New Jersey – Los Angeles 1:3 (kon.) | Carolina – Chicago 1:3 (kon.) | Toronto – Minnesota 1:2 (kon.)
Ottawa – San Jose 5:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 3:2 (kon.)
Edmonton – Winnipeg 1:4 (kon.)
Ottawa Senators
5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
San Jose Sharks
Úterý 24.03.2015, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL
    Hokejisté Ottawy se poprvé od 21. listopadu dostali na pozice, které zaručují postup do play-off.

Československá stopa
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:12 (03:23:25)

1. Mika Zibanejad (OTT) 2+0
    2. Alex Chiasson (OTT) 1+0
    3. Bobby Ryan (OTT) 0+3

Hokejisté Ottawy si mohou opět užívat vítězné hamburgery, kterými diváci zaházeli ledovou plochu. Sens totiž poráží San Jose 5:2 a v tabulce Východní konference poskočili na poslední postupové místo do play-off. Domácí přitom do třetí třetiny nastoupili s jednogólovým mankem, ale to hned ve 43. minutě vymazal svým druhým gólem v utkání Mika Zibanejad. V 53. minutě pak strhl vedení na stranu Senátorů Alex Chiasson, a když se o 71 sekund později prosadil i Jean-Gabriel Pageau, nebylo o vítězi zápasu téměř pochyb. Razítko na výsledek utkání pak dodal v čase 58:37 střelou do prázdné branky Mike Hoffman.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:9, celkem – 36:31.

Dnešní utkání sledovalo 18193 diváků.

60:00

59:55
    Niemi ještě přerušuje hru po střele Condry.

59:01
    Poslední minuta utkání.

58:38
    Led je již uklizen, opět se hraje. Niemi je zpět v brance.
    Mike HOFFMAN - 5:2

58:37
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Po buly v obranném pásmu vysunul Legwand hráče s Jágrovým číslem 68, tedy MIKA HOFFMANA, který ho zavezl do opuštěné klece Sharks. Na led létají hamburgery. Asistence: David Legwand a Bobby Ryan.

58:28
    Icing Sens, hosté samozřejmě opět v šesti!

58:01
    Do konce už zbývají jen dvě minuty.

57:27
    Sharks hráli opět bez brankáře, ale nyní se bude vhazovat ve středním pásmu poblíž jejich modré čáry. Niemi tedy musí zpět do branky.

56:44
    Hosté to už zkoušeli s prázdnou brankou a toho málem využil Kyle Turris, který byl s pukem již v útočné třetině, ale trefil jen tyčku!

56:27
    Au! Hoffmanova bomba trefila do nohy před brankou clonícího Zibanejada. Ten nyní kulhá na střídačku.

56:12
    Bobby Ryan sebral kotouč hostujícímu obránci, ale už ho nedokázal procpat před branku na Zibanejada.

55:58
    Condra zavezl kotouč do útočného pásma a bekhendovou střelou donutil Niemiho přerušit hru. Ještě jedna reklamní přestávka.

55:12
    Domácí jsou necelých pět minut od důležitého vítězství.

54:41
    Bekhendové zakončení Burnse si pohlídal Hammond. Poté se dostal do další šance Tomáš Hertl, ale také on mířil jen do dobře postaveného gólmana Sens.
    Jean-Gabriel PAGEAU - 4:2

53:22
    A je to 4:2! Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1. JEAN-GABRIEL PAGEAU si vyměnil kotouč s Erikem Karlssonem a po přihrávce švédského beka mířil prakticky do odkryté klece. Asistence: Erik Karlsson.
    Alex CHIASSON - 3:2

52:11
    Obrovská radost v Canadian Tire Centre! Se střelami Ceciho a Stona si Niemi poradil, ale na dorážku ALEXE CHIASSONA, která skončila nad jeho lapačkou, už byl krátký. Asistence: Mark Stone a Cody Ceci.

51:14
    Ryan se Zibanejadem v útočném pásmu nic nevymysleli. Už se začíná hrát opatrněji.

50:01
    Do konce třetí třetiny už zbývá jen deset minut. Uvidíme prodloužení?

48:16
    Hammond je opravdu schopen chytat, nyní to dokázal po střele Pavelského.

47:51
    Nepříjemná situace pro Hammonda. Střelu Pavelského vyrazil jen před sebe a poté kolidoval s dojíždějícím Couturem. Domácímu brankáři chvíli trvalo, než se zvedl z ledu, ale k úlevě fanoušků Ottawy i trenéra Camerona by měl být v pořádku.

46:35
    Domácí teď hrají velmi aktivně, rádi by strhli vedení na svou stranu.

45:43
    Vynikající Niemi! Brankáře Sharks nepropálil Stone a krátce poté si Fin poradil i s tečí Chiassona, kterému adresoval gólovou nabídku Karlsson.

44:18
    Velké horko bylo před hostující brankou, ale Zibanejad ani Ryan si na Niemiho nepřišli.

42:44
    Dvě obrovské šance měl Joe Pavelski! Nejprve neuspěl tváří v tvář Hammondovi, jenž proti němu vytáhl rychlý skluz, a o deset minut později jeho teč domácího gólmana spíše trefila.
    Mika ZIBANEJAD - 2:2

42:19
    Je vyrovnáno! MIKA ZIBANEJAD využil hrubou chybu Chrise Tierneyho, který k němu nepochopitelně propustil puk, jenž před branku nahrnul Ryan. Zibanejad tak zblízka překonal bezmocného Niemiho. Asistence: Bobby Ryan a Mike Hoffman.

42:12
    Icing San Jose.

42:05
    Puk skončil někde mezi střídačkami. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:05
    Ke kotouči, který ztratili domácí obránci, se dostal Hertl. Jeho střela však Hammonda neohrozila.

40:38
    Hosté začali třetí část pobytem v útočném pásmu.

40:01
    Takhle to v Canadian Tire Centre vypadalo během zpěvu národních hymen.

Další třetina začne přibližně ve 2:27.

Ve druhé dvacetiminutovce přišel obrat v podání Sharks. Vše podstatné se odehrálo během 29 sekund mezi 33. a 34. minutou. Nejprve v přesilovce dorazil kotouč za Hammondova záda Joe Pavelski a hned vzápětí se trefil také Chris Tierney.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:12, celkem – 20:22.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:34
    Obrovský závar před brankou hostí. Puk do branky neprotlačili Condra, Pageau ani Lazar. Poté ještě Borowiecki z modré čáry našel před brankovištěm Pageaua, ale kotouč je pod Niemim.

39:01
    Poslední minuta druhé části.

38:29
    Teď už jsou Sharks kompletní.

37:37
    Hosté v oslabení zaútočili, ale vystavili se do postavení mimo hru.

37:12
    Erik Karlsson mířil z levého kruhu do vzdálenějšího rohu branky, ale Niemi puk škrtl lapačkou a vytěsnil ho tak mimo! Vzápětí hosté vyhodili.

36:51
    Dobrou příležitost měl Ryan, ale nemířil přesně.

36:28
    Hosté ujížděli do přečíslení 3 na 1, ale vše zmařil Justin Braun, který nedovoleně bránil vracejícího se Chiassona. Místo velké šance je tu přesilovka pro Senators.

35:45
    Od modré pálil Braun, kotouč je v moci Hamonda. Sharks jsou nyní viditelně na koni.

34:28
    Je tu reklamní přestávka.

33:55
    A další šance! Pavelski dostal puk mezi kruhy, ale tentokrát zamířil jen do Hammonda.
    Chris TIERNEY - 1:2

33:16
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté otáčejí skóre dvěma góly v rozmezí 29 sekund! Wingels poslal puk před branku, kde byl CHRIS TIERNEY, který ho z otočky nasměroval bekhendem za záda Hammonda, jenž odklouzal z ideálního postavení – 1:2. Asistence: Tommy Wingels a Matt Nieto.
    Joe PAVELSKI - 1:1

32:47
    To byla rychle využitá přesilovka! Žraloci si vyměnili několik svižných přihrávek, Burns z levé strany vystřelil a JOE PAVELSKI vyražený kotouč v pádu dopravil za záda Hammonda. Asistence: Brent Burns a Patrick Marleau.

32:29
    Vůbec poprvé v zápase se bude vylučovat. Odpočine si Mark Borowiecki, který tak hostům daroval přesilovou hru.

32:15
    Po Dillonově střele se ještě snažil dorážet Melker Karlsson, ale pro Ottawu to dobře dopadlo.

31:37
    V předchozích zápasech se hostům střelecky příliš nedařilo a dnes to zatím není jiné.

31:02
    Kyle Turris zavezl puk do útočného pásma, ale tam už ho odzbrojili obránci Sharks.

30:27
    Žralokům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

29:37
    Jsme v polovině utkání a stále jsme viděli jediný gól.

28:50
    Střela jednoho z hráčů Žraloků byla sražena mimo hřiště. Buly před Hammondem.

27:20
    Vlasicovu jedovku vyrazil zatím bezchybný Hammond.

26:54
    Střelu Chiassona zastavil Niemi. Máme tu reklamní přestávku.

25:54
    Hosté teď snad na minutu zatlačili soupeře do jeho obranného pásma. Největší šanci měl Melker Karlsson, který po Dillonově střele nedokázal dostat kotouč za záda ležícího Hammonda.

24:18
    Dělovka Brauna domácí branku minula.

24:01
    Dillonův pokus srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě za brankou.

23:09
    Prudkou střelu Thorntona vytěsnil mimo svou klec Hammond.

22:21
    Grybův pozdav od modré pokryl Niemi.

21:06
    Z dobré pozice pálil Hoffman, ale zamířil nad.

20:29
    Ve druhé části zahrozili jako první domácí. Niemiho vyzkoušel Stone.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:31.

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej a také jeden gól. Po opatrném začátku hra postupně nabrala na tempu. Jako první se osmělili domácí Senátoři, Turris nejprve nastřelil jen tyč, ale v 15. minutě se už mohli domácí fanoušci radovat, když Hoffmanovo nahození tečoval za záda Niemiho Mika Zibanejad. Ottawa tak po dvaceti minutách vede nad San Jose 1:0.

Střely na branku v 1. třetině – 10:10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:28
    Hosté se teď sami vyhnali z útočného pásma.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:22
    Sharks se v závěru třetiny snaží o vyrovnání. Hammonda však nepřekonal ani Scott.

17:23
    Od mantinelu napálil puk na Hammonda Burns, domácí brankář vyráží za branku.

16:43
    Střela z levého křídla skončila v náručí Anttiho Niemiho.

16:28
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

15:47
    Domácí jsou při chuti, pokus Zacha Smithe vyrazil Niemi.
    Mika ZIBANEJAD - 1:0

14:09
    Domácí se ujímají vedení! Hoffmann vyvezl kotouč z obranného pásma, vyměnil si ho s Ryanem a nakonec ho nahodil na branku, před kterou ho ještě nohou tečoval MIKA ZIBANEJAD. Rozhodčí platnost gólu potvrdili až po poradě s videem. Chtěli se totiž přesvědčit, zda Zibanejad nekopl do kotouče úmyslně. Asistence: Mike Hoffman a Bobby Ryan.

13:48
    Pavelski sebral odražený kotouč, objel s ním branku a naservíroval ho Karlssonovi, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Hammonda!

13:26
    Hammond raději přikryl kotouč před dojíždějícími hráči San Jose. Vhazovat se bude po jeho pravici.

12:35
    Utkání pomalu nabírá na tempu, na střely vedou Sharks 6:7.

11:54
    Pageau se individuálně protlačil až k zakončení, které pokryl Niemi. Hosté vzápětí zahráli na icing.

11:35

11:03
    Diváky pobavil Pageau, který strčil Bena Smithe přímo do dvířek domácí střídačky.

10:14
    Na branku Sharks dorážel Legwand. Zasahovat musel Niemi.

09:56
    Další zákrok Hammonda, od modré pálil Irwin.

08:32
    Na druhé straně střílel Wingels, Hammond byl na místě.

07:47
    Sens byli blízko ke gólu! Stone vyřešil přečíslení 2 na 1 nahrávkou na Turrise, který trefil tyčku!

07:17
    Chiasson najížděl na Niemiho, ale hostující brankář byl úspěšnější!

06:57
    Rána Thorntona skončila v Hammondově lapačce. Reklamní přestávka.

Na útočný výlet se vydal Vlasic. Nejprve z levé strany protáhl Hammonda a o chvíli později domácí branku minul.

4:21
    Hra se i nadále přelévá především mezi modrými čarami.

3:57
    V úvodu zápasu se hraje poměrně opatrně. Oběma týmům jde o hodně.

1:51
    Máme tu první střelu na branku, kterou vyprodukoval domácí Condra. Niemi vyráží.

00:01

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Chiasson, Turris (A), Stone – Ryan (A), Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, Condra – Z. Smith, Legwand, Greening. Trenér: Dave Cameron

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic (A), Burns, Dillon, Mueller – Pavelski, Thornton (A), M. Karlsson – Hertl, Tierney, Marleau (A) – Wingels, Couture, Nieto – Goodrow, B. Smith, Scott. Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Barton, Murchison.

Československá stopa:
    Milan Michálek (OTT) – 66 zápasů, 34 bodů (13+21)
    Tomáš Hertl (SJS) – 72 zápasů, 28 bodů (12+16)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:
    Oba celky se utkají podruhé v této sezóně. První jejich vzájemné měření sil dopadlo lépe pro Sens, kteří na ledě San Jose zvítězili 4:2.

Ottawa Senators:
    Senátoři jednu chvíli ztráceli na místo v elitní osmičce tabulky Východní konference již čtrnáct bodů, ale nyní se nacházejí už jen jediný bodík od postupu do play-off. Obrovskou zásluhu na vzepjetí kanadského celku má především Andrew Hammond, gólman, který ve svých 27 letech naskočil při zranění obou ottawských brankářů poprvé v životě do NHL teprve v únoru a od té doby stačil odchytat čtrnáct celých zápasů a vychytat v nich třináct vítězství. Ještě nedávno naprosto neznámý brankář navíc stihl vyrovnat 76 let starý rekord Franka Brimseka z Bostonu, když v žádném ze svých prvních dvanácti zápasů v nejlepší lize světa nepustil více než dva góly. Větší porci branek Hammond inkasoval až v posledních dvou utkáních, ovšem v obou případech jeho mužstvo zvítězilo. Sens celkově vyhráli už šestkrát v řadě a se současnou formou zřejmě v konferenční tabulce osmý Boston ještě pořádně proženou.