Philadelphia – Chicago 4:1 (kon.) | Edmonton – Colorado 4:3 (kon.) | Calgary – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.)
Edmonton Oilers
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 26.03.2015, 01:10 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního večera. (03:47:22)

Zblokované střely: 19 – 15

Domácí celek nakonec v utkání bohatém na branky vítězí v poměru 4:3. Hosté dokázali v průběhu třetí periody srovnat skóre zásluhou gólu O'Reillyho, domácí však kontrovali gólem v přesilové hře, na který už hokejisté Colorada nedokázali odpovědět.

60:00

59:53
    Ale ještě mohlo být vyrovnáno! Poslední vteřiny zbývaly do konce periody když po levé straně ujel Iginla, poslal skákavý pas na střed, kam si sjel Tanguay, jenž protečoval kotouč na domácí branku. Reflexivní zásah Scrivense ale zastavil radost hostí.

59:40
    Edmonton vyhazuje puk daleko od své branky.

59:18
    Barrieho pokus od modré čáry zblokovali domácí do rohu.

59:10
    Hosté si celkem logicky berou oddechový čas a spřádají plány na vyrovnávací gól. Berra zůstává na střídačce, hosté posílají do hry šest hráčů do pole.

59:10
    Nepříjemnost pro domácí hokejisty přichází v poslední minutě třetí třetiny. Ve snaze o vyhození kotouče z pásma jej Justin Schultz (EDM) poslal mimo mantinely. Dvě minuty za zdržování hry pro domácí celek.

58:45
    Hosté to zkouší bez brankáře, Berra je na střídačce!

58:30
    Purcell pošetřil cenné vteřinky s pukem na holi ve středním pásmu.

58:00
    Dvě minuty dělí domácí hráče od výhry v tomto duelu.

57:31
    Další tvrdý projektil z hole Mitchella, domácí brankář vyráží.

57:15
    Stuart pálí mimo domácí klec. Tlak hostů se stupňuje.

56:55
    Závar před domácí brankou po střele Mitchella z mezikruží, Scrivens vyrazil puk pouze před sebe.

56:30
    Pouliot se mohl dostat do brejku, celou akci ale zbrzdil a o puk nakonec přišel.

56:05
    Skvělý zásah vyrážečkou si na své konto připsal Scrivens, který zastavil střelu O'Reillyho.

*** V souběžně hraném utkání právě Philadelphia porazila na svém ledě tým Chicaga v poměru 4:1.

55:56
    Ještě jedna komerční přestávka čeká na hráče obou týmů v této třetině a přichází právě teď.

55:44
    Roy protancoval s kotoučem na hokejce po levé straně až před Berru, v zakončení z prostoru mezi kruhy mu ale na poslední chvíli zabránili hostující obránci.

55:11
    Hosté s kotoučem na holi za vlastní brankou. Na vyrovnávající gól mají necelých pět minut.

54:56

54:30
    Tyson Barrie poslal puk z pravé strany do brankoviště, tam jej nikdo netečoval a následný pokus hostí z levé strany dobře blokuje domácí obrana.

53:55
    Hosté pěkně zakombinovali v útočné třetině, na konci jejich akce byl střelecký pokus Tanguaye z mezikruží, který ale chytá domácí gólman.

53:05
    Domácí po buly rychle vyhazují kotouč ven z pásma.

52:56
    Martin Marinčin (EDM) putuje za katr. Není to sice vězení v pravém slova smyslu, ale dvouminutový pobyt může jeho mužstvo přijít hodně draho. Dvě minuty za hákování.

52:40
    Colorado dál obléhá domácí obranné pásmo a jsou z toho další šance. Tanguay ale minul klec Edmontonu a následný pokus obránce Holdena končí na Scrivensovi.

52:32
    Hosté se ale nevzdávají, backhandové zakončení O'Reillyho ale kryje brankář Scrivens.

52:09
    A domácí jsou najednou opět při chuti, krátce po sobě dvakrát pálil obránce Schultz, Berra ale oba jeho pokusy dokázal vyrazit.

51:41
    Další šance domácích, kterou měl na svědomí Jakupov, Berra ale chytá jeho pokus.
    Derek ROY - 4:3

50:42
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Teď už se ale hosté neubránili a domácí jsou opět ve vedení. Z levého kruhu vypálil Pouliot, jeho přízemní střelu tečoval DEREK ROY, ale trefil pouze brankáře Berru. Ten však neměl puk zcela pod kontrolou a než jej stačil přikrýt rukavicí, dostal se Roy k dorážce do odkryté branky! Asistence: Benoit Pouliot, Nail Jakupov.

50:28
    Neskutečné! Hostující brankář Berra byl již zcela mimo branku a Eberle mohl zakončovat do zcela opuštěné branky Colorada, hostujícího brankáře však na brankové čáře skvěla zastoupil Holden a puk vyrazil do bezpečí!

50:00
    Lander se pokusil s kotoučem obtočit kolem Berry, ten jeho úmysl vystihl.

49:23
    Domácí se krkolomně snažili protlačit puk blíže k Berrovi, hosté ale nakonec posílají černý kus gumy daleko od své branky.

49:07
    První trest pro hosty v dnešním duelu, John Mitchell (COL) dostává dvě minuty za sekání.

48:20
    Hra se v posledních minutách trochu uklidnila, hosté ale určitě s bodem spokojeni nebudou, vzhledem k jejich honu na příčky zajišťující účast v Play Off.

47:59
    Taylor Hall přejel útočnou modrou a švihem vypálil na brankáře hostů, ten s menšími obtížemi nakonec krotí puk.

47:44
    Laviny teď v jejich útočné snaze zastavuje hvizd čárového sudího, offside.

47:20
    Domácí se snaží o nápor, hosté ale v tuto chvíli nepřipouští žádné komplikace.

46:30
    Po delší době zásah Berry, střelu Gazdice ale v pohodě kryje.

46:14
    Hosté se ted´pokoušeli kombinovat napříč celým obranným pásmem Oilers, to už ale bylo přespříliš sebevědomé na to, aby to prošlo.

45:45
    Série přerušení teď trochu rozkouskovalo hru jinak velice zajímavého zápasu.
    Ryan O'REILLY - 3:3

44:54
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Obrovská hrubice domácí obrany, kterou hosté trestají. Schultz naslepo přihrával před vlastní branku, kde puk doslova ukradl Tanguay, který s nim následně vybruslil k pravé tyči a s ním i brankář Scrivens, následoval chladnokrevný pas na druhou stranu, kde již číhal RYAN O'REILLY, který posunul puk do prázdné domácí svatyně! Asistence: Alex Tanguay.

44:26
    A ještě jeden icing v podání hráčů kanadského celku.

44:19
    A opět se bude vhazovat před domácí brankou, neboť edmontonští poslali puk na zakázané uvolnění.

44:08
    Scrivens raději kryje puk před dotírajícími protihráči. Buly před jeho svatyní bude následovat.

43:14
    Už se ale hraje opět na opačném konci kluziště, kde Scrivens vychytal backhand hostujícího Duchenea.

43:06
    Povedený zákrok si proti střele Klefboma připisuje Rato Berra, jenž předvedl reflexivní zásah betonem proti střele bez přípravy v podání domácího plejera.

42:36
    Nepřesnost v domácí rozehře způsobila Edmontonu velké potíže, Hamilton z levé strany nejprve pálil do Scrivensových betonů. Hosté ale pokračovali v akci a na úplném konci střelu Hishona lapí domácí gólman a definitivně přerušuje hru.

42:05
    Puk končí v síti po zásahu jednoho z hostujících hráčů, hosté jsou vykázání do středního pásma.

41:40
    Domácí se snaží oproti předchozí periodě víc držet puk na svých holích a nepouštět tak hosty do tlaku.

41:03
    Nugent-Hopkins vypálil nepříjemnou střelu z levé strany, Berra se jen modlil, aby kotouč přeloboval branku a nezapadl do sítě.

40:39
    Nepřesná rozehra v podání Jakupova opět vrací kotouč na hole hráčů Colorada.

40:09
    Hned na úvod je tu střela švihem z mezikruží v podání Mitchella, kterou tlumí Scrivens na své hrudi a přerušuje hru.

Zblokované střely: 11 – 9

Tak pokud první třetina byla naprosto v režii domácích, ta druhá zas naplno patřila hráčům Colorada, kteří byli za svou aktivitu odměněni dvěma brankami a svého soupeře již mají na dostřel. Zda se hostům povede alespoň vyrovnat, uvidíme ve třetí třetině, která začne přibližně v 03:01.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    V poslední vteřině ještě pokus Halla od levého hrazení, ten ale končí na Berrových chráničích.

39:09
    Eberle mohl vrátit klid na domácí hole, když si najel před branku na pas zpoza hrazení, puk si postavil na backhand a pokusil se jej poslat nad Berrův pravý beton, hostující brankář všakkotoučlapil.

39:00
    Začíná poslední minuty prostřední dvacetiminutovky.

38:26
    Mitchell se krásně uvolnil od levého hrazení až před domácí branku a backhandem zakončil, jeho pokus, mířící mezi betony, ale Scrivens pokryl.

37:39
    Hra se odehrává opět v obranném pásmu Oilers. Jestli domácí rychle nepřidají, nečeká je nic hezkého ve zbytku dnešního zápasu.

37:06
    Edmonton na chvíli tlumí tlak hostí poté, co hráči Avs vyhazují puk na zakázané uvolnění.

36:40
    Další zákrok domácího brankáře přichází poté, co se na brankovišti dostal k zakončení Hamilton. byl ale natěsno hlídaný a měl to již hodně složité.

36:13
    Hra má teď velké tempo, které doufejme, neutne ani plánovaná reklamní pauza.

35:52
    Další střela domácích, tentokrát v podání Aulieho, opět končí na brankáři Avs.

35:05
    Hosté nechali otevřená zadní vrátka, čehož se pokusil při situaci dva na dva využít Eberle, jeho pokus mířený do protipohybu gólmana, ale Berru nezaskočil.

34:39
    A Barrie v další šanci, tentokrát trefuje tyč domácí branky! Tlak Colorada vrcholí a ve vzduchu visí vyrovnávací gól.

34:26
    Závar před domácí brankou zakončuje Barrie, ke kterému se odrazil puk do prostoru kruhů, Scrivens ale vyrazil, i když asi ani sám neví jak.

33:55
    Hraje se ovšem už na druhé straně, kde svým zákrokem proti ráně domácích přerušuje dění na ledové ploše brankář Rato Berra.

33:45
    Everberg vyslal nepříjemný pokus z mezikruží, domácí gólman ale dokázal, ač toho mnoho neviděl, jeho pokus zneškodnit.

33:26
    Hra přerušena ve středním pásmu po přihrávce rukou, kterou se provinili hokejisté Colorada.

33:13
    Od modré čáry vypálil obránce lavin Stuart, Scrivens jeho pokus tlumí pod svými chrániči.

32:06
    Taylor Hall se v dobré pozici na levém křídle dostal do zakončení, jeho rána ale zamířila vysoko nad hostující klec.

31:18
    Nikitin vypálil na Berru, ten vyráží.
    Alex TANGUAY - 3:2

30:31
    Hosté jsou zpátky v zápase. Landeskog potáhl puk po levé straně, předal na střed O'Reillymu, který trefil Scrivense pouze do ramene, od něhož se však puk odrazil do prostoru, kam si sjel ALEX TANGUAY a ten už neměl problém dostat puk do odkryté části branky! Asistence: Ryan O'Reilly, Gabriel Landeskog.

30:14
    Nugent-Hopkins vystřelil od pravého hrazení, Berra vytáhl reflexní zákrok pravým betonem.

30:01
    Velké vzrušení i na druhé straně, do zakončení se zničehonic dostal domácí Taylor Hall, ke kterému se kotouč odrazil před branku. Nikým nehlídaný domácí forvard si puk potáhl, ale přes Berru ho prostě nedostal.

29:26
    Scrivens je dnes v dobré formě, když povedeným zákrokem zastavil ostrou střelu z hole Holdena!

27:56
    A ještě jednou domácí, Justin Schultz ale netrefuje klec Colorada a Berra tak nemusí zasahovat.

27:26
    Domácí měli další dvě dobré střely, nejprve pálil Klefbom a krátce po něm Eberle, s oběma pokusy si brankář hostí poradil.

26:59
    Marinčin je dnes při chuti a výsledkem jeho snažení je další tvrdý projektil, Berra ale jeho pokus úspěšně pokryl.

26:21
    Další zásah Berry, který vykopl kotouč po zakončení jednoho z domácích hráčů. Následně je hra přerušena a pokračovat bude po skončení komerční přestávky.

25:39
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, střelu Jakupova hostující brankář vyráží.
    Jarome IGINLA - 3:1

25:22
    Hosté se v pokračující, již klasiské početní výhodě, přeci jen dočkali. JAROME IGINLA dostal nabito do prostoru mezi kruhy a dělovkou z první trefil přesně u levé tyče domácí branky! Asistence: Tyson Barrie, Ryan O'Reilly.

25:08
    Domácí ve čtyřech.

24:34
    Iginla v dobré pozici prověřil pozornost Scrivense, ten ale vytáhl parádní semafor a puk do branky nepustil.

23:59
    S domácími hráči může být tuze špatně. Matt Hendricks (EDM) vyloučen na dvě minuty za podražení a hosté mají k dispozici přesilovou hru 5 proti 3.

23:21
    Tyson Barrie trefuje z prostoru mezi kruhy spojnici domácí branky!

23:08
    Hosté budou hrát přesilovou hru. Hishon si sjel z druhé vlny pěkně mezi kruhy a domácím nezbylo než faulovat. Rob Klinkhammer (EDM) – 2 minut yza podražení.

22:45
    Edmonton na krátké návštěvě v obranné třetiny Avs, hosté ale rychle získávají kotouč.

22:22
    Tak hosté za to od začátku třetiny pěkně vzali a na domácí branku se valí jeden útok za druhým, domácí ale zatím odolávají. Teď byla střela jednoho z hráčů lavin sražena do ochranné sítě.

21:45
    A další pokus Colorada, McLeod tečoval střelu před Scrivensem, ten měl ale dobré postavení a kotouč ho trefil.

21:05
    Hosté jsou stále u kotouče a nyní měli dobrou šanci, Stuart pálil z pravé strany a Scrivens pouze vyrazil, nikdo další z hostí se ale k dorážce nedostal.

20:25
    Hosté začali aktivně a ke střele od modré se dostal Guenin, domácím se ale podařilo jeho pokus zblokovat.

20:01
    Martin Marinčin vstřelil dnes svůj vůbec první gól ve slavné NHL.

Zblokované střely: 4 – 4

Domácí vedou po dvaceti minutách nad svým soupeřem v poměru 3:0, když se do poloviny třetiny prosadili hned třikrát a drží pohodlné vedení. Hosté přidali až ke konci třetiny, na vstřelenou branku to ale zatím nestačí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Po vyhraném buly se ke střele dostal Duchene, ale domácí brankář opět potvrdil své kvality a puk vyrazil.

19:44
    Jarome Iginla se dostal do zakončení v prostoru pravého kruhu, Scrivens si však nadvakrát s jeho pokusem poradil.

19:05
    Domácí ale vcelku v pohodě kontrolují hru a krom šance O'Reillyho nepustili hosty k vážnějšímu zakončení.

18:56
    Ostrá rána z hole Jana Hejdy končí na Scrivensovi.

18:55
    Hosté se nachází v útočné třetině krátce předtím, než začne poslední minuta první třetiny.

17:57
    Hosté sice mají na svém kontě vyšší počet střel na branku, aktuálně jedenáct ku osmi v jejich prospěch, domácí jsou ale zatím hodně produktivní a téměř každá jejich třetí střela končí v síti.

17:57
    Berra si připisuje jeden z prvních zásahů v tomto duelu po střele Millera, po jeho zákroku je hra přerušena. Pokračovat se bude vhazováním v útočném pásmu domácích, To vše ale až po skončení reklamní přestávky.

17:30
    Dobře však napadají i domácí, kteří opět vybojovali touš, vlastní nepřesností se ale o výhodu útočného pásma připravili.

17:05
    Hosté zvýšili pohyb v útočné třetině a hned je to znát, domácí mají problémy s rozehrávkou.

16:25
    Iginla si vyměnil puk s Duchenem a tvrdě vypálil z prostoru pravého kruhu, Scrivens byla ale na zemi včas a betony poslal kotouč daleko od své branky.

15:11
    První vážnější šance hostí přichází z hole O'Reillyho, Scrivens se však roztáhl na brankovišti a znemožnil hostujícímu forvardovi zasunout puk do sítě!

14:48
    Menší chyba v rozehře lavin, domácím ji ale tentokrát nepotrestali a i nadále vedou o tři branky.

14:28
    Po boji o kotouč za brankou Colorada končí touš mimo mantinely. Buly v obranném pásmu hostů následuje.

14:12
    Hra bude pokračovat po krátké reklamní pauze.

14:12
    Nugent-Hopkins nabral slušnou rychlost ve středním pásmu, k jeho smůle ale jeden z jeho spoluhráčů byl o chlup rychlejší a vystavil tak Ryana do ofsajdové pozice.

13:59

13:34
    Holden začne další útočnou akci Colorado z tradičního místa, od vlastní branky.

13:12
    Domácí se zatím brání bez větších obtíží, hosté opět rozehrávají až zpoza vlastní branky.

12:46
    Landeskog se uvolnil po levé straně a prověřil Scrivensovu pozornost, ten v pohodě vyráží puk do rohu kluziště.

12:25
    Barrieho sražená střela končí mimo domácí klec, Olejáři následně vyhazují až k Berrovi.

11:59
    Početní výhoda hostí začne po krátké reklamní pauze.

11:59
    Přesilová hra pro Colorado. Za vyhození puku mimo hřiště vyloučen Martin Marinčin.

11:30
    Po delší době v šanci i hostí, Iginla z pravé strany ale trefuje pouze výstroj brankáře Edmontonu.

10:50
    Domácí opět v tlaku, tentokrát bez střeleckého zakončení.

10:15
    Tak jestli se před utkáním něco nečekalo, tak určitě vedení domácích hráčů, kterým už o nic nejde, v polovině první periody o tři branky.

09:36
    Hosté střídají brankáře, Varlamova nahrazuje Rato Berra.
    Taylor HALL - 3:0

09:36
    Tak to je úvod z říše snů pro domácí celek! Olejáři byli v přečíslení oproti hostujícím hokejistům, čehož dokázal využít TAYLOR HALL, jenž střelou z levého kruhu prostřelil Varlamova mezi betony! Asistence: Anton Lander, Andrew Miller.

08:48
    Hosté dobře napadali a získali kotouč v útočné třetině, domácí se ale dokázali ubránit.

08:13
    Rána jednoho z domácích obránců od modré čáry končí pouze na zadním hrazení.

07:23
    Caron vybojoval puk ve středním pásmu a backhandem z pravého kruhu zakončoval. Scrivens sice vyrazil, ale vzápětí měl plno starostí s pokusem Hamiltona, ale ani ten neuspěl.

06:31
    Domácí rychlé vedení nakoplo a i nadále se tlačí do útočného pásma. Hosté se budou muset rychle vzpamatovat, pokud chtějí body z dnešního utkání.
    Jordan EBERLE - 2:0

05:53
    A domácí vedou vzápětí již o dvě branky! Oscar Klefbom vypálil bez přípravy z prostoru mezi kruhy, Varlamov sice puk vyrazil, ale přímo do míst, kde stál nehlídaný JORDAN EBERLE, který již neměl problém trefit odkrytou branku hostí! Asistence: Oscar Klefbom, Benoit Pouliot.

05:29
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, Scrivens ale dobře přečetl hru a rychlou rozehrou zpoza branky nedovolil hráčům Colorada dostat se ke kotouči.
    Martin MARINČIN - 1:0

04:33
    Teď už to ale domácím vyšlo. Miller našel od pravého mantilenu na středu volného MARTINA MARINČINA, který přesným švihem vymetl pravý horní roh Varlamovovy branky! Asistence: Andrew Miller, Anton Lander.

04:20
    Domácí v přečíslení tří proti dvěma, Hallova střílená přihrávka z leví strany adresáta nenašla.

03:57
    Colorado se usadilo v pásmu svého soupeře a donutilo domácí hráče vyhodit puk přes všechny čáry. Následuje buly po levé ruce Scrivense.

03:20
    Hosté se dostali do pásma, zpoza kruhů vypálil Barrie, Scrivens vytáhl dobrý zákrok betony a puk vyrazil.

02:37
    Kotouč končí opět u ruského brankáře ve službách lavin, který se k němu odrazil od jednoho z domácích hráčů.

02:24
    Hosté se osvobozují jen za cenu icingu.

02:06
    Jakupov zakončoval z podobné pozice jako před chvílí Hall, z pravé strany to zkusil po zemi, ale Varlamov betony vyráží mimo.

01:25
    Domácí jen tak tak vyhodili kotouč ze své třetiny, ale tak šikovně, že se ho na levé straně ujal Hall a střelou švihem prověřil pozornost Varlamova.

00:51
    Ani domácím se nedaří ohrozit svatyni svého soupeře, opět je pískán ofsajd.

00:21
    Rozehra se Coloradu nepovedla ani napodruhé, kotouč končí po zásahu jednoho z domácích hráčů mimo mantinely.

00:07
    První akce hostí zastavena offsidem.

00:01

Oba týmy už jsou připravení na úvodní buly dnešního utkání, show může pomalu začít!

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Klefbom, Schultz, Marinčin, Fayne, Nikitin, Aulie – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Purcell, Roy, Jakupov – Hall, Lander, Miller – Gazdic, Hendricks, Klinkhammer.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Guenin, Barrie, Hejda, Redmond, Stuart, Holden – Mitchell, Duchene, Iginla – Landeskog, O'Reilly, Tanguay – McLeod, Cliche, Everberg – Caron, Hamilton, Briere.

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Cameron, Kovachik.

Vítám Vás u online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém se střetnou dva celky Západní konference a to konkrétně týmy Edmontonu a Colorada.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 5. Marinčin (Miller, Lander), 6. Eberle (Klefbom, Pouliot), 10. Hall (Lander, Miller), 51. Roy (Pouliot, Jakupov) – 26. Iginla (Barrie, O'Reilly), 31. Tanguay (O'Reilly, Landeskog), 45. O'Reilly (Tanguay)

Colorado Avalanche: Varlamov (10. Berra) – Guenin, Barrie, Hejda, Redmond, Stuart, Holden – Mitchell, Duchene, Iginla – Landeskog, O'Reilly, Tanguay – McLeod, Cliche, Everberg – Caron, Hamilton, Briere.

Rozhodčí: Kozari, L'Ecuyer – Cameron, Kovachik

Diváci: 16.839