Boston – Anaheim 2:3 (po pr.) | Buffalo – Arizona 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Los Angeles 2:3 (kon.)
Washington – New Jersey 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 1:5 (kon.)
Detroit – San Jose 4:6 (kon.) | Tampa – Nashville 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 1:4 (kon.)
Winnipeg – Montreal 5:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
4:6 (2:3, 0:0, 2:3)
San Jose Sharks
Pátek 27.03.2015, 00:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

To je pro dnešek všechno. Díky za pozornost a na shledanou. (03:19:42)

3. Logan Couture (SJS) 1+1

Hosté tedy vítězí 6:4 a odváží si z Michiganu 2 body. K výhře nepomohl Rudým křídlům ani Petr Mrázek, který po první třetině vystřídal Jimmyho Howarda a připsal si 17 úspěšných zákroků.

Je za námi krásné utkání. Kanadsko-americká NHL nabídla chutný pokrm servírovaný v Joe Louis Areně okořeněný deseti brankami. Střelcem večera je Patrick Marleau, který si připisuje vítěznou branku. V samotném závěru pak útočník Žraloků přidal do prázdné branky svůj druhý zásah večera.

60:00

59:50
    Niklas Kronwall pálí od modré. Antti Niemi nevyrazil puk před sebe, a to bylo v tu chvíli to nejdůležitější.

59:35
    Píská se icing hostů. Domácí hrají v šesti, ale už jim na dva góly nezbývá příliš času.

59:19
    Ano, Petr Mrázek zůstává na střídačce.

59:19
    Mike Babcock si ještě vyžádal oddechový čas. Pokusí se domácí o nemožné?
    MARLEAU - 4:6

58:43
    San Jose právě vstřelilo branku!
    PATRICK MARLEAU přetlačil na modré čáře Niklase Kronwalla. Následně nebylo co řešit. Druhý gól pro pětatřicetiletou oporu Žraloků v dnešním utkání je zároveň pojistkou k vítězství. Tohle už si hosté utéct nenechají. Asistence: Tomáš Hertl, Logan Couture.

58:21
    Mrázek spěchá na střídačku. Domácí to zkoušejí v šesti.

57:51
    Justin Abdelkader, a po něm ani Marek Židlický, něml správně seřízená mířidla.

57:32
    Oba hříšníci se vrací zpět do hry. Detroit je v útočném pásmu.

56:48
    Mrázek si v krátkém sledu připsal dva důležité zákroky. Nejprve pokryl nahození Brenta Burnse, vzápětí i dorážku Logana Coutura.

55:59
    Tomáš Tatar nabíjí Kylu Quinceymu, domácí zadák ale střílí nepřesně.

55:31
    Vyloučení na obou stranách. Marc-Edouard Vlasic (SJS) a Justin Abdelkader se pustili do menší výměny názorů. Oba dostávají 2 minuty za hrubost. Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

55:31
    Dnes velice aktivní Justin Abdelkader hledal před brankou Gustava Nyquista. Jeho pas ale skvěle zastavil Justin Braun.

54:30
    Hosté nepotřebují hrát na krásu. Puk se snaží při každé příležitosti dostat co nejrychleji z pásma a postavit neprostupnou hráz na modré čáře.

54:04
    Na druhé straně se probíjel Justin Abdelkader, ale k zakončení se nedostal.

53:54
    Paráda českých hokejistů. Po perfektně sehrané akci 3 na 2 zakončoval Tomáš Hertl. Jeho svižnou střelu zápěstím si Petr Mrázek vychutnal a vytasil se s ukázkovým semaforem!

53:21
    Riley Sheahan zády ke hře, čelem k manitnelu. Přesto si nedokázal puk pokrýt před dotírajícím obráncem. Hosté vyhazují na icing.

53:02
    Domácím už zbývá pouze necelých 7 minut. Na střely sice v tuto chvíli vedou 31:25, ale důležitější je jiná statistika. V té jim jedna čárka chybí.

52:51
    "Let's go Red Wings," zní Arenou. Domácí fanoušci si žádají vyrovnání.

52:01
    Hosté jsou v plném počtu. Detroit během početní výhody nic nevymyslel. Za zmínku stálo pouze zakončení Zetterberga a krátce po něm také Pulkkinena. Oba snipeři ale minuli cíl.

51:27
    Joe Pavelski doslova zalehl Rileyho Sheahana v brankovišti. Hraje se ale dál.

50:49
    Henrik Zetterberg míjí Niemiho branku. Stejně tak ostrostřelec Teemu Pulkkinen.

50:01
    Ovšem ta vhazování... Hosté vyhazují pryč ze svého obranného pásma.

49:59
    Tak to je ideální příležitost k vyrovnání skóre. Patrick Marleau (SJS) zahákoval Drewa Millera a nemůže následovat nic jiného než vyloučení.

49:18
    Komerční přestávka teď domácím příliš nepomůže. Ale taková jsou pravidla.

48:10
    A domácí zvýšili obrátky. Doslova zařadili vyšší rychlostní stupeň. Ozývá se také publikum v Joe Louis Areně.
    ZETTERBERG - 4:5

47:27
    Detroit právě vstřelil branku!
    No to je mi zase třetina. Po zmatku před brankovištěm se prosazuje HENRIK ZETTERBERG, kterému puk nešťastně přiťukl Joe Thornton. Hostující forvard při snaze odpálit puk do bezpečí, jej vysekl Niemimu zpod lapačky. Trma vrma, vypadalo to spíše, že poslední se dotkl puku Justin Abdelkader, ale každopádně domácí snižují... Tak přeci jen byl oficiální zápis o utkání upraven a do kolonky střelců statistici zapsali jméno JUATINA ANDELKADERA. Asistence: Jonathan Ericsson, Niklas Kronwall.

47:16
    Justin Abdelkader zavezl puk po levém křídle, předal jej do tandemu Nyquistovi, ten minul.

46:25
    Logan Couture při chuti. Jeho další zakončení od mantinelu tentokráte kryje Petr Mrázek.
    MARLEAU - 3:5

44:56
    Téměř z totožné pozice jako Couture skóruje také PATRICK MARLEAU. Pětatřicetiletý útočník zamířil přesně do Mrázkova podpaží. Určitě se tahle střela chytat dala, ale máslo na hlavě mají především domácí obránci, kteří vystřídali v ten nejhorší možný okamžik. Marleau tak při zakončení neměl společnost. Asistence: Brent Burns.
    WEISS - 3:4

43:49
    Ano vyhrané vhazování v útočném pásmu a co z toho je. STEPHEN WEISS doráží nahození Brendana Smithe, které ještě před ním stihl tečovat Teemu Pulkkinen, za bezmocného Niemiho. Asistence: Brendan Smith, Teemu Pulkkinen.

43:34
    Sudí píská icing. Hra se stěhuje před Niemiho.

43:10
    Jonathan Ericsson přišel za vlastní brankou o puk. Žádné nebezpečí pro Mrázkovu klec z toho ale nevzniklo.

42:25
    Střela Rileyho Sheahana z velkého úhlu byla zblokována. Antti Niemi se zatím ve třetí třetině nemusel obtěžovat zákrokem.

41:23
    Joe Louis Arena oněměla. Takový začátek třetí dvacetiminutovky si jistě příznivci červenobílých barev nepředstavovali.
    COUTURE - 2:4

40:31
    Chybná rozehrávka domácích. K puku se dostal LOGAN COUTURE a prokázal, že má rychlé zápěstí. Trefuje se přesně k pravé tyči. Hosté podobně jako v první třetině skórují v úvodu dějství. Asistence: Patrick Marleau.

40:21
    Joe Pavelski střílí švihem. Mrázek štiplavý pokus kryje pravým ramenem.

40:02
    Na vhazování se sklání Henrik Zetterberg a Joe Thornton. Úspěšnějším domácí borec. Ano...

40:01

Pokud bych byl tak odvážný a dovolil si poradit domácím, řekl bych jediné: zlepšit úspěšnost na vhazování! Na těch zatím hosté kralují poměrem 22:12. Pokud je tedy něco potřeba do třetí třetiny vylepšit, je to rozhodně bully.

Detroit je o jeden gól pozadu. Podaří se mu ve třetí třetině srovnat skóre? Jak se povede Petru Mrázkovi? Sledujte náš onlajn přenos. Třetí třetina začne přibližně ve 2:22. Buďte u toho s námi.

Petr Mrázek, který do branky nastoupil od začátku druhé třetiny si připsal 7 úspěšných zákroků. Jeho o 8 let starší protějšek Antti Niemi si poradil s 12 střeleckými pokusy domácích hokejistů.

Po gólových hodech z první periody nenabídlo prostřední dějství tak ofenzivní podívanou. Skóre se nezměnilo. Oba brankáři předvedli bezchybný výkon.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:27
    Né, tohle nahození Niemi nepustí. Drew Miller už to také ví. Je potřeba, aby před hostujícím brankářem někdo clonil. To se nestalo.

38:39
    Matt Nieto si pokoušel obhodit Tomáše Jurča, puk mu ale utekl z čepele a Mrázek jej pohotově poslal hokejkou do rohu.

38:01
    Justin Abdelkader v luxusní pozici mezi kruhy pořádně napřáhl. Antti Niemi si proti němu vyjel a zmenšil mu střelecký úhel na minimum. Dobře udělal. Puk ho plácl do hrudi.

37:42
    Hra nyní plyne rychlým tempem. Nahoru, dolu, nahoru, dolu. Ale gól nikde.

36:23
    Riley Sheahan se srdnatě bil o puk před brankovištěm. Hostující obrana ale pracuje svědomitě. K zakončení se domácí útočník nepropracoval.

34:51
    Ten vrací zpátky Židlickému. Osmatřicetiletý bek neváhal a vypálil k pravé tyči. Niemi měl zakrytý výhled a také pořádnou porci štěstí. Puk míjí cíl o centimetry!

34:31
    Marek Židlický vyváží puk nebojácně přes celé kluziště až za branku Niemiho, tam ho předává Jurčovi.

34:06
    Vhazování před Petrem Mrázkem.

33:29
    Darren Helm si po přihrávce Zetterberga vyjížděl po hranici pravého kruhu do středu hřiště. V momentě, kdy nadzvedl nohu a naznačil střelu švihem, dobře zapracoval jeden z hostujících obránců a puk mu vypíchl.

32:47
    Pokračovat budeme po krátké komerční přestávce.

31:36
    Hostující brankář teď zvýšil tepovou frekvenci fanoušků Sharks. Vyjel mezi kruhy a jal se rozehrát puk. Váhal, váhal a málem osudově prováhal. Všichni Svatí teď spojili své síly a pomohli Niemimu puk dostat aspoň k mantinelu do relativního bezpečí. Mimochodem, těmi Svatými byli Vlasic s Braunem.

31:08
    Brendan Smith se nebál opřít do puku a jeho rána zaduněla o pravý beton Antti Niemiho.

30:18
    Polovina druhé třetiny je za námi. Na branku v ní stále čekáme marně.

29:51
    Krowall bez pardonu vyhazuje. Marek Židlický se vrací zpět z trestné lavice. Domácí jsou v plném počtu.

29:18
    Joe Thornton v rohu přišel o kotouč a domácí sice s problémy, ale přeci jen, vyhazují.

29:02
    Hosté se až nyní usadili v útočném pásmu.

27:50
    Marek Židlický (DET) zpracoval u mantinelu Chrise Tierneyho. Hokejka v obou rukách, bum ji o záda Tierneyho, není co řešit – dvě minuty za krosček.

27:41
    Nechci se mýlit, ale myslím, že vidíme jedno z prvních zakázaných uvolnění v dnešním utkání, ne-li vůbec úplně první.

27:15
    One by one. Tomáš Tatar proti Brentu Burnsovi. Slovenský útočník si puk prohodil pod nohama a pokusil se o zakončení bekhendem. To se mu ale nepovedlo úplně podle představ, puk míří vysoko nad Niemiho branku.

25:40
    Další nahození na Mrázka. Domácí brankář puk raději podržel.

25:02
    A Petr Mrázek má za sebou úspěšný zákrok. Na brankovišti se pohybuje velice svižně, to je o něm dobře známo. Teď se o tom přesvědčil také Joe Pavelski, který nastřelil pouze pravý beton českého gólmana, který se bleskově přesunul k tyči.

24:59
    Domácím se nepodařilo nic kloudného vymyslet. Na zteč Mrázkovy svatyně míří hosté.

24:21
    Marek Židlický nahazuje puk do pásma a odchází střídat.

23:56
    Tomáš Tatar se probíjel do šance. Hezky si vybruslil z levého rohu až před brankoviště, ale v rozhodujícím okamžiku mu sjel puk z hole.

23:04
    Vyloučený Thornton je zpátky ve hře. Hraje se v pěti na obou stranách.

22:46
    A znovu domácí kapitán po přistrčení puku od Kronwalla. Tentokráte střílí Niemimu do hrudi.

21:13
    Dělovka z hole Henkria Zetterberga jen zaduněla o zadní mantinel.

21:03
    Jasné podražení. Joe Thornton (SJS) dostává 2 minuty za jednoznačný faul. Pětatřicetiletý matador ani neprotestuje. Svého prohřešku si je vědom.

20:01
    Má předtucha se naplňuje. Happy birthday, Jimmy Howard. Do branky od druhé třetiny nastupuje český brankář Petr Mrázek.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:40.

Český obránce Marek Židlický strávil na ledě v první třetině 6 minut 31 vteřin. Do tabulky pravdy si společně se svým kolegou z obranného páru, Brendanem Smithem, za první třetinu připisuje dva minusové body.

Uvidíme, zda kouč Mike Babcock ponechá Howarda v brance i po zbytek zápasu. Zkušený brankář dnes nepůsobí jistým dojmem. Nelze mu sice přímo inkasované branky vyčítat, ale minimálně se dá říci, že svůj tým nikterak zvlášť nepodržel.

Máme za sebou bláznivou dvacetiminutovku, ve které jsme viděli pět gólů. Hosté se dostali do vedení, když po 19 sekundách hry otevřel skóre Vlasic. Na jeho trefu navázal o 9 minut později Nieto. Domácí však nesložili zbraně a ve 12. minutě již bylo vyrovnáno. Tomášové Jurčo a Tatar zařídili stav 2:2. Ten však do konce první periody nevydržel. Na začátku 17. minuty rozradostnil fanoušky hostů šťastnou trefou Chris Tierney. Do kabin tak oba celky odešly za stavu 2:3.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Joe Pavelski se vrací hory. Hosté jsou v pěti, leč do konce třetiny zbývají pouze 4 vteřiny.

19:12
    A další střelecký pokus Teema Pulkkinena z vrcholu kruhu. Antti Niemi se včas přemístil k pravé tyči a puk vyráží pravým betonem.

18:52
    A zazvonila nám pravá tyč za hostujícím brankářem! Teemu Pulkkinen střílel tvrdě bez přípravy a nechyběl mnoho.

18:13
    Hosté vyhazují puk k Howardovi. Niklas Kronwall bude muset rozjet další útočnou akci.

17:56
    Joe Pavelski (SJS) odchází na trestnou lavici. Od sudího dostává 2 minuty za držení. Provinil se v souboji s Rileym Sheahanem.
    TIERNEY - 2:3

16:02
    Tak to je strašidelný narozeninový den domácího brankáře. CHRIS TIERNEY nahazuje puk zpoza branky, puk se odráží nejspíše od brusle Joakima Anderssona mezi Howardovy betony. Hodně smolný moment. Hosté se opět ujímají vedení. Asistence: Tommy Wingels, Mirco Mueller.

14:40
    Hokejka Pavelskiho se zasekla mezi plexištítem a helmou Luka Glendeninga. Tady měly jednoznačně následovat dvě minuty za vysokou hůl. Předmět doličný měli sudí přímo před očima, přesto se nepíská.

14:01
    Gustav Nyquist přihrává na Henrika Zetterberga. Zkušený švédský útočník pálí pouze do pravého betonu Niemiho.

13:42
    Gustav Nyquist krouží s pukem u mantinelu. Vzít mu puk je zhola nemožné.

12:35
    Vyrovnání tedy zařídili dva slovenští útočníci. Vidíme na branky bohatou třetinu. Domácí sice zaspali úvod střetnutí, ale nyní jsou jasně na koni.
    TATAR - 2:2

11:44
    Hrůzostrašná rozehrávka hostů. Puk se po nepřesném pasu jednoho z obránců dostal až na hokejku Dannyho DeKeysera, který jej chvíli potáhl a poté tvrdě vypálil. Do jeho dělovky vložil hokejku TOMÁŠ TATAR a decentní tečí zaznamenává již svůj 27. úspěšný zásah v této sezóně. Je vyrovnáno! Asistence: Danny DeKeyser.

10:50
    Logan Couture se dostal do úniku. Poslední překážkou byl uzdravený obránce Niklas Kronwall, který prokázal svou extratřídu a puk z hole Coutura nekompromisně odpálil do bezpečí.
    JURČO - 1:2

10:04
    Tak to je blesková odpověď Rudých křídel. Trmu vrmu v brankovišti Niemiho ukončuje dorážkou za bezmocného brankáře TOMÁŠ JURČO. Před brankovištěm a v něm v jedno chvíli šermovalo se svými holemi hned sedm borců. Úspěšný byl jen jeden – slovenský mladík, který tak dostává domácí na dostřel jednoho gólu. Asistence: Danny DeKeyser.
    NIETO - 0:2

09:15
    Achich ouvej, tak takhle si Jimmy Howard jistě svůj narozeninový den nepředstavoval. MATT NIETO zůstal na malý okamžik nikým neatakován v prostoru před brankovištěm. Rychle zpracoval puk, nastřelil jej do pravé tyče, od ní se puk odrazil Howardovi do ramene, na beton a za čáru. Hosté se ujímají dvoubrankového vedení. Asistence: Chris Tierney, Mike Brown.

07:50
    Gustav Nyquist střílí z pravého kruhu. Antti Niemi připraven ve svém typickém pokleku. Střelu osmadvacetiletého forvarda vyráží do rohu.

07:44
    Nenápadné nahození ze středního pásma Antti Niemi raději podržel. Vhazovat se bude po skončení komerční přestávky po jeho pravici.

07:17
    Neúspěšně, domácí vyhazují alespoň do středního pásma.

06:32
    Hosté v útočném pásmu bojují o puk v rohu kluziště.

05:32
    Hosté jsou v plném počtu. Vyloučený Thornton naskakuje zpátky na ledovou plochu.

05:28
    Joe Pavelski vyhazuje. Početní výhoda domácích se chýlí ke konci.

05:08
    Důvěru v přesilové hře dostává také český obránce Marek Židlický. Z vrcholu "deštníku" nahazuje směrem k Niemimu, ale puk přes hradbu těl až k hostujícímu brankáři nedošel.

04:15
    Hosté se osvobozují vyhozením až k Howardovi.

03:55
    Zetterberg řídí přesilovou hru z vrcholu levého kruhu. Nyní se odhodlal ke střele švihem. Niemi vyráží betonem do rohu.

03:31
    Máme tu první vyloučení. Joe Thornton (SJS) to s bráněním Henrika Zetterberga přehnal a od sudího dostává 2 minuty za sekání.

03:21
    Konečně se osmělili také domácí. Henrik Zetterberg vyzkoušel pozornost Niemiho. V těsném závěsu za ním přišel s podobnou Niklas Kronwall, hostující brankář oba pokusy s přehledem chytá.

02:35
    Nahození, které má na svědomí Brent Burns minulo Howardovu klec o dobrý metr.

02:05
    Hosté v útočném pásmu posílá puk po mantinelu.

01:49
    Marc-Edouard Vlasic tvrdě zpracoval Joakima Anderssona. Vylučovat se nebude.

01:25
    A další lehké nahození. Hosté zkouší pozornost Howarda ze všech pozic.

01:12
    Domácí jsou tímto úvodem pochopitelně zaskočeni. Jimmy Howard kryje další střelecký pokus, tentokráte z hole Brenta Burnse.
    VLASIC - 0:1

00:19
    Hned první střela v utkání znamená změnu ve skóre. MARC-EDOUARD VLASIC nahazuje puk od modré čáry směrem na Howarda, který jeho nahození pouští za svá záda. Vypadá to, že brankář domácích měl zakrytý výhled. Asistence: Melker Karlsson.

00:01

Od úvodní vhazování nás už dělí jen minuty. Oba týmy nastupují na hrací plochu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Petr Mrázek (DET) – 22 zápasů, úsp. zásahů 94,10 %
    Marek Židlický (DET) – 74 zápasů, (7+24) 31 b.
    Tomáš Jurčo (DET) – 58 zápasů, (2+14) 16 b.
    Tomáš Tatar (DET) – 72 zápasů, (26+25) 51 b.
    Tomáš Hertl (SJS) – 73 zápasů, (12+16) 28 b.

Navrátilci Kronwallovi uvolnil místo v sestavě šumperský rodák Jakub Kindl. Jediným českým zástupcem v dresu Red Wings tedy zůstává Marek Židlický. Brankář Petr Mrázek bude nejspíše krýt záda Howardovi z lavičky. Na straně hostí drží prapor českého hokeje tradičně Tomáš Hertl, jenž si v letošní sezóně během 73 odehraných utkání připsal 28 kanadských bodů za 12 gólů a 16 asistencí.

Předpokládané úvodní sestavy:

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Br. Smith, Židlický – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Helm, Sheahan, Tatar – Miller, Glendening, Jurčo – Weiss, Andersson, Pulkkinen

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun, Hannan, Burns, Dillon, Mueller – Pavelski, Thornton, Karlsson – Nieto, Couture, Wingels – Marleau, Tierney, Hertl – Tarasov, Be. Smith, Goodrow

Rozhodčí: O’Halloran, St. Pierre – Galloway, Heyer.

Poslední zprávy z Michiganu hovoří o tom, že Pavel Datsyuk, na rozdíl od Nikolase Kronwalla, do zápasu se San Jose nezasáhne. Po čtvrtečním dopoledním tréninku oznámil, že se necítí zcela optimálně.

Brankářská jednička Detroitu, Jimmy Howard, oslaví v den zápasu své 31. narozeniny. Budou zkušenému gólmanovi hvězdy nakloněny? Nenechte si ujít onlajn přenos. Začínáme 30 minut po půlnoci.

Nastoupí Datsyuk a Kronwall?

Zkušený kouč Mike Babcock věří, že do sestavy se po zranění vrátí elitní centr Pavel Datsyuk i švédský obránce Niklas Kronwall. O jejich startu se rozhodne až těsně před zápasem. Ze sestavy naopak vypadl šestatřicetiletý forvard Erik Cole, kterého trápí zranění v horní polovině těla. Chybět by měl minimálně tři zápasy.

Mírným favoritem jsou domácí, avšak v posledních dvou vzájemných zápasech v Joe Louis Areně musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli vždy úspěšnější hokejisté z Kalifornie.

Vzájemné zápasy

Rozlosování NHL nabídlo oběma celkům v tomto ročníku pouze jediný vzájemný duel. V něm se z výhry radovala Rudá křídla, která otočila průběh utkání díky dvěma zásahům v poslední třetině a zvítězila v SAP Center 3:2.

Výkony Detroitu, hájícího 3. místo v Atlantické divizi, můžeme označit od začátku února za velmi nestabilní. Po sérii dvou výher zpravidla přichází stejná porce proher. Svěřenci kouče Mika Babcocka ale mají nahráno především z lednových utkání, kdy prohráli pouze tři zápasy.

Sharks neprožívají úspěšnou sezonu. V Pacifické divizi jim patří až 5. místo. Na příčku zajišťující účast v bojích o Stanley Cup ztrácí 9 zápasů před koncem základní části 9 bodů. Ještě tedy není nic ztraceno, avšak musel by se stát velký zázrak, aby Žraloci propluli pod neúprosně se zavírající bránou.

Základní část kanadsko-americké NHL spěje ke svému závěru. Vrcholí boje o příčky zaručující účast v play-off. Zatímco u Žraloků ze San Jose je příslušnost ve vyřazovací fázi již téměř vyloučena, s Rudými křídly z Detroitu se stejně jako v předešlých 23 sezonách počítá.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 11. Jurčo (DeKeyser), 12. Tatar (DeKeyser), 44. Weiss (Smith, Pulkkinen), 48. Abdelkader (Ericsson, Kronwall) – 1. Vlasic (Karlsson), 10. Nieto (Tierney, Brown), 17. Tierney (Wingels, Mueller), 41. Couture (Marleau), 45. Marleau (Burns), 59. Marleau (Hertl, Couture)

Detroit Red Wings: Howard (od 21. Mrázek) – Kronwall, Ericsson, DeKeyser, Quincey, Br. Smith, Židlický – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Helm, Sheahan, Tatar – Miller, Glendening, Jurčo – Weiss, Andersson, Pulkkinen

Rozhodčí: O’Halloran, St. Pierre – Galloway, Heyer