HC Plzeň – Hr. Králové 6:9 (kon.) | Sparta – Přerov 4:3 (po pr.) | Č. Budějovice – Vítkovice 2:6 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 28.03.2015, 11:00 • Malá hala, Hradec Králové • Mistrovství ČR - 8. třída

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Mládežnické mistrovství České republiky klubů pomalu spěje do finiše. Máme tu předposlední hrací den, jehož druhým duelem je zápas Sparty a Přerova.

Sparta zatím suverénně vládne turnaji s devíti body, když ze třech dosavadních zápasů brala tři body, naposledy porazila v pátek pořadatele z Hradce 5:1.

Přerov okupuje třetí příčku s jednou prohrou na nájezdy (proti Hradci) a možná lehce překvapivou výhrou z pátku nad Vítkovicemi, druhým celkem turnaje.

HC Sparta Praha: Škorpík (Černý) – Lis, Kapoun, Vandirek, Bureš, Krchňák, Kostrhún – Haš, Przymula "C", Pšenička, Čermák, Kasanda, Šubert, Škvarek, Urban, Gluzman, Hašek, Čížek, Simon. Trenér: Jiří Kročák.

HC ZUBR Přerov: Rachůnek – Lukačka, Mlčák, Vohrabal – Popelka, Šimanský, Dobša, Indrák "C", Mohapl, Barveníček, Krupa, Šafránek, Antoníček. Trenér: Petr Školoud.

Rozhodčí: Místecký – Coubal, Ovsík.

Start utkání bude pravděpodobně o pár minut odložen.

Teď už se ale vše chystá k úvodnímu buly.

00:01

00:12
    A Sparta se hned vrhla do útoku. Její hráči se protlačili až před Rachůnka, ale Kasanda, který měl k puku nejblíže, nedokázal zakončit kvůli dobré obranné práci jednoho z beků Zubrů.

01:29
    A stále je to Sparta, kdo je aktivnějším týmem. Aby také ne, Přerov tu hraje s minimálním počtem hráčů.

02:14
    Přerovský Antoníček ujel do samostatného úniku a byl faulován, to je trestné střílení!

02:21
    Jeho střela z kličky do bekhendu však končí jen na boční síti. Moc ale nechybělo a Zubři opět mohli znovu překvapit!

02:30
    První vyloučení zápasu. Potrestaným hráčem je Barveníček (PRE), který se provinil nedovoleným bráněním.

03:01
    Přerovští ale dobře brání vlastní pásmo a nepouštějí hokejisty z hlavního města před Rachůnka.

03:35
    Teď už je ale Sparta usazena v útočné třetině.

03:58
    Rachůnek přerušuje hru pohodlným zákrokem lapačkou.

04:15
    Kostrhún si hezkou stahovačkou "udělal" dva beky, tváři v tvář Rachůnkovi ale zamířil z levého kruhu jen do jeho výstroje.

04:30

04:59
    Hosté však mají stále problémy s tím, aby puk vyvezli z vlastní obranné třetiny.

05:27
    Až gólman Přerova dalším jistým zákrokem lapačkou přerušuje hru.

06:03
    Sparta má velký tlak, její útočnou snahu ale přerušuje hra vysokou holí v prostoru brankoviště Zubrů.

06:31
    Stejně jako proti Vítkovicím je i první třetině duelu se Spartou Přerov týmem, který se musí bránit mohutnému tlaku ze strany soupeře. Zatím se mu to daří.

07:15
    Sparta se dokáže – spíše silou než čímkoliv jiným – probourat do útočného pásma, kde se ale nedokáže zformovat takovým způsobem, aby dokázala vystřelit a ohrozit Rachůnka.

08:05
    A tak vypadají i aktuální momenty. Je to stále stejný scénář. Sparta má puk, zaveze jej do útočné třetiny, kde se chvíli u mantinelu o touš bojuje, aby jej pak Přerovští vyhodili a vše začalo znova.

09:19
    A Zubři se konečně dostali do šance. Bekhendová rána z pravého kruhujednoho z nich do odkryté brány ale končí na betonu Škorpíka!

10:06
    Sparta byla na chvíli opět v útočném pásmu, ale po tom, co jeden z jejích forvardů promáchl puk po přihrávce spoluhráče, Přerov zase hru vykazuje do středního pásma.

11:08
    Až na výjimky ale oba brankáři zatím moc práce neměli. Oba celky hodně urputně brání.

11:35
    Což pochopitelně v kombinaci s poměrně často nepřesnými přihrávkami není zrovna oku libý hokej.

12:07
    Zubři se opět na delší časový úsek natlačili před Škorpíka, ale jejich střelecké pokusy končily buď po teči mimo branku nebo na chráničích beků v rudých dresech.

13:02
    Haš teď zkušeně za vlastní brankou vyšachoval napadajícího hráče účinnou brzdou, čímž dal sobě a svým spoluhráčům klid na rozehrávku.

14:03
    Simon projel útočným pásmem jako nůž máslem a zpoza branky hledal hůl jednoho ze svých spoluhráčů. Ti ale byli přerovskými beky tísněni takovým způsobem, že zakončit nemohli.

14:49
    Sparta si zahraje další přesilovku. Za hákování je vyloučen Denis Vohrabal (PRE).

15:12
    Sparta ale zatím operuje pouze ve vlastní obranné třetině.

15:49
    Což platí nadále. Tohle má ze strany Sparty k povedené přesilovce daleko!

16:10
    Tak přece jen! Urban se prokličkoval až před Rachůnka, který měl co dělat, aby jeho střelu udržel v náručí před dotírajícím hráči!

16:19
    Haš si skvěle nabruslil na pravý kruh, kde si křikl o přihrávku. Tu také dostal a z první vypálil projektil na branku Přerova. Střela mu sedla, ale Rachůnek projektil parádně vykopl pravým betonem do ochranné sítě.

16:49

17:42
    A Sparta si stále drží přesilovkový tlak, byť už teď jen pomyslný.

18:24
    Kostrhún bravurně obral o puk u mantinelu za brankou Přerova jednoho z beků Zubrů, následně se obtočil kolem levé tyčky s úmyslem zakončit, Rachůnek ale prostor dobře utěsnil!

18:54
    Přerov právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš, a kdybych to řekl jednou, jako bych to řekl tisíckrát! Po obrovském tlaku Sparty ADAM POPELKA sebral kotouč a ujel do samostatného úniku, v němž si mazaně rozhýbal Škorpíka a poslal puk k tyči! Asistence: Petr Antoníček.

19:55
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak to je studená sprcha pro Přerov! Ten už se nejspíše viděl v kabině, ale Sparta obrovským důrazem před jeho brankou protlačila puk za Rachůnka. jako střelec je označen MARCEL ČÍŽEK. Asistence: Ondřej Pšenička.

20:00

První třetina nenabídla příliš mnoho hokejové krásy, spíše urputný boj ze strany obou týmů. Přerov se dlouho bránil, nakonec to byl ale on, kdo jako první skóroval. Jenže Sparta nepolevila a pět vteřin před koncem třetiny se dočkala vyrovnání.

Další třetina začne přibližně v 11:50.

20:01

20:18
    První střelecký pokus druhé části si připisuje Popelka, byť jeho střela nakonec mířila těsně nad Škorpíkovu svatyni.

21:17
    Tak oproti první části Přerovští rozhodně častěji vystrkují drápky, Sparta se k puku nedostává tak lehce. Ale jasně, těžko hodnotit, máme za sebou necelé dvě minuty.

22:11
    Stále je to ta samá pohádka. Když se Sparta dostane k pukem do útočné třetiny, strhává se velký boj, ale střela takřka žádná.

23:02
    Vandirek tečoval nahození jednoho z přerovských hráčů takovým způsobem, že jej nechtěna poslal na vlastního gólmana. Ten jej však v pohodě vyrazil, nejednalo se o nic hrozného.

23:30
    Zubři se provinili ofsajdem, vhazuje se ve středním pásmu.

24:14
    O puk se bojuje za brankou Přerova, hostům se podařilo jej vybojovat a ujíždějí vstříc útočnému pásmu.

24:43
    Další útok Přerova končí svižným nahozeném Šimanského od modré čáry, to však zamířilo těsně vedle pravé tyče Škorpíka.

25:52
    Zubři se teď relativně dlouho drží v prostoru kolem Škorpíka, stále se jim ale nedaří vystřelit tak, aby musel gólman Sparty zasahovat.

26:46
    A po icingu Sparty budou mít hosté další šancí na vstřelení branky.

27:38
    Dobrou střílenou přihrávku napříč útočným pásmem vyslal Čížek, svého adresáta nakonec ale nenašla – chybělo pár centimetrů, aby mohl pražský hráč od levé tyče zakončovat do prakticky prázdné brány!

28:37
    Teď se ale Pražané dočkali! Nahození JANA BUREŠE z mezikruží se odrazilo zřejmě od hráče Přerova za záda bezmocného Rachůnka. Bez asistence.

29:41
    Domácí se ale na branku hodně nadřeli. Přerov pokračuje v dobrých turnajových výkonech, kdy i s málo početným kádrem trápí favority mistrovství.

30:20
    Jako bych to neříkal. ADAM POPELKA se dostal do útočné třetiny, odkud střelou na lapačku z levého kruhu a dnes již svým druhým gólem srovnává skóre na 2:2! Asistence: Jan Šafránek.

31:12
    A Sparta sérií nepřesných přihrávek ukazuje, že s druhou brankou Zubrů se zatím srovnává jen těžko.

31:45
    Obrovská skrumáž před Rachůnkem ale nekončí pukem za brankovou čárou! Teď beru zpět svá předchozí slova o Spartě a jejím srovnání se se stavem utkání.

32:16
    Za sekání je vyloučen přerovský Tomáš Krupa.

32:47
    Pražané jsou v přesilovce hodně důrazní, Krchňák z levého kruhu ale pálí jen do betonu Rachůnka.

33:37
    Teď ale Sparta ztratila puk a následně i útočné pásmo. Musí tak začít znova od vlastního gólmana.

34:16

34:16
    David Šimanský podražením opět oslabuje svůj celek. Přesilovka Sparty tak pokračuje.

35:02
    Haš od modré pálil jen do gólmana Zubrů, stejně tak skončilo i následné nahození jednoho z jeho spoluhráčů. Vhazuje se po Rachůnkově levici.

35:35
    Přerosvský Antoníček už měl našlápnuto do přečíslení dvou na jednoho, na poslední moment ho ale čistě zastavil bek Sparty.

36:16

36:25
    Sparta stejně jako u předchozího gólu uplatnila důraz před brankou a doslova dotlačila puk za čáru. Střelou pravděpodobně z dorážky a bezprostřední blízkosti se prosazuje SIMEON GLUZMAN. Asistence: Martin Hugo Haš.

37:19
    A Pražené opět pokračují v útočné snaze. Už jsou zase před Rachůnkem.

38:16
    Za Spartu je potrestán Kryštof Kapoun (podražení).

38:25
    Síly na ledě se vyrovnají. Z Přerova je za nedovolené bránění vyloučen Petr Antoníček.

38:44
    Tak přece jen přesilovka pro Přerov. Sparťanský Čermák Erik se provinil nedovoleným bráněním.

39:29
    Spartě se však daří vyhodit puk alespoň do středního pásma.

40:00

Druhá část nabídla podobný hokejový obrázek jako perioda první s tím, že hokejisté z hlavního města dokázali vsítit o jednu branku více než Přerov, který ale pokračuje v kvalitních výkonech.

Další třetina začne přibližně v 12:39.

40:01

40:25

40:44

41:22
    Přerov poslední část zahájil náporem na branku Škorpíka, nakonec se ale musel stáhnout a po zakázaném uvolnění se bude hrát zase před Rachůnkem.

41:57
    Nahození Kapouna dorážel nebezpečně Gluzman, byl ale tísněn beky Zubrů a dokázal tak trefin jen beton.

42:48
    Adam Popelka dvakrát ve velké šanci. Nejdříve z nájezdu trefil jen beton Škorpíka, z následného zakončení po přihrávce k tyči jeho snaha skončila ve zmatku skrumáže na brankovišti.

43:23
    Vypadá to, že aspoň ve třetí části bychom mohli být svědky několika pěkných útočných akcí, oba týmy trochu upustili od pevné defenzívy.

44:15
    Zubři jsou nastěhováni před Škorpíkem, ze svého postavení ale nic nevytěžili.

45:02
    Střela Mohapla končí sražená v ochranné síti nad brankou.

45:43
    Sparta se po icingu hostů vrací na útočnou půli, nikoliv však na dlouho.

46:24
    Zubři totiž kotouč rychle vyvezli.

46:27
    A dotlačili jej až do brankoviště, Škorpík skončil na zemi za brankovou čárou. Hráči Přerova už se radovalo, rozhodčí ale rozpažil.

46:59
    Jan Barveníček obdržel krásnou přihrávku ve středním pásmu, dostal se do samostatného úniku, ale po kličce o bekhendu trefil jen betony Škorpíka!

47:41
    Hra má nyní vysoké tempo a spád, ale rozhodně bych si nevsadil na vítěze.

48:35
    Ofsajd Přerova ale vrátí hru do středního pásma.

48:55
    Další skrumáž před Škorpíkem, zcela zbytečná. Brankář totiž puk do náruče chytil tak, že nemohl vypadnout.

49:15
    Ondřej Pšenička z mezikruží málem trefil "teploměr" Škorpíka, ten puk dokázal vytlačit mimo tři tyče!

50:02
    Sparta už opět začíná získávat poziční výhodu, jakou disponovala v předešlých třetinách. Přesto zatím vede jen o gól.

50:48
    A další nájezd Sparty, který zastavují až beci Zubrů ve vlastním obranném pásmu.

51:34
    Popelka mohl jet sám na Rachůnka, byl ale odstaven bekem Sparty, který na poslední chvíli dokázal holí kotouč vypíchnout.

52:11
    Nahození od modré čáry Rachůnek bezpečně chytá do lapačky.

52:49
    Hraje se více do těla, přesto tempo poněkud opadlo. Oběma týmům možná trochu došly síly, přece jen hrály od začátku hodně vyhrocený mač.

53:44
    A znovu končí puk v Rachůnkově výstroji. Vhazování po pravici gólmana Zubrů.

54:13
    Čermák uháněl sám vstříc Rachůnkovi, ale byl odstaven. Podle mého zahákován, ale rozhodčí pravici nezvedl, takže vše bylo v pořádku.

54:52
    Přesilovka pro Spartu. Za hákování je vyloučen Vohrabal.

55:19
    Haš dobře nahazoval z modré čáry, prudký projektil ale Rachůnek vyrazil dokonce do středního pásma.

56:09
    Sparta se drží v pásmu, ale nemůže se střelecky prosadit.

56:40
    Až teď pálil Pšenička, ale zase jen do Rachůnka a zase Sparta následně ztratil puk i pásmo.

56:52

57:26
    Jan Bureš vyslal puk z modré čáry přímo do lapačky Rachůnka, který efektně zasáhl.

58:19
    Zubrům se nedaří prosadit se až do útočné třetiny, pokud chtějí body, budou to mít hodně těžké.

58:22
    Až teď! Zkusí to hosté bez gólmana?

58:28
    Není třeba. DANIEL INDRÁK inkasoval krásnou přihrávku zpoza branky a střelou k pravé tyči a do protipohybu Škorpíka srovnává na 3:3! Asistence: Adam Popelka, Petr Antoníček.

59:18
    Sparta se snaží prosadit, ale vypadá to, že vše směřuje k prodloužení. Dramatický konec zápasu!

60:00

Je to tak. Doslova po heroickém výkonu, kdy Přerov srovnal pouhých 92 vteřin před koncem zápasu, nás čeká prodloužení.

60:01

60:28
    Přerov, mohutně povzbuzován diváky, rozehrál slušnou akci, na jejímž konci stál Šafránek, Škorpík byl ale taktéž na svém místě.

61:05
    Sparta zatím nedokázala pořádně ani dostat puk z vlastního pásma. A po icingu se jí to taktéž nedaří.

61:26
    No a Škorpík musí chytat další nahození hostů! To je zajímavý obrat poměru sil, co se zatím děje v prodloužení.

62:13
    Problémy pro Přerov. za podražení je vyloučen Vohrabal.

62:14
    A to dost sporně. Na ledě dokonce přistála, jako protest diváků, francouzská hůl.

62:23
    A Pražené přesilovku využívají. Prakticky z mezikruží se trefuje střelou zápěstím do horní části branky MARTIN HUGO HAŠ – je hotovo! Asistence: Erik Čermák.

Sparta si tedy připisuje další body do tabulky, kterou vede. S Přerovem se ale hodně natrápila, Moravané si jako první ze všech týmů dokázali ze zápasu s hokejisty z hlavního města odnést aspoň bod.

Z mojí strany to bude vše, přeji hezký zbytek soboty! (13:21:59)

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 20. Čížek (Pšenička), 29. Bureš, 37. Gluzman (Haš), 63. Haš (Čermák) – 19. Popelka (Antoníček), 31. Popelka (Šafránek), 59. Indrák (Popelka, Antoníček)

Rozhodčí: Místecký – Coubal, Ovsík