Detroit – Tampa 4:0 (kon.) | Toronto – Ottawa 4:3 (po pr.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Montreal – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Columbus 2:4 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 4:1 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – Dallas 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | NY Islanders – Detroit 5:4 (kon.) | Carolina – Boston 1:2 (po pr.)
Nashville – Calgary 2:5 (kon.)
New York Rangers
2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Washington Capitals
Neděle 29.03.2015, 21:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu další porce zápasů zámořské NHL a my prostřednictvím našeho online přenosu budeme sledovat souboj mezi týmy New York Rangers a Washington Capitals.

Jezdci z New Yorku prozatím okupují druhé místo v tabulce Východní konference se 101 body a kráčí tak do play-off z dobré pozice. Před nim je Montreal Canadiens a na zády jim dýchá Tampa Bay Lightning. Tým Tomáše Plekance má na svém kontě 102 bodů a Tampa pak bodů 99. Závěr základní části tedy bude v tomto ohledu ještě zajímavý. Kdo se nakonec umístí po základní části jako první ve Východní konferenci, na to si ještě musíme chvíli počkat. Dnes se však hokejisté týmu z Madison Square Garden pokusí znovu bodovat, aby si současné umístění upevnili nebo naopak předběhli Montreal Canadiens a vyšvihli se tak zpět na první místo v konferenci.
    Troy Parla, velký fanoušek New York Rangers, zavítal tento týden na 1000. zápas svého týmu v řadě a stal se tak pravděpodobně nejvěrnějším fanouškem v NHL vůbec.

Nejvěrnější fanoušek v NHL? Pravděpodobně to bude Troy Parla, který v noci zavítá do Madison Square Garden potisící v řadě! :-) článek -> http://bit.ly/1NaxuRT

Posted by NHL.cz on 24. březen 2015

Hokejisté Washingtonu v čele s jejich největší hvězdou Alexem Ovečkinem taktéž pomalu ale jistě jdou do vyřazovacích bojů, když se nacházejí na sedmém místě s devadesáti body stejné konference jako jejich dnešní soupeř, tedy té Východní. I hosté z Washingtonu bojují o dobrou pozici pro vyřazovací boje a na ledě New Yorku se vynasnaží, aby urvali nějaké ty body. Zda se jim to povede či ne ukáže až samotné utkání, které jistě bude mít jak skvělou atmosféru tak i hokejovou krásu. Oba celky vyznávají útočnější pojetí hokeje, a tak můžeme očekávat i brankové hody.
    Alex Ovečkin dal chvíli zapomenout na hokej a v americké části Maryland v městečku Landover se setkal s fotbalovou ikonou Lionelem Messim, jehož Barcelona se tam připravovala na přátelské utkání s El Salvadorem.

Alexander Ovechkin si splnil jeden ze svých snů a setkal se s Leo Messi. S celou událostí se pochopitelně pochlubil na twitteru :) –> http://bit.ly/1I38BpDJakou sportovní osobnost byste chtěli potkat vy? :)

Posted by NHL.cz on 28. březen 2015

Vzájemná utkání

Oba týmy se v letošní sezóně spolu utkaly dvakrát. Nejprve na Štědrý den zvítězili Rangers na svém ledě 4:2 a letos v březnu pak byli úspěšní znovu Jezdci, kteří vyloupili washingtonský led poměrem 3:1. Hosté od Kapitolu tak mají o motivaci postaráno a pokusí se konečně zvítězit.

Československá stopa v utkání

V ani jednom z týmů nefiguruje žádný český či slovenský hokejista. Dnešní duel tak československou stopu nepřinese.

Kdo se v dnešním duelu bude radovat z vítězství, se dozvíme až v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji všem příjemnou počtenou.

New York Rangers: Talbot (Skapski) – McDonagh, Girardi, Boyle, Staal, Hunwick, Yandle – Nash, Stepan, Kreider – Zuccarello, Brassard, Miller – Fast, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Glencross, Bäckström, Ovečkin – Brouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Latta, Chimera

Rozhodčí: Eric Furlatt, Jean Hebert – Brian Murphy, David Brisebois.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:28
    Hned na úvod utkání tu máme vyloučení. Přesilovku si zahraje domácí tým. Ovečkin dostává dvě minuty za vysokou hůl.

01:11
    Hosté se však osvobozují.

01:49
    Rangers operují před brankou Washingtonu, ale zatím marně dobývají branku Holtbyho.

02:20
    Znovu se Capitals osvobozují a pomalu jejich oslabení končí.

02:28
    Ovečkin je na ledě a Washington tak hraje v plném počtu.

03:03
    Dva na jednoho jeli hokejisté Capitals na Talbota, ale ten teč Johanssona ukrývá ve své lapačce.

03:51
    Zuccarello zavezl kotouč do útočného pásma, kde hledal volného Brassarda. Ten poté vystřelil na brankáře hostí, ale ten byl včas na správném místě.

04:32
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to byla parádní akce v podání nejlepšího hráče Washingtonu ALEXANDERA OVEČKINA. Ten se proháčkoval podél levého mantinelu ze středního pásma na levý kruh, odkud ranou z pravé strany nedal Talbotovi vůbec žádnou šanci. Hosté tak jdou velmi brzy do vedení. Asistence: Joel Ward, John Carlson.
    Alexander OVEČKIN - 0:1

05:46
    Jezdci se snažili odpovědět, ale Nashovu střelu zlikvidoval znovu pozorný brankář Capitals.

06:48
    Zuccarello se znovu prosmýkl až před Holtbyho, ale jeho přízemní střelu brankář Washingtonu pokryl.

07:27
    Nyní probíhá komerční přestávka.

07:27
    Orpik dostává dvě minuty za nedovolené bránění a je tu další početní výhoda pro Jezdce.

08:01
    Hosté se však dostali ihned k puku a vyhazují ho daleko od své branky.

08:28
    Znovu se domácí nedostali do pásma hostí a puk je znovu až před Talbotem.

09:12
    Hayes nyní vyslal nebezpečnou střelu na Holtbyho, ale ten svůj tým podržel svým dalším úspěšným zákrokem.

09:27
    Washington se znovu ubránil a je kompletní.

10:14
    Poté, co se Orpik vrátil z trestné lavice, zakládají další útočný manévr hráči Washingtonu. Ovečkinova branka je nakopla.

10:54
    Nyní pálil z levé strany Kuzněcov a pohotový zákrok si také připisuje Talbot, jenž sklapl betony a puk za svá záda nepustil.

11:01
    Vhazovat se bude po levé ruce Talbota. Hokejisté Capitals tak udrželi své útočné pásmo.

11:24
    Střela Dereka Glasse nechala vyniknout Holtbyho, jenž po jeho projektilu vytasil ukázkový semafor.

12:22
    Dva na jednoho jeli Hagelin s Hayesem, prvně jmenovaný pak dostal zpětnou přihrávku na svoji hůl, ale tváří v tvář Holtbymu neuspěl! Moc ale nechybělo, aby bylo vyrovnáno.

13:27
    Zuccarello je od začátku utkání hodně aktivní, nyní znovu zahrozil před brankářem hostí, ale ten se znovu prezentoval kvalitním zákrokem.

13:31
    A právě Zuccarello si nyní dvě minuty odpočine. Dostává dvě minuty za držení hole.

14:13
    Ovečkin zkoušel clonit před Talbotem, ale o puk ho připravil jeden z domácích obránců a poslal ho do bezpečí.

14:39
    Obrovská mela před domácí brankou gólem nekončí. Ve velké skrumáži uspěl Talbot a drží svůj tým.

15:06
    Po šanci Browera vyhazuje kotouč až před Holtbyho Boyle. Další krušné chvilky před vlastní brankou prozatím pro Rangers končí.

15:25
    Kuzněcov ale znovu zavezl kotouč do útočného pásma, ale zblízka Talbotovi neuspěl.

15:31
    Rangers jsou kompletní.

16:15
    Holtby se musel mít na pozoru, když na něho jedovku vyslal Kreider. Brankář Capitals však svůj tým znovu podržel.

16:50
    Zajímavá akce se rodila v pásmu hostí, kde Zuccarello poslal přihrávku na Brassarda, tomu však puk vypíchl obránce Washingtonu a zavezl kotouč zpět do středního pásma.

17:15
    Jezdci se snaží o vyrovnání, ale zatím jsou hosté proti.

18:10
    Rangers právě vstřelili branku!
    Až nyní se to domácím hokejistům podařilo. KEVIN HAYES potrestal chybu obránce hostí a mezi kruhy se dostal k puku. Nabruslil si ještě blíže Holtbymu a poté ho střelou z bekhendu ala Peter Forsberg dokázal překonat. Rangers se tak dočkali kýženého vyrovnání a bude se začínat znovu od začátku. Bez asistence:
    Kevin HAYES - 1:1

18:45
    Vhazuje se po levici Talbota. Hosté v závěru první třetiny drží útočné pásmo.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:11
    Překrásná akce domácích Jezdců. Z rychlého protiútoku se dostali hokejisté New Yorku do nájezdu tří proti jednomu a krásnou přihrávku na levý kruh dostal DERICK BRASSARD, jenž svou jedovatou střelou vymetl všechny pavučiny v Holtbyho svatyni. Rangers tak v samotném závěru první periody strhávají vedení na svou stranu. Asistence: Mats Zuccarello.
    Derick BRASSARD - 2:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Viděli jsme v ní tři branky. Nejprve v páté minutě otevřel účet zápasu Ovečkin, ale dvěma slepenými brankami z devatenácté resp. dvacáté minuty otočili domácí vývoj utkání na svou stranu. Zasloužili se o to Hayes a Brassard. Poprvé do kabin se tak lépe šlo pochopitelně domácím. Druhá třetina začne přibližně ve 22:10.

20:20
    Kuzněcov s Ovečkinem zahrozili před Talbotem, ale ten těsné vedení svého týmu udržel.

20:57
    Brower zkoušel nabruslit zpoza domácí branky, ale Talbota nenachytal. Ten raději ukrývá puk pod svojí lapačkou a přerušuje hru.

21:12
    Na druhé straně střílel Nash, ale jeho projektil neměl patřičnou razanci, aby ohrozil branku Holtbyho.

22:01
    Nyní byli hodně aktivní hosté, kterým se současný stav rozhodně nelíbí. Ale také Talbot předvedl skvělý zákrok a neinkasoval.

22:41
    Brassard se snažil znovu o zakončení, ale tentokráte na Holtbyho nevyzrál.

23:39
    Niskanen předvedl dobrý obranný zákrok proti Kreiderovi a puk poslal do středního pásma.

24:15
    Hraje se hokej nahoru dolů, který se divákům v Madison Square Garden musí rozhodně líbit.

24:54
    Rušno bylo znovu před Holtbym, jenž se po střele Stepana musel hodně natáhnout, aby puk ukryl ve své výstroji.

25:37
    Glencross střílel zblízka, ale Talbot taktéž na místě. Nyní je k vidění souboj obou gólmanů, kteří si počínají ve svých brankovištích znamenitě.

25:55
    Domácí hokejisté dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Zuccarello.

26:44
    Navíc za hákování dostává dvě minuty Brower a síly na ledě se srovnají.

27:59
    Zatím ale hra ve čtyřech hráčích na obou stranách příliš nikomu nesvědčí.

28:15
    Zuccarello je na ledě.

28:44
    A také Brower skáče na led a hosté jsou v plném počtu.

28:48
    Orpik obdžel dvě minuta za sekání a přesilovou hru si zahrají domácí Rangers.

29:20
    Ale znovu uvidíme hru 4 na 4. Brassard vyfasoval dvě minuty za sekání.

29:39
    Johansson pálil z prostoru mezi kruhy, ale Talbot se zaskvěl dalším úspěšným zákrokem.

30:15
    Na druhé straně ujel Stepan, ale na Holtbyho také nevyzrál.

30:48
    Hosté jsou kompletní.

31:17
    Hosté srovnávají s Rangers krok. Bäckström našel volného ALEXANDERA OVEČKINA, který prudkou střelou pálil na Talbota a poté se kotouč odrazil od brusle jednoho z obránců Rangers za jeho záda. Hosté tak srovnávají krok a znovu z hole Ovečkina. Asistence: Nicklas Bäckström, Matt Niskanen.
    Alexander OVEČKIN - 2:2

31:20
    Také Rangers jsou už v plném počtu.

31:55
    Hostující Latta inkasuje dvouminutový trest za hrubost.

32:24
    Rangers v útočném pásmu roztáhli přesilovkové rozestavení, ale nic z toho nebylo. Hokejisté Washingtonu vyhazují následně kotouč do bezpečí.

33:14
    V útočném pásmu střílel Nash, jeho střelu ještě tečoval Stepan, ale Holtby na místě.

33:51
    Capitals se osvobozují a vyhazují puk až před Talbota. Unavená čtveřice tak může vystřídat.

33:55
    Hosté se ubránili a už jsou kompletní.

34:15
    Znovu to zkoušeli hosté před Talbotem. Brankář Rangers však vytasil další pohotový zákrok a neinkasuje.

34:59
    Dalekonosnou střelu vyslal na Holtbyho Staal, ale i hostující gólman drží svůj tým.

35:49
    Ovečkin se rozjel na domácí branku, hattricku se však nedočkal.

36:38
    Johanssonova střela mířila na Talbota, jenže puk skončil pouze v jeho náruči.

37:15
    Znovu zahrozili hosté před newyorskou svatyní, ale Glencross nedokázal puk propasírovat za Talbotova záda.

38:04
    Další střela Glencrosse končí na hrudi Talbota. Hosté jsou nyní velmi aktivní a snaží se ještě zápas ve druhé třetině otočit.

38:33
    Až teď opustil kotouč útočné pásmo Washingtonu a Rangers se tak z tlaku hostí oklepali.

38:41
    Opět se ale vhazuje v blízkosti Talbota. Washington znovu vybojoval útočné pásmo.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:08
    Kuzněcov vybojoval puk za brankou Rangers a následně ho přihrál Brouwerovi. Jemu však přihrávka nesedla a o kotouč poté přichází.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je taktéž minulostí. Padla v ní jediná branka, a sice znovu z hole Alexandera Ovečkina, který svým druhým gólovým příspěvkem srovnal s Rangers krok. Jak utkání nakonec dopadne, zda ho jeden z týmů strhne na svou stranu nebo zápas dospěje do prodloužení či samostatných nájezdů, se dozvíme až v dalším průběhu hry. Třetí dějství začne přibližně ve 23:00
    Grafické znázornění statistik po druhé třetině.

40:14
    Od začátku třetí třetiny se drželi v pásmu hostí newyorští hokejisté, ale před Holtbym nic nevymysleli.

40:47
    Na druhé straně musel zasahovat Talbot proti střele Ovečkina. Ten bude i ve třetí periodě hodně aktivní, aby se mu podařilo vsítit hattrick.

41:11
    Brankář hostí musel znovu zasahovat. Nash se probil do útočného pásma a jeho střela zápěstím pak skončila na Holtbyho hrudi.

41:55
    Zuccarello tečoval v blízkosti Holtbyho střelu Brassarda, ale brankář hostí jejich úmysl včas vystihl.

42:35
    Na druhé straně pálil Glencross, ale po jeho střele končí puk na jednom z obránců domácího celku.

43:17
    Nash už poněkolikáté v dnešním utkání ohrozil hostující svatyni, ale branka mu dnes prozatím není souzená.

43:53
    Fanoušci Rangers ženou svůj tým do útoku a dožadují se vedoucí branky.

44:41
    Ale naopak se trefují hosté. Fehr obral před modrou čárou o puk obránce Rangers a poté si nabruslil z úhlu před hostující branku. Vyslal střelu na Talbota, ale ten vyrazil. Následnou dorážku Laicha taktéž vyrazil, ale na dorážku z bekhendu JASONA CHIMERY už byl krátký. Hosté strhávají vedení znovu na svou stranu. Asistence: Eric Fehr, Brooks Laich.
    Jason CHIMERA - 2:3

46:26
    Johanssen opět střílel před Talbotem, ale ten pozorný.

47:40
    JASON CHIMERA se stává druhým hráčem Capitals, jenž v tomto utkání dává již svou druhou branku. Tentokráte si najel do prostoru mezi kruhy a dostal se do blízkosti Talbota, na něhož bekhendovou kličkou dokázal vyzrát a posílá puk do odkryté klece. Asistence: Brooks Laich, Eric Fehr.
    Jason CHIMERA - 2:4

49:31
    To je pro domácí pořádná sprcha. Hráči New Yorku Rangers jsou nyní jako opaření a nedaří se jim vůbec nic.

50:08
    Naopak hosté pochopitelně hrají v absolutní pohodě a nyní znovu ohrozili branku Rangers. Talbot musel ve svém brankovišti hasit nebezpečí před svou brankou.

50:42
    Začala poslední desetiminutovka třetí periody a domácí hokejisté mají před sebou nelehký úkol. Podaří se jim vymazat dvoubrankové manko?

51:25
    Jesper Fast zkoušel dorazit za Holtbyho záda střelu Hayese, ale brankář Capitals byl připraven.

52:04
    Ovečkin obral o puk Brassarda a zavezl ho do útočného pásma. Ke střele se však vůbec nedostal.

52:46
    Boyle dostává dvě minuty za nedovolené bránění a nabízí tak přesilovou hru pro Washington.

52:52
    Rangers se okamžitě dostávají v obranném pásmu k puku a vyhazují ho do bezpečí.

53:15
    Domácí hokejisté šetří drahocenné vteřinky svého oslabení v útočném pásmu.

53:50
    Po střele Fehra vyráží puk Talbot před sebe a následně ho jeden z obránců New Yorku vyhazuje až před Holtbyho.

54:22
    Kevin Hayes se dostal ve vlastním oslabení do šance, ale na Holtbyho si nepřišel.

54:46
    Domácí jsou v plném počtu.

55:11
    Washington vyhazuje puky šikovně do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:12
    Nash znovu v akci, ale opět z toho branka není. Dneska je pro něho doopravdy zakletá.

56:37
    Brower nadvakrát střílel na Talbota, ten však pokaždé uspěl.

57:02
    Domácím začíná velmi rychle ubíhat čas. Naopak hosté již nikam nespěchají a snaží se své dvoubrankové vedení ubránit.

57:11
    Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli a bez brankáře.

57:37
    Toho okamžitě využívá MARCUS JOHANSSON, jenž svou střelou posílá puk do opuštěné klece. Asistence: Troy Brouwer, Brooks Orpik.
    Marcus JOHANSSON - 2:5

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:00
    Je rozhodnuto a domácí už náskok Washingtonu nemohou dohnat. Zápas se tak už pouze a jen dohrává.

59:33
    Ještě však Rangers zahrozili před hostující bránou, ale to už bylo z jejich strany vše.

60:00

Je dobojováno. Hosté si nakonec z ledu Madison Square Garden odvážejí vítězství 5:2 a znovu se tak přiblížili postupu do play-off.

3. Braden Holtby (WSH) 25 zák., 2 góly, 92%

To je pro tuto chvíli z mé strany vše. Přeji hezký zbytek nedělní noci a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (23:41:04)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 19. Hayes, 20. Brassard (Zuccarello) – 5. Ovečkin (Ward, Carlson), 32. Ovečkin (Bäckström, Niskanen), 45. Chimera (Fehr, Laich), 48. Chimera (Laich, Fehr), 58. Johansson (Brouwer, Orpik)

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – McDonagh, Girardi, Boyle, Staal, Hunwick, Yandle – Nash, Stepan, Kreider – Zuccarello, Brassard, Miller – Fast, Hayes, Hagelin – Sheppard, Moore, Glass

Rozhodčí: Eric Furlatt, Jean Hebert – Brian Murphy, David Brisebois

Diváci: 18006