Montreal – Tampa 3:5 (kon.) | St. Louis – Vancouver 1:4 (kon.) | Chicago – Los Angeles 4:1 (kon.)
Dallas – Calgary 3:5 (kon.) | Colorado – Edmonton 1:4 (kon.) | Arizona – Buffalo 1:4 (kon.)
Piráti Chomutov
4:3 (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 31.03.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Baráž o extraligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u čtvrtého barážového kola, v němž se představí Piráti Chomutov, kteří vyzvou ČEZ Motor České Budějovice.

Pojďme si představit oba aktéry tohoto utkání, začneme hostujícím Motorem z Českých Budějovic.

ČEZ Motor České Budějovice

Baráž má za sebou tři kola a Motor má na kontě pouze jediný bod, který uhrál s pražskou Slavií. Jenže České Budějovice mají před sebou ještě dost zápasů na to, aby se dotáhly na své soupeře a ubojovaly postup mezi tuzemskou hokejovou smetánku.

Poslední tři zápasy

České Budějovice – Chomutov 1:4
    České Budějovice – Slavia 2:3 sn.
    Olomouc – České Budějovice 4:2
    Po třetím utkání klubová televize Motoru nahrála tento rozhovor s Michalem Švihálkem

Pirátům se vstup do baráže nepovedl, ale další dvě utkání vyhrál a posunul se v tabulce vzhůru. Poslední zápas sehráli Severočeši právě na ledě Českých Budějovic, kde po dobrém výkonu vítězili.

Chomutov – Olomouc 3:2 sn.
    Slavia – Chomutov 2:1
    Preview z domácí dílny, ve které najdete ohlas s trenérem Kopřivou a také Štěpánem Hřebejkem

Statistiky brankářů

Miroslav Kopřiva – 180 odchytané minut, 2 vítězství, 5 inkasovaných branek, 91,8% úspěšnost zákroků

Ondřej Bláha – 172 odchytaných minut, 0 vítězství, 10 inkasovaných branek, 90,29% úspěšnost zákroků
    David Gába – 14 odchytaných minut, 0 vítězství, 0 inkasovaných branek, 100% úspěšnost zákroků

Tabulka a další zajímavosti po třech odehraných kolech

Pokud máte zajímavé postřehy nebo fotky z utkání, tak se o ně podělte na sociální síti twitter. Do svého tweetu zadejte #CHOvCEB a nejzajímavější z nich se objeví v našem onlajn přenosu.

Ještě jednou vás vítám u dnešního barážového duelu, nyní už z chomutovské SD ARÉNY. Na ledové ploše právě probíhá tradiční rozbruslení a za několik minut vám představím soupisky obou týmů.
    Rozbruslení hostů před dnešním utkáním

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Skinner, Rutta, Drtina (C), Rýgl, Šulák, Toman, Koma, Bartejs – Hovorka (A), Gajovský, Hřebejk (A) – D. Květoň, Růžička, O. Kaše – Račuk, Kämpf, Sinisalo – McGregor, Dušek, L. Květoň.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Škopek – Marek, Pajič (A), Švihálek – Nouza (A), Straka (C), Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč – Švec.

Rozhodčí: Úlehla, Fraňo – Komárek, Ondráček.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Na ledové ploše už se prohánějí rozhodčí a čeká se na aktéry dnešního duelu.

SD ARÉNA potemněla a začíná tradiční show před samotným duelem. Napětí v aréně houstne a diváci se těší na další hokejovou bitvu.

Na hrací plochu přichází Motor České Budějovice a už se čeká pouze na domácí Piráty!

Ti vjíždějí na ledovou plochu z tradiční hlavy maskota severočeského klubu.

Oba celky se pozdravily na modrých čarách, za pár okamžiků začne samotný duel.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhrál hostující centr, jenž dává svému týmu právo prvního útoku.

00:13
    Jenže Motor si puku dlouho neužil a už ho mají domácí, kteří také nedokázali zakončit.

00:42
    Piráti jsou za vlastní brankou a snaží se o další útok.

01:01
    Kopřiva zachytil za vlastní brankou nahození soupeře a domácí přijdou s dalším útokem.

01:17
    Z mezikruží se o střelu pokusil David Květoň, jehož pokus je zastavený prvním bránícím hráčem.

01:52
    Z levé strany vystřelil Luboš Rob, na jehož pokus si počkal domácí brankář, jenž se nenechal překvapit.

02:17
    Motor vyhazuje přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se pískat nebude.

02:38
    Oba týmy potřebují vystřídat a kotouč mají na hokejkách hostující obránci.

03:08
    Motor se zabydlel v útočné třetině, kde po chvíli prohrál souboj u mantinelu.

03:32
    Z pravé strany se prezentoval střelou přes obránce David Květoň, jehož pokus vyrazil hostující brankář.

04:03
    Od modré čáry nahodil puk na branku Milan Toman, ale jeho nahození postrádalo přesnost.

04:21
    Registrujeme první zakázané uvolnění, hra se vrátí před branku Českých Budějovic.

04:27
    Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Ján Mucha, jenž nabízí pirátům první početní výhodu.

04:30
    Severočeši vyhráli vhazování a usadili se v útočné třetině.

04:41
    Od modré čáry vystřelil nepřesně Marek Hovorka, jehož pokus se odrazil od zadního mantinelu ke Gajovskému, jehož nahození před branku zlikvidoval gólman!

05:16
    Jihočeši se osvobodili a jdou střídat. Budeme sledovat další útočnou akci domácího celku.

05:37
    Od modré čáry vystřelil Martin Rýgl, ale Gába kotouč vyrazil na hůl Vladimíra Růžičky, jehož pokus byl sražený nad bránu.

06:21
    Dalším pokusem se prezentoval Martin Rýgl, jehož pokus byl mezi kruhy tečovaný, ale puk se mezi tři tyče nevešel.

06:53
    Domácí hráči jsou v úvodu utkání aktivnější a Motor se trpělivě brání.

07:16
    Sledujeme také první ofsajd, do něhož se dostali domácí hráči. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

07:23
    Jaroslav Koma nahodil puk za branku, kde ho zastavil obránce!

07:42
    Piráti právě vstřelili branku!
    Výbornou práci předvedl Nikola Gajovský, který objel branku z hranice brankoviště vystřelil přes obránce, ale jeho pokus vyrazil David Gába jen vedle sebe, kde byl připravený ŠTĚPÁN HŘEBEJK, jemuž nedělalo dopravit černou gumu za brankovou čáru. Asistence: Nikola Gajovský, Jan Rutta.
    Štěpán HŘEBEJK - 1:0

07:55
    Piráti stále u puku, hosty naprosto k ničemu nepouštějí a zatím dominují.

08:29
    Branku obkroužil Luboš Rob, který v ideální moment posílal puk před branku, ale ten byl ztečován domácími obránci mimo z pásma.

09:07
    Nahození Milana Tomana od modrá čáry vyrazil hostující brankář k mantinelu.

09:34
    Bryan McGregor vystřelil z levé strany a mířil na zadní horní roh branky, ovšem Gába vytáhl výborný zákrok!

09:43
    Následně se provinil stejný hráč podražením, a proto uvidíme první přesilovou hru Motoru.

09:49
    Štěpán Hřebejk byl podražený, ale píšťalky sudích mlčí. Následně je hra přerušená, jelikož domácí hráč měl puk pod tělem.

09:53
    Bude se hrát ve čtyřech! Po dalším vhazování si pomohl podražením Josef Straka, jenž již sedí na trestné lavici.

10:03
    Puk před branku dostal David Květoň, jehož pokus končí v moci českobudějovického brankáře.

10:35
    Domácí se dostali do přečíslení, ale celou situaci špatně vyhodnotili a ke střele se nedostali.
    Fanynka Motoru povzbuzuje své miláčky

11:08
    Hosté vyslali střelecký pokus, který byl sražený do ochranné sítě a bude se vhazoval po levé ruce domácího gólmana.

11:27
    Přihrávka chomutovského obránce končí na hokejce jednoho z hostů.

11:54
    Oba celky hrají v plném počtu.

12:16
    Situaci dva na dva zakončil Luboš Rob nepřesnou střelou, která zaduněla pouze o zadní mantinel.

12:46
    Hostující útočník zašlápl kotouč u mantinelu a hra je přerušená. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.

12:53
    Hra nám moc nepokročila, jelikož domácí Piráti se dostali do ofsajdové pozice.

13:02
    Opět máme přerušeno, protože Jan Rutta inkasoval ránu pukem do obličeje, ale je v pořádku.

13:19
    Ozývají se fanoušci Motoru, který přijelo na sever Čech několik desítek.

13:47
    České Budějovice potřebovaly vystřídat, a tak zvolil šikovná nahození, které se zastaví v útočné třetině.

14:22
    Šikovné nahození od mantinelu zvolil Marek Račuk, jehož pokus pustil na branku jeden z jeho spoluhráčů, ale David Gába byl připravený zasáhnout.

14:40
    Milan Toman podrazil pronikajícího hráče hostů. Přesilovka pro Motor.

14:57
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor využívá první přesilovou hru! Rok Pajič našel najetého DAVIDA KUCHEJDU, jehož pokus z pravého kruhu zamířil přesně do horní části branky a máme vyrovnáno. Asistence: Rok Pajič, Petr Punčochář.
    David KUCHEJDA - 1:1

15:19
    Před branku Chomutova pronikal opět David Kuchejda, ale nyní se mu nepovedlo Kopřivu překonat, neboť jeho klička nebyla dokončena.

16:01
    Dalším vyloučeným je Štěpán Hřebejk, jenž si pomohl podražením.

16:19
    Motor má další signalizovanou početní výhodu a Piráti budou hrát ve třech!

16:51
    Dalším domácím vyloučeným hráčem je David Květoň, jenž vrazil na hrazení soupeře.

16:54
    Piráti vyhráli vhazovaní a vyhazují černou gumu za branku Českých Budějovic.

17:22
    Motor využívá i dvojnásobnou přesilovou hru! Josef Straka našel najetého TOMÁŠE NOUZU, jehož tvrdá rána z první končí v horním rohu branky. Miroslav Kopřiva neměl proti tomuto pokusu nejmenší šanci. Asistence: Josef Straka, Luboš Rob.
    Tomáš NOUZA - 1:2

18:05
    Hosté se opět usadili před brankou Chomutova a kombinují.

18:18
    Střela od modré čáry končí v moci domácího brankáře, který dává spoluhráčům šanci na vystřídání.

18:51
    Za vražení na hrazení dostává dvě minuty Marek Račuk a domácí se tedy budou opět bránit nebezpečné přesilové hře Motoru.

19:00
    Do konce první periody zbývá pouhá minuty a ve stejném čase Chomutov vyhazuje.

19:25
    Střelu od modré čáry srazil Marek Hovorka, tak nešťastně, že se musel činit Miroslav Kopřiva.

19:54
    Domácí dostávají lekci z přesilových her. Ján Mucha svou střelou trefil domácího hráče, jenž zůstal ležet na hrací ploše a následně chyběl svým spoluhráčům. Hostující obránce u mantinelu našel Tomáše Nouzu, jenž posla černou gumu mezi kruhy, kde byl osamocený ROMAN VRÁBLÍK, který bekhendovou střelu překonává Kopřivu potřetí. Asistence: Tomáš Nouza, Ján Mucha.
    Roman VRÁBLÍK - 1:3

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je minulostí a vyhrály jí České Budějovice, které na nevstoupily do utkání dobře a rychle prohrávaly. Ovšem Motor svému soupeři ukázal, jak se hrají přesilové hry a dokázal stav duelu otočit na svou stranu. Piráti se musejí vyhnout trestům, aby mohli s duelem něco udělat. Času jim na to zbývá hodně a uvidíme, co nám nabídne další dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 18:24.
    Během první přestávky byli oceněni chomutovští junioři, jenž obhájili titul

Aktéři se vracejí na ledovou plochu! Jako první přišli rozhodčí, kteří si od domácího publika vysloužili pískot.

Do branky Chomutova přichází Miroslav Hanuljak, jenž vystřídal svého kolegu!

20:01

20:33
    Z ostrého úhlu vystřelil Rok Pajič, jehož pokus mířil jen vedle domácí klece.

20:49
    Motor má černou gumu za vlastní brankou a oba celky střídají.

21:00
    Jenže hostům se nepodařila rozehrávka, a tak kotouč končí na zakázaném uvolnění.

21:08
    Od modré čáry vystřelil domácí kapitán, na jehož pokus byl připravená David Gába.

21:52
    Martin Rýgl se snažil o rozehrávku, ale neměl kotouč komu dát, a tak dělá ještě jeden oblouček zpátky ke svému brankáři.

22:24
    David Kämpf posunul hru do středního pásma, ale puk se rychle vrátil před branku Chomutova, kde do ní zasáhl Miroslav Hanuljak, jenž spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

23:18
    Z levé strany vystřelil Jan Rutta, jehož pokus vyrazil brankář a další střela z druhé strany končí na zadním mantinelu.

24:20
    Piráti jsou opět aktivnější a snaží se o snížení, ale obrana soupeře je zatím proti.

24:37
    Dvě minuty za podražení dostává Martin Semrád, jenž Chomutovu nabízí šanci na snížení.

24:43
    Domácí centr vyhrál vhazování a Piráti kombinují před brankou soupeře.

25:01
    Také Chomutov využívá početní výhodu! VLADIMÍR RŮŽIČKA získal puk v rohu kluziště a dostal se s ním až k modré čáře, odkud vystřelil a dostává černou gumu do branky. Asistence: Ondřej Kaše.
    Vladimír RŮŽIČKA - 2:3

25:16
    Po inkasové brance se do útoku dostali hosté, ale domácí jejich aktivitu přežili.

25:37
    Veliká šance domácích! Kämpf přenechal puk Marku Račukovi, jehož první ránu Gába vyrazil, tou druhou odkrytou branku trestuhodně přestřelil!

26:05
    Po zásahu brankáře Českých Budějovic následuje reklamní přestávka.

26:38
    Nahození Motoru se dostalo až na druhou stranu, kde puk vybojoval jeden z domácích.

26:56
    Je tu šance na vyrovnání! Dvě minuty dostává Adam Přibyl, který se provinil sekáním.

27:18
    Domácí opět kombinují před brankou soupeře, ale na střelu stále čekáme.

27:37
    Od modré vystřelil Brett Skinner, jehož pokus byl tečovaný mimo a následně Motor vyhazuje.

28:00
    Kotouč je opět u branky Chomutova a Piráti musejí přijít s dalším útokem.

28:26
    Milan Toman našel mezi kruhy osamoceného Davida Květoně, jehož pokus mířil do prvního bránícího hráče.

28:57
    Marek Račuk vystřelil z hranice pravého kruhy, ale černá guma mu sjela a Motor je v plném počtu.

29:35
    Nahození od modré čáry končí v lapačce Miroslava Hanuljaka, který hru raději přerušuje.

29:49
    Tvrdý hit inkasoval Štěpán Hřebejk, který inkasoval úder na hlavu a na ledovou plochu míří záchranná služba!

Štěpán Hřebejk ukazuje srdce bojovníka a za doprovodu lékaře a spoluhráče míří na střídačku, i když je silně otřesený!

29:49
    Za zásah do oblasti hlavu a krku je vyloučen Václav Pašek na pět minut plus do konce utkání. Pětiminutový trest odsedí Emil Švec

30:10
    Chomutov kombinuje před brankou soupeře, ale žádná střela se zatím neujala.

30:36
    Od modré čáry vystřelil Martin Rýgl, jehož pokus byl tečovaný jen těsně mimo branku!

30:48
    Jakub Suchánek vyhodil puk mimo led, Chomutov bude hrát dvě minuty přesilovku pěti proti třem.

Chomutovské publikum si žádá branku v síti Českých Budějovic.

31:11
    Z hranice levého kruhu vystřelil Marek Hovorka, jehož pokus chytil se štěstím David Gába!

31:30
    Mezi kruhy dostal černou gumu McGregor, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.

31:50
    Nikola Gajovský dostal kotouč vedle brány, ale z úhlu nezamířil přesně.

32:13
    Marek Hovorka dostal černou gumu na pravý vrchol kruhu, ale hostující brankář vyráží.

32:31
    Chomutov využívá dvojnásobnou početní výhodu a je vyrovnáno! Domácí dlouho kombinovali až Vladimír Růžička našel na modré čáře DAVIDA KVĚTONĚ, jehož pokus končí v brance. David Gába s tímto pokusem nemohl nic dělat, jelikož mu clonil domácí hráč. Asistence: Vladimír Růžička.
    David KVĚTOŇ - 3:3

32:45
    Chomutov se hnal do další nadějné šance, ale Nikola Gajovský byl v ofsajdu.

33:23
    Jan Rutta to zkusil od modré čáry a konstrukci přestřelil jen o pár centimetrů.

33:51
    Kombinace domácího týmu pokračuje a Piráti mačkají soupeře jako citrón.

34:05
    Na levou stranu dostal puk Marek Hovorka, jehož pokus z první vyrazil David Gába.

34:35
    Motor vyhazuje a spěchá vystřídat.

34:49

35:25
    České Budějovice se nemohou vymanit ze své třetiny, ale po chvíli volí jen vyhození černé gumu do středního pásma.

35:57
    Po nepřesné přihrávce končí kotouč na zakázaném uvolněním, hra se přesune před branku Chomutova.

36:39
    Zmatky v rozehrávce Motoru řeší David Gába, jenž přerušuje hru. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po pravé ruce hostujícího gólmana.

36:49
    Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Adam Přibyl, jenž dává domácím další šanci ke skórování.

36:59
    Tomáš Nouza poslal čistě na led Milana Tomana, jenž následně přihrál svému spoluhráči rukou.

37:15
    České Budějovice vyhazují přes všechny čáry a jdou střídat.

37:27
    David Květoň si najel před branku a ač byl tísněn, tak dokázal zakončit jen těsně vedle branky.

37:53
    Skinner poslal kotouč před branku, ale jeho nabídku na teč nikdo ze spoluhráčů nevyužil, a tak je puk v moci hostujícího gólmana.

38:23
    Piráti kombinují v útočné třetině, ale zatím nevystřelili.

38:50

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:04
    Nikola Gajovský zalehl touš u mantinelu a Chomutov je z útočné třetiny vykázán.

39:23
    Ovšem hra se rychle přesunula před braku Českých Budějovic, ale kombinace v rohu k šanci nevedla.

39:42
    Antonín Dušek našel najetého Lukáše Květoně, jehož pokus nebyl přesný.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Jestli v první periodě byli nedisciplinovaní Piráti, tak v té druhé to bylo přesně na opak. Domácí využili dvě příležitosti, a tak je stav 3:3. České Budějovice v prostřední dvacetiminutovce vyslaly na Miroslava Hanuljaka pouze dvě střely, takže vyrovnání bylo zasloužené. Nejhorším momentem byl faul Václava Paška, jenž tvrdě sestřelil Štěpána Hřebejka, který se dlouho sbíral z ledu a nevypadalo to s ním vůbec dobře Chomutovský bojovník se po střetu oklepal a znovu zasáhl do hry. Uvidíme, co nám nabídne další část hry.
    Ocenění pro mladší dorost Chomutova

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Na led chomutovské SD ARÉNY vjeli jako první hosté, které pár sekund na to následují domácí.

40:01

40:05
    Úvodní vhazování vyhrál hostující centr, a tak právo prvního útoku mají hosté.

40:12
    Jenže jejich nahození mířilo jen do rohu, kde se k puku dostali domácí.

40:35
    Kotouč mířil mezi kruhy, kde na něj nedosáhl David Kämpf, ale Piráti jsou stále u černé gumy.

41:15
    Od modré čáry nahazoval puk Martin Rýgl, který trefil pouze obránce před brankou.

41:55
    Domácí jeli tři na jedno a neskutečný sprint předvedl Milan Toman, k jehož přihrávce se jen těsně nedostal spoluhráč.

42:34
    Před brankou byl úplně sám Lukáš Květoň, jehož střela z první se jen těsně nedostala do branky!

43:22
    Od modré čáry vystřelil Jan Rutta, do jehož pokusu vložil hůl jeden z domácích útočníků, ale David Gába černou gumu dokázal v poslední moment vyrazit.

43:24
    Velký tlak chomutovských musel utnout Daniel Boháč, jenž je potrestán za hákování.

43:24
    Motor vyhrál vhazování a posílá puk za branku domácího mužstva.

44:10
    Milan Toman si pomohl hákováním a Tomáš Nouza pojede trestné střílení!

44:10
    Miroslav Hanuljak nemusel ani zasahovat, jelikož Tomáši Nouzovi sjel kotouč z hole a zamířil jen k zadnímu mantinelu!

44:36
    Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Adam Přibyl Chomutov si zahraje 48 sekund dvojnásobnou početní přesilovou hru.

44:51
    Domácí kombinují před brankou soupeře.

44:55
    Ke střele se odhodlal David Květoň, ale Gába kotouč vyráží.

45:31
    Motor je ve čtyřech, ale domácí stále kombinují před brankou Českých Budějovic.

46:03
    Od modré čáry vystřelil Vladimír Růžička, jehož pokus byl před brankou zastavený, ale následná dorážka po ledě trefuje pouze beton gólmana.

46:22
    Závar před brankou Motoru řeší David Gába, který odolal několika dorážkám a drží svůj tým.

46:22
    Za sekání odchází na trestnou lavici Jan Rutta, který se po odpískání ohnal po brankáři.

46:34
    Piráti ujeli do brejku. Gajovský byl před brankou, odkud posouval puk na střed najíždějícímu Hovorkovi, jehož pokus skvěle chytil Gába!

47:03
    Piráti dostali černou gumu do středního pásma a čekají na vlastní modré čáře.

47:27
    Domácí dokázali vyhodit na střídačku hostů, a tak se hra vrací před Miroslava Hanuljaka.

47:32
    Severočeši se brání skvěle a dostali hru opět do středního pásma.

48:15
    Ondřej Kaše nahodil puk na branku soupeře, ale hostující brankář neměl potíže a stihl rozehrát.

49:13
    Domácí hráči mají černou gumu u svého brankáře a střídají.

49:57
    Milan Toman přenechal puk na Marka Hovorku, jehož střela orazítkovala horní tyč branky!

50:37
    Po komerční přestávce bude hrát Chomutov další přesilovou hru! Na trestnou lavici usedne Roman Vráblík, jenž úmyslně vyhodil puk mimo hrací plochu.

50:39
    Severočeši vyhráli vhazování a kombinují před brankou Českých Budějovic.

50:58
    Ondřej Kaše našel na brankovišti Davida Květoně, jehož pokus míří do tyče!

51:53
    Motor vybojoval kotouč u mantinelu a dostal ho do střední třetiny.

52:12
    České Budějovice ušetřily několik cenných vteřin .

52:39

52:43
    Chomutov se dostal do ofsajdu, který je posouzený jako úmyslný a hra se stěhuje před Hanuljaka.

52:59
    Registrujeme zakázané uvolnění Severočechů, hra se opět vrátí před brankáře Chomutova.

Dnešní utkání sleduje 3879 diváků.

53:20
    Nahození ze středního pásma schoval pod svou výstroj David Gába, jenž přerušuje hru.

53:48
    Další trest pro České Budějovice, za podražení dostává dvě minuty Petr Punčochář.

54:01
    Z mezikruží vystřelil Martin Rýgl, ale jeho pokusu chybělo několik centimetrů.

54:40
    Opět mezi kruhy kličkoval Martin Rýgl, ale jeho pokus po ledě se jen těsně nedostal do brány!

55:21
    Od modré čáry vystřelil Jan Rutta, jehož pokus vyrazil Gába, ale k dorážce se dostal Růžička, ale také on černou gumu do branky nedostal!

55:52
    Následně je vyloučen Jan Rutta za vražení na hrazení. Dostává trest na dvě + deset minut.

55:53
    Motor vyhrál vhazovaní a kombinuje před brankou soupeře.

56:09
    Jenže střela od modré čáry nebyla přesná a domácí vyhazují.

56:40
    Z hranice pravého kruhu vystřelil Jakub Suchánek, jehož pokus mířil pouze nad bránu a následně domácí vyhazují.

57:15
    Čárový rozhodčí viděl ofsajd a vykazuje Chomutov do středního pásma.

57:31
    Miroslav Hanuljak zachytil puk, který posunul na spoluhráče a vidíme další vyhození.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:10
    Z ostrého úhlu vystřelil Adam Přibyl, jehož rána domácího brankáře nemohla překvapit.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách jsme vítěze nenašli, a tak bude muset rozhodnou prodloužení popřípadě samostatné nájezdy. Ve třetí části byli lepší domácí Piráti, kteří nedokázali proměnit hromadu šancí. Motor se téměř celou třetinu bránil a zabral až v posledních minutách, kdy se dostal k několika střelám, které většinou lítaly vedle brány.

Další třetina začne přibližně v 19:49.

60:01

60:06
    Severočeši vyhráli vhazování a mají právo prvního útoku.

60:30
    Od modré čáry vystřelil Jiří Drtina, jehož pokus byl sražený mimo tři tyče.

60:49
    Motor drží puk za vlastní brankou a střídá se.

61:14
    Přihrávku Marka Hovorky zachytil jeden z obránců, ale následná hra se přesunula před branku Chomutova, kde přišla nepřesná střela.

62:31
    Ondřej Kaše našel zpoza branky Davida Kämpfa, jenž střelou z první orazítkoval tyč!

63:00
    Hrají se poslední dvě minuty prodloužení.

63:32
    Nikola Gajovský byl podražený a je tu další přesilová hra Chomutova! Na trestnou lavici již odjíždí Martin Semrád.

63:32
    Oddechový čas pro domácí.

63:35
    Piráti vyhráli vhazování a kombinují před brankou soupeře.

63:45
    Vladimír Růžička ztratil puk a hosté se osvobozují.

64:12
    A je rozhodnuto! Marek Hovorka našel u modré čáry MILANA TOMANA, který si s kotoučem sjel na hranici levého kruhy a tvrdou ranou zajišťuje domácím bod navíc. Asistence: Marek Hovorka.
    Milan TOMAN - 4:3

Dnešní duel rozhodlo až prodloužení, kdy se Chomutov dostal k přesilové hře, kterou tvrdou ranou využil Milan Toman, a tak si domácí připsali další dva body a České Budějovice čekají na svou první výhru v baráži.

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého dalšího zápasu Pirátů Chomutov. (19:58:10)

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 8. Hřebejk (Gajovský, Rutta), 26. Růžička (O. Kaše), 33. David Květoň (Růžička), 65. Toman (Hovorka) – 15. Kuchejda (Pajič, Punčochář), 18. Nouza (Straka, Rob), 20. Vráblík (Nouza, Mucha)

Piráti Chomutov: Kopřiva (21. Hanuljak) – Skinner, Rutta, Drtina (C), Rýgl, Šulák, Toman, Koma, Bartejs – Hovorka (A), Gajovský, Hřebejk (A) – D. Květoň, Růžička, O. Kaše – Račuk, Kämpf, Sinisalo – McGregor, Dušek, L. Květoň.
    Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, Škopek – Marek, Pajič (A), Švihálek – Nouza (A), Straka (C), Kuchejda – Vaniš, Rob, Přibyl – Pašek, Trummer, Boháč – Švec.

Rozhodčí: Úlehla, Fraňo – Komárek, Ondráček