Detroit – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:2 (2:1 po s.n.)
Chicago – St. Louis 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
St. Louis Blues
Pondělí 06.04.2015, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Ode mě je to vše, u dalších online přenosů z NHL se budu těšit na počtenou! (04:13:30)

Dnešní utkání v United Center sledovalo 22 017 diváků.

3. Corey Crawford (CHI) 31 zákroků, 2 obdržené góly, 93,9 %

Utkání je u konce. Blues nakonec poráží svého soupeře poměrem 2:1 a po zisku dvou bodů předstihují Nashville a dostávají se na první místo Centrální divize. Skóre otevřel v patnácté minutě domácí Versteeg, jenž těžil z přesně přihrávky Mariána Hossy. Ve druhé třetině však byli lepším týmem Bluesmani a zásluhou Backese a Jokinena otočili vývoj duelu. Ve třetí třetině se Hawks snažili o vyrovnání, ale dnes to nebyl jejich den, v koncovce jim scházel především klid. Hráčem utkání je jednoznačně Jake Allen, který podal parádní výkon a byl hlavním klíčem k velmi cennému a důležitému vítězství St. Louis.

60:00

59:55
    Oshie opět z dobré pozice netrefuje odkrytou klec, ale mrzet ho to už nemusí.

59:25
    Tentokrát si oddechový čas vyžádal Ken Hitchcock.

59:25
    Allen má znovu puk ve své moci. Mladý brankář dnes svůj tým opravdu drží.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:15
    Hossa na útočné modré přišel o kotouč. T.J. Oshie však prázdnou branku o pár centimetrů minul!

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Crawford míří na střídačku!

58:23
    Saad se zkusil obtočit kolem svatyně Blues, ale jeho sóloakce nedopadla nijak valně.

58:19
    Kotouč se ocitl mezi diváky, vhazovat se bude po Allenově levici.

58:01
    Versteeg po souboji na hraně pravidel získal kotouč, posunul ho na Keitha, avšak ten, jak už je dnes vlastně zvykem, trefil prvního hráče před sebou.

57:19
    Versteegova střela neprošla, proti byl blokující Zbyněk Michálek.

57:13
    A aby toho nebylo málo, tak je tu třetí icing.

57:01
    A další zakázané uvolnění St. Louis.

56:52
    Icing hostí.

56:43
    Dle názorů čárového sudího se puk po Hjalmarssonově zpracování dostal mimo útočnou třetinu, pískán ofsajd. Domácím čas utíká sakramentsky rychle.

56:14
    Rozsíval teď očividně hákoval unikajícího Oshieho, sudí nechává hru plynout dál.

55:26
    Nejaktivnější Jestřáb Marián Hossa se dostal do dobré příležitosti, zkoušel to na bližší tyč, ale Allen se k tyčce nalepil co to šlo a žádnou mezírku pro puk neponechal.

54:48
    Keith, dnes už poněkolikáté, trefuje prvního hráče před sebou. Domácí obránce s dvojkou na zádech opravdu nehraje dobrý zápas.

54:42
    Kotouč se teď po zvláštním odrazu ocitl v brankovišti, Allen si však s prekérní situací poradil.

54:34
    Ihned po vhazování zahrává Kevin Shattenkirk na zakázané uvolnění.

54:30
    Po Toewsově ráně končí kus černé gumy v připravené lapačce Jakea Allena. Na programu je komerční přestávka. Hra se teprve teď přerušila po nějakých šesti, možná sedmi odehraných minutách v kuse.

54:11
    Crawford si povyjel z branky a přihrál Shawovi, ten se však daleko nedostal. Hosté velice dobře brání, Hawks budou muset přijít s něčím nečekaným.

53:24
    Domácí fanoušci se snaží velmi hlasitě podpořit své miláčky, ti však zatím nemohou najít recept na obranu soupeře.

52:59
    Keith měl kotouč v dobré pozici, ale opět trefil jen prvního stojícího hráče před sebou.

52:33
    Domácí potřebují trochu zklidnit hru, hurá hokejem se, zdá se, vyrovnání nedočkají.

51:35
    Saad to zkusil individuálně, ale obranná dvojice Bouwmeester – Michálek byla proti a zažehnala potencionální nebezpečí.

51:00
    Shaw přihrál do jízdy rozjetému Vermettovi, avšak v souboji tělo na tělo útočníka Hawks přetlačil vracející se Rattie.

50:29
    Hjalmarsson musí s pukem za brankou vyčkat na čerstvé spoluhráče.

49:59
    Kruger vystihl Allenovu nepřesnou rozehrávku, přenesl hru na modrou na Rozsívala, který trefil boční konstrukci branky.

49:04
    Stastny to udělal lišácky, když zadovkou hledal před brankou stojícího Oshieho, ten však promáchl.

48:56
    Po rozhárané pasáži hry je tu zakázané uvolnění domácích.

47:56
    Vermette zkoušel projít mezi třemi bránícími hráči Blues, ale ukousl si až příliš velké sousto.

47:25
    Michálek trefil Bickella, který se ihned vydal směrem kupředu. Český obránce však své drobné zaváhání napravil.

46:58
    Kotouč opět mimo kluziště, tentokrát se ale bude vhazovat v obranném pásmu svěřenců lodivoda Hitchcocka.

46:45
    Oshie si tak dlouho klepal o přihrávku až ji dostal. Stastny našel nájezdového specialistu na hranici levého kruhu, rána amerického útočníka byla ztečována mimo hrací plochu.

46:15
    Seabrookův projektil se k Allenovi nedostal, puk obětavě zablokoval Reaves.

46:04
    Desjardins se v souboji 1 na 1 nedostal přes Zbyňka Michálka, který teď výborně zapracoval směrem dozadu. Pochvala pro českého zadáka.

45:41
    Jaškin to zkusil z první, Crawford vyráží.

45:08
    Domácí hýří aktivitou a pohybem, ale zatím se ne a ne dostat do nějaké vážnější šance, všechny střely Allen v pohodě kryje.

44:29
    Až nyní si první zákrok ve třetí třetině připisuje Corey Crawford. Lapačku musel vytasit proti dělovce Pietrangela.

44:01
    Toews se uvolnil, přenechal kotouč Keithovi, jehož ránu ještě tečoval Hossa, ale Allen byl i na toto připraven.

43:35
    Oduya měl drobné trable v rozehrávce, nakonec vše zkušeně vyřešil a odchází střídat.

43:02
    Domácí jsou při chuti. Allen si však proti Rozsívalovi skvěle vybruslil, zmenšil tak střelecký úhel a připisuje si další úspěšný zákrok.

42:36
    Teravainen si vzdušný pas sklepl pod sebe, ale kvůli nerovnosti na ledové ploše se puk odporoučel mimo jeho dosah.

42:19
    Hawks musí útočit a vědí to. S další šanci přispěchal Richards, Allen jeho pokus eliminoval zákrokem lapačkou.

41:59
    Z protiakce mohl srovnat Bickell, ale sedícího Allena nedokázal překonat.

41:32
    Špatně načasovaného střídání domácích se snažil využít Pietrangelo, ale nepochodil.

40:50
    Versteeg měl teď dvě slibné šance, ve druhém případě měl dezorientovaný Allen pořádnou porci štěstí, marně ho hledal za svými zády, protože včas zasáhl Jackman.

40:40
    Sharp ve středním pásmu nabral rychlost, v útočné třetině posunul touš na Saada, jehož rána Allena nezaskočila.

40:14
    Další přerušení. Kotouč skončil na střídačce Chicaga.

40:07
    ... jejich akci ale ihned překazilo ofsajdové postavení.

40:01
    Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty...

40:01

Druhá třetina už tolik hokejové krásy nenabídla. Oba týmy si však i přesto vypracovaly pár šancí, ale po celou dobu periody to byli domácí, kdo tahal za kratší konec provazu. Hosté zásluhou přesilovkové trefy Backese srovnali a o devět minut později převážil misky vah na stranu Blues veterán Jokinen. Hossa pak sice nastřelil tyč, ale to bylo v této třetině od Blackhawks vše. Třetí dějství začne přibližně v 03:26.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Ve druhé třetině už se nic nestane, s kotoučem na holi ji zakončí Oduya.

39:22
    Domácí se teď sami vyhnali z útočné třetiny, nepřesnou přihrávkou se o to zařídil Shaw. Hosté už jsou v pěti. Hawks tuhle početní výhodu nezvládli.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé části.

38:36
    Hossa trefil prvního clonícího hráče a puk se odkutálel do středního pásma.

38:04
    A daří se jim to znovu, puk nyní vyhodil Pietrangelo.

37:50
    Hosté se osvobozují.

37:44
    Domácí dlouho kombinovali a nakonec Keith křižným pasem vyzval ke střele Saada, Allen připraven.

37:21
    Šance na vyrovnání pro Hawks. Bouwmeester si odsedí dvě minuty za hákování.

37:12
    Michálkovo nahození prosvištělo kolem levé tyče branky domácích. Craword měl štěstí, letící kotouč vůbec neviděl.

37:01
    Další nepřesnost v kombinaci domácích a je z toho další zakázané uvolnění.

36:37
    Tak jsem to zakřikl! Marián Hossa vyvrátil má slova, parádně se uvolnil, nabruslil si od bočního mantinelu a trefil tyč Allenovy branky!

36:02
    Blackhawks se v druhé třetině vůbec nedaří v ofenzivní činnosti, jejich akcím chybí trocha té jednoduchosti.
    OLLI JOKINEN - 1:2

35:12
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues otáčejí vývoj utkání! Ihned po buly nahodil na Crawforda kotouč Pietrangelo, trefil hůl clonícího Rattieho, od níž se kus černé gumy odrazil k OLLIMU JOKINENOVI, který posílá hosty do vedení! Asistence: Ty Rattie, Alex Pietrangelo.

35:07
    Icing domácích.

34:54
    Po hluché pasáži se nakonec ke střele dostal Bickell, avšak s tímto propagačním pokusem nemohl mít Allen sebemenší trápení.

34:33
    Hra se nyní bez vážnějších šancí přelévala z jedné strany na druhou.

34:00
    Začíná se nám přiostřovat. Tentokrát si na Richardse počkal Backes a velice tvrdým způsobem ho odstavil od kotouče.

33:18
    Jako na střelnici si nyní musel připadat Allen. Avšak jak Keithův, tak Hosslův pokus cíl netrefil.

32:55
    Seabrook si počíhal na tvrďáka Reavese a tvrdým hitem u mantinelu ho poslal k zemi. Hostující hráč si z tohoto střetu odnesl dva vyražené zuby, kterých se zbavil až na střídačce a předal je jednomu z členů realizačního týmu.

32:22
    Richards teď motal hlavu svému strážci, ale celou akci zhatil mimořádně nepřesnou přihrávkou.

32:06
    Obrana Jestřábů poskytla díky špatnému střídání více prostoru Schwartzovi. Ten se s ničím nemazal a do rány vložil všechnu svou energii, avšak Crawford byl připravený a ponechává puk schovaný ve své výstroji.

31:31
    Toews přes šířku kluziště hledal Versteega, za záchrannou brzdu včas zatáhl Michálek a zažehnal hrozící nebezpečí.

30:56
    Keith rozehrál velice špatně, ale svůj omyl nakonec napravil, když o puk obral Shattenkirka.

30:19
    Dle mého názoru hosté nyní hráli v šesti, rozhodčí si toho ale nevšimli a zůstává klidný.

29:41
    Sharp zachránil svůj tým, když se výborně vrátil a včas odstavil Otta, který si už puk rovnal na střelu.

28:43
    Teravainen se utopil ve vlastních parádičkách a do protiútoku se tak mohl vydat Paul Stastny. Ujel svému strážci a řítil se sám na Crawforda, ale ten si k radosti domácích fanoušků poradil jak s jeho střelou, tak i s nepříjemnou dorážkou!

28:13
    Nepřesnost v rozehrávce Blues, pískán icing.

27:31
    Saad se z boku hnal směrem k Allenovi a štiplavou ranou málem vrátil domácím ztracené vedení! Puk poskakoval kolem brankové čáry, ale nakonec se odkutálel pryč.

27:00
    Rozsíval se odhodlal k odvážnému manévru, jeho plány mu skvělým obranným zákrokem překazil Jaškin.

26:51
    Zákrok proti Krugerově ráně byl pro Allena jen takovým bonbónkem. Následuje komerční brejk.
    DAVID BACKES - 1:1

26:07
    Hosté využívají přesilovku a vyrovnávají stav utkání! Shattenkirkovo nahození se poměrně šťastně odrazilo ke Schwartzovi, který ale zachoval chladnou hlavu, posunul puk na DAVIDA BACKESE, a ten už měl velmi jednoduchou práci. Asistence: Jaden Schwartz, Kevin Shattenkirk.

25:35
    Další šance na vyrovnání. Michal Rozsíval si v souboji s Pietrangelem počínal nedovoleně a odsedí si dvě minuty za naražení na hrazení.

24:24
    Málem jsme měli vyrovnáno! Hrubici vyprodukoval Brent Seabrook, k puku se dostal Stastny a lehkým nahozením vyzval k teči Schwartze, jenž mířil o vlásek vedle!

24:16

23:38
    Ale Blues se nedaří usadit v útočném pásmu, o poslední vyhození přes všechny čáry se postaral Hossa.

23:14
    Blues jsou kompletní, začíná jejich zkrácená přesilovka.

22:47
    Schwartz se teď zachoval poměrně sobecky. Místo přihrávky na zcela volného Stastnyho vzal akci na sebe. V případě úspěšného pasu by Paul Stastny zakončoval do prázdné branky.

22:16
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za katr usedá po zákroku na Jackmana Andrew Shaw. Dvě minuty – napadení.

21:55
    Další pokus Mariána Hossy. Tentokráte však slovenský snajpr nezamířil mezi tři tyče.

21:31
    Hossa si vybruslil od mantinelu, zkusil štěstí, Allen byl proti.

21:14
    Toews se řítil sám na Allena, Pietrangelo ho sekl přes hůl a právem odchází na trestnou lavici.

21:04
    Oduya neudržel útočné pásmo, domácí musí začít od píky.

20:51
    Allen po Richardsově nahození radši rozehrávat nebude, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

20:25
    Ale o puk hned přišli, do protiakce se řítil Rozsíval. Sice mířil mezi tři tyče, ale jeho rána neměla gólové parametry.

20:01
    Backes byl na úvodním buly úspěšnější, hosté mohou začít útočit.

20:01

První dějství je u konce a zatím se rozhodně máme na co dívat. Oba týmy hrají velmi nebojácně, hra se málokdy přerušuje a šance střídá šanci. Mírně lepším celkem jsou však domácí a svou herní převahu dokázali přetavit v úvodní branku, když se po Hossově skvělé přihrávce trefil Kris Versteeg. Blues měli šance, ale, bohužel pro ně, je Corey Crawford zatím bezchybný. Uvidíme, co nám přinese druhá dvacetiminutovka. Ta začne zhruba ve 02:31.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:43
    Hossův pas se v druhou branku snažil přetavit Versteeg, ale puk končí v připravené lapačce strážce svatyně St. Louis.

19:13
    Oshie si prohrál s dvěma protihráči, jeho akci však následně vystavil stopku Johnny Oduya.

18:39
    Seabrook ještě stihl zahrát kotouč před modrou čarou, Hawks tak zůstanou v Allenově bezprostřední blízkosti.

18:07
    Berglund zavezl kotouč do útočné třetiny, ale byl na to sám, a tak se nelze divit tomu, že o něj přišel.

17:30
    Desjardinsovi se kotouč v ten nejdůležitější okamžik zamotal mezi bruslemi, ale Hawks zůstávají u puku.

17:09
    Dobrou šanci si teď vypracovala třetí lajna hostů. Rattie to zkusil z první mezi betony, ale Crawford je k sobě dal v ten pravý moment.

16:34
    Blues se všemi možnými způsoby snaží vyrovnat, ale zatím narážejí na nepropustnou zeď jménem Corey Crawford.

15:44
    Versteeg nahodil kotouč na Allena, ten ho vyrazil betonem jen na hokejku Toewse, ale ten z dobré pozice vysoko přestřelil. Rána mu vůbec nesedla.

15:16
    Teravainen teď překvapil Allena ukrytou střelou, při brankáři Blues, jenž vůbec nevěděl, kde je kotouč, teď stáli všichni svatí.

15:00
    Reavesův pokus zblokoval hokejkou Michal Rozsíval. Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude po Crawfordově pravici.

14:51
    Blues se ihned snaží přispěchat s odpovědí. Oshie se probojoval do útočného pásma, táhlou ranou však jen nechal vyniknout lapačku Coreyho Crawforda.
    KRIS VERSTEEG - 1:0

14:12
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou po krásné akci do vedení! Marián Hossa vystihl Oshieho rozehrávku a pasem par excellence našel KRISE VERSTEEGA, který z hranice brankoviště dostal kotouč za záda bezmocného Allena. Asistence: Marián Hossa.

13:48
    Bortuzzo si teď vybral slabší moment, když se nechal o kotouč obrat Desjardinsem, avšak ten Allena nepřekvapil.

13:24
    Po Shattenkirkově ráně se Crawford sám chopil rozehrávky a posílá dopředu Saada.

13:12
    Jaškin se pokusil přejít přes Oduyu, ale na švédského mazáka si nepřišel a o puk přišel.

13:06
    Stastny zavezl černou pryž do útočné třetiny, zanechal ho na modré čáře, kde ho převzal Jackman a tvrdou ranou prověřil Crawforda. Ten je však v dosavadním průběhu mače bezchybný.

12:52
    Vermette nedosáhl na dlouhý pas od Rozsívala, u puku hosté.

12:00

11:42
    Bouwmeester lehkou žabičkou vyzval ke skórování Berglunda, ale Crawford se proti jeho teči parádně přesunul a vytáhl další skvělý zákrok!

11:12
    Shattenkirk poslal svou pumelici vedle, ke kotouči se dostal Seabrook a vyhazuje.

10:44
    Crawford se stihl přemístit proti nebezpečné ráně Stastnyho a připisuje si další důležitý zásah.

10:20
    Oshie se po pěkném pasu od Backese dostal až před Crawforda, ale trefil jen výstroj brankáře Hawks.

10:05
    Domácí se ihned po buly osvobozují.

10:00
    První vyloučení utkání. Corey Crawford poslal puk bez teče do ochranné sítě, jsou z toho dvě minuty za zdržování hry.

09:38
    Ryan Reaves rozdává v prvním dějství hity jako na běžícím páse, tentokráte to odnesl veterán Timonen.

09:11
    Sharp se probil mezi dvěma bránícími hráči, ale v dobré pozici nemířili vůbec přesně.

08:35
    Oduya bude muset s pukem za brankou chvilku posečkat, jeho spoluhráči totiž všichni střídají a na led naskakují ti čerství.

08:01
    Toews si pohrál s obránci, posunul touš na Hossu, který se pokusil obtočit okolo branky, ale trefil jen připravený pravý beton Jakea Allena.

07:18
    Pas na Backese v poslední chvíli zablokoval Keith a dobře udělal, kapitán Blues by v době převzetí puku stál sám před Crawfordem.

06:51
    Ofsajd Blues. Na programu je dnešní první komerční přestávka. Zatím se hraje svižný hokej, jestli tomu tak bude i nadále, vůbec se nebudeme hněvat.

06:42
    Schwartzův pas nalezl Oshieho, který z mezikruží o vlásek přestřelil. Do protiakce se hnala dvojice Versteeg – Richards. První jmenovaný to vzal na sebe, avšak mířil taktéž nepřesně.

06:16
    Keithovo nahození vyklepal Allen z lapačky, rozehrávat může Shattenkirk.

05:46
    Rozsívalova pumelice míří jen těsně mimo. Domácí jsou zatím aktivnější, Allen se rozhodně nenudí.

05:41
    Jay Bouwmeester si nerozuměl s Oshiem, pískáno zakázané uvolnění hostujícího celku.

05:25
    Hjalmarssonovo nahození bylo nepříjemně tečováno, avšak puk mezi tři tyče nezamířil.

04:46
    Reaves si nerozuměl s Ottem a na druhé straně z toho vznikla situace dva na brankáře! Shaw posunul kotouč na Bickella, toho ale parádním zákrokem vychytal Allen!

04:16
    Hossova střela mezi tři tyče nezamířila, Allen tak práci neměl.

03:48
    Dopředu se hnal Jonathan Toews, ale nechal kotouč za sebou, čehož využil Michálek a uklidňuje situaci.

03:13
    Kruger byl rychlejší než Zbyněk Michálek, icing se tedy nepíská.

02:43
    Další pokus Brada Richardse, ale centr Chicaga si na Allena nepřišel ani tentokrát.

02:30
    Richards pálí, Allen stihl své betony sklapnout včas k sobě.

02:06
    Teď už musel zasahovat i Crawford. Poradil si se střelou Jokinena i s následnou dorážkou Rattieho.

01:37
    Reaves si počíhal na Hossu a parádním hitem ho poslal k zemi.

01:06
    O první střelecký pokus se postaral švédský zadák Oduya, Allen na svém místě.

00:57
    Icing Bluesmanů.

00:48
    Po Oduyově pasu se dopředu hnal Versteeg, ale puk mu odskočil od hokejky.

00:16
    Avšak z první akcí se přihnali Blues, zastavilo je ofsajdové postavení kapitána Backese.

00:01
    Na úvodním vhazování byli úspěšnější domácí.

00:01

Aktéři dnešního utkání už jsou na ledové ploše, za malou chvíli budeme moci začít!

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Timonen, Seabrook, Keith, Rozsíval, Oduya, Hjalmarsson – Versteeg, Toews, Hossa – Sharp, Richards, Vermette – Bickell, Shaw, Saad – Desjardins, Kruger, Teravainen

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Shattenkirk, Pietrangelo, Michálek, Bouwmeester, Jackman, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Oshie – Jaškin, Backes, Berglund – Jokinen, Lehterä, Rattie – Ott, Goc, Reaves

Rozhodčí: Chris Lee, Tom Kowal – Ryan Galloway, Scott Driscoll.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Češi a Slováci v akci

Marián Hossa (CHI) 78 zápasů, 59 bodů (22+37)
    Michal Rozsíval (CHI) 61 zápasů, 11 bodů (1+10)
    Dmitrij Jaškin (STL) 50 zápasů, 16 bodů (11+5)
    Zbyněk Michálek (STL) 64 zápasů, 12 bodů (4+8)

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

26.10. 2014 – St. Louis Blues:Chicago Blackhawks 3:2

Branky a nahrávky: 13. Schwartz (Oshie, Pietrangelo), 39. Reaves (Lapierre, Ott), 40. Jaškin (Pietrangelo, Berglund) – 2. Sharp (Kane, Hossa), 43. Versteeg (Sharp)

4.12.2014 – Chicago Blackhawks:St. Louis Blues 4:1

Branky a nahrávky: 16. Kruger (Saad), 41. Versteeg (Toews, Keith), 43. Kane (Versteeg, Richards), 46. Kane (Versteeg, Rundblad) – 33. Cole (Berglund, Ott)

8.2. 2015 – St. Louis Blues:Chicago Blackhawks 2:4

Branky a nahrávky: 27. Tarasenko (Schwartz, Stastny), 33. Backes (Oshie, Pietrangelo) – 5. Kruger (Carcillo), 32. Bickell (Rundblad, Kane), 52. Hossa (Saad, Bickell), 60. Hossa (Saad)

Jak už bylo zmíněno, Blues jsou na tom v tabulce Centrální divize o jeden jediný bod lépe než jejich dnešní soupeř. Po ne úplně dobrých výkonech z konce března se svěřenci trenéra Hitchcocka, zdá se, opět dostali do ztracené herní pohody. V posledních dvou mačích nastříleli celkem jedenáct branek, lví podíl na tom měla první útočná trojice ve složení Schwartz-Stastny-Oshie. Nově utvořený útok si z duelů proti Calgary a Dallasu v součtu odnesl pět gólů, pět přihrávek a deset plusových bodů. Bluesmani se po dnešním zápase vrátí zpět před domácí publikum, kde už základní část dohrají, postupně přivítají Winnipeg, Chicago a Minnesotu. Vladimir Tarasenko dnes ještě k dispozici nebude, Alexander Steen se zúčastnil sobotního tréninku, takže nad jeho stratem visí otazníky. Pokladnici hostů dnes bude strážit Jake Allen.

Chicago Blackhwaks

Souboj o vítězství v letos nadmíru našlapané Centrální divizi bude ještě velmi zajímavý. Chicago je zatím třetí, na Bluesmany ztrácí však jen bodík a na vedoucí Nashville body dva. Predátoři však mají odehráno jedno utkání navíc. Jestřábi nemají však v posledních čtyřech mačích úplně lehký los, s Blues se střetnou ještě jednou a poté je čekají duely s nepříjemnou Minnesotou a dravým Coloradem. Tým kolem kapitána Toewse dnes zabojuje o čtvrtou výhru v řadě, naposledy porazili Blackhawks, právě díky muži s céčkem na hrudi, Šavle z Buffala poměrem 4:3. V duelu proti poslednímu celku NHL se mezi tři tyče postavil Scott Darling, dnes by však měl dostat přednost Corey Crawford.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Základní část NHL se dnes přehoupne do svého posledního týdne, boje o play-off zuří na všech frontách a rozhodně je pořád o co hrát. Dnes se společně zaměříme na šlágr dnešního hracího dne. Počtvrté v této sezóně se proti sobě postaví Chicago Blackhawks a St. Louis Blues. V předchozím ročníku se spolu tyto celky střetly již v prvním kole bojů o pohár lorda Stanleyho a letos se tento scénář možná bude opakovat. Ke sledování online přenosu jste srdečně zváni, začínáme v 01:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 15. Versteeg (Hossa) – 27. Backes (Schwartz, Shattenkirk), 36. Jokinen (Rattie, Pietrangelo)

Rozhodčí: Chris Lee, Tom Kowal – Ryan Galloway, Scott Driscoll

Diváci: 22017 (vyprodáno)