New Jersey – NY Rangers 2:4 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 5:4 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 4:3 (po pr.)
Detroit – Carolina 3:2 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 0:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:2 (kon.)
Colorado – Nashville 3:2 (kon.) | Calgary – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
4:3 (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 08.04.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se podíváme na zápas, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě Pittsburgh Penguins. Utkání začíná v 01:30.

Domácí celek se již od začátku roku 2015 snaží dotáhnout na pozice zajišťující postup do playoff. Po skvělém březnu se Sens dokázali dostat do bezprostřední blízkosti osmého místa a momentálně ztrácí pouhé dva body. Nicméně v posledním zápase Ottawa zaváhala, když po nájezdech prohrála s Torontem a tak si ve třech zbývajících zápasech prakticky nemůže dovolit zaváhání.

Chris Driedger 1 záp., 0 g/záp, 100%

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe než Sens a i oni budou do posledního zápasu bojovat o postup do playoff. Tučňáci opravdu neprožívají zrovna nejlepší období a momentálně jsou šestí s náskokem pouhých dvou bodů na právě Ottawu, která je prvním nepostupujícím celkem. Aktuálně mají Pens navíc sérii tří porážek v řadě, což nenaznačuje, kdo ví jakou formu.

Jeff Zatkoff 1 záp., 1.62 g/záp, 94.1%
    V minulé zápase skvěle likvidoval šance Pittsburghu Steve Mason z Philadelphie. Povede se dnes něco podobného Andrew Hammondovi (OTT), který dovedl Sens k 17 výhrám z dvaceti zápasů, které začínal?

Klíčovou postavou včerejšího derby mezi Philadelphia Flyers a Pittsburgh Penguins byl brankář Steve Mason. Střelce Penguins přiváděl k šílenství, takhle vychytal v první třetině dorážku Adamse.

Češi a Slováci v týmech
    Milan Michálek (OTT) 66 záp., 34 (13+21)

Souboj o playoff ve Východní konferenci

6. Pittsburgh Penguins 79 záp., 215:203, 95 b.
    7. Boston Bruins 79 záp., 209:201, 95 b.
    8. Detroit Red Wings 79 záp., 227:215, 95 b.
    --------------------------------------------------------------------------
    9. Ottawa Senators 79 záp., 228:211, 93 b.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Smith – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Legwand, Hoffman

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Lovejoy, Martin, Pouliot, Scuderi, Chorney, Cole – Hornqvist, Crosby, Perron – Comeau, Malkin, Kunitz – Bennett, Sutter, Winnik – Adams, Lapierre, Spaling

Rozhodčí: Marc Joannette, Chris Rooney – Derek Nansen, Brad Kovachik.

Ještě jednou vítejte u velmi důležitého zápasu v souboji o místa zajišťující postup do playoff. Oba celky potřebují zvítězit a tak nás dnes v brankovišti čeká souboj momentálních jedniček. Ottawě bude chytat Andrew Hammond, Pittsburghu Marc-André Fleury

Samozřejmě i dnes však bude úvodní vhazování oproti původnímu plánu trochu opožděno.

Na ledě jsou připraveny úvodní pětky obou celků, zápas každou chvílí začne!

00:01

00:10
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelný start hostujícího celku! Domácí hned po buly naprosto propadli, ztratili puk a inkasují první branku utkání. SIDNEY CROSBY měl na levé straně dostatek prostoru a tvrdou ranou propálil Hammonda v bráně Senátorů. Asistence: Patric Hornqvist, Paul Martin
    Sidney CROSBY - 0:1

00:50
    Po prvním útoku domácích se k další střele dostali hosté, ale Andrew Hammond si tentokrát připisuje úspěšný zákrok a přerušuje hru.

01:28
    Winnik skvěle bojoval za bránou Ottawy a podařilo se mu získat kotouč. ten nakonec doputoval až na modrou čáru a Hammond musel řešit další nepříjemnost. Proti tečované ráně však uspěl.

01:52
    Stone u střídačky Sens dohrál Lovejoy, ale z následné menší strkanice nevzniklo nic většího a nebude se vylučovat.

02:14
    Hosté jsou zatím jednoznačně aktivnějším celkem a nepustili dosud Senátory ke střele na bránu. Sami je pak mají již čtyři.

02:54
    Tučňákům se tentokrát nepodařilo dostat do útočného pásma a dobýt pásmo svého soupeře se tak mohou pokusit domácí.

03:36
    Pens opravdu výborně brání střední pásmo. Ottawa stále nemá střelu na bránu.

03:56
    Teď už to však neplatí! David Legwand si našel prostor, mezi kruhy dostal puk a nakonec se protlačil k bekhendovému zakončení, které musel lapit Marc-André Fleury.

04:09
    Sens se hned po buly dostali k puku, avšak Stoneův pokus o zakončení byl zastaven v samém zárodku.

04:28
    Jeden z domácích měl hodně prostoru na levé straně, ale nakonec k němu dokázal přistoupit obránce Pens a zastavit ho.

05:16
    Přichází druhá rána pro Ottawu! Pittsburgh se dostal do tlaku, výborně kombinoval v útočném pásmu a nakonec z toho bylo nahození od modré čáry, které dokázal BEAU BENNETT dorazit za rozhozeného Hammonda. Asistence: Ian Cole
    Beau BENNETT - 0:2

06:35
    Domácí opravdu neví, kam dřív skočit. Crosbyho lajna parádně kombinovala v okolí Hammondovy svatyně a brankář Senátorů nakonec musel řešit dvě nepříjemné situace a přerušit hru.

06:57
    Po komerční přestávce nastoupili domácí na led výborně nabuzeni a dokázali se usadit v útočném pásmu. Zatím bez výsledku.

07:31
    Znovu se Sens dostali před Fleuryho, avšak Turrisova střela z levého kruhu nemířila mezi tři tyče.

08:01
    Další útok domácích zastavuje ofsajd.

08:12
    Stále lepší a lepší třetí, Pageauova lajna dokázala zatlačit obranu Pens a Fleury musel rychle na led. Střelu Lazara však dokázal vytěsnit.

08:19
    Maxim Lapierre (PIT) zasáhl vysokou holí Pageaua a Senátoři si zahrají první přesilovou hru utkání.

08:55
    Zatím se však Ottawě přesilovka vůbec nedaří a puk již podruhé letí k Hammondovi.

09:32
    Nyní už se sice Sens dostali ke dvěma dobrým střeleckým pokusům, avšak kotouč míří opět zpátky do středního pásma.

10:04
    Přes Sutterovu hokejku se puk dostal na střídačku Tučňáků, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:19

10:43
    Crosby uloupil puk v útočném pásmu, jenže poté z toho byl jen rychlý protiútok Ottawy, který však Turris nedovedl až ke střele.

10:58
    Methotovo nahození z levé strany končí v lapačce Marc-André Fleuryho a přichází další komerční přestávka.

11:20
    Legwandowě pětce se podařilo usadit v útočném pásmu a Fleury musel opět na led, aby zlikvidoval nepříjemné nahození Marca Methota.

11:50
    Po drtivém začátku se hra Pens trochu uklidnila, ale s tím přichází i problém dostat se do jakési šance. Domácí mají stále víc a víc prostoru.

12:28
    Hosté opět jen protečovali puk do útočného pásma, ale domácí si nepočínali o nic lépe a u červené čáry získávají puk opět Pens.

13:05
    Po delší době se Tučňákům podařilo usadit v útočném pásmu, nicméně Lovejoyova rána od modré nemířila mezi tři tyče.

13:44
    Comeau nejdřív z dobré pozice nevyzrál na Hammonda a následně si na domácím gólmanovi vylámal zuby i Jevgenij Malkin, který měl při přečíslení půl prázdné brány, ale "Hamburgler" dokázal i přesto vytáhnou fantastický zákrok a podržet Ottawu.

14:44
    Jenže nyní už Senátory nezachránil ani Andrew Hammond. Ten sice ještě trochu akrobatickým zákrokem vytěsnil Crosbyho bekhend, ale puk se snesl do brankoviště odkud jej PATRIC HORNQVIST zametl do brány. Asistence: Sidney Crosby, Rob Scuderi
    Patric HORNQVIST - 0:3

15:18
    Hammond mezi rukou a tělem udržel další střelu hostujícího celku a následuje komerční přestávka.

15:44
    Hoffmanovi se sice nadvakrát podařilo přejít útočnou modrou čáru, ale poté se nedostal ani ke střele a Fleury v pohodě rozehrál puk na hokejky svých obránců.

16:39
    Opravdu bez větších problémů brání Tučňáci útoky Ottawy, a když už se Sens dostanou ke střele, zasáhne klidný Fleury. Stejně jako nyní proti MacArthurovi.

17:26
    Přichází druhá přesilová hra zápasu. Tentokrát však výhodu získávají Pens, protože Patrick Wiercioch (OTT) zasáhl vysokou holí Crosbyho.

17:47
    Domácí se podařilo vyhodit kotouč k Fleurymu, ale Pens už jsou zase nastěhováni v útočném pásmu.

18:14
    Podruhé končí kotouč až u brankáře Tučňáků, oba celky střídají.

18:48
    Pouliotova jedovatá střela od modré jen prosvištěla kolem Hammondovy brány, blíží se poslední minuta první třetiny.

19:24
    Opět pálil práce Pouliot, avšak tentokrát jeho střelu zastavil Andrew Hammond.

19:26

19:35
    Malkinovu ránu dokázal domácí brankář vyrazit do ochranné sítě a vhazovat se bude po jeho levici.

19:57
    Ještě jedno vhazování se bude konat ve středním pásmu. Nepředpokládám však, že dojde k ohrožení jedné z bran.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina tohoto veledůležitého zápasu je za námi a Pittsburgh jde do kabin s vedením 0:3! Hosté poprvé udeřili již v desáté vteřině, kdy se po ztrátě Ottawy prosadil tvrdou ranou Crosby, a když v časech 5:16 a 14:44 zvýšili vedení Bennett s Hornqvistem, byla z toho třetiny hrůzy pro domácí celek. Senátoři musí během přestávky změnit prakticky všechno, neboť dnes prostě a jednoduše potřebují dva body. Uvidíme, jak se s tímto stavem poperou.

Další třetina začne přibližně v 2:32.

20:01

20:09
    Kyle Turris byl zastaven trochu sporným zákrokem na hranici faulu, avšak hlavní rozhodčí se nechystají vylučovat.

20:34
    Páni, to byl zákrok! Turris našel křížnou přihrávkou Karlssona, ale jeho okamžité zakončení skončilo v lapačce Fleuryho, který snad ani nevěděl, jak zasáhl.

20:51
    Wiercioch byl Kunitzem zasažen do kolene a zůstává na ledě. Toto byl dle mého názoru faul, nicméně vyloučení nepřichází ani nyní. Wiercioch mezitím odjíždí za doprovodu lékaře do kabiny.

21:22
    Nyní už ale Ben Lovejoy (PIT) krosčekoval Pageaua a míří na lavici hanby.

21:29
    Karlsson nahazoval puk od modré, kotouč se odrazil od zadního mantinelu k tyči, ale Fleury ho udržel pod betonem a Stone se nedostal k dorážce.

21:55
    Podruhé v krátké hrací době letí puk až do pásma Senátorů.

22:12
    A potřetí.

22:28
    Druhá polovina přesilovky se Ottawě vůbec nedaří a Pens se v pohodě brání.

22:57
    Karlssonova další rána od modré zastavena blokujícím Adamsem a kotouč je opět mimo útočné pásmo Ottawy.

23:26
    Lovejoy se vrátil z trestné lavice do samostatného úniku, avšak nakonec ho dokázal dobruslit obránce Ottawy a znepříjemnit mu zakončení. Každopádně to však byla dobrá šance Pittsburghu.

24:32
    Dnes velmi nebezpečná Legwandova pětka opět dokázala ohrozit Fleuryho bránu a ten měl opravdu co dělat, aby zastavil dvě Chiassonovy střely z bezprostřední blízkosti.

24:49
    Ottawa je v druhé třetině zatím jasně lepší, ale i tentokrát končí obrovská šance ke skórování u Marc-André Fleuryho, který zlikvidoval Turrisův pokus.

25:04
    Senátorm se daří držet v útočném pásmu, nicméně nyní už s pukem hrají hosté.

25:44
    Karlssonova rozehrávka rozhodně nepatřila k nejpřesnějším a kotouč získávají opět Tučňáci.

26:12
    Sidney Crosby se se dvěma spoluhráči řítil na Hammonda, avšak ten první výraznější akci Pens v druhé třetině zastavil.

26:29
    Další zákrok Andrew Hammonda znamená přerušení hry a komerční přestávku.

26:49
    Zibanejad získal nahozením a dobrým forčekingem útočné pásmo pro Ottawu, nicméně Grybovi následně trvalo příliš dlouho než vystřelil a Fleury nakonec bez problémů chytá puk.

27:04
    Hosté se nenamáhali s jakýmsi útočením a po nahození ze středního pásma budou mít k dispozici buly po Hammondově levici.

27:22
    Beau Bennett se dokázal dostat ke střele po ztrátě Chiassona, ale Hammond zasahuje levým betonem.

27:39
    Domácí měli k dispozici další výbornou šanci, avšak Marc Methot z levého kruhu tváří v tvář Fleurym neuspěl a Chiassonovu střelu z druhé strany také lapil brankář Pens.

28:45
    Pittsburgh dokázal projít do útočného pásma, ale náslendá přihrávka na modrou čáru končí až ve středním pásmu.

29:13
    Sens zahrávají jen na zakázané uvolnění a na led tak přichází Malkinova pětka, která se pokusí využít vhazování v útočném pásmu.

29:42
    To se sice hostům zcela nepovedlo, jenže z dalšího útoku již Malkin zakončoval a jeho bekhend musel Hammond schovat pod lapačkou.

30:08
    Pageau si teď nerozuměl se spoluhráči, přenechal kotouč pro Suttera a ten po rychlém přechodu do útoku nahozením ohrozil Andrew Hammonda. Brankář Ottawy však nakonec nemusel zasahovat.

30:57
    Na druhé straně se prodíral k zakončení Clarke MacArthur, avšak nedávný navrátilec do sestavy Ottawy si v tísni nedokázal uvolnit hokejku a Fleury bez problémů rozehrál.

31:15
    Kotouč končí někde v hromadě těl v brankovišti Senátorů a rozhodčí tak přerušuje hru.

31:30
    Malkin si najel před bránu, dostal výbornou přihrávku zpoza Hammondovy svatyně, ale brankáře Ottawy zblízka nedokázal překonat.

31:58
    Dobrou střelou se na opačné straně kluziště prezentoval Mika Zibanejad, nicméně puk mířil těsně nad břevno Fleuryho brány.

32:48
    Crosby se dokázal vytočit po objetí brány, vypálil a Hammond měl, co dělat, aby zastavil jeho nebezpečné zakončení.

33:33
    Domácím se vůbec nedaří dostat z vlastního pásma a Hammond tak musí být stále v pozoru.

33:56
    Jeden z domácích fauloval, hosté mají ponechanou výhodu!

34:04
    Hammond se dotkl puku a Marc Methot (OTT) tak putuje na trestnou lavici. Obránce Ottawy dostává dvě trestné minuty za krosček.

34:14
    Senátorům se okamžitě podařilo vyhodit puk z vlastního pásma a Pens tak začínají až zpoza vlastní brány.

34:41
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Při hře pět na pět ani v přesilovce to domácím nešlo a tak se prosazují v oslabení! Borowiecki zastavil útok Penguins, JEAN-GABRIEL PAGEAU projel celé kluziště a jeho zpětnou přihrávku do brankoviště si srazil za Fleuryho záda jeden z vracejících se hráčů Penguins. Bez asistence.
    Jean-Gabriel PAGEAU - 1:3

35:12
    A další velká šance Ottawy! David Legwand měl v oslabení hodně prostoru, ale Fleury jeho nebezpečná zakončení z levé strany dokázal zastavit!

35:49
    Hammond přerušuje hru klidným zákrokem a vhazovat se bude v pásmu Senátorů

36:04

36:15
    Fanoušci Senátorů se snaží skandováním podpořit své miláčky neboť se právě dozvěděli, že Carolina vede v Detroitu. Tento výsledek zatím Sens vyhovuje, ale důležitější jsou dva body z utkání s Pittsburghem.

37:22
    Bobby Ryan (OTT) sice reklamuje, že trefil nejdříve puk, ale hlavní rozhodčí jej i přesto vylučuje na dvě minuty za podražení Jevgenije Malkina.

37:35
    Crosbyho nepovedená střela sice skončila u Crosbyho, ale ani ten tvrdou ranou nepropálil bránící hráče Ottawy.

38:05
    Pens se stále drží v útočném pásmu a nepouští Ottawu k puku.

38:32
    Malkinova skrytá rána nebyla tak nebezpečná jak vypadala a Hammond bez větších potíží zasahuje.

39:00
    Puk letí až k Fleurymu a Senátoři tak mohou konečně vystřídat.

39:13
    Po ofsajdu Ottawy se u mantinelu udála menší výměna názorů mezi pár hráči, avšak vylučovat se nebude. Nebylo to nic vážného.

39:22

39:30
    Hammond vyrážečkou zastavil střelu od modré čáry a domácím se daří dostat puk mimo vlastní pásmo.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut zápasu je minulostí a týmy jdou podruhé do kabin za stavu 1:3. Senátoři byli po nepovedené první třetině ve druhé periodě jednoznačně aktivnějším a lepším týmem, nicméně gól dal až v oslabení Pageau ve 35.minutě a Sens tak stále ztrácí dvě branky.

Další třetina začne přibližně v 3:30.

40:01

40:14
    Winnik se sice jako první dostal s pukem do útočného pásma, ale za bránou jej o kotouč obral Erik Karlsson.

40:34
    Fantastický začátek třetí třetiny z pohledu Ottawy! Po dvou chybách v obraně Pens se puk dostal až k MARKU STONEOVI a ten z mezikruží trefil přesně k tyči! Z 0:3 je to tak na začátku třetí třetiny již 2:3 a drama je na světě! Asistence: Clarke MacArthur
    Mark STONE - 2:3

41:24
    Borowiecki zablokoval střelu jednoho z hostujících hráčů a s bolestivou grimasou míří na střídačku.

41:52
    Pageau vystihl rozehrávku Pens, ale Bobby Ryan následně nedokázal zprava propálit Fleuryho.

42:17
    Turris zadovkou našel volného Stonea před bránou, ale Fleury famózním zákrokem drží vedení Pittsburghu!

42:43
    Ottawa je na koni a hosté teď neví, kam dřív skočit. MacArthur čistým hitem sundal Winnika a následně se Sens dostali k několika velmi nebezpečným zakončením. Marc-André Fleury teď jednoznačně drží Pens!

43:00
    Fleury má puk opět v lapačce a vhazovat se bude v útočném pásmu Ottawy.

43:05
    Po Hoffmanově ráně z pravé strany nebyl brankář Penguins zrovna v ideální pozici, avšak puk skončil za jeho bránou a Sens tak nemohli dorážet do odkryté svatyně.

43:59
    Senátoři stále pokračují v aktivní hře, avšak nyní se jim nepovedla rozehrávka a je z toho icing domácích.

44:26
    Hosté se snad vůbec poprvé ve třetí třetině dostali do útočného pásma a Hammond musel na led. Gólman Senátorů vyrazil bekhendové zakončení.

44:58
    Svižná střela zpoza obránce skončila v lapačce Andrew Hammonda následuje buly po pravici domácího brankáře.

45:30
    Turrisovi se nepovedlo "čistě" projít do útočného pásma a domácím je pískán ofsajd.

46:05
    Ryan ve středním pásmu tečoval nahození a zakázané uvolnění se tak nepíská. Hosté se však rychle vrátili před Hammonda a ten musel přikrýt kotouč, který se nacházel v blízkosti jeho brankoviště.

46:17
    Taylor Chorney měl v útočném pásmu hodně prostoru a tvrdou ranou napálil tyč!

46:55
    Turris sice dostal puk do útočného pásma, nicméně za bránou kotouč přebírají hosté, kteří se po inkasované brance uklidnili a nepouští Sens k dalším šancím.

47:47
    Nyní však Fleury musel řešit Condrovo neposedné zakončení a následně i nebezpečnou teč nahození jednoho z domácích obránců.

49:12
    Kunitzovi dělal kotouč na holi menší potíže a tak se musel hostující útočník od útočné modré vrátit zpět do středního pásma, protože by se pískal ofsajd.

49:57
    Dobrým forčekingem se domácím podařilo získat kotouč, ale ten už je zase až u obránců Ottawy.

50:36
    Eric Condra (OTT) zasáhl vysokou holí Martina a je odměněn dvěma trestnými minutami.

50:55
    Domácí dostali puk až k Fleurymu a mohou vystřídat.

51:10
    Po tvrdé ráně od modré a zákroku Hammonda zpracovala obrana Senátorů Crosbyho s Hornqvsitem a Sidney Crosby se hodně těžce zvedá z ledu.

51:15
    Vyhrané buly Pens a nahození Coela vedlo až k bekhendovému pokusu Jevgenije Malkina, který však nemířil mezi tři tyče.

51:33
    Crosby sice vyhrál další vhazování, ale Mark Stone se díky skvělé práci v oslabení dostal až před Fleuryho, který jeho zakončení z bezprostřední blízkosti dokázal zlikvidovat.

52:12
    Na druhé straně měl na gól na hokejce Jevgenij Malkin, avšak Hammond se dokázal přesunout a skvěle zasáhl.

52:36

52:47
    Po ubráněné přesilovce se domácí mohou nastěhovat před Fleuryho, protože hosté zahráli na zakázané uvolnění.

53:22
    Erik Condra se snažil rychlým manévrem překvapit gólmana Tučňáků, ale to se mu nepovedlo a puk následně skončil na střídačce hostujícího celku.

53:48
    Domácím se teď dvakrát nepovedlo rozehrát a puk mají hosté.

54:07
    Nyní už ale zaútočili Senátoři a Fleury musel být opět v pozoru. Turrisova rána však v bráně nekončí.

54:57
    Pomalu se blíží poslední pětiminutovka třetí třetiny a domácí se snaží zatlačit Pittsburgh. Hoffmanovu střelu dokázal vyrazit brankář hostů.

55:12
    Střelec dnešní druhé branky, Beau Bennett se dostal přes obránce Ottawy až k bekhendovému zakončení, avšak to poslal mimo Hammondovu svatyni.

55:23
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

55:57
    Sidney Crosby otravoval Turrise, který tak nemohl vyvézt puk z vlastního pásma. To se však povedlo Stoneovi a zatím jediný úspěšný střelec třetí třetiny vybojoval buly v útočném pásmu Ottawy.

56:16
    Ryan zadovkou hledal spoluhráče před bránou, ale teď už je puk až ve středním pásmu a na holích hostujících borců.

56:34
    Ofsajd zastavil útočnou snahu Pittsburghu, avšak Senátoři po vyhraném buly opět ztratili kotouč.

57:05
    To byla obrovská šance Ottawy! Lazar hledal po rychlém přechodu do útoku hůl Zibanejada, ale puk nakonec skončil u Fleuryho, který nepustil nebráněného útočníka Sens k dorážce.

57:56
    Wiercioch za bránou přitlačil jednoho z hráčů Pittsburghu a hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Hammond zatím zůstává v bráně.

57:56
    Oddechový čas pro domácí.

57:56
    Andrew Hammond nakonec zůstává na střídačce a Sens to zkusí v šesti!

58:07
    Karlssonova dělovka od modré končí v náruči Fleuryho, který nepouští Senátory k dorážce.

58:12
    Obrovská euforie v Candian Tire Centre! Domácí vyhráli další buly, puk se dostal k nejlepšímu střelci Ottawy v sezóně MIKEU HOFFMANOVI a ten parádní střelou zápěstím vyrovnává! To je zápas! Asistence: Mika Zibanejad, Kyle Turris
    Mike HOFFMAN - 3:3

58:45
    Lazar se neprokličkoval podél pravé strany až k zakončení a Pens mají kotouč.

59:19
    Domácí by ještě rádi přidali další gól, ale zatím se nemohou dostat do útočného pásma.

59:32
    Tak pozor! Pittsburg bude mít ještě velké trable! Hosté hráli v šesti a je tady přesilová hra pro Ottawu.

59:52
    Bobby Ryan nebezpečně vypálil, ale Fleury fantastickým zákrokem zachránil jeden bod pro Pittsburgh!

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Jde se do prodloužení! Sens by sice více přivítali vítězství v základní hrací době, ale po vyrovnání minutu a 48 sekund před koncem musí být rádi i za prodloužení, která začne za pár minut.

60:01

60:12
    Senátoři vyhráli úvodní buly prodloužení a okamžitě se usazují v útočném pásmu. Připomínám, že domácí dohrávají více než minutu přesilové hry.

60:39
    Zibanejadova střela neprošla až k Fleurymu a hosté následně vyhazují puk.

61:02
    Turris se projel útočným pásmem, ale nakonec skončil na ledě a puk je opět ve středním pásmu.

61:44
    Mika Zibanejad ještě v končící přesilovce hledal bekhendem volného Karlssona, ale tomu puk přeskočil hokejku a kapitán domácích tak nemohl rozhodnout zápas. Hosté již jsou v plném počtu a Fleury přerušuje hru.

62:23
    Sens jsou zatím v prodloužení lepším týmem a tlačí Pittsburgh!

62:43
    Neuvěřitelný obrat Ottawy je dokonán a Sens tak živí naději na playoff! Po přečíslení tří na dva se ke střele z mezikruží dostal MARK STONE a mladý útočník Ottawy se stává dvougólovým střelcem a hlavně největším hrdinou večera! Asistence: Erik Karlsson, Kyle Turris
    Mark STONE - 4:3p

Dnešní fantastické utkání je tak za námi a Senátoři si připisují veledůležité vítězství 4:3! Připomínám, že po první třetině byl stav utkání 0:3, ale v powerplay se Hoffmanovi podařilo vyrovnat na 3:3 a v prodloužení poslal Ottawu do bezprostřední blízkosti plaoyff Mark Stone. Senátoři tak mají stejně bodů jako osmý Boston, o bod méně než sedmý Pittsburgh a v pohodě zatím nemůže být ani Detroit, který sice vyhrál, je šestý, ale má náskok jen dva body.

Tři hvězdy utkání
    1. Mark Stone (OTT) 2+0
    2. Mike Hoffman (OTT) 1+0
    3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0

Československá stopa v utkání
    Zraněný Milan Michálek (OTT) ani Dominik Uher (PIT), který hraje na farmě Pittsburghu do utkání nezasáhl.

Ode mě je to tedy vše a s konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 20 263 diváků se s vámi loučím. Děkuji za sledování onlajnu a u dalších utkání NHL se na vás bude těšit Lukáš Podleśny (04:23:49)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 35. Pageau, 41. Stone (MacArthur), 59. Hoffman (Zibanejad, Turris), 63. Stone (Karlsson, Turris) – 1. Crosby (Hornqvist, Martin), 6. Bennett (Cole), 15. Hornqvist (Crosby, Scuderi)

Rozhodčí: Marc Joannette, Chris Rooney – Derek Nansen, Brad Kovachik

Diváci: 20 263