Plzeň – Karviná 35:17 (kon.) | Královo Pole – Lovosice 30:28 (kon.) | Frýdek-M. – Zubří 30:26 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
35:17 (18:13)
HC Baník Karviná
Neděle 12.04.2015, 10:25 • Městská sportovní hala Lokomotiva, Plzeň • Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:25.

Hezké nedělní dopoledne z Plzně! Opět vítáme všechny házenkářské příznivce u přenosu z druhého semifinále extraligy házené mezi domácím SSK Talent M.A.T. Plzeň a HCB OKD Karviná.

Domácí Talent vyhrál základní část letošního ročníku a nakročil tak za obhajobou loňského triumfu. Ve čtvrtfinále vyzvali plzeňští házenkáři Plzně soupeře z Frýdku-Místku. Série proti celku ze Slezska byla velice vyrovnaná, ale z postupu v poměru 3:1 se radovali Západočechy, kterým paradoxně v sérii mohla pomoci těsná prohra ve druhém zápase.

Karviná v základní části obsadila sice až sedmou pozici, ale play-off je jiná soutěž a nejúspěšnější český tým v historii extraligy to prokázal dokonale, když porazil 3:0 na zápasy Zubří. Průběh série sice značí jasnou záležitost, ale zápasy mezi oběma týmy byly velice dramatické!

Včerejší první utkání nakonec zvládli lépe domácí hráči, kteří prokázali větší efektivitu v koncovce, což jim přineslo bod, ale hosté se neprezentovali vůbec špatným výkonem. Tato série může být zajímavá, což se včera ukázalo.

Sestavy:

SSK Talent M.A.T. Plzeň: Motlík, Šmíd – Petrovský, Fořt, Linhart, M. Škvařil, Blecha, Vinkelhöfer, Tonar, Loskot, J. Škvařil, Horký, Šindelář, Kavka.

HCB OKD Karviná: Lefan, Schams – Monczka, Veřmiřovský, Choduba. S. Mlotek, Užek, Gelnar, T. Mlotek, Frančík, Ivkovič, Pindej, Paululík.

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák. Delegát: Václav Formánek.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Jako první v dnešním utkání do útoku jdou hosté. (0:0)

1
    Ivkovič se snažil dostat míč na lépe postaveného spoluhráče, ale neuspěl. (0:0)

1
    Domácí ze své první akce otevírají skóre, trefil se přesně Vinkelhöfer. (1:0)

2
    Karviná znovu v útoku nedokázal uspět, tentokráte kvůli Motlíkovi, jenž předvedl dobrý zákrok. (1:0)

2
    Třetí šance Karviné a první gól. Trefuje se Radim Chudoba. (1:1)

3
    Žlutou kartu dostává Slavomír Mlotek (HCB OKD Karviná). (1:1)

3
    Motlík tasí další skvělý zákrok. (1:1)

4
    Petr Linhart vrací vedení na domácí stranu, když zamířil do dolní části branky. (2:1)

4
    Veřmiřovský byl zablokován, hosté však zůstanou u míče. (2:1)

5
    Radek Motlík se dostává opět do své včerejší formy a zastavuje další karvinskou příležitost. (2:1)

5
    Milan Škvařil si také dnes otevírá střelecký účet. (3:1)

6
    Včera předvedl Petr Vinkelhöfer výborný výkon a dnes na něj zatím dobře navazuje! (4:1)

6
    Další útok Karviné znovu neúspěšný. (4:1)

7
    Karvinští neuspěli, zato na druhé straně přesně zamířil po rychlé akci Milan Škvařil! (5:1)

7
    Oddechový čas pro hosty. (5:1)

7
    Do hostující branky se staví místo Lefana Schams. (5:1)

7
    Karviná se po delší době prosazuje, trefil se Užek. (5:2)

8
    Žlutou kartu dostává Jakub Šindelář (SSK Talent M.A.T. Plzeň). (5:2)

8
    Domácí přidávají další zásah po rychlém protiútoku. (6:2)

8
    Trenér Hudeček hostům promluvil trochu do duše a vypadá to, že to zatím pomáhá. Na rozdíl tří branek snižuje Užek. (6:3)

9
    Milan Škvařil dává svou třetí branku v dnešním utkání. (7:3)

9
    Jan Užek byl sice při zakončení faulován, ale dokázal přesně zakončit. (7:4)

10
    Radek Motlík nejprve skvěle zastavil pokus Chudoby, jenže ten dostal možnost na dorážku a napodruhé už byl neomylný. (7:5)

11
    Marek Monczka snižuje na rozdíl jediné branky. (7:6)

11
    Žlutou kartu dostává Jan Užek (HCB OKD Karviná). (7:6)

11
    První sedmička pro domácí. Uspějí? (7:6)

12
    Na značku sedmimetrového hodu si stoupl Vinkelhöfer a dokázal skórovat. (8:6)

13
    Karviná v útoku neslavila úspěch, ale ani domácím útočná akce nevyšla podle představ. (8:6)

13
    Do dobré pozice se natlačil Užek, ale branku přestřelil. (8:6)

14
    Milan Škvařil svým pátým zásahem opět navyšuje domácí náskok na rozdíl tří gólů. (9:6)

15
    Rychlá akce nyní hostům vyšla a Monczka dokázal snížit. (9:7)

15
    Radek Motlík fantastickým zákrokem zastavil pokus Veřmiřovského. (9:7)

16
    Žlutou kartu dostává Lukáš Horký (SSK Talent M.A.T. Plzeň). (9:7)

16
    Leoš Petrovský se dnes podruhé dostal do zakončení, ale ani teď neslavil úspěch. trefil jen boční síť. (9:7)

17
    Jakub Škvařil si vytáhl Schamse z branky a přeloboval jej. (10:7)

17
    Na druhé straně snižuje za Karvinou Jan Užek. (10:8)

17
    Žlutou kartu dostává Jiří Fořt (SSK Talent M.A.T. Plzeň). (10:8)

18
    Milan Škvařil dnes má výbornou střeleckou formu a znovu nedal Schamsovi šanci. (11:8)

19
    Domácím se povedlo sebrat míč, jenže rychlá akce neskončila gólem kvůli nepřesné nahrávce. (11:8)

19
    Michal Tonar šel sám na branku a v zakončení si vychutnal brankáře. (12:8)

19
    Karviná se stejně jako včera trápí v koncovce, hlavně v efektivitě je potíž hostů. (12:8)

20
    Žlutou kartu dostává Radim Chudoba (HCB OKD Karviná). (12:8)

21
    Škvařil výborným obranným zákrokem dostal míč opět na domácí stranu. (12:8)

21
    Petr Linhart se zatím střelecky hledá, ale teď našel volné místo a dává gól. (13:8)

22
    Milan Škvařil zakončit nedokázal, nepovedlo se to ani Šindelářovi, který byl faulován. (13:8)

22
    Oddechový čas pro domácí. (13:8)

23
    Plzeň dostala možnost pokračovat v útočném snažení a Jan Blecha se dnes také zapisuje mezi střelce. (14:8)

23
    Zakončení hostům dnes nevychází, teď se o vyjímku postaral Veřmiřovský. (14:9)

24
    Jubilejní desátý zásah hostů přidává opět Veřmiřovský. (14:10)

25
    Petr Linhart se dostává také do provozní teploty a přidává svojí třetí branku. (15:10)

26
    První sedmičku budou dnes mít také hosté. (15:10)

26
    Vyloučen je na dvě minuty domácí Jakub Šindelář. (15:10)

26
    Veřmiřovský se z hranice sedmimetrového hodu nemýlí. (15:11)

26
    Jan Blecha se protlačil do zakončení a uspěl. (16:11)

26
    Jakub Škvařil dostává dvě minuty a hosté budou mít další sedmičku. (16:11)

26
    Veřmiřovský překonává Motlíka i z dalšího sedmimetrového hodu. (16:12)

27
    Domácí hrají oslabení o dva hráče, ale teď jsou na útočné polovině. (16:12)

27
    Hosté se sami připravili nepřesnou přihrávkou a o možnost zakončit. (16:12)

28
    Veřmiřovský se trefuje na konci domácího dvojnásobného oslabení. (16:13)

28
    Petr Linhart se uvolnil do zakončení a našel si místo přesně u vzdálenější tyče! (17:13)

29
    Michal Tonar šel sám na branku, ale míč poslal jen do tyče! (17:13)

29
    Hosté tentokráte v útoku neúspěšní, domácí už v plném počtu. (17:13)

30
    Jan Blecha se uvolnil z pravé strany a v pádu poslal míč o tyč do branky. (18:13)

30
    Hosté měli ještě volný hod, ale Monczkovi gól není uznán kvůli výskoku. (18:13)

30
    První poločas skončil. (18:13)

Druhý poločas začne přibližně v 11:16.

Je za námi úvodní poločas druhého semifinálového utkání mezi Plzní a Karvinou. Domácí v prvním poločase byli opět lepším týmem, zejména v zakončení. Hosté mají s koncovkou problém podobně jako už ve včerejším duelu.

31
    Začal druhý poločas. (18:13)

31
    Domácí začínají útokem druhý poločas. (18:13)

31
    Jakub Škvařil v pádu dokázal zakončit a překonat Lefana. (19:13)

32
    Na opačné straně si hosté vylámali zuby na Motlíkovi. (19:13)

32
    Hosté nedali, zato domácí podruhé skórují, tentokráte Linhart. (20:13)

33
    V signalizované pasivitě pálil Milan Škvařil, Lefan byl úspěšnější. (20:13)

34
    Michal Tonar dává další plzeňskou branku. (21:13)

34
    Hosté pálí šance, domácí dávají góly. Nyní další neúspěšný útok Karviné. (21:13)

35
    Leoš Petrovský se dostal do zakončení a ani se nemýlí! (22:13)

35
    Oddechový čas pro hosty. (22:13)

35
    Frančík pálil z levého křídla, ovšem bez úspěchu. (22:13)

36
    Milan Škvařil skvěle našel Tonara, ten ale jen orazítkoval břevno! (22:13)

36
    Lukáš Horký dostává dvě minuty. (22:13)

37
    Až po téměř sedmi minutách první gól ve druhém poločase ze strany hostů, z pravého křídla pálil Chudoba. (22:14)

38
    Slavomír Mlotek dostává dvě minuty a počet hráčů se na chvíli srovná. (22:14)

38
    Petr Vinkelhöfer zůstal zcela osamocený pro zakončení a přesně do horního růžku překonal Lefana. (23:14)

39
    Petrovský šel sám na branku, ale trefil jen tyč. (23:14)

40
    S hosty to nevypadá úplně nejlépe. Linhart zvyšuje už na rozdíl deseti branek. (24:14)

41
    Leoš Petrovský se dnes z řady šancí teprve dporuhé prosazuj. (25:14)

41
    Radek Motlík skvělým zákrokem zastavuje střelu Pindeje. (25:14)

42
    Vinkelhöfer s Tonarem se dostali do brejku a druhý jmenovaný přesně zakončuje. (26:14)

43
    Hostům to v útoku trvá hodně dlouho, nyní znovu signalizována pasivita. (26:14)

43
    Karviná znovu v útoku neúspěšná a na druhé straně přesně zakončující Leoš Petrovský. (27:14)

44
    Hosté teď dobře zakombinovali a Jan Pindej dává teprve druhý gól Karviné ve druhé půli. (27:15)

45
    Slavomír Mlotek dává další karvinskou branku, ale hosté stále prohrávají o propastných jedenáct gólů. (27:16)

46
    Motlík vytáhl ze svého repertoáru další famózní zákrok proti karvinským střelcům. (27:16)

47
    Domácí kouč Martin Šetlík teď trochu pozměnil plzeňskou sestavu a poslal na hřiště i mladší hráče. (27:16)

48
    Plzni je pískáno prorážení, z gólu Jakuba Škvařila nic není. (27:16)

48
    Brejk pro Plzeň a Jiří Fořt svojí první brankou překonal Lefana. (28:16)

49
    Karvinské dlouhé obléhání branky nakonec vyvrcholilo gólem. (28:17)

49
    Další útočná možnost domácích nebyla úspěšná a Milan Škvařil si po příchodu na střídačku od plic ulevil. Jeho slova nejde reprodukovat ani po 22 hodině. (28:17)

50
    Plzni teď v zakončení chybí možná více klidu, další akce a znovu míč končí jen na tyči. (28:17)

50
    karvinští v útoku teď také neúspěšní. (28:17)

51
    Martin Kavka se dostal mezi dva hráče a přesně zakončuje. (29:17)

51
    Další útočná akce tentokráte v podání Leoše Petrovského a je z toho jubilejní třicátý gól. (30:17)

52
    Karviná v útoku ztroskotává na obraně Plzně i výborném Motlíkovi. (30:17)

53
    Další brejk pro domácí talent a Jan Blecha neomylně zavěšuje. (31:17)

53
    Dvě minuty dostává hostující Radim Chudoba. (31:17)

54
    Do domácí branky se místo Motlíka staví Šmíd. (31:17)

55
    Hosté se trápí v koncovce, domácí už hodně ubrali na tempu. (31:17)

56
    Domácí už jasně vládnou a dávají další gól. (32:17)

57
    Hosté zkouší hru bez brankáře. (32:17)

57
    Jan Blecha se dostal k odraženému míči a přes celé hřiště trefuje prázdnou branku. (33:17)

58
    Rozdíl mezi oběma týmy už je opravdu propastný a domácí si teď dovolili předvést nádhernou akci zakončenou gólem. (34:17)

59
    Karel Šmíd si připisuje důležitý zákrok a zatím má čisté konto. (34:17)

60
    Na začátku poslední minuty dává další trefu Jakub Škvařil. (35:17)

60
    Poslední minuta v plném proudu, celá hala teď ve stoje tleská domácímu týmu. (35:17)

60
    Konec zápasu. (35:17)

Plzeň vítězí i ve druhém semifinále nad Karvinou a vede 2: v sérii. Talent dnes jasně ovládl hlavně druhou půli, ve které dali hosté pouhé čtyři branky.

Z Plzně se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a u házené opět na shledanou. (11:55:43)