Plzeň – Karviná 35:17 (kon.) | Královo Pole – Lovosice 30:28 (kon.) | Frýdek-M. – Zubří 30:26 (kon.)
SKKP Handball Brno
30:28 (15:16) Stav série: 2:0
HK FCC Město Lovosice
Neděle 12.04.2015, 10:30 • SH Vodova, Brno • Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Pěkné nedělní dopoledne. Čeká nás druhá semifinálová bitva mezi Handball KP Brno a HK .A.S.A. Město Lovosice. Sérii vede domácí Kénik v poměru 1:0. Druhý zápas této fáze začíná v 10:30 na brněnské palubovce SH Vodova.

Předchozí zápas
    Včerejší zápas nabídl velmi zajímavou podívanou. První desetiminutovka nabídla pouze šest tref celkově. Následně se do vedení dostalo Brno, ale zásluhou lovosického hráče Dominika Mika se hostům podařilo v poslední vteřině poločasu srovnat na 12:12. Ve druhé polovině již byli aktivnější domácí a zaslouženě vyhráli 24:20.

Očekává se velmi zajímavá bitva, která zajisté nabídne stejně kvalitní zápas jako v sobotu, ne-li lepší.

Handball KP Brno: Bavlnka, Zaplatílek – Hubáček, Jan Musil, Zima, Mráz, Dostalík, Mičola, Tomáš Musil, Koubek, Aspridis, Kubis, Hanták, Weintritt

HK .A.S.A. Město Lovosice: Koňařík, Adamík – Landa, Sýkora, Motl, Jelínek, Chroustovský, Klimt, Hes, Semerád, Jonáš, Kolomazník, Miko, Malý

Rozhodčí: Kavulič – Skružný.

Hráči nastupují na hřiště, zápas brzy začne.

Domácí se dnes představí ve žlutočerné kombinaci, hosté obléknou černé dresy.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Josef Jonáš se dvakrát snažil projít přes Hantáka v obraně, ale nepodařilo se mu to. (0:0)

2
    Hubáček nepředal míč Dostalíkovi po zemi, Kénik zůstává však v útoku. (0:0)

3
    Žlutou kartu dostává Landa (HK .A.S.A. Město Lovosice). (0:0)

4
    Tomáš Hes nejprve otevřel herní účet a poté z osy hřiště navyšoval Jonáš. Z domácí strany snížil Hubáček, který si položil Adamíka a poté zakončil do odkryté části brány. (1:2)

5
    Žlutou kartu dostává Weintritt (Handball KP Brno). (1:2)

6
    Žlutou kartu dostává Jonáš (HK .A.S.A. Město Lovosice). (1:2)

6
    Tentokrát si Hubáček s Adamíkem z výskoku neporadil. Na druhé straně Bavlnka zasedl střelu Jonáše. (1:2)

6
    Tomáš Hes se ocitl sám před Bavlnkou, který jeho pokus zastavil! (1:2)

7
    Podruhé se dnes trefuje Jan Hubáček a je srovnáno. (2:2)

7
    Boris Aspridis dostal míč do brejku. Nenechal se zastavit ani vracejícím se Dominikem Mikou a s přehledem zavěsil. Brno se ujímá vedení. (3:2)

8
    Z pravého křídla si naskočil Aspridis a svoji oblíbenou pozici proměňuje. (4:2)

9
    Miko našel volné místo v rohu Bavlnkovy brány a dotáhl Lovosice na jediný gól, z protiútoku okamžitě navyšuje Tadeáš Zima. (5:3)

9
    Jakub Kolomazník dokázal překonat domácí obranu a hosté opět ztrácejí jedinou trefu. (5:4)

10
    Hanták s Hubáčkem udělali na levém křídle prostor pro Tadeáše Zimu, který zamířil přesně ke vzdálenější tyčce. (6:4)

10
    Žlutou kartu dostává Hubáček (Handball KP Brno). (6:4)

11
    Jiří Motl se postavil k prvnímu trestnému hodu zápasu a neproměnil. Bavlnka si tak připisuje zákrok. (6:4)

12
    Hanták zamířil nad hostující bránu. (6:4)

12
    Jan Landa obhodil domácího obránce a míč se nakonec dostal až za Bavlnku. (6:5)

12
    Znovu Hanták, z pravé strany trefuje levou tyčku. (6:5)

13
    Václav Klimt tvrdou střelou našel pouze bránícího Dostalíka. (6:5)

13
    Tadeáš Zima se v rychlém protiútoku trefuje přesně do pravého rohu Lovosic. (7:5)

14
    Motl našel recept na Bavlnku a snižuje na rozdíl jediné trefy. (7:6)

14
    Jan Hubáček na pravé straně měl prostor ke střele a toho využil. (8:6)

14
    Žlutou kartu dostává Chroustovský (HK .A.S.A. Město Lovosice). (8:6)

15
    Aspridis opět dostal prostor na pravé straně a toho využívá. (9:6)

16
    Domácím odpískány kroky, proto neplatí jejich gól a Lovosice mohou jít do útoku. (9:6)

16
    Kolomazník a poté Mičola přidali po jedné brance na obou stranách. (10:7)

17
    Landa nevyužil prostoru ke střele, následně poslal míč do sítě Hes, jenže rozhodčí odpískal přešlap. (10:7)

17
    Nyní se Hes prosazuje a snižuje. (10:8)

18
    Michal Dostalík dostal přihrávku na pivota a poslal míč na poslední chvíli před dopadem do brankoviště. Adamík jeho pokus nevyrazil. (11:8)

19
    Mrázovu ránu vyrazil Adamík a okamžitě tak vyslal hosty do útoku. (11:8)

20
    Landa zkusil od pasu vypálit, jeho pokus vystihl Mičola. (11:8)

20
    Nejprve Hes z pravé strany snížil, vzápětí se v protiútoku prosadil z osy hřiště domácí Koubek. (12:9)

20
    Oddechový čas pro hosty. (12:9)

20
    Václav Klimt nic dlouho nevymýšlel a vypálil z výskoku na domácí bránu a umístil svůj pokus přesně do levého rohu. (12:10)

22
    Hes nejprve trefil domácí tyčku, o dorážku do sítě se postaral Motl. (12:11)

22
    Koubek vyslal tak tvrdou střelu, že se odrazil od zadní tyčky a ihned vylétla ven z brány Lovosic. Gól samozřejmě platí. (13:11)

23
    bavlnka si připisuje druhou úspěšnou sedmičku, tentokrát vyrazil střelu Sýkory. (13:11)

24
    Zima se snažil chytit vyraženou střelu od Mičoly, ale míč mu z rukou vyskočil. (13:11)

24
    Václav Klimt našel místo v pravém dolním rohu brněnské branky a tam také jeho střela zaplula. (13:12)

25
    Bavlnka odvážně vyběhl zachytit brejkovou nahrávku Lovosic na střed hřiště a nabídl tak možnost Lukáši Koubkovi, který se trefuje přesně. (14:12)

26
    Jiří Motl z levého křídla překonává Bavlnku přízemní střelou. (14:13)

26
    Oddechový čas pro domácí. (14:13)

26
    Po neúspěšné střele domácích z rotace hráčů se do úniku dostal Tomáš Hes a srovnává. (14:14)

28
    Václav Klimt posílá hosty po dlouhé době do vedení. Vedoucí branka Lovosic však přišla ve vhodnou chvíli. (14:15)

29
    Klimt měl namazáno na další branku, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi Brna. (14:15)

29
    A znovu Klimt a opět míč končí v bráně Brna. (14:16)

30
    Mičola se nedostal ke střele a bylo mu odpískáno prorážení. (14:16)

30
    Zima snižuje na rozdíl jediné trefy tři sekundy před první sirénou. (15:16)

30
    První poločas skončil. (15:16)

Druhý poločas začne přibližně v 11:16.

První polovina nabídla opět atraktivní házenou, většinu času vedli domácí a náskok si hlídali. Nakonec s jednobrankovým náskokem odchází do šatny hosté, kterým vedení zařídil několika přesnými trefami Václav Klimt.

Hráči se vracejí na hřiště, brzy budeme pokračovat.

31
    Začal druhý poločas. (15:16)

31
    Aspridisův pokus z pravého křídla nevyšel a útočí hosté. (15:16)

32
    Landa se z osy hřiště trefuje za brankovou čáru. (15:17)

32
    Na druhé straně okamžitě odpovídá domácí Jozef Hanták. (16:17)

33
    Tomáš Hes se jako první dnes prosazuje proti Bavlnkovi na sedmičce. (16:18)

33
    Zima zkusil skórovat z levého křídla, ale Adamík byl proti. (16:18)

34
    Nejprve Jonáš a poté na druhé straně Hanták přidali po jedné brance. (17:19)

35
    A znovu Jonáš a Lovosice si drží tříbrankový náskok. (17:20)

36
    Kénik se v útoku nedostal ke střele a po chybné rozehrávce se musí vracet. (17:20)

36
    Jonáš je při chuti a znovu skóruje. (17:21)

37
    Hubáček zkusil překonat Adamíka, ten se ale k jeho střele snížil a zastavuje ji před brankovou čárou. (17:21)

37
    Jan Landa trefuje tyčku brněnské klece! (17:21)

38
    Nařízenou sedmičku opět Aspridis proměňuje a stahuje manko Brna, které je stále ale nepříjemné. (18:21)

38
    Landův pokus k zemi zastavil Bavlnka vsedě. (18:21)

39
    Motlova rána zaletěla až na bránu Brna, Bavlnka mohl zůstat klidný. (18:21)

40
    Dostalík se z pivotu prosazuje a snižuje na ztrátu dvou gólů. (19:21)

40
    Pavel Chroustovský (LOV) dostává dvouminutový trest. (19:21)

41
    Dostalík si řekl o přihrávku, když stál za vracející se obranou Lovosic, tu dostal a z otočky se přesně trefil do sítě hostů. (20:21)

41
    Motl nastřelil tyčku brněnské brány a v následném brejku Brna se Dostalík neprosadil proti Adamíkovi. (20:21)

42
    Lovosice jdou do útoku a jsou kompletní. (20:21)

43
    Po dvanácti minutách hry druhého poločasu je opět srovnáno. O jednadvacátou branku Brna se postaral Lukáš Koubek! (21:21)

43
    Jakub Kolomazník dostal míč na brankoviště Brna a prosazuje se. (21:22)

44
    Koubek zkusil střelu od pasu, Adamík míč dobře viděl a zachytil jej. (21:22)

45
    Landovu střelu nejprve Bavlnka vyrazil, jenže pro odražený míč se natáhl opět Jan Landa a zakončil. (21:23)

45
    Jozef Hanták snižuje a Brno se vrací opět na dostřel. (22:23)

46
    Tomáš Hes z pravého křídla nedal Bavlnkovi šanci svým projektilem ke vzdálenější tyči. (22:24)

46
    Jan Musil zkusil štěstí z levého křídla a s přehledem si našel místo u pravé tyčky. (23:24)

47
    Aspridis předal v úniku míč Lukáš Koubkovi, jeho střelu ale Adamík vyrazil. (23:24)

47
    Opět vyrovnáno, do hostující brány se trefil Lukáš Weintritt. (24:24)

48
    Hes si nepřišel z pravého křídla na vyjetého Bavlnku. (24:24)

49
    Jozef Hanták vrací vedení zpět na stranu Brna, z levé strany se ve výskoku napřáhl a rozvlnil síť lovosické klece. (25:24)

49
    Oddechový čas pro hosty. (25:24)

50
    Lovosice se nemohou dostat ke střele. (25:24)

50
    Jonášovu střelu vyráží nastavenými dlaněmi Bavlnka. (25:24)

51
    Rozhodčí signalizovali pasivitu Brnu, Hanták napřáhl a navyšuje náskok domácích na dvě trefy. (26:24)

52
    Z rychlého útoku Lovosice snižují. (26:25)

52
    Tomáš Hes utekl s míčem naprosto sám proti Bavlnkovi, kterého z výskoku překonává odrazem až do sítě Brna. (26:26)

54
    Mičola si nepřišel svojí střelou na Artura Adamíka. (26:26)

55
    Jonáš se dral do zakončení, nakonec nastřelil pravou tyčku. (26:26)

55
    Oddechový čas pro domácí. (26:26)

56
    Michal Dostalík prolamuje zhruba tříminutovou pasáž bez branky a Kénik jde opět do těsného vedení. (27:26)

56
    Vzápětí srovnává Josef Jonáš, od břevna sklouzl míč až do branky Brna. (27:27)

57
    Boris Aspridis z pravého křídla úspěšně zakončuje do levého rohu. (28:27)

57
    Landa se netrefil do domácí branky, ale Lovosicím míč zůstane. (28:27)

58
    Jan Musil se prosazuje z rychlého protiútoku a dvě a půl minuty před koncem druhého poločasu se domácí dostávají do dvoubrankového vedení. (29:27)

58
    Jozef Hanták (BNO) dostává dvouminutový trest. (29:27)

58
    Lukáš Weintritt se dostal v protiútoku ke střele a dává domácímu publiku další důvod k obrovské radosti. Tři branky ztrácí Lovosice. (30:27)

58
    Oddechový čas pro hosty. (30:27)

59
    Bavlnka kolenem vyráží Hesův pokus z pravého křídla. (30:27)

59
    Minutu a půl před koncem poločasu si domácí berou třetí timeout. (30:27)

59
    Možný brejk hostů zastavil Aspridis, ale neúmyslně složil k zemi vlastního spoluhráče, Jana Musila. (30:27)

59
    Musil je v pořádku, zápas pokračuje. (30:27)

60
    Poslední minuta zápasu, Brno útočí a publikum stejně jako včera tleská ve stoje. (30:27)

60
    Jiří Motl snižuje, od tyče se balón odrazil do zad bavlnky a do brány. (30:28)

60
    Konec zápasu. (30:28)

Ohlasy trenérů:
    Vladimír Šuma (trenér HK A.S.A. Lovosice): "Z naší strany jsme dnes měli větší nasazení. Před zápasem jsme ještě nevěděli, jestli bude hrát Chroustovský a Miko, tak jsme dali šanci mladším hráčům – Jonášovi, Jelínkovi a Klimtovi – a ukázali se v dobrém světle. Šťastnější bylo Brno, před klukama smekám. Měli jsme sice dobré vstupy do obou poločasů, na konci ale nastříleli více gólů a vyhráli."

Andrej Titkov (trenér Handball KP Brno): "Oproti soboty byl rozdíl v útoku. Padlo více gólů než včera. Jsem rád že jsme dokázali využít takové situace, když jsme prohrávali. Nakonec se nám podařil i klidný konec. První poločas nebyl dnes tak dobrý jako včera, chvíli trvalo, než jsme se dostali do správného klidu."

Je tu konec, dvoubrankovým náskokem i dnes vítězí domácí celek a ujímá se vedení v sérii 2:0. Za týden v sobotu se hraje třetí utkání v Lovosicích.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního dne. (12:33:45)