Junosť Minsk – Limhamn/Malmö 1:2 (kon.) | Eisbären – Okanagan 7:0 (kon.) | Sparta – Salzburg 6:4 (kon.)
Zürich – Třinec 4:3 (kon.)
Junosť Minsk
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Limhamn & Malmö
Neděle 12.04.2015, 09:30 • Incheba Arena (malá hala Tipsport arény), Praha • Memoriál Jana Marka

S konstatováním, že na Memoriálu Jana Marka vyhrál švédský tým Limhamn/Malmö utkání o sedmé místo a Minsk tak končí osmý, se s Vámi loučí a u zápasu o bronz se těší Tomáš Lysý. (11:35:54)

Limhamn & Malmö po čtyřech porážkách vyhrává svůj první zápas na turnaji a bere konečné sedmé místo. Minsk se naopak ani v jednom z pěti zápasů neradoval z výhry, i když ve čtvrtifnále proti Třinci předvedl dobrý výkon. Končí tak na posledním osmém místě.

Nejlepší hráči turnaje:

HC Minsk: Alexei Severin
    Limhamn/Malmö: Marcus Kirchhoff.

Nejlepší hráči zápasu:

HC Minsk: Jegor Klimovič
    Limhamn/Malmö: Alexander Svensson.

Vyrovnaný zápas je u konce. Ani jeden z týmů nebyl nikterak lepší a jak Minsk, tak Limhamn/Malmö měli dost šancí ke skórování. V první třetině se Švédové dostali do vedení díky Marcusi Kirchoffovi, který byl dnes asi nejlepším hráčem svého týmu. Minsk ve druhé třetině srovnal využitou přesilovkou Jevgenije Petrovského, ale konečnou podobu výsledku dal ve 44. minutě svým gólem Alex Björklund.

60:00

59:48
    Minsk vyhrává buly a Pekarski míří z branky.

59:46
    Po time-outu se bude vhazovat poblíž obranné modré Švédů, což se příliš nezdá kouči Minsku, stejně tak mě.

59:46
    Možná k tomu dojde nyní, protože kouč běloruského týmu si bere oddechový čas.

59:39
    Vypadá to, že se Minsk ani neodhodlá ke hře bez gólmana, ač jeho hráči zavezli puk do pásma. Proč tomu tak je, netuším.

59:10
    Švédové šli opět do situace dva na jednoho, ale obtížnou přihrávku před branku Kirchhoff netrefil.

58:21
    Filip Virgii nabral na levé straně rychlost a krásně se dostal až na levý kruh, odkud vystřelil a jeho tvrdá rána nadělala Pekarskému potíže. Gólman Minsku může být rád, že se Staafgärd nedostal k odraženému puku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Minsk se ubránil a je v plném počtu.

57:13
    Casper Anderson to také udělal velmi dobře, když zkrotil skákavý puk a zavezl si jej k pravému kruhu, odkud tvrdě vypálil, ale trefil břevno Pekarského branky.

57:00
    Oskar Onsmar mohl zasunout puk zblízka do branky, ale Pekarski jej parádním zákrokem vychytal!

55:21
    Vyloučení pokračují, nyní naopak budou mít přesilovku Švédové, jelikož Timur Gavrilovič se provinil hrou vysokou holí.

Na vyloučení: 6-9.

54:37
    Hraje se opět v plném počtu, Minsk svojí přesilovku nevyužil.

53:40
    Vedoucí tým se ve vlastním oslabení řítil do situace tři na jednoho, ale jeden ze švédských hráčů trestuhodně minul odkrytou klec.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 36. Petrovski – 14. Kirchhoff (Larson), 44. Björklund (Larson)

Junosť Minsk: Pekarski (Šlykovič) – Kaminski, Petrovski, Gavrilovič, Sviedevski, Rabcevič, Bobrov, Šturma, Antoni, Klimovič – Charinosvki, Adaškevič, Podosetnikov, Kuragin, Severin, Lis, Žylianin, Novosilny, Magerov, Černucho, Tatur, Mokievec, Demiaškevič, Lukutin. Trenér: Vadim Kaminski
    Limhamn & Malmö: Svensson (Jonsson) – Nordberg, P. Johanson, Ljung, Björnklund, Onsmar, Wolter, Petersen – Eklind, Andersson, Olsson, Larson, E. Johanson, Persson, Staafgärd, Virgili, Kirchhoff. Trenér: Ulf Nilson