Junosť Minsk – Limhamn/Malmö 1:2 (kon.) | Eisbären – Okanagan 7:0 (kon.) | Sparta – Salzburg 6:4 (kon.)
Zürich – Třinec 4:3 (kon.)
Junosť Minsk
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Limhamn & Malmö
Neděle 12.04.2015, 09:30 • Incheba Arena (malá hala Tipsport arény), Praha • Memoriál Jana Marka

S konstatováním, že na Memoriálu Jana Marka vyhrál švédský tým Limhamn/Malmö utkání o sedmé místo a Minsk tak končí osmý, se s Vámi loučí a u zápasu o bronz se těší Tomáš Lysý. (11:35:54)

Limhamn & Malmö po čtyřech porážkách vyhrává svůj první zápas na turnaji a bere konečné sedmé místo. Minsk se naopak ani v jednom z pěti zápasů neradoval z výhry, i když ve čtvrtifnále proti Třinci předvedl dobrý výkon. Končí tak na posledním osmém místě.

Nejlepší hráči turnaje:

HC Minsk: Alexei Severin
    Limhamn/Malmö: Marcus Kirchhoff.

Nejlepší hráči zápasu:

HC Minsk: Jegor Klimovič
    Limhamn/Malmö: Alexander Svensson.

Vyrovnaný zápas je u konce. Ani jeden z týmů nebyl nikterak lepší a jak Minsk, tak Limhamn/Malmö měli dost šancí ke skórování. V první třetině se Švédové dostali do vedení díky Marcusi Kirchoffovi, který byl dnes asi nejlepším hráčem svého týmu. Minsk ve druhé třetině srovnal využitou přesilovkou Jevgenije Petrovského, ale konečnou podobu výsledku dal ve 44. minutě svým gólem Alex Björklund.

60:00

59:48
    Minsk vyhrává buly a Pekarski míří z branky.

59:46
    Po time-outu se bude vhazovat poblíž obranné modré Švédů, což se příliš nezdá kouči Minsku, stejně tak mě.

59:46
    Možná k tomu dojde nyní, protože kouč běloruského týmu si bere oddechový čas.

59:39
    Vypadá to, že se Minsk ani neodhodlá ke hře bez gólmana, ač jeho hráči zavezli puk do pásma. Proč tomu tak je, netuším.

59:10
    Švédové šli opět do situace dva na jednoho, ale obtížnou přihrávku před branku Kirchhoff netrefil.

58:21
    Filip Virgii nabral na levé straně rychlost a krásně se dostal až na levý kruh, odkud vystřelil a jeho tvrdá rána nadělala Pekarskému potíže. Gólman Minsku může být rád, že se Staafgärd nedostal k odraženému puku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Minsk se ubránil a je v plném počtu.

57:13
    Casper Anderson to také udělal velmi dobře, když zkrotil skákavý puk a zavezl si jej k pravému kruhu, odkud tvrdě vypálil, ale trefil břevno Pekarského branky.

57:00
    Oskar Onsmar mohl zasunout puk zblízka do branky, ale Pekarski jej parádním zákrokem vychytal!

55:21
    Vyloučení pokračují, nyní naopak budou mít přesilovku Švédové, jelikož Timur Gavrilovič se provinil hrou vysokou holí.

Na vyloučení: 6-9.

54:37
    Hraje se opět v plném počtu, Minsk svojí přesilovku nevyužil.

53:40
    Vedoucí tým se ve vlastním oslabení řítil do situace tři na jednoho, ale jeden ze švédských hráčů trestuhodně minul odkrytou klec.

52:37
    Při dorážce se Gustav Olsson (LAM) dopustil sekání a dostává trest za sekání.

Na vyloučení: 5-9.

52:30
    Do třetice velká šance Švédů. Před branou doráželi puk Johanson s Olssonem, ale ani jeden z nich zblízka touš za zádal Pekarského neprotlačili.

52:28
    Flip Virgii svojí tečí hodně zaměstnal Pekarského, který se měl co otáčet, aby puk vytěsnil mimo tři tyče. Následuje zakázané uvolnění Minsku.

51:25
    Klimovič vypálil od modré a Gavrilovič mohl doklepávat puk zblízka do sítě, ale výborného Svenssona nepřekonal.

51:04
    O zakázané uvolnění se nejedná, neboť nepřesné nahození Klimoviče bylo tečováno jedním z hráčů soupeře.

50:00
    Švédský tým děli posledních deset minut od první výhry na turnaji a od konečného sedmého místa.

49:20
    Minsk měl šanci na vyrovnání, neboť se po návratu vyloučeného Mokievece dostal do přečíslení tři na jednoho. Mokievec nenahrával, vzal odpovědnost na sebe a těsně minul pravou tyčku branky.

49:01
    Minsk v plném počtu.

48:28
    Oskar Eklind se prodral samostatnou akcí k levému kruhu a vystřelil. Jeho ránu musel Pekarski likvidovat nadvakrát, vzápětí se Minsk osvobozuje.

47:55
    Minsk je při svém oslabení pozorný a jeho soupeř se ještě ani nedstal k vážnějšímu ohrožení branky. Nyní budou muset Švédové začít znova od své svatyně.

47:01
    Švédové budou moci navýšit své vedení, neboť Michail Mokievec dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 5-8.

46:36
    Filip Staafgärd bystře sledoval odražený puk a snažil se jej sklepnout za záda Pekarského, což se mu však nepodařilo.

45:22
    Od vstelené branky je opět Malmö aktivnější a Minsku půjčuje puk pouze sporadicky.

43:26
    Tým Limhamn/Malmö právě vstřelil branku!
    Švédové si berou vedení z první třetiny zpět. Larson našel u levé tyče Pekarského na okamžik nehlídaného ALEXE BJÖRKLUNDA, který nadvakrát dotlačil puk do sítě. Asistence: Buster Larson.

43:03
    Až při návratu vyloučeného Eklinda na led zkoušel zblízka procpat puk k levé tyči Svenssonovy branky Charinovski, úspěšný však nebyl a švédský gólman si celou situaci pohlídal.

42:38
    Útok Minsku končí zakázaným uvolněním, hra se tak opět stěhuje před Pekarského.

42:07
    Nyní navíc při deficitu jednoho hráče vystřelili. Z pravé strany tvrdě vypálil Eric Johanson, ale jen do míst, kde byl připraven Pekarski.

41:40
    Švédové jsou ve vlastním oslabení velmi aktivní a nedovolují Minsku dostat se ke gólmanu Svenssonovi.

41:03
    I nadále se bude vylučovat. Za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty Oskar Eklind (LAM).

Na vyloučení: 4-8.

40:01

Další třetina začne přibližně v 11:00.

Ve druhé třetině jsme viděli také pohledný hokej. Hraje se hodně nahoru – dolu, oba gólmani se rozhodně musí mít neustále na pozoru. Z několika šancí se ujala pouze střela Jevgenije Petrovského, který ranou od modré využil přesilovku a srovnal na stávajících 1:1.

40:00

39:30
    Kaminski je na ledě, naopak Kirchhoffovi začíná deset minut z jeho osobního trestu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Následně od modré pálil i Eric Johanson. Jeho střela po několika odrazech dopadla na záda Pekarského, odkud putovala do vrchní síťky.

38:10
    Švédové mohli opět přetáhnout vedení na svojí stranu. Oskar Eklind vystřelil od modré parádní projektil, který orazítkoval levou tyč branky Pekarského.

38:01

37:30
    Na trestnou lavici míří z každé strany jeden hráč. Maximilian Kaminski (JMI) stejně tak jako Marcus Kirchhoff (LAM) dostávají dvě minuty za hrubost. Švéd navíc dostává i desetiminutový osobní trest.

Na vyloučení: 4-7.

37:05
    Velmi dobře teď Limhamn & Malmö okupuje branku Pekarského, který se musí mít neustále na pozoru. Rána Johansona byla zblokována, jeho druhý pokus Pekarski vyrazil a poradil si i se střelou Kirchhoffa zblízka.

36:24
    Švédům utíká puk do středního pásma a budou muset začít znovu.

36:01
    Zatímco Persson za pomoci svých spoluhráčů odjíždí na střídačku, Jevgenij Petrovski (JMI) míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-6.

36:01
    Na ledě zůstal ležet Philipp Persson, opravdu nevím, co se stalo, ale z ledu se jen tak nesbírá.

35:18
    Junosť právě vstřelila branku!
    Touto přesilovou hrou již Minsk nepohrdnul. JEVGENIJ PETROVSKI vypálil od modré a přes val těl prošel puk až za záda překvapeného Svenssona.

35:01
    Další komplikace pro švédský tým. Eric Johanson (LAM) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

Na vyloučení: 2-6.

33:49
    Larsonův nahozený puk dojel Andersson, který vzápětí posílal kotouč na vystřídavší spoluhráče, ale Virgii místo střely ještě popotáhl puk na pravý kruh, odkud jeho bekhendové zakončení neslavilo úspěch.

32:24
    Kolikrát to ani nevypadalo, že Minsk hraje přesilovku. Není se čemu divit, že je stav stále stejný a Malmö se v pohodě ubránilo.

31:18
    Ale ani tato přesilovka se týmu z běloruského hlavního města vůbec nedaří. Minsk není schopen zabydlet se před brankou soupeře.

30:24
    Další přesilovou hru si zahraje Minsk, protože právě Buster Larson (LAM) se provinil proti pravidlům. Běloruský tým tak bude mít další možnost vyrovnat.

Na vyloučení: 2-5.

28:28
    Larson si vyměnil puk s Marcusem Kirchhoffem, jenž zblízka otestoval pozornost Pekarského. Ten stále drží svůj tým, když propustil za svá záda jen jeden gól.

26:00
    Minsk oslabení bez problémů přestál a hraje se znovu v plném počtu.

25:15
    Buster Larson je v kombinaci s Markusem Kirchhoffem hodně nebezpečný, nyní vypálil zápěstím, ale na Pekarského si nepřišel.

24:15
    Švédský tým je v plném počtu a začíná tak jeho přesilovka.

24:00
    Jegor Žylianin nyní svůj tým oslabuje, neboť odchází na dvě minuty ven za podražení.

Na vyloučení: 2:4.

23:33
    Jegor Žylianin vystřelil tvrdě z pravého kruhu a poté ještě dojel odražený puk, ale Svensson i napodruhé podržel svůj tým.

23:10
    Minsk propadl na útočné modré a Švédové mohli jít do přečíslení dva na jednoho, ale vůbec nezvládli přechod přes modrou na druhé straně. Je tak pískán ofsajd.

22:15
    Po dlouhé době opět vidíme přesilovou hru, zahraje si jí Minsk, neboť Eric Johanson (LAM) již míří na trestnou lavici za hákování.

Na vyloučení: 1:4.

22:11
    Staafgärd posílal kotouč zpoza branky na Erica Johansona, jenž neměl dostatek prostoru na střelu. Nakonec se mu ale povedlo zakončit, jenže Pekarski byl na místě.

21:34
    Minští hokejisté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

20:43
    Nyní už to vzal Marcus Kirchhoff na sebe a zblízka otestoval pozornost Pekarského, jenž jeho střelu zblízka lapí.

20:17
    Kirchhoff doslova zazdil parádní akci svého celku, když poslal přihrávku mezi kruhy pouze na paty Bustera Larssona.

20:01

Další třetina začne přibližně v 10:14.

V první třetině jsme viděli zajímavý hokej. Ze začátku se oba týmy dostaly do pár pěkných šancí, zejména střela Adaškeviče volala po gólu, ale zhruba od poloviny první části má lehce navrch švédský tým, který se zásluhou Marcuse Kirchhoffa dostal do vedení.

20:00

19:58
    Bekhendové zakončení Kirchhoffa zblízka vyrazil Pekarski ke svým obráncům. Nicméně Kirchhoff se v první třetině rozehrál k velkému výkonu a je nejvýraznější postavou svého celku.

19:34
    Jevgenij Petrovski si na levém kruhu připravil pozici ke střelbě, následně se pokusil střelou zápěstím překonat Svenssona, ale ten byl pozrný a kryje.

19:00
    Probíhá poslední minuta úvodního dějství.

17:49
    Kirchhoffovu střelu nedokázal pokrýt Pekarski, který byl velmi rád, že nakonec zabránil, aby dorážka Larsona prošla do sítě.

17:28
    Nyní byl v akci znovu Andersson, který se těsně nedostal u pravé tyče k dorážce. Zývala před ním prázdná svatyně.

17:18
    Casper Andersson nabral rychlost a z vlastního pásma se dostal až na druhou stranu. Při pokusu o střelu z mezikruží mu však jeden z hráčů Minsku dloubl do hole a Andersson puk ztratil.

16:21
    K další střele z pozice u levé tyče Pekarského se dostal znovu Markus Kirchhoff, ale tentokrát minul branku.

14:20
    Od modré vyslal řádný projektil na branku Björklund. Před brankou se ještě snažil tečovat puk Kirchhoff, ale neúspěšně.

13:45
    Švédský tým přetavuje souvislejší tlak ve své vedení. Larssonovu střelu vyrazil Pekarski jen k MARCUSI KIRCHHOFFOVI, na jehož dorážku už byl gólman Minsku krátký. Asistence: Buster Larson.

12:18
    Rasmus Ljung vystřelil od modré, ale Pekarski puk vyráží. Ke švédskému bekovi se vrátil puk a znovu vypálil, či spíš vyzval na teč Filipa Virgiiho, jenž poslal kotouč těsně vedle levé tyčky.

10:49
    Eric Johanson dravě prošel do útočného pásma a z pravého kruhu vystřelil. Pekarski vyrazil jeho pokus jen mezi kruhy, kam směřovala cesta Johansona, ale skákavý kotouč švédský útočník netrefil.

09:33
    Příliš světlých hokejových chvilek v současné době nevidíme, oběma stranám vládnou hlavně velké nepřesnosti.

07:36
    Také Minsk je v pěti a bude se pokračovat v plné síle na obou stranách.

07:26
    Limhamn & Malmö hraje v pěti.

07:23
    Hned po buly zakončoval u levé tyče Svenssona zcela volný Alexei Severin, ale i nyní si na zatím výborného gólmana švédského týmu nepřišel.

07:19
    Ke střele se z pravého kruhu dostal Jevgenij Petrovski. Svensson musel vytáhnout další dobrý zákrok.

07:09
    Malmö je ve čtyřech.

05:36
    Nebude tomu tak, neboť jeden z hráčů Minsku bere svým faulem svému týmu dlouhou přesilovku. Bude se pokračovat ve hře čtyři na tři ve prospěch MInsku.

Na vyloučení: 1-3.

05:26
    Velká šance pro běloruský tým. Filip Virgii (LAM) usedá na trestnou lavici na dvě minuty za podražení a Minsk bude hrát dlouhou přesilovku pět na tři.

Na vyloučení: 0-3.

05:09
    Minsk si opět zahraje přesilovou hru, protože Buser Larson (LAM) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 0-2.

05:07
    Před brankou Svenssona byl velký závar, když si Charinovski najel před branku a zakončil. I nyní však byl Svensson pozorný.

04:24
    Staafgärd posílal puk na branku, což Pekarski čekal a vyrazil jej. Ale jen k volnému Johansonovi, který zblízka nepřekonal Pekarského.

03:13
    Švédský tým hraje v plném počtu.

02:23
    Obrovskou šanci na první gól měl Sergei Adaškevič, který si přehodil puk na forhend a u levé tyče Svenssona vystřelil. Jenže přišel výborný zákrok švédského gólmana, který Adaškevičovi doslova sebral gólovou radost a ukryl puk parádním semaforem v lapačce.

02:01
    Minsk se zatím nedokáže výrazněji usadit v pásmu soupeře.

01:13
    První přesilovou hru bude mít k dispozici Minsk. Oskar Eklind (LAM) dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 0-1.

00:22
    Na druhé straně již musel gólman zasahovat. Adaškevič se dostal před branku k odraženému puku, který napálil z první na Svenssona, jenž jej vyráží.

00:09
    Hned po buly se do zakončení prodíral Buster Larson, ale na poslední chvíli mu mezi kruhy uskočil puk.

00:01

Oba týmy mají po rozbruslení a zdraví se na modré.

HC Minsk: Pekarski (Šlykovič) – Kaminski, Petrovski, Gavrilovič, Sviedevski, Rabcevič, Bobrov, Šturma, Antoni, Klimovič – Charinosvki, Adaškevič, Podosetnikov, Kuragin, Severin, Lis, Žylianin, Novosilny, Magerov, Černucho, Tatur, Mokievec, Demiaškevič, Lukutin. Trenér: Vadim Kaminski

Limhamn & Malmö: Svensson (Jonsson) – Nordberg, Johanson, Ljung, Björnklund, Onsmar, Wolter, Petersen – Eklind, Andersson, Olsson, Larson, Johanson, Persson, Staafgärd, Virgili, Kirchhoff. Trenér: Ulf Nilson.

Třinec – Minsk 5:4.
    Právě ve čtvrtfinále předvedl Minsk jeden z nejlepších výkonů na turnaji, když ze stavu 4:1 pro Třinec vyrovnal během šesti minut na 4:4, ale Oceláři nakonec rozhodli o svém postupu ve třetí části.

V duelu o sedmé místo proti sobě bude stát běloruský tým HC Minsk a švédský výběr Limhamn & Malmö. Vzhledem k tomu, že oba týmy si v základních skupinách nepřipsali ani bod a ve čtvrtfinále prohráli, bude dnešní duel jejich poslední šancí vyhrát na Memoriálu alespoň jeden zápas.

Dobrý den, vážení sportovní příznivci. Memoriál Jana Marka dospěl po třech dnech do svého finálového dne, ve kterém jsou na programu zápasy o umístění. Neděle je rozdělena na dvě části. V 9:30 se bude hrát o 5., resp. 7. místo. Ve 13 hodin jsou pak na programu boje o medaile.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 36. Petrovski – 14. Kirchhoff (Larson), 44. Björklund (Larson)

Junosť Minsk: Pekarski (Šlykovič) – Kaminski, Petrovski, Gavrilovič, Sviedevski, Rabcevič, Bobrov, Šturma, Antoni, Klimovič – Charinosvki, Adaškevič, Podosetnikov, Kuragin, Severin, Lis, Žylianin, Novosilny, Magerov, Černucho, Tatur, Mokievec, Demiaškevič, Lukutin. Trenér: Vadim Kaminski
    Limhamn & Malmö: Svensson (Jonsson) – Nordberg, P. Johanson, Ljung, Björnklund, Onsmar, Wolter, Petersen – Eklind, Andersson, Olsson, Larson, E. Johanson, Persson, Staafgärd, Virgili, Kirchhoff. Trenér: Ulf Nilson