3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 3:1
Nashville Predators
Středa 22.04.2015, 03:45 • United Center, Chicago • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Vítejte u onlajn přenosu 4. utkání play-off Východní konference, v němž CHICAGO BLACKHAWKS NASHVILLE PREDATORS.

CHICAGO BLACKHAWKS
    Chicago nevstupovalo do série s Nashvillem v pozici favorita. V konečném pořadí Centrální divize Západní konference ztráceli Blackhawks na svého soupeře v 1. kole play-off dva body. V průběhu této série však Chicago dokázalo vyhrát hned první zápas na ledě soupeře a byť poté prohrálo, v prvním domácím zápase opět uspělo a ujalo se vedení v této sérii.

NASHVILLE PREDATORS
    Predátoři prožívají skvělou sezónu. Dlouho se pohybovali na čele celé ligy a pyšnili se označením nejlepšího týmu NHL. Díky slabšímu závěru základní části se ale postupně propadali, přesto to stačilo na druhé místo v divizi. Chicago není pro Nashville oblíbený soupeř, v zápasech zákl. části této sezóny totiž ze tří dva prohráli a pouze jednou zvítězili, a to těsně 3:2.
    Fotogalerie z třetího finále

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Oduya, Timonen, Seabrook, Keith, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, B. Richards, Kane – Bickell, Vermette, Sharp – Desjardins, Kruger, Shaw

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Jones, Franson, Ellis, Ekholm, Bartley – F. Forsberg, Ribeiro, C. Smith – Wilson, Cullen, Neal – Santorelli, Jarnkrok, Stalberg – Fiala, Gaustad, Bourque

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Miller, Galloway.
    Ani dnes nechybí působivý videomapping

00:01

00:40
    Hosté dostávají puk ze třetiny, domácí jsou v úvodních vteřinách zápasu aktivnější.

01:52
    Josi zachytil pas Seabrooka a hosté mohou zaútočit.

02:13
    Timonen se blýskl skvělým obranným zákrokem, kdy v leže znemožnil Stalbergovi ohrozit Darlinga.

02:46
    Toews nezachytil pas Hjalmarssona, puk se dostává zpět do středního pásma.

03:20
    Souboj o puk za brankou Nashwille, Patrick Sharp se dokázal dostat před branku, Rinne musel zasahovat.

03:45
    Dělovka Timonena, od modré, neprošla k Rinnemu.

04:20
    Závar před brankou Predátorů, nakonec sudí přerušují hru, bylo tam hraní vysokou holí.

04:34
    Darling chytá nahozený puk soupeře a raději přerušuje hru.

04:58
    Chicago je ale bleskově zpět ve třetině soupeře, vše jistí na modré Rozsíval.

05:26
    Hjalmarsson si sjel z modré mezi kruhu, jeho střela z voleje ale míří mimo.

05:51
    Hosté "pláchli" do přečíslení dva na jednoho, který ale Kevin Fiala nezakončil tak úplně podle představ.
    Přečíslení dva na jednoho

06:58
    Chicago útočí, na ledě elitní formace s Hossou na křídle.

07:50
    Nepřesná rozehrávka Keitha, hosté mohou jít do útoku.

08:08
    Po střele Ellise, z pravé strany, musí zasahovat Darling.

09:08
    Seabrook prohrál souboj o puk za vlastní brankou, soupeř tak zůstává ve třetině Chicaga.

09:45
    Icing odpískán Chicagu, hra se tak stěhuje před Darlinga.

09:50
    Cullen a Toews se nyní "drapli" před brankou Darlinga, sudí ale včas zasáhli, ani se nevylučuje.
    Předzápasová laserová vzpomínka na titul z roku 2013

10:05
    A bude se vylučovat, někdo z domácího týmu půjde na trestnou lavici, Rinne zasprintoval na střídačku, hosté hrají v šesti.

10:29
    Bryan Bickell dostává dvouminutový trest za podražení, hosté si tak zahrají přesilovou hru.

10:34
    Ellis se dostal s pukem již za modrou čáru, hosté vykázáni do středního pásma.

10:58
    Puk míří do hlediště, hra přerušena, vhazování po levici Darlinga.

11:38
    Nashville právě vstřelil branku!
    Dobrou práci odvedl při této přesilové hře Jones, který udržel puk mířící ze třetiny, před modrou čárou, poté bleskově přihrál na pravou stranu, kde si Ryan Ellis sjel od modré blíže k brance a vystřelil, před brankou ještě lehce tečoval COLIN WILSON a puk prošel nad levým ramenem Darlinga do branky! Asistence: Ryan Ellis a Seth Jones.
    Colin WILSON - 0:1

12:18
    Chicago se nyní musí bránit ve své třetině.

12:32
    F. Forsberg se dostal k puku a i do zakončení, ale Darling si levou tyčku pohlídal.

13:05
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácím se podařilo bleskově vyrovnat! Rozsíval poslal od pravého mantinelu puk před branku, kde v mezikruží dokázal tečovat ANTOINE VERMETTE, a to tak, že Rinne nestihl včas zareagovat. Asistence: Michal Rozsíval a Patrick Sharp.
    Antoine VERMETTE - 1:1

14:56
    Ellis pálí od modré, z pravé strany, obránce Oduya zablokoval.

15:23
    Pěkné hokejové okamžiky na obou stranách, dva góly zápasu jenom prospěly!

15:58
    Jarnkrok zavezl puk do útočného pásma, hosté útočí.

16:09
    Darling musel zasahovat, skóre se nemění, nakonec sudí pískají ofsajd Nashvillu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:30
    Oduya si ve velké rychlosti nabruslil do útočného pásma, poté přihrál před branku, kde se ale nikdo ze spoluhráčů k puku nedostal.

17:27
    Puk zamířil mimo ledovou plochu, hra přerušena, vhazovat se bude po levici Rinneho.

17:35
    Michal Rozsíval pálí od modré, z pravé strany, ale branku Nashvillu netrefuje.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:38
    Saad zkoušel bekhendem překvapit Rinneho, ten ale nemusel vůbec zasahovat, střela míří mimo.

20:00

Prvních dvacet minut, které přinesly velmi dobrý hokej, je za námi. Oba týmy se radovaly z jednoho gólu, když nejprve šli do vedení hosté, ve 12. minutě se při přesilové hře prosadil Wilson. Chicagu se podařilo bleskově srovnat po přesné teči Vermetteho, kterému přihrával český obránce ve službách Blackhawks Michal Rozsíval, pro kterého to byl první kanadský bod v letošním play-off.

21:10
    Puk za brankou Darlinga, domácím se nepodařila rozehrávka.

22:16
    Střela Toewse zblokována mimo branku Rinneho.

23:46
    Vhazování po pravici Darlinga, hosté zůstávají v útočném pásmu.

24:22
    Toews nepřešel přes bránícího Ekholma, puk mají hosté.

24:46
    Rinne nakonec musí zasahovat, z levé strany pálil Kruger, který zamířil nad lapačku.

25:09
    Rinne nyní fantasticky zasáhl levým betonem před najíždějícím Bradem Richardsem.

25:49
    Rozsíval šikovně nahazuje puk z pravé strany "do ohně", ale Vermette se tentokrát do zakončení nedostal.

26:03
    Oddechový čas pro hosty.

26:58
    Ellis našel najíždějícího Smitha, ten pohotově před Darlingem puk tečuje, ale gólman Blackhawks si prostor před brankou dokázal pohlídat.
    Fanynka Nashvillu

28:20
    Matt Cullen si sjel z pravé strany až před branku Chicaga, ale zakončit se mu již nepodařilo, Oduya ho vyrušil těsně u branky.

28:41
    Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí Antoine Vermette za krošček, ale také James Neal (NSH), to znamená, že se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

29:21
    Hjalmarsson dostal puk ze třetiny, hosté se ale bleskově vrací do třetiny Chicaga.

29:55
    Keith na opačné straně pálí, po přihrávce Mariana Hossy, ale jeho prudká střela zamířila mimo branku.

30:41
    Oba týmy hrají v plném počtu.

31:07
    Stalberg pálí z levé strany, od modré, zákrok Darlinga nepatřil k těm nejjistějším.

31:56
    Brad Richards se snažil udržet puk v útočném pásmu než mu dostřídají spoluhráči, ale nakonec sám padá na led a hrají hosté.

33:05
    Rána Josiho od modré končí mimo branku Chicaga, domácí zkouší zaútočit.

33:25
    Jenže Shaw je na útočné modré v ofsajdu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

34:15
    Rozsíval nyní zachytil puk po střele Josiho, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

35:10
    Další útočnou akci Nashvillu táhne Ekholm, který ale pouze nahazuje puk a celá pětka Predátorů odchází střídat.

36:43
    Nashville v posledních minutách přehrává domácí tým, nyní se skvělým zákrokem prezentoval Scott Darling.

37:02
    JAMES NEAL se dokázal natáhnout po puku před brankou Darlinga a i přes snahu bránícího Keitha ho ještě doklepnout do branky. Bez asistence.
    James NEAL - 1:2

37:50
    Hosté tak zúročili svou převahu ve vedoucí gól, nyní opět zasahuje Darling, v akci byla čtvrtá pětka Predátorů.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Rinne má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

39:33
    Puk ve středním pásmu, Bickell se Smithem ho posouvají do útočného pásma.

40:00

Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, v němž měl místy mírnou převahu domácí, ale závěr patřil Nashvillu. Ten se také díky možná trochu šťastnému gólu Neala ujal vedení po čtyřiceti minutách.

40:54
    Chicago čeká v této dvacetiminutovce jasný úkol – smazat jednobrankový náskok soupeře!

41:46
    Darling chytá puk s raději přerušuje hru, vhazovat se tak bude ve třetině Blackhawks.

42:40
    Rozsíval rozehrává z vlastní třetiny, ve středním pásmu ale puk získal Josi.

43:53
    Vhazování po levici Rinneho, který nakonec musí zasahovat, nejprve proti střele Brada Richardse, poté Patricka Kaneho.

44:32
    Přesilová hra Nashvillu, za sekání odchází na trestnou lavici, na dvě minuty, domácí obránce Niklas Hjalmarsson.
    Bojové umění v souboji před brankou Nasvhillu?

44:49
    A přesilová hra Nashvillu záhy končí, Saad faulován Filipem Forsbergem.

45:10
    Puk ve středním pásmu, hosté střídají.

45:35
    Po návratu Hjalmarssona budou mít domácí k dispozici krátkou přesilovou hru, ale to bude až za necelou minutu.

46:00
    Roman Josi pálí z voleje z pravé strany, od modré, ale Scott Darling byl na svém místě a vyrazil.

46:26
    Josi obkroužil branku, nahrál Nealovi, který ale z pravé strany nevyzrál na Darlinga.

46:32

46:49

46:59
    Ale dlouho se v plném počtu na obou stranách nehrálo, nyní si přesilovou hru zahrají domácí. Na trestnou lavici putuje Gabriel Bourque za bránění ve hře.

47:05
    Chicago zahajuje přesilovou hru s pěticí Keith, Toews, Shaw, Hossa a Kane.

47:20
    Hosté vyhazují puk ze své třetiny.

47:45
    Zmíněné pětici se ale zatím vůbec nedaří, hosté dobře brání, rychle přistupují.

48:12
    Na druhou minutu přichází v dresu Blackhawks pětice Seabrook, Sharp, Saad, Versteeg a B. Richards.

48:59
    Ale ani této druhé přesilovkové formaci Chicaga se nedaří, hosté v plném počtu.

49:20
    Útočnou akci Nashvillu přerušil odpískaný ofsajd.

50:05
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny a stále platí, že domácí prohrávají o gól.

50:27
    Jarnkrok dostal puk z vlastní třetiny, ale získal "pouze" čas na prostřídání svého týmu.

51:03
    Pěkné překřížení Marina Hossy a BRANDONA SAADA, jemuž slovenský forvard přenechal puk v mezikruží, Saad si pak připravil pozici a přesně mířenou přízemní střelou překonal Rinneho. Asistence: Marian Hossa a Duncan Keith.
    Brandon SAAD - 2:2

52:23
    Náskok hostů smazán, domácí tak odvrátili hrozící porážku, dočkáme se ještě gólu do konce třetí části?

53:01
    Icing Nashvillu, hra se stěhuje před Rinneho.

53:05
    Hned po vhazování pálí od modré Keith, trefuje nastavenou lapačku gólmana Predátorů.

53:51
    Michal Rozsíval bojuje s přesností, to je již několikátá střela, která míří mimo branku soupeře.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, puk mají domácí, kteří jsou po vyrovnávacím gólu o něco aktivnější.

55:35
    Oduya zachytil puk mířící ze třetiny Predátotů.

56:17
    A z ničeho nic se dostal ke střele Viktor Stalberg, ale Darling si s jeho bekhendovým pokusem dokázal poradit.

56:54
    Puk ve třetině Chicaga, ale hosté již tolik neútočí, zaměřují se hlavně na defenzivu.

57:30
    Hra přerušena, vhazovat by se mělo ve střední třetině.

58:10
    Duncan Keith netrefuje z levé strany, od modré, branku Nashvillu.

58:35
    Na druhé straně "utekl" Jarnkrokovi puk, Darling ho holí stihl odehrát mimo.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:18
    Závar před brankou Nashvillu, kde se puk povaloval na hranici brankoviště, ale Rinne měl vše pod kontrolou.
    Závar před brankou Nashvillu

59:50
    Deset vteřin před koncem zachránil Rinne svůj tým od pohromy, po přihrávce Saada pálil z pravé strany Hossa, ale gólman Predátorů dokázal střelu vyrazit!
    Gólová šance Chicaga, skvělý zákrok gólmana Predátorů!

60:00

Po šedesáti minutách neznáme vítěze, čtvrtý souboj těchto dvou týmů se tak bude prodlužovat.

60:09
    Hned po devíti sekundách pískán icing Nashvillu, hra se tak dostává před Rinneho.

61:05
    Souboj o puk za brankou Nashvillu, hostům se daří puk odehrát.

61:36
    Obránce Hjalmarsson nyní stihl odehrát vyražený puk Darlingem, tam se jal jeden z hostů dorážet!

62:17
    Střelu Versteega ztečoval bránící Josi do ochranné sítě.

62:35
    Přečíslení Nashvillu dva na jednoho, Josi byl nakonec atakován bleskově se vracejícím Kanem, místo přihrávky volí střelu, ale Darling v pohodě vyráží.

62:59
    Před brankou Nashvillu se Marian Hossa dokázal prosadit přes tři bránící hráče soupeře, jeho střelu z levé strany Rinne vyráží.

63:47
    Roman Josi pálí z levé strany, ale jeho přízemní střela nenadělala Darlignovi nějaké potíže.

64:08
    Domácí šli do brejku ve třech, ale celou situaci nezvládli.

64:50
    Hjalmarsson zablokoval puk po střele Forsberga, hosté drží útočné pásmo.

65:20
    Nashville v prodloužení zatím aktivnější, v počtu střele vede 4:2.

66:05
    Rinne nyní doslova čaroval v brankovišti, několik nebezpečných pokusů domácích dokázal skvěle ustát!

66:38
    Tlak Chicaga končí, alespoň na okamžik, hosté mohou prostřídat, stejně činí i domácí.

67:08
    Stalberg si již chystal puk na střelu, ale parádně se mu pod nohy vrhl obětavý Oduya, který s pukem odklouzal mimo.

68:34
    Hosté rozehrávají, Jarnkrok hledá na pravém křídle Neala, ten se neprosadil.

69:15
    Po přihrávce Josiho pálí Calle Jarnkrok, který má dost času na levé straně, ale Darling jeho střelu vyrazil.

70:24
    A další dobrá příležitost Nashvillu, tentokrát pálil Filip Forsberg, ale Darling znovu fantastický!

70:42
    Oba gólmani zatím ozdobou nejen tohoto prodloužení! Komerční přestávka.

70:59
    Ofsajd zastavuje útočnou snahu Chicaga, vhazování ve středním pásmu.

72:27
    Souboj o puk za brankou Nashvillu, domácí úspěšnější.

72:54
    Brad Richards v pádu nepřekonal bekhendovou střelou již ležícího Rinneho, ten dokázal nastavit lapačku, další fantastický zákrok!

73:58
    Neskutečné! Rinne nyní drží domácí útočné hvězdy v šachu, to jsou famózní zákroky!

74:26
    Rinne zastavil nahozený puk za vlastní brankou a ten mu skončil kdesi v levém betonu, čárový rozhodčí Miller se ho snaží vylovit.
    Čárový rozhodčí Miller se snaží vylovit puk z levého betonu gólmana Nashvillu

74:26
    Tak to není tak úplně tak snadné, úsměvné, jak jsou rozhodčí nyní na rozpacích, Rinnemu pomáhají s vysvlékáním se, hledá se puk, ten je stále k nenalezení!

74:26
    Co všechno se může přihodit v play-off NHL? Rinnemu chtělo dát čas a nechat ho pohledat o samotě, pak gólman Nashvillu vytáhl puk z pravého betonu!
    Bezmoc všech a pouhé čekání na to, až Rinne najde ve své výstroji ztracený puk

75:05
    Mezitím již začala poslední pětiminutovka prvního prodloužení, vhazování po pravici Darlinga.

75:25
    Hraje se ve třetině Chicaga, Hjalmarsson zkouší vyhodit puk ze třetiny.

77:00
    Tři minuty do konce prvního prodloužení, Nashville v útoku, ale Stalberg nedosáhl na puk.

78:18
    Kane pálí z pravé strany, Rinne vyráží.

78:48
    Craig Smith plácl do puku na pravém křídle, Darling v pohodě vyráží.

79:07
    Probíhá poslední minuta prvního prodloužení, útočnou akci Nashvillu přerušil ofsajd.

79:42
    Darling chytá střelu Jarnkroka a osmnáct vteřin před koncem prvního prodloužení se tak bude vhazovat po levici domácího gólmana.

80:00
    První prodloužení skončilo.

V prvním prodloužení nerozhodlo, po osmdesáti minutách se tak hraje stále nerozhodne, čeká nás další prodloužení, to vše ale až po přestávce.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. prodloužení:

Chicago Blackhawks: 10

Československá stopa v utkání – po prvním prodloužení:

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+1 0 střel, čas na ledě 23:57

Marian HOSSA (CHI) 0+1 2 střely, čas na ledě 25:45

Druhé prodloužení začne přibližně v 7:26.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

80:46
    Toews dostává puk do útočného pásma, elitní formace Chicaga si vytváří tlak.

81:16
    A důsledkem toho je faul, Matt Cullen dostává trest za podražení Saada, přesilová hra Chicaga.

81:42
    Hosté odpalují puk, ten míří až za branku Darlinga.

82:13
    Tentokrát Jarnkrok dokázal odpálit puk, Chicagu se příliš nedaří.

83:16

84:16
    Vhazování po pravici Darlinga.

84:50
    Domácí mají puk a nahazují do útočného pásma.

87:20
    Darling si hlídá levou tyčku, svalil se tam Gaustad s obráncem Blackhawks.

87:40
    Hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

87:50
    Rinne má puk ve své lapačce, z pravé strany pálil Desjardins.

88:15
    Cullen s pukem za brankou Darlinga, hosté drží útočné pásmo.

88:50
    Oba týmy vystřídaly, puk ve středním pásmu, hrají hosté.

89:45
    Vermette se nyní důrazem snažil prosadit u branky Nashvillu, ale obránci ho dokázali včas odstavit.

90:25
    Josi napřáhl na modré a vypálil, Darling vytěsnil vyrážečkou, pěkný zákrok.

91:45
    Hosté nahazují puk do útočného pásma, ale to je z jejich strany asi tak všechno.

92:50
    Keith nezachytil puk na útočné modré a musí se vracet, Stalberg spěchá do útoku.

93:20
    Saad sice v rychlosti zavezl puk do útočného pásma, pak ale udělal docela nepochopitelnou otočku zpět.

93:55
    Shaw pálí z pravé strany, Rinne v pohodě vyráží vysoko nad branku, vhazování po jeho levici.

94:07
    Znovu se vhazuje ve třetině Nashvillu, tentokrát po pravici gólmana.

95:00
    Poslední pětiminutovka druhého prodloužení, stále neznáme vítěze.

95:21
    Nešťastné vyhození puku v podání Filipa Forsberga, který nabral puk na hůl a mrskl ho do hlediště, domácí si zahrají přesilovou hru.

95:45
    Puk ve třetině Nashvillu, hostům se ale daří poslat ho zpět do třetiny Chicaga.

96:22
    Saad si nyní dal na čas se střelou z mezikruží, až se mu pod nohy vrhl obránce.

96:37
    A poměr sil se vyrovná, na trestnou lavici putuje domácí Andrew Shaw za sekání.

97:00
    Puk míří ze třetiny Chicaga.

97:21
    Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Nashvillu.

97:50
    Craig Smith zavezl puk do útočného pásma.

98:03
    Dělovku Ryana Ellise z levé strany, od modré, vyrazil Darling nad branku.

98:37
    Ani hosté nevyužili přesilovou hru.

98:49
    Hra přerušena, vhazování po pravici Darlinga.

99:15
    Jones střílí z pravé strany, ale trefuje betony Darlinga, hra pokračuje.

100:00
    Druhé prodloužení skončilo.

Zatím nejdelší zápas letošního play-off pokračuje! Ani dalších dvacet minut nestačilo k tomu, aby některý z týmů vstřelil rozhodující gól. Čeká nás tak již třetí dvacetiminutovka.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. prodloužení:

Chicago Blackhawks: 6

Nashville Predators: 7

Československá stopa v utkání – po druhém prodloužení:

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+1 4 střely, čas na ledě 30:04

Marian HOSSA (CHI) 0+1 4 střely, čas na ledě 33:07

Třetí prodloužení začne přibližně v 8:17.

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

Oduya pálí do modré, z levé strany, puk je ale zablokován.

101:00
    Utkání končí gólem BRENTA SEABROOKA ve 101. minutě, kdy se domácí obránce prosadil parádní střelou od modré. Asistence: Patrick Kane a Bryan Bickell.
    Brent SEABROOK - 3:2

Až ve třetím prodloužení se rozhodlo o vítězi čtvrtého utkání této série. Nashville prohrává možná trochu nešťastně, ale na to se již historie ptát nebude, ta zná jen vítěze. A pokud se Chicagu podaří ještě jednou v této sérii vyhrát, bude vítězem této série právě tým Blackhawks!

Dnešní utkání sledovalo 22 014 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (08:37:31)

Detroit Red Wings se v sérii s Tampa Bay Lightning znovu ujal vedení. To v sérii mezi Washington Capitals – New York...

Posted by NHL.cz on 21. duben 2015

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 14. Vermette (Rozsíval, Sharp), 52. Saad (Hossa, Keith), 101. Seabrook (Kane, Bickell) – 12. Wilson (Ellis, Jones), 38. Neal

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Miller, Galloway

Diváci: 22 014