Coimbra – Gil Vicente 1:2 (kon.) | Estoril – Marítimo 1:1 (kon.) | Rio Ave – Guimarães 1:1 (kon.)
Academica de Coimbra
1:2 (1:1)
Gil Vicente FC
Sobota 25.04.2015, 18:00 • Estádio EFAPEL, Coimbra • Portugalská Primeira Liga

Dnešní zápas je u konce! Academica de Coimbra prohrála na svém hřišti s Gil Vicente FC 1:2!

První poločas nám přinesl dvě branky. Tu první zaznamenali domácí. Ve 26. minutě proměnil penaltu Rui Pedro. Hosté ale byli po obdržené brance aktivnějším mužstvem a jejich aktivita se vyplatila v 38. minutě, kdy seč rovněž z penalty prosadil Rúben Ribeiro.

Ve druhém poločase jsme si museli počkat na rozhodující branku až do 67. minuty, kdy se opět z penalty trefil Ricardo Cadú. Domácím se již vyrovnat nepodařilo a hosté si připisují důležitou výhru!

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) fotbalového onlajnu se těším brzy nashledanou! (19:54:44)

90+4

90+1
    Naposledy střídají i hosté. Ze hřiště odchází Vítor Goncalves, kterého nahrazuje Joao Vilela.

90
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!

89
    Závěr se Coimbře zatím vůbec nedaří. Domácí ztrácejí hodně míčů a nedaří se jim ohrozit branku Adriana. Do konce již moc času nezbývá.

84
    Druhé střídání provádějí hosté. Ze hřiště jde střelec první branky Rúben Ribeiro, kterého nahrazuje na posledních pár minut Jander.

80
    Tak to je velký problém pro domácí tým! Druhou žlutou kartu dostává domácí záložník Ivanildo a Coimbra bude zbytek zápasu dohrávat o deseti!

79
    Za nedovolený zákrok dostává žluté napomenutí i hostující Avto.

77
    Coimbra už v 77. minutě naposledy střídá! Ze hřiště odchází Rafael Lopes, kterého nahrazuje Salim Cissé.

75
    Na druhé straně měl trochu volného prostoru Rúbe Ribeiro, a tak vystřelil. Cristiano ale mohl zůstat v klidu, neboť střela mířila nad branku.

72
    Střelou z dálky to opět zkoušel Fernando Alexandre. Adriano si ale i v tomto případě dokázal poradit.

71
    Academica teď přichystala dvojité střídání. Ze hřiště putuje střelec jediné domácí branky Rui Pedro, kterého nahrazuje Diallo. Ze hřiště jde také záložník Obiora, který dnes nepředvedl ideální výkon. Na jeho místo nastupuje Magique.

69
    Fernando Alexandre se pokoušel o rychlou odpověď. Jeho střela ale mířila mimo.

67
    Gil Vicente právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí skóre utkání! To je neuvěřitelné, i třetí branka padá z penalty! Ve vápně fauloval Oualembo Avta a rozhodčí Dias neváhal odpískat třetí penaltu. K rozehrávce pokutového kopu se postavil RICARDO CADÚ, který poslal hosty do vedení!

65
    Dlaší žlutou kartu domácího celku dostává domácí Ivanildo.

61
    Po pěkném výpadu Esgaioa po pravé straně se k hlavičce dostal Lopes. Adriano byl však pozorný a míč lapil do rukavic.

58
    Hostující tým provádí první střídání! Ze hřiště odchází Mohsen Marwan, kterého nahrazuje na trávníku nejlepší střelec Gil Vicente Tochukwu Nwankwo.

54
    První žlutou kartu ve druhém poločase dostává zatím jediný střelec domácího celku Rui Pedro.

51
    Hostující celek je zatím ve druhém poločase daleko aktivnější. Ke střele se dostal Marwan, Cristiano byl však pozorný a předvedl jistý zákrok.

49
    Velmi odvážný průnik středem hřiště podnikl Yazalde. Razantní stopku mu vystavil domácí stoper Ricardo Nascimento.

46

Druhý poločas začne na Estádio EFAPEL přibližně v 19:01.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Ze střední vzdálenosti střílel Yazalde. Jeho ráně ale chyběla razance a Cristiano předvedl lehký zákrok.

43
    Yazalde podnikl odvážný průnik po levé straně. Čistým způsobem ho ale o míč obral Oualembo.

41
    Rui Pedro si na levé straně narazil s Rafaelem Lopesem a vystřelil z hranice vápna. Gólman Adriano musel vytáhnout výborný zákrok!

38
    K penaltovému puntíku se postavil RUBÉN RIBERIRO, který důležitou penaltu proměnil a srovnává na 1:1!

38
    Ve vápně Coimbry dostal hodně prostoru Semedo, který si to namířil kolem Cristiana, který hostujícího hráče fauloval. Za svůj zákrok vidí žlutou kartu!

37
    Penaltu vybojoval i Gil Vicente a bude mít ideální možnost vyrovnat!

33
    Na levé straně je v posledních minutách velmi aktivní Rúben Ribeiro. Zatím se ale k žádné střele nedostal.

31
    Z velké dálky to zkusil pravý obránce Evaldo. Jeho rána ale mířila mimo.

30
    Na levé straně byl volný hostující Rúben Ribeiro. Jeho postup ale zastavil ve středu pole Rafael Lopes.

26
    Coimbra právě vstřelila branku!
    Academica jde do vedení! K penaltě se postavil RUI PEDRO, který překonal Adriana. Hostující gólman vůbec netrefil stranu a Pedro penaltu proměnil s přehledem!

25
    Rafael Lopes dostal míč za obranou a mířil do vápna. Tam ho poslal k zemi Berger, který dostává žlutou kartu!

24
    Co se nepovedlo Avtemu, to se stalo na druhé straně! Penaltu bude zahárvat Academica!

22
    Avto prošel do pokutového území a pokoušel zajistit penaltu. Rozhodčí Dias byl však pozorný a hru pustil.

20
    V Coimbře již celý den prší, a tak trávník na Estádio EFAPEL je hodně podmáčen.

16
    První žluté napomenutí dnešního zápasu dostává hostující Gabriel Moura.

13
    Na levé straně se k zajímavé kombinaci dostala dvojice Rui Pedro-Rafael Lopes. Hostující obrana byla ale velmi dobře postavená a domácí o míč přišli.

10
    Právě Esgaio se na druhé straně dostal k ohrožení branky Gil Vicente. Brankář Adriano Facchini si ale připsal jistý zákrok.

7
    Hostující Yazalde se dostal ke střele z hranice šestnáctky. Jeho střela ale byla zablokována Esgaioem.

6
    Na levé straně podnikl odvážný průnik Rúben Ribeiro, který se dostal i k centru. Pro míč si ale ve vápně došel Cristiano.

5
    Z pravé strany kopala domácí Coimbra volný přímý kop. Invaldino však nerozehrál standardní situaci dobře a hostující obrana centr odvrátila.

4
    K první střele střele zápasu se dostal domácí Rui Pedro. Do jeho střely ale obětavě "lehnul" Cadú.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči domácí Coimbry.

1

Academica de Coimbra: Cristiano – Esgaio, João Real, Ricardo Nascimento, Oualembo – Obiora, Fernando Alexandre – Ivanildo, Nuno Piloto, Rui Pedro – Rafael Lopes
    Náhradníci: Lee, Iago, Lucas Mineiro, Hugo Sêco, Magique, Cissé e Diallo.

Gil Vicente FC: Adriano – Gabriel, Berger, Cadú, Evaldo – Semedo, Vítor Gonçalves, Rúben Ribeiro – Yazalde, Marwan, Avto
    Náhradníci: Caleb, Peck´s, Jander, João Vilela, Caetano, Diogo Viana e Simy.

Rozhodčí: Dias – Tavares, Rodrigues (vš. POR).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hezký sobotní podvečer! Portugalská Primeira Liga má o tomto víkendu na programu 30. kolo. My se společně zaměříme na utkání Academica de Coimbra proti Gil Vicente FC. Úvodní výkop je naplánován na 18:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

ACADEMICA DE COIMBRA
    Academica v letošním ročníku nezažívá dobrou sezónu. Momentálně je až na čtrnácté pozici se ziskem 27 bodů. Na první sestupovou pozici ztrácí sedm bodů. Nic však nemá Coimbra jisté.

Academica se po jedné výhře a dvou remízách v posledních dvou utkáních výhry nedočkala. Na půdě vedoucí Benficy schytala tvrdý debakl 1:5 a v posledním utkání silvě vzdorovala Portu, ale nakonec po gólu Hernaniho 0:1.

O ofenzivu Coimbry se v letošní sezóně stará hlavně Portugalec Rui Pedro, který z pozice záložníka vstřelil už pět branek. V útoku má důveru trenéra Josého Viterba Portugalec Rafael Lopes, který nastřílel tři branky.

GIL VICENTE FC
    Gil Vicente zažívá hodně špatnou sezónu. Momentálně je na sedmnáctém místě tabulky a na první nesestupovou pozici ztrácí již pět bodů! Vicente je tak skoro jednou nohou v druhé lize!

Výsledky Gil Vicente postavení v tabulce také odpovídají. Poslední výhru zaznamenalo FC v polovině února, kdy doma porazilo Ferreiru 1:0. Poté samé remízy a prohry. V posledním utkání prolomili svěřenci Josého Moty sérii čtyř proher a doma alespoň remízovali s Rio Ave 0:0.

Hlavní ofenzivní silou Gil Vicente je Nigérijec Simeon Tochukwu Nwankwo, který nastřílel v této sezóně už devět branek. Jeden hráč však celý tým k záchraně nedotáhne!