Skalica – Nitra 1:2 (kon.) | Bratislava – Pruské 3:4 (kon.)
HbK HOKEJMARKET Skalica
1:2 (1:0, 0:2, 0:0) Stav série: 0:2
HBK Nitrianski Rytieri Nitra
sk Neděle 26.04.2015, 13:00Play-off Extraligy (SK) • Semifinále

Skončilo sa nám druhé semifinálové stretnutie medzi Skalicou a Nitrou. Boli sme svedkami kvalitného a tvrdého hokejbalu. Víťazom sa ale stáva Nitra, ktorá si prináša domov vedenie na série 2:0. Ďakujem za pozornosť. Pekný zvyšok dňa. Dovidenia. (15:19:16)

45:00

44:46
    Špatná rozohrávka domácich, rozhodca píska icing, Komenda smeruje späť do brány.

44:27
    Oddychový čas hostí.

44:24
    Mikéskova delovka od modrej, no Petrík chladnokrvne chytá do svojej lapačky.

44:11
    Domáci to skúšajú v šestici! Čaká nás dramatický záver stretnutia!

43:40
    Oddychový čas domácich.

42:31
    Chovan dostal perfektnú prihrávku od svojho spoluhráča, jeho zakončenie ale letelo priamo do náruče domáceho gólmana.

41:45
    Domáci opäť v tlaku, Nitra sa oslobodzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia.

40:17
    Krajsa našiel zadovkou úplne voľného Váleka, ktorému skĺzla loptička z čepele, a tak pri puku opäť hostia.

38:10
    Toto nie je možné. Množstvo nepremenených šancí domácich, ktorí si už nevedia rady. Petrík zatiaľ hrdinom dnešného stretnutia. Martinusík a aj Kajba zlyhali v koncovke.

37:19
    Hrá sa poriadne tvrdý a vyrovnaný hokejbal na oboch stranách. Rozhodcovia majú plné ruky práce.

36:56
    Tlak domácich sa z minúty na minútu zvyšuje. Uvidíme, či sa skaličanom podarí zdramatizovať dnešné stretnutie.

35:37
    Za údery inkasujú dve minúty Káčer a Janáč.

35:37
    Veľký tlak domácich! Mikéska a ani Patinka nedokázali prestreliť modrú barikádu.

34:25
    Filip Titka vidí dve minúty za seknutie. Obrovská šanca domácich na vyrovnanie.

34:04
    Hrá sa tvrdý hokejbal na oboch stranách. Dnes to bude ešte napínavé.

33:48
    Rampáček to skúsil zo stredu ihriska, jeho strela bola ale tečovaná mimo hracej plochy.

32:33
    Domáci natlačený pred Petríkom, vypracovali si sériu šancí, no ani Mikéska spolu so Salajkom nedokázali nájsť recept na dnes dobre chytajúceho gólmana hostí.

31:28
    Obrovské šanca na strane domácich, ale i na strane hostí, no nikto nedokázal svoju šancu využiť.

30:01
    Začala sa tretia tretina.

30:00
    Druhá tretina sa skončila.

29:24
    Domáci sa snažia o vyrovnanie. Do konca druhej tretiny ostáva pár sekúnd. Zdá sa, že Nitra si už svoje vedenie postráži.

28:09
    Nitra dáva gól! A je to gól. Domáci opäť nezvládli záver oslabenia. KOLLÁR si spracoval loptičku a spoza kruhov posiela švihom loptu za chrbát zaskočeného Komendu. Asistovali Bacovský a Ecker.

27:19
    Skalica veľmi pozorne bráni, hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

26:16
    Za podrazenie si ide sadnúť Sobol. Domácim jedno oslabenie skončilo a druhé začína. Podarí sa hosťom strhnúť vedenie na svoju stranu?

25:22
    Domáci vyhadzujú loptu cez všetky čiary až za bránku Petríka.

24:07
    Za držanie hokejky dostáva dve minúty Smetana.

22:39
    Hrivnák sa predral cez domácu obranu, prihral Slovákovi, ktorý príklepom napálil lapačku domáceho brankára.

21:16
    Skalica zvyšuje svoj tlak, no obrana hostí im veľa priestoru nedáva.

19:54
    Nitra dáva gól! Nitra sa usadila v útočnom pásme, vytvorila si potrebný tlak, Slovák nahodil loptu na Komenud, ktorý vyrazil pred seba, a tak dorážajúci BENIAČ vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Asistencie Slovák, Chovan.

19:44
    Salajka, dve minúty, hrubosť.

18:42
    Nitra usadená v útočnom pásme, točí kolotoč, no nie a nie to tam padnúť.

16:50
    Černek vystrelil švihom. Jeho pekná rana skončila v náruči gólmana hostí.

15:23
    Rampáček to skúsil od modrej príklepom, jeho strela našla len betóny pripraveného Petríka!

15:01
    Začala sa druhá tretina.

15:00
    Prvá tretina sa skončila.

14:55
    Domáci po strelenom góle motivovaný. Tentoraz sa v dobrej streleckej príležitosti ocitol Škadra, no Petrík jeho strelu pokryl.

14:13
    Skalica dáva gól! Pekná akcia domácich, ktorú strelecky zakončil KOLÍNEK. Asistencie Rampáček, Patinka.

13:45
    Domácim sa nedarí dostať do útočného pásma, Nitra si pozorne bráni svoje obranné pásmo.

12:54
    Útočná snaha domácich si vyžiadala ďalšiu presilovku. Za seknutie si ide sadnúť Martiška.

11:31
    Patinka vysunul svojich spoluhráčov smerom dopredu, no hostia v obrannej činnosti maximálne dôrazný a obrali ich o loptu.

10:27
    Šedivý to skúsil švihom spoza kruhov, no jeho pokus skončil na ochrannej sieti.

09:48
    Nitrianski rytieri sa až teraz usadili na dlhšiu dobu v útočnom pásme, ale nič zaujímavé nevymysleli.

08:45
    Obrovský tlak domácich, ktorý sa natlačili pred gólmana hostí, ale rozhodca píska posunutie brány.

07:58
    Skalica to skúša zo všetkých strán, no Petrík s pokojom chytá.

06:57
    Káčer zastavil domáceho útočníka nedovolene, a tak vidí dve minúty za hákovanie. Nasleduje druhá presilovka pre domácich.

05:43
    Slovák sa snažil pretlačiť cez domácu obranu, ktorá ho pozorne zdvojila a nič mu nedovolila.

04:03
    Domáci od úvodu stretnutia aktívnejším mužstvom. Počas posledného časového sledu domáci nastrelili 3 – krát konštrukciu dobre postavenej brány hostí.

03:37
    Hostia v plnom počte, a tak domáci prišli o početnú výhodu.

02:11
    Janáč sa natlačil pred Petríkovu bránu, snažil sa loptičku pretlačiť bekhendom pomedzi gólmanove betóny, no ten bol úspešnejší.

01:37
    Za hru vysokou hokejkou dostáva dve minúty Martiška. Nasleduje tak prvá presilovka pre domácich.

00:27
    Domáci sa po úvodnom vyhratom buly ihneď natlačili do útočného pásma. Vzápätí sa ale dostal do úniku Beniač, no Komenda si pripísal prvý úspešný zákrok.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda (R. Petrovič I) – Sobol, Daniel, Zelenka, Salajka, P. Janáč, Mikéska, P. Smetana, Šedivý – Kolínek, Rampáček, Patinka, Vadík, Škadra, Válek, Černek, Martinusík, Kajba,Krajsa, R. Petrovič II

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra: Petrík (Thron) – Titka,P. König, Káčer, Martiška, Bujdák,Tary, Maxin – Beniač, Slovák, Chovan, Ecker, Hrivnák, Kollár, Bacovský, J. König, Cajchan, Myjavec, Thron, Cebo, Ščasný.

Pekný deň zo Skalice. Ešte raz vás vítam pri dnešnom stretnutí, ktoré sa začne o pár minút.

Dobrý deň. Srdečne Vás pozývam k sledovaniu tohto duelu medzi Skalicou a Nitrou. Dnes pokračujeme druhým semifinálovým kolom play off v hokejbale. Skalica včera odohrala duel mimo domáceho ihriska kvôli tomu, že dostala stop na dva domáce zápase. Dnes im trest vypršal, a tak sa môžu predviesť v plnej paráde pred domácim hľadiskom. Dnes určite nebude chýbať chuť po pomste. Skalica totiž včera prehrala s Nitrou tesne 2:3. Domáci majú vo svojom mužstve mnoho skúsených hráčov, ktorý by mohli svoje schopnosti preukázať práve v dnešnom dôležitom zápase.

Predpokladané zostavy oboch mužstiev:

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda (R. Petrovič I) – Sobol, Daniel, Zelenka, Salajka, P. Janáč, Mikéska, P. Smetana, Šedivý – Kolínek, Rampáček, Patinka, Martinusík, Kajba, Černek, Vadík, Škadra, Válek, Krajsa, R. Petrovič II, Pollák.

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra: Petrík (Thron) – Titka, P. König, Káčer, Martiška, Bujdák, Tary, Maxin – Slovák, Chovan, Beniač, Bacovský, Kollár, Ecker, Cajchan, J. König, Hrivnák, Myjavec, Thron, Cebo, Ščasný.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 15. Kolínek (Rampáček, Patinka) – 20. Beniač (Slovák, Chovan), 29. Kollár (Bacovský, Ecker)

HbK HOKEJMARKET Skalica: Komenda (R. Petrovič I) – Sobol, Daniel, Zelenka, Salajka, P. Janáč, Mikéska, P. Smetana, Šedivý – Kolínek, Rampáček, Patinka, Vadík, Škadra, Válek, Černek, Martinusík, Kajba,Krajsa, R. Petrovič II
    HBK Nitrianski Rytieri Nitra: Petrík (Thron) – Titka,P. König, Káčer, Martiška, Bujdák,Tary, Maxin – Beniač, Slovák, Chovan, Ecker, Hrivnák, Kollár, Bacovský, J. König, Cajchan, Myjavec, Thron, Cebo, Ščasný