Rusko – Slovinsko 5:3 (kon.) | Rakousko – Švédsko 1:6 (kon.) | Bělorusko – Slovensko 1:2 (po pr.)
Kanada – Německo 10:0 (kon.) | Dánsko – Finsko 0:3 (kon.) | Francie – Švýcarsko 1:3 (kon.)
Francie
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Švýcarsko
Neděle 03.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

41:33
    Schäppi (SUI) dostává dvě minuty za podražení a zbytečně tak oslabuje svůj tým.

37:22
    I Francouzi hráli v šesti a inkasují trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odsedí Desrosiers.

29:39
    Ambühl se dostal ve vlastním oslabení do šance, ale Huet byl připraven. Švýcarský hokejista byl ale faulován a Hecquefeuille dostává dvě minuty za podražení. Síly na ledě se tak srovnají.

Sledujete kromě MS i NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a o nic zajímavého a podstatného nepřijdete (y)

Posted by Hokej on 2. květen 2015

29:16
    Jenže opět ne na dlouho. Další trest přichází pro Švýcarsko, které inkasuje trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Blum.

27:03
    Wieser (SUI) podrazil svého soupeře a dostává za to dvě minuty. Nyní si přesilovou hru zahrají reprezentanti ze země galského kohouta.

24:17
    Fleury (FRA) dostává dvě minuty za hrubost. Další přesilovka pro Švýcary.

15:36
    Antoine Roussel inkasuje trest do konce utkání. Nejprve dostal 10 minut za nesportovní chování a když na trestné lavici ještě seknul hokejkou o zem, dostal dalších 20 minut a tedy i do konce utkání.

15:14
    Sacha Treille (FRA) dostává pět minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Síly na ledě se tedy srovnají a poté budou hrát Švýcaři přesilovou hru více než 4 minuty.

13:23
    Jenže moc dlouho jim to nevydrželo. Hollenstein (SUI) naskočil na led, dostal se i do šance, ale poté se dopustil hákování a putuje si na dvě minuty znovu odpočinout.

10:49
    Je tu další vyloučení. Síly na ledě se srovnají. Hollenstein (SUI) inkasoval dvě minuty za krosček.

10:01
    Teddy Da Costa (FRA) dostává dvě minuty za sekání. První přesilovka pro Švýcarsko.

07:12
    Streit (SUI) dostává dvě minuty za držení.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 49. Raux – 16. Hollenstein (Brunner, Josi), 22. Josi (Fiala, Blum), 60. Suri (Brunner)

Francie: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille "A", Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel – S. Da Costa, Roussel, Desrosiers – Meunier "C", S. Treille, Bertrand – Y. Treille "A", Fleury, T. Da Costa – Claireaux, Guttig, Lamperier – Raux
    Švýcarsko: Genoni (Berra) – Streit "C", Du Bois, Blum, Josi "A", Helbling, Grossmann, Geering – Hollenstein, Romy, Brunner – Fiala, Suri, Almond – Ambühl "A", Bodenmann, Bieber – Schäppi, Trachsler, Wieser – Walker

Rozhodčí: Hodek (CZE), Rantala (FIN) – Pihlblad (SWE), Puolakka (FIN)