Kanada – Rusko 3:2 (kon.) | USA – Norsko 6:0 (kon.) | Japonsko – Česko 1:5 (kon.)
Japonsko
1:5 (0:4, 0:0, 1:1)
Česko
Sobota 02.05.2015, 22:30 • HarborCenter, Buffalo • MS sledge hokej

Z dnešního zápasu je to vše. Já se s vámi loučím a těším se znovu zítra u zápasů u medaile. Na shledanou. (00:17:56)

Nejlepší hráči zápasu: Takahashi (JPN) a Kubeš (CZE)

Je dobojováno! Češi v dnešním zápase rozhodli o tom, že šampionát zakončí na sedm pozice. Soupeře z Japoska k ničemu nepustili a slaví výhru 5:1.

45:00

44:38
    Ještě jedna tyčka! Krupička znovu zamířil do brankové konstrukce.

44:08
    V podobné šanci zakončoval Kumagai. Ten ale úplně minul.

43:24
    Krupička zakončoval sám před gólmanem. Mochizukiho si už položil, pak ale trefil tyčku.

43:00
    Zbývá odehrát poslední dvě minuty. Češi si pravděpodobně na závěr šampionátu připíší výhru.

42:05
    Hábl vyhazuje kotouč přes celé kluziště a Češi už hrají v plném počtu.

41:18
    Lehce úsměvná situace. Bergerova helma se zahákla o výstroj japonského protihráče. Rozhodčí musel přerušit hru.

40:27
    Češi dokázali vyhodit. Krupička málem puk ve střední třetině dojel, ale Japonci ho zastavili.

40:05
    Ihned po vypršení trestu se Geier na trestnou vrací. V útoku srazil japonského hráče a inkasuje trest za hrubost.

39:44
    Sudo dobře vybruslil před branku a mířil do horního rohu. Matoušek měl štěstí, že se Japonec netrefil.

38:44
    Kumagai najel agresivně do brankoviště a Matoušek vypadal hodně otřesený. Nepříjemnou situaci ale zvládl a už chytá.

37:49
    Geier oslabuje Česko. Přehnal s to hrubostí u mantinelu japonské třetiny.

37:26
    Češi se ale nenechali zlomit inkasovanou brankou a už zase útočí. Šafránek na brankovišti kotouč z gólmana Japonska nevydoloval.
    Kazuhiro TAKAHASHI - 1:5

36:50
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    I hráči z Asie jsou v početní výhodě úspěšní. Tlak dokázal zužitkovat KAZUHIRO TAKAHASHI, jenž dorážel z mezikruží. Matoušek už byl mimo ideální pozici v brankovišti. Asistence: Masaharu Kumagai.

36:26
    Nyní ale čeká přesilovka také Japonsko. Berger bude rovněž pykat za hrubost.

David Soumar

Branky a nahrávky: 37. Takahashi (Kumagai) – 6. Krupička (Kubeš), 8. Kubeš (Krupička), 9. Berger (Šafránek, Hábl), 14. Berger (Šafránek), 36. Kubeš (Raul)

Japonsko: Nagase (18. Mochizuki) – Horie, Sudo, Misawa, Maruo – Yoshikawa, Shiba, Nakamura, Mochizuki, Ishii, Hirose, Shioya, Takahashi, Kodama, Kumagai.
    Česko: Vápenka (24. Matoušek) – Hrbek, Berger, Motyčka, Kubeš – Geier, Palát, Hábl, Novák, Šafránek, Raul, Krupička.