Rusko – USA 2:4 (kon.) | Lotyšsko – Švédsko 1:8 (kon.) | Norsko – Finsko 0:5 (kon.)
Kanada – Česko 6:3 (kon.)
Norsko
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Finsko
Pondělí 04.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • Mistrovství světa • Skupina B

Ode mě to bude všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc! (22:27:48)

A je hotovo! Finsko zcela zaslouženě porazilo Norsko 5:0 a bere tři body!

V první třetině se ujali vedení již v šesté minutě, kdy se prosadil obránce Esa Lindell. Norsko poté zbytek první třetiny odehrálo dobře, branky se ale nedočkalo.

Ve druhé periodě ale dostalo možnost několika přesilovek 5 na 3. Ve 29. minutě využilo první z nich a ve 31. minutě další. O oba zásahy se postaral po střele Lindella Joonas Kemppainen.

Ve třetí třetině už Finsko jen chtělo kontrolovat své vedení, místo toho ho ale navýšilo, a to rovnou dvakrát. Postarali se o to Jyrki Jokipakka a Jussi Jokinen.

Pekka Rinne tak podruhé za sebou udržel čisté konto a pomohl svému týmu k výhře 5:0!

Nejlepší hráči: Ole-Kristian Tollefsen – Esa Lindell

Střely: 20:30 (7:9, 4:13, 9:8)

60:00

Dnešní utkání sleduje 6634 diváků.

59:55
    Komarov v přečíslení 2 na 1 nahrál do dobré šance na Kemppainena, který ale svůj hattrick díky velice dobrému zákroku Voldena nepřidal!

59:49
    Nyní už Finové hrají v plném počtu.

59:25
    Finsko vyhodilo puk přes všechny čáry.

58:23
    Mathis Olimb velice dobře našel Thoresena, ale jeho střelu z první vyrazil Rinne do bezpečí.

57:49
    Timeout pro Norsko.

57:49
    Nyní ale budou hrát přesilovou hru. Leo Komarov (FIN) dostává dvě minuty za držení protihráče, ačkoliv se chvíli zdálo, že on sám byl faulován.

57:11
    Norové drží puk na svých hokejkách, ale nemohou vůbec projít přes střední pásmo.

56:30
    Utkání se pochopitelně už jen dohrává.

55:13
    Tollefsenova dobrá střela, kterou se snažili dorazit Roest a Stene. Ani jeden to ovšem nedovedl.

55:00
    Jaakola je zpět na ledě.

54:45
    Ofsajd hráčů Norska.

53:52
    Norsko velice dobře kombinuje, ale zatím bez úspěchu.

53:33
    Trygg vyslal tvrdou střelu, která ale byla zblokována.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 6. Lindell (Jokinen, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. Jokinen (Salmela, Barkov)

Norsko: Volden (Haugen) – Nørstebø, Holøs, Tollefsen, Trygg, Sørvik, Bonsaksen, Ødegaard – M. Olimb, Thoresen, Ask – Rosseli Olsen, K. A. Olimb, Martinsen – Forsberg, Bastiansen, Trettenes – Dahlstrøm, Roest, Røymark – Stene
    Finsko: Rinne (Engren) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, Jokinen, Donskoi – Louhivaara, Hytönen, Pihlström – Pesonen, Kemppainen, Komarov

Rozhodčí: Mayer (USA), Björk (SWE) – Dahmen (SWE), Lederer (CZE)