New York Rangers
2:6 (1:2, 1:1, 0:3) Stav série: 1:1
Tampa Bay Lightning
Úterý 19.05.2015, 02:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Finále V. konference
    Alex KILLORN - 2:6

57:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    Gól v přesilovce. Z dorážky na hranici brankoviště se prosadil ALEX KILLORN. Šestá branka definitivně znamená konec nadějí domácích. Asistence: Jason Garrison, Valtteri Filppula.

57:10
    Brankář Tampy kryje další střelu. Na Rangers je vidět, že jsou velmi frustrovaní z průběhu utkání. Vyloučen Tanner Glass na 10 minut hrubost, navíc Chris Kreider dvě minuty hrubost. Přesilovka pro hosty.
    Steven STAMKOS - 2:5

46:27
    Velmi dobře na dolní hranici kruhu zapracoval STEVEN STAMKOS, který tečoval střelu Coburna od modré. Blesky vedou o tři branky, jejich výhra je velmi blízko. Gólman Jezdců byl bez šance. Asistence: Braydon Coburn, Nikita Kučerov.

44:40
    Derick Brassand vyloučen na dvě za hru vysokou holí. Přesilovka pro hosty.
    Alex KILLORN - 2:4

43:09
    Krásná kombinace znamená vedení hostů o dvě branky. ALEX KILLORN střelou zápěstím do odkryté branky posílá hosty do vedení 4:2. Asistence: Victor Hedman, Viltteri Filppula.

41:02
    Vyloučen Derek Stepan na dvě minuty za podražení, přesilovka pro hosty.
    Derek STEPAN - 2:3

34:17
    Rangers právě vstřelili branku!
    Na první střelu dokázal Bishop fantasticky zareagovat, na tu další byl už krátký. DEREK STEPAN se dostal k dorážce, kterou si do vlastní branky srazil Coburn. Asistence: Dan Boyle, Derick Brassard.

33:42
    Vyloučen Cedric Paquette na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka pro domácí.
    Tyler JOHNSON - 1:3

28:17
    Hosté vedou 3:1. Ondřej Palát trefil tyčku, od které se puk odrazil do brankoviště. Na první pohled se zdálo, že se jedná o vlastní gól obránce, opakovaný záběr ukázal odraz o brusli útočícího TYLERA JOHNSONA. Videorozhodčí doporučil gól uznat, neboť se nejednalo o úmyslné kopnutí. Hattrick pro střelce gólu. Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.

20:36
    Vyloučen hostující Braydon Coburn na dvě minuty za krosček.

15:14
    Vyloučen Derrick Brassard na dvě minuty za hru vysokou holí. Přesilovka pro hostující celek, který dnes jeden gól dal v oslabení, druhý v početní výhodě.
    Tyler JOHNSON - 1:2

11:15
    Jako namalovaní si teď musela připadat trojice domácích. Rychlými přihrávkami hosté uvolnili TYLERA JOHNSONA, který střelou na vzdálenější tyč využil přesilovou hru. Tampa Bay jde do vedení 2:1. Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.

11:00
    Další trest, tentokrát Derek Stepan dvě minuty za podražení. Blesky budou hrát minutu přesilovku čtyři na tři.Komerční přestávka.

10:31
    Počet sil na ledě se vyrovná, hostující Ryan Callahan vyloučen na dvě minuty za podražení. Jistou přemotivovaností přicházejí hosté o přesilovku.

10:00
    Nyní si přesilovku zahraje Tampa, na trestnou putuje Kreider na dvě minuty za hrubost.
    Chris KREIDER - 1:1

08:50
    O tom, že se vyplatí sledovat kotouč, se přesvědčil CHRIS KREIDER, který na brankovišti dostat od beka Hedmana dostatek prostoru, aby mohl poslat kotouč nad beton brankáře Bishopa. Střelec přidává šestou branku v letošním play-off- Domácí rychle využili přesilovku, díku čemuž vyrovnávají. Asistence: Martin St. Louis, Dan Boyle.

08:15
    Po sérii drobných šancí následuje vyloučení. Hostující Brenden Morrow vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí. Následuje komerční přestávka, po ní přesilovka Jezdců.
    Tyler JOHNSON - 0:1

05:38
    Celá situace je posouzena jako regulérní branka. Přesně v momentě, kdy se do hry vrátil prvně vyloučení hostující hráč, se prosadil TYLER JOHNSON, který gólem v oslabení posílá Tampu do vedení. Asistence: Alex Killorn.

05:38
    Rangers špatně si přihráli na modré, puk získali hosté, Johnson ujel do brejku. Puk dostal do branky, jde o to, zda dříve, než byla posunuta. Zdá se, že se jedná o regulérní branku, posuzuje se video. O kopnutí se nejedná, jde skutečně o to, zda kotouč přešel brankovou čáru dříve, než byla konstrukce vychýlena.

04:31
    A pro hosty je ještě hůře. Domácí kvalitní hrou donutili soupeře Jasona Garrisona k vyhození puku. Přesilovka pět na tři.

03:38
    Máme tady první vyloučení. Brian Boyle vyloučen na dvě minuty za držení. Přesilovka pro domácí.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Kreider (Louis, Boyle), 35. Stepan (Boyle, Brassard) – 6. Johnson (Killorn), 12. Johnson (Stamkos, Kučerov), 29. Johnson (Palát, Kučerov), 44. Killorn (Hedman, Filppula), 47. Stamkos (Coburn, Kučerov), 58. Killorn (Garrison, Filppula)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Klein, Staal, Boyle, Yandle – St. Louis, Brassard, Nash – Fast, Stephan, Kreider – Miller, Hayes, Hagelin – Glass, Moore, Sheppard
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Morrow

Rozhodčí: Rooney, Sutherland , O'Halloran – Kovachik, Pierre Racicot, Devorski

Diváci: 18 006