Cagliari – Udinese 4:3 (kon.) | Turín – Cesena 5:0 (kon.) | Fiorentina – Chievo 3:0 (kon.)
Inter – Empoli 4:3 (kon.) | Sassuolo – Janov 3:1 (kon.) | Neapol – Lazio 2:4 (kon.)
AS Řím – Palermo 1:2 (kon.) | Sampdoria – Parma 2:2 (kon.)
ACF Fiorentina
3:0 (1:0)
Chievo Verona
Neděle 31.05.2015, 20:45 • Stadio Artemio Franchi • Italská Serie A

Je dobojováno. Fiorentina přejela Chievo 3:0 a s klidem si zajistila postup do pohárové Evropy. Tak jednoznačné, jak naznačuje skóre, to ale na hřišti nebylo, i hosté si dokázali vytvořit několik slušných příležitostí, dnes však neměli seřízená mířidla a ani štěstí nestálo na jejich straně. Verona navíc dohrávala od 69. minuty v deseti, naprosto zbytečně se totiž nechal vyloužit Isaac Cofie. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (22:51:56)

90+4
    Milan BADELJ - 3:0

90+3
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Těsně před závěrečným hvizdem se domácí prosazují potřetí. MILAN BADELJ obdržel přihrávku od Bernardeschiho, udělal tři rychlé kroky a přesnou střelou k tyči překonal bezmocného Bizzarriho!

90+2
    Fiorentinští se nastěhovali na polovinu soupeře, ale jejich tlak končí nepřesným pasem Tomoviće. Míč se kutálí do zámezí.

90+1
    Už to víme: nad rámec druhé půle se nastavují tři minuty!

90
    Paloschiho střelu z hranice šestnáctky obětavě zblokoval střídající Basanta, kolik minut nastaví sudí Paolo Valeri?

88
    Do konce základní hrací doby zbývají dvě minuty, příznivci Gigliati už oslavnými chorály dávají najevo, že je rozhodnuto.

87
    Paloschi sice vstřelil branku, ale to až po hvizdu sudího – ofsajd.

86
    Sergio Pellissier se zničehonic ocitl nehlídaný na hranici malého vápna, ale skvělou šancí pohrdl a minul branku!

84
    Vargasův centr hostující obrana odvrátila a na druhou stranu může zamířit Izco.

83
    Zápas už se jen dohrává, Fiorentina hraje na půl plynu a nechává kombinovat vyčerpané hráče hostí.

81
    Poslední střídání zápasu obstarají domácí: ze hřiště odchází Fernández, na jeho místo nastupuje Basanta.

80
    Hosté naposledy střídají, Meggiorini se podívá na plac místo Rubéna Alejandra Botty.

79
    Bernardeschiho vstřelený gól očividně nabudil, mladý křídelník napadá soupeřovvu rozehrávku aktivně jako motorová myš.

78
    Nebojácný Pellissier se – přesile protihráčů navzdory – vydal na zteč, ale nedokázal přesně odcentrovat.
    Federico BERNARDESCHI - 2:0

76
    Teď už je to téměř jisté, Gigliati si v příštím ročníku zahrají Evropskou ligu! Fernández si to namířil až na hranici velkého vápna, odkud vypálil a Bizzarri jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde číhal FEDERICO BERNARDESCHI a pohotově zvýšil náskok domácích!

75
    Gigliati čtvrthodinku před koncem kombinují na útočné polovině soupeře, pokud se nic překvapivého nestane, v deseti hrající hosté už pravděpodobně nenajdou síly na vyrovnání.