Nizozemsko
33:23 (15:16)
Česko
Sobota 06.06.2015, 16:00Kvalifikace MS žen (baráž)

V odvetě, která se odehraje příští týden v Mostě, se české házenkářky mohou pokusit již jen o malý zázrak a tím je výhra dvouciferným rozdílem nad velkými favoritkami z Nizozemska. Úkol to však bude extrémně složitý. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek sobotního dne. (17:32:57)

České házenkářky nedokázaly ani zdaleka udržet tempo z prvního poločasu. Nizozemky zpřesnily rozehrávku, zrychlily hru a také byly mnohem agresivnější a vysunutější v obraně. Do toho se skvěle rozchytala brankářka Van Der Walová a Češky se nedokázaly velmi dlouho prosadit.

Nekonečná řada útoků končila neúspěchem a nakonec to Češky odnesly debaklem o 10 branek, když druhý poločas prohrály vysoko 7:18.

60
    Konec zápasu. (33:23)

60
    V samém závěru ještě Van Olphenová přeci jen udává konečný rozdíl deseti branek, se kterým úvodní zápas druhé kvalifikační fáze mezi Nizozemkami a Češkami také končí! (33:23)

60
    Luzumová využila neúspěšného útoku domácích a sama ještě snižuje na rozdíl devíti branek. (32:23)

60
    Oddechový čas pro domácí. (32:22)

59
    Češky neproměnily útok,Van Der Walová byla proti. (32:22)

58
    Luzumové se podařilo překonat nizozemskou brankářku. Je velká škoda, že Češky takto v útoku nedokázala hrát již dřív ve druhé půli. (32:22)

58
    Dvě minuty pro Bontovou a sedmička českých hráček. (32:21)

57
    Nizozemky však výraznější snížení skóre nepřipouštějí a znovu odskakují. (32:21)

57
    Luzumová kosmeticky upravuje výsledek. (31:21)

56
    Van Olphenová ale vrací nizozemským hráčkám vypracovaný jedenáctigólový náskok. (31:20)

56
    Podařená akce, míč předala Luzumová na Keclíkovou, která prostřeluje Van Der Walovou. (30:20)

56
    Oddechový čas pro hosty. (30:19)

55
    Technická chyba Štěrbové a znovu rychlý brejk domácích házenkářek, které se dostávají do vedení o 11 gólů! Tento stav je pro odvetu takřka neodmazatelný vzhledem ke kvalitám soupeře. (30:19)

55
    Hned ale odpovídá Brochová. (29:19)

54
    Hrbková po dlouhé době připisuje branku na konto českých hráček. (28:19)

54
    Neúspěšná střela Luzumové a rychlý brejk Nizozemek. Rozdíl je již deset branek. (28:18)

53
    Nizozemky jsou již velmi blízko komfortního dvouciferného náskoku. Další gól na konto Oranjes přidává Grootová. (27:18)

51
    Další skvělý zákrok Van Der Walové! Češky v útoku prožívají doslova mizérii. (26:18)

50
    Jenže Grootovou dokázala Raníková vychytat a první neproměněný sedmimetrový hod Nizozemek. (26:18)

50
    Dvě minuty pro Keclíkovou. A sedmička. (26:18)

50
    Štěrbová byla zablokována a nizozemská obrana společně s brankářkou dominují. (26:18)

49
    Grootová tuto sedmičku proměňuje. (26:18)

49
    Luzumová si odpočine dvě minuty a navíc je to další sedmička. (25:18)

48
    Na druhé straně se nemýlí Polmanová a rozdíl je již sedmigólový. Nizozemky hrají ve druhé polovině fantasticky. (25:18)

48
    Češky sice měly ještě možnost útočit, ale ztrácí míč. (24:18)

47
    Individuálně to zkoušela přes střed Luzumová, ale nedokázala zakončit. (24:18)

46
    S velkým štěstím dávají Nizozemky gól, střela byla zblokována a nešťastně propadla Müllnerové pod nohama. (24:18)

46
    Oddechový čas pro domácí. (23:18)

45
    Konečně se české hráčky prosadily! Po gólu navíc přišel faul a Abbinghová dostává dvě minuty! (23:18)

45
    Nizozemky se dostaly do hrozby odebrání míče za pasivitu, tak to na sebe vzala Grootová a dala gól. (23:17)

44
    Faul nizozemské hráčky Snelderové, která dostává trest dvou minut. (22:17)

42
    Vzápětí Abbinghová proměňuje další sedmimetrový hod. Češky si prochází herní krizí. (22:17)

42
    Barbora Ráníková vyběhla z branky, aby zabránila rozehrávce soupeřek, to se sice povedlo, ale pouze za cenu faulu. Dvě minuty pro českou brankářku. (21:17)

41
    Nizozemky začaly skvěle bránit, do toho je drží v brance famózní Van Der Walová, která opět chytá další míč. (21:17)

41
    Veronika Malá dostává za faul na Grootovou dvě minuty. (21:17)

40
    Van Der Walová opět úspěšně zasahuje! Nizozemská náhradnice je snad nepřekonatelná. (21:17)

40
    Abbinghová dostává dvě minuty! (21:17)

40
    Sedmimetrový hod dostaly Nizozemky za faul českého týmu a Abbinghová byla nekompromisná. Do branky proti ní přišla Satrapová, ale ani to nepomohlo. (21:17)

39
    Van Der Walová znovu vychytává český útok! Neuvěřitelné. (20:17)

38
    Dvě minuty za faul na Štěrbovou dostává Nizozemka Bontová. (20:17)

37
    Oddechový čas pro hosty. (20:17)

37
    Nizozemky začínají prokazovat, jaké kvality v sobě mají. Odskakují českým hráčkám už na tři góly. (20:17)

36
    Další úspěšný zákrok nizozemské brankářky. (19:17)

36
    Štěrbová zkusila podstřelem překonat Van Der Walovou, jenže ta se rozchytala k famóznímu výkonu. Míč mají i nadále české hráčky. (19:17)

35
    Další rychlý brejk, využívá ho Bontová. Na tohle Nizozemky čekaly celý první poločas. (19:17)

35
    Nizozemky otáčí skóre, když využily rychlého útoku po neúspěšné střele Martínkové. (18:17)

34
    Je srovnáno po brance Abbinghové, která prostřelila všechny, kdo ji stál v cestě. (17:17)

32
    Sedmičku proměňuje Abbinghová. (16:17)

31
    Hana Martínková dává úvodní branku druhého poločasu. U míče přitom měly být Nizozemky, jenže chybovaly v rozehrávce. Poněkolikáté v zápase. (15:17)

31
    První útočí české házenkářky. (15:16)

31
    Začal druhý poločas. (15:16)

V první půli jsme mohli vidět, jak domácí házenkářky vyprodukovaly několik zbytečných chyb jak v útoku, tak v obraně a především pak při rozehrávce, čehož Češky dokázaly využívat. V průběhu půle si navíc české hráčky vypracovaly až čtyřgólový náskok, který sice neudržely, ale proti nervózně hrajícím Nizozemkám předvádějí skvělý výkon.

30
    První poločas skončil. (15:16)

30
    Oj, to je škoda! Malensteinová v posledních vteřinách první půle využila lehkého zaspání české obrany a snižuje a rozdíl jednoho gólu! (15:16)

29
    Hrbkovou třikrát zablokovala Dulferová, která svou výškou českou hráčku převyšuje. (14:16)

28
    Navíc Keclíková dostává trest dvou minut. Další oslabení Češek. (14:16)

28
    Kroky Keclíkové, což znamená ztrátu a z rychlého brejku se Nizozemky prosazují. (14:16)

28
    Ztráta Nizozemek po přihrávce Grootové. Češky mohou opět odskočit. (13:16)

27
    Zákrok Raníkové proti střele Van Der Heijdenové byl napoprvé úspěšný, napodruhé už bohužel ne. (13:16)

26
    Knedlíková se znovu dokázala prosadit po pěkné spolupráci se spoluhráčkou! (12:16)

25
    Abbinghová z devíti metrů snižuje. Nizozemkám se ale prozatím moc nedaří. (12:15)

25
    Jeřábková lehce kuriózně vsítila další branku českého družstva! Míč brankářku Nizozemska přeskočil. (11:15)

24
    Přichází snížení po brance Grootové. (11:14)

24
    Keclíková na nic nečekala a vystřelila. Van Der Walová nedokázala proti míči zasáhnout. (10:14)

23
    Abbinghová napaluje pouze tyč! (10:13)

22
    Češky navíc dostaly příležitost házet sedmičku, kterou střelou pod horní tyčku zakončuje Luzumová. (10:13)

Van Olphenová dostává dvě minuty. (10:12)

22
    Brochová snižuje na rozdíl dvou branek. Češky posílají do hry Keclíkovou v rozlišovacím dresu, což znamená takovou power play bez brankářky. (10:12)

21
    Selucká faulovala a dostává dvě minuty, první trest pro český tým. (9:12)

20
    Češky okupují nizozemské brankoviště, ale nemohou se dostat ke střele. (9:12)

19
    Oddechový čas pro hosty. (9:12)

18
    Van Der Heijdenová snižuje po rychlé kombinace před českou devítkou. (9:12)

17
    Češky vyhánějí z nizozemské branky dalším gólem Jankovicovou. (8:12)

17
    Ráníková schytala velmi nepříjemnou ránu do obličeje míčem, ale dokázala útok Nizozemek vychytat. (8:11)

16
    Jankovicová si sice sáhla na střelu Štěrbové, ale nedokázala míč odvrátit ze směru do branky. (8:11)

15
    Hodně divoká pasáž hry, Nizozemky vzápětí k radosti domácích tribun korigují skóre. (8:10)

15
    A další gól! Chyba v rozehrávce domácích a Knedlíková si s rychlým brejkem poradila! (7:10)

15
    Štěrbová dokázala potrestat menší chybičky v nizozemské obraně. (7:9)

14
    Nizozemky to zkusily z levé strany, kde vyzrála na Ráníkovou Goosová. (7:8)

13
    Oddechový čas pro domácí. (6:8)

13
    Štěrbová uvolnila na levém křídle Salčákovou, která prostřelila Jankovicovou a dostává český tým do dvougólového vedení! (6:8)

12
    Češky rozehrály akci v přesilovce do levého křídla, kudy to nešlo, tak míř doputoval na pravou stranu ke Knedlíkové, která bez větších obtíží střílí gól. (6:7)

11
    Dvě minuty za faul na Štěrbovou dostává Malesteinová. (6:6)

11
    Pár vteřin po brance českých hráček daly branku i Nizozemky. (6:6)

10
    Češký se štěstím prosazují a střílí další branku. Prozatím tempo domácích dokáží obstojně držet. (5:6)

10
    Grothová dostala možnost zahrávat sedmimetrový hod a této šance využila. (5:5)

9
    Hrbková vystřelila k tyči a dokázala si poradit nejen s obranou, ale i s gólmankou Jankovicovou. (4:5)

9
    Polmanová se prosazuje, Raníková nedokázala její střelu pokrýt. (4:4)

8
    Knedlíková se v probíhající přesilovce dostala po chybě Nizozemek k míči a nedala Jankovicové šanci! (3:4)

8
    Na začátku osmé minuty srovnává Luzumová! (3:3)

7
    Iveta Luzumová trochu se štěstím překonává ze sedmičky Jankovicovou. (3:2)

7
    Dvě minuty pro Van Der Heijdenovou. (3:1)

6
    Dulferová se dostala do rychlého brejku, přihrála spoluhráčce, která překonala brankářku Raníkovou. (3:1)

4
    Nizozemsko dostalo další šanci na útok a tentokrát to zkusilo z křídla. A úspěšně! (2:1)

4
    Nizozemky okupovaly českou polovinu, k míči se dostala Polmanová, která středem neuspěla. Skvěle Raníková. (1:1)

3
    Štěrbové se podařilo srovnat na 1:1. Utkání je prozatím velmi opatrné. (1:1)

2
    Polmanová ukončuje čekání na první branku zápasu. Nizozemky se ujímají vedení. (1:0)

2
    Ani české házenkářky se ale na druhé straně neprosadily, Štěrbová minula. (0:0)

1
    První útok Nizozemek odvrací česká brankářka Raníková. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Poslední vzájemné střetnutí se datuje do roku 2012, kdy Češky na turnaji v Ukrajině prohrály s Nizozemkami vysoko 18:33. Úvodní duel kvalifikačního dvojzápasu se odehraje v Arnhemu.

Češky v minulém roce zvládly první kvalifikační fázi s přehledem, když si poradily s Ázerbajdžánkami a Litevkami. Jenže v generálce na souboj v Nizozemsku prohrály se Slovenkami, což jim příliš sebevědomí nezvedlo. Do úvodního zápasu jdou v roli velkých outsiderek.

Ani Nizozemky před kvalifikačním zápolením nebyly příliš úspěšné. Nicméně proti nim stanuly velmi silné evropské týmy a porážky od Švédek a Němek v přípravě nejsou zas tak určující. Nedá se příliš spekulovat nad tím, že Nizozemsko je velkým favoritem tohoto dvojzápasu, ale pořád je to jen sport a Češky mohou svou bojovností favoritky zaskočit.

České házenkářky vstupují do závěrečné fáze kvalifikačních bojů o účast na světovém šampionátu, který se bude konat letos v prosinci v Dánsku. Nečeká je však vůbec snadná úloha, utkají se v dvojzápase s nizozemskými házenkářkami, které na posledním evropském šampionátu skončily na sedmém místě a patřily tak mezi nasazenou devítku ve druhé kvalifikační fázi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Vojkůvka

Nizozemsko: Van Der Walová, Jankovicová – Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Van Olphenová, Snelderová, Knippenborgová, Brochová, Grootová, Dulferová, Goosová, Schopová, Smeetsová, Malesteinová, Polmanová.
    Trenér: Henk Groener.

Česko: Ráníková, Müllnerová, Satrapová – Knedlíková, Keclíková, Salčáková, Růčková, Hrbková, Martínková, Luzumová, Štěrbová, Malá, Šviráková, Selucká, Jeřábková, Adámková.
    Trenér: Jan Bašný.

Rozhodčí: Viktoria Alpaidzevová, Taťjána Berezkinová (obě Rusko)