Nizozemsko
33:23 (15:16)
Česko
Sobota 06.06.2015, 16:00Kvalifikace MS žen (baráž)

V odvetě, která se odehraje příští týden v Mostě, se české házenkářky mohou pokusit již jen o malý zázrak a tím je výhra dvouciferným rozdílem nad velkými favoritkami z Nizozemska. Úkol to však bude extrémně složitý. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek sobotního dne. (17:32:57)

České házenkářky nedokázaly ani zdaleka udržet tempo z prvního poločasu. Nizozemky zpřesnily rozehrávku, zrychlily hru a také byly mnohem agresivnější a vysunutější v obraně. Do toho se skvěle rozchytala brankářka Van Der Walová a Češky se nedokázaly velmi dlouho prosadit.

Nekonečná řada útoků končila neúspěchem a nakonec to Češky odnesly debaklem o 10 branek, když druhý poločas prohrály vysoko 7:18.

60
    Konec zápasu. (33:23)

60
    V samém závěru ještě Van Olphenová přeci jen udává konečný rozdíl deseti branek, se kterým úvodní zápas druhé kvalifikační fáze mezi Nizozemkami a Češkami také končí! (33:23)

60
    Luzumová využila neúspěšného útoku domácích a sama ještě snižuje na rozdíl devíti branek. (32:23)

60
    Oddechový čas pro domácí. (32:22)

59
    Češky neproměnily útok,Van Der Walová byla proti. (32:22)

58
    Luzumové se podařilo překonat nizozemskou brankářku. Je velká škoda, že Češky takto v útoku nedokázala hrát již dřív ve druhé půli. (32:22)

58
    Dvě minuty pro Bontovou a sedmička českých hráček. (32:21)

57
    Nizozemky však výraznější snížení skóre nepřipouštějí a znovu odskakují. (32:21)

57
    Luzumová kosmeticky upravuje výsledek. (31:21)

56
    Van Olphenová ale vrací nizozemským hráčkám vypracovaný jedenáctigólový náskok. (31:20)

56
    Podařená akce, míč předala Luzumová na Keclíkovou, která prostřeluje Van Der Walovou. (30:20)

56
    Oddechový čas pro hosty. (30:19)

55
    Technická chyba Štěrbové a znovu rychlý brejk domácích házenkářek, které se dostávají do vedení o 11 gólů! Tento stav je pro odvetu takřka neodmazatelný vzhledem ke kvalitám soupeře. (30:19)

55
    Hned ale odpovídá Brochová. (29:19)

54
    Hrbková po dlouhé době připisuje branku na konto českých hráček. (28:19)

54
    Neúspěšná střela Luzumové a rychlý brejk Nizozemek. Rozdíl je již deset branek. (28:18)

53
    Nizozemky jsou již velmi blízko komfortního dvouciferného náskoku. Další gól na konto Oranjes přidává Grootová. (27:18)

Jan Vojkůvka

Nizozemsko: Van Der Walová, Jankovicová – Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Van Olphenová, Snelderová, Knippenborgová, Brochová, Grootová, Dulferová, Goosová, Schopová, Smeetsová, Malesteinová, Polmanová.
    Trenér: Henk Groener.

Česko: Ráníková, Müllnerová, Satrapová – Knedlíková, Keclíková, Salčáková, Růčková, Hrbková, Martínková, Luzumová, Štěrbová, Malá, Šviráková, Selucká, Jeřábková, Adámková.
    Trenér: Jan Bašný.

Rozhodčí: Viktoria Alpaidzevová, Taťjána Berezkinová (obě Rusko)