Česko – USA 7:0 (kon.) | Česko – Mexiko 6:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 2:2
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 11.06.2015, 02:20 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Finále

Chicago Blackhawks zvládlo velmi důležité utkání a srovnalo stav série na 2:2! (y)

Posted by NHL.cz on 10. červen 2015

Loučí se s vámi Michal Belšán, děkuji za pozornost a někdy příště u přenosu na počtenou! (04:57:42)

3. Alex Killorn (TBL) 1+0
    Poprvé od roku 1968 skončily první čtyři zápasy finálové série pokaždé rozdílem jediné branky!

Dramatický závěr zápasu je u konce, Chicago porazilo Tampu Bay 2:1 a srovnalo stav série na 2:2!

Po bezbrankové první třetině šlo do vedení jako první ve 27. minutě, když se prosadil Jonathan Toews. O pět minut později se o vyrovnání ale postaral Alex Killorn.

Ve třetí třetině se díky brance Brandona Saada v čase 46:22 domácí opět ujali vedení. Od té doby Bolts měli velký tlak, který ovšem nedokázali proměnit ve vyrovnávací branku a Blackhawks se tak radovali z vítězství 2:1.

60:00

59:51
    Kučerov se dostal k odraženému puku, nedokázal ho ale zpracovat.
    Crawfrod vyřešil závar před svou brankou o ráně Stralmana!

59:43
    A další velký závar okolo Crawforda! Po střele Antona Strålmana se k dorážce málem dokázal dostat Cedric Paquette, domácí strážce svatyně ale situaci zvládl dobře vyřešit a puk přikryl!

59:15
    Icing Chicaga.
    Stamkos zahodil velkou šanci na vyrovnání!

59:10
    Steven Stamkos obdržel přihrávku od Killorna a vystřelil z první, jenže domácí teď měli velké štěstí, že kanonýr Blesků trefil obránce Seabrooka do brusle!

58:55
    Obrovský tlak hostů okolo branky Coreyho Crawforda zatím není úspěšný!

58:35
    Vasilevskij na střídačce, Bolts to zkusí v šesti!

58:25
    A opět švédský obránce v akci, jeho pokus z blízkosti ale nevyšel!

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 27. Toews (Sharp, Hossa), 47. Saad (Kane) – 32. Killorn (Filppula, Stamkos)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith "A", Hjalmarsson, Timonen, Seabrook, Oduya, van Riemsdyk – Saad, Toews "C", Hossa – Versteeg, Richards, Kane – Sharp "A", Vermette, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Shaw
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr, Nestěrov – Killorn, Filppula, Stamkos "C" – Palát "A", Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Callahan "A" – Morrow, Boyle

Rozhodčí: Sutherland, O'Halloran – Heyer, Racicot

Diváci: 22354