Středa 17.06.2015, 06:15Evropské hry Baku 2015

Od nás je to pro dnešek vše, avšak již zítra ráno se na Vás těšíme opět při programu osmého dne Evropskych her v Baku. Na počtenou! (20:51:26)
    Poslední trénink dvou českých cyklistů a jedné cyklistky před zítřejší časovkou.

20:48
    Rusky obrátily třetí set a vyhrály ho 26:24. Chorvatky tak porazily hladce 3:0.

20:25
    Dnes jsou již všechny medailové sady rozdány, je tedy čas na bilancování. Slovensko získalo do své sbírky stříbro zásluhou Erika Vargy a bronz díky Juraji Tužinskému.

20:17
    Rusky vedou ve volejbale nad Chorvatkami již 2:0 na sety.
    Britka Jonesová může slavit!

20:01
    Dnešní obě sady medailí v taekwondu jsou rozdány. Mezi ženami se ze zlata v kategorii do 57 kg raduje Britka Jonesová a mezi muži v kategorii do 68kg zlatou vybojoval Ázerbajdžánec Taghizade.

Muži do 68kg: 1. Taghizade (AZE), 2. Robak (POL), 3. Gonazles Bonilla (ESP) a Denisenko (RUS).
    Ženy do 57kg: 1. Jonesová (GBR), 2. Zaninovičová (CRO), 3. Glasnovičová (SWE) a Calvo-Gomezová (ESP).

19:40
    V Baku se dnes ještě dohrává poslední zápas volejbalového programu mezi Ruskem a Chorvatskem (1:0 na sety), dva zápasy plážového volejbalu a finále taekwonda. Tím bude bohatý program středečního dne zakončen.
    Martin Pelc předvedl výbornou povinnou sestavu, avšak o něco horší volnou. Nakonec je z toho 16. místo.

19:18
    Kvalifikace na trampolíně je u konce. Češi bohužel do finále neproklouzli, Naim Ashhab skončil patnáctý a hned za ním zakončil soutěž Martin Pelc.

19:13
    České beach volejbalisty Karolína Řeháčková a Eliška Gálová zvítězily ve třetím setu zápasu s Uliiou Karimovovou a Raquel Ferreirovou 15:8 a celkově vítězí v utkání 2:1 na sety!

19:10
    Tři míče scházejí Řeháčkové s Gálovou, aby ovládly zápas proti domácím hráčkám! 12:7.

19:08
    Karimovová s Ferreirovou mírně snižují, Češky však stále vedou poměrně komfortně 10:6.

19:07
    9:4! Tohle už vypadá hodně nadějně pro české plážové volejbalistky!

19:05
    Řeháčková s Gálovou se svým soupeřkám utrhly! Vedou 7:4!

19:03
    Na začátku třetího setu jsou prozatím úspěšnější Češky, které vedou 4:3. Ve třetím setu se hraje do 15 bodů!
    Česko-ázerbajdžánské drama v plážovém volejbalu.

18:58
    Výborně! České volejbalistky ovládly druhý set 23:21 a o vítězkách rozhodne až třetí set!

18:56
    Češky ho odvrátily. 20:20.

18:56
    České volejbalistky ztrácí půdu pod nohama... Karimovová s Ferreirovou mají mečbol!

18:55
    18:17. Ázerbajdžánky se nebezpečně přiblížily.

18:53
    Češky bojují a jsou velmi blízko zisku druhého setu! Vedou 17:15 a drží aktuální sérii bodů 5:1!

18:51
    Řeháčková s Gálovou se vrací do vedení 15:14. Druhá sada je plná zvratů!

18:49
    Ázerbajdžánky otočily vývoj druhé sady a již vedou nad českou dvojicí 12:14.
    Dnešní zápas bude pro Češky klíčový...

18:46
    Řeháčková s Gálovou ztrácí pomalu svůj vybudovaný náskok, již vedou jen o bod 11:10. Své šance na úspěch však v tomto utkání rozhodně mají!

18:43
    Karimovová s Ferreirovou se snaží něco udělat s nepříznivým vývojem druhého setu, prohrávají však s Češkami 9:7.

18:40
    Výborně hrají Řeháčková s Gálovou v této pasáži hry! Utíkají na skóre 6:3.

18:38
    Jenže i na úvod druhého setu Karimovová s Ferreirovou utekly našim reprezentantkám. Řeháčková s Gálovou prohrávaly 0:2, ale dostávají se zpět, stav je 4:3 pro naše děvčata!

18:34
    Ázerbajdžánská dvojice nakonec odskočila českým volejbalistkám a vítězí v prvním setu v poměru 21:17!

18:32
    Drama v prvním setu beach volejbalu pokračuje. Češky se drží na dostřel, Karimovová s Ferreirovou však úspěšně ztrátují. 17:18.

18:29
    Češky bojují srdnatě, stáhly manko na 14:15!

18:27
    Ázerbajdžánky bohužel odskakují Řeháčkové s Gálovou již na rozdíl čtyř bodů v prvním setu. 11:15.

18:25
    Karimovová s Ferreirovou těží ze svých kvalit a drží menší vedení. 13:11 pro soupeřky české dvojice.

18:22
    České volejbalistky Řeháčková, Gálová zahájily svůj zápas proti Ázerbajdžánkám a v úvodním setu prohrávají 8:11.

18:19
    Poslední dnešní disciplína na zápasnické žínce přinesla další zlatou radost ázerbajdžánskému publiku! Domácí Khetag Gazjumov ve finále porazil Gruzínce Elizbara Odikadzeho. Bronzové medaile vybojovali Ukrajinec Andriitsev a Rus Gadisov.

18:10
    Český boxer Vít Král v kategorii do 75kg bohužel nepostoupil do dalšího kola a prohrál svůj souboj s Finem Dmitri Treťjakem. Českým boxerům se v Baku prozatím příliš nedaří.
    Dnešní program vodního póla je u konce. Francie postoupila přes Rumunsko po výhře 7:5 do boje o 9. místo.

18:01
    Martin Pelc je spokojený s povinnou sestavou a po první části kvalifikace na trampolíně má 47.210 bodů a před volnou sestavou si zvedá sebevědomí. S touto známkou asi sám vůbec nepočítal.

17:52
    Slovenský zápasník Jozef Jaloviar prohrál souboj o bronz v kategorii do 97kg s Ukrajincem Valerijem Andriitsevem.

17:44
    Ke svému zápasu v plážovém volejbale se pomalu chystá i dvojice Řeháčková, Gálová, na které čeká domácí dvojice Karimovová, Ferreirová. Začátek je stanoven na 18:00.

17:35
    V pokračujícím programu mužského zápasu se ze zlaté medaile v kategorii do 74kg raduje Rus Aniuar Gedujev, který 'přepral' Turka Sonera Demirtase. Bronzové medaile získali Gruzínec Kvelashvili a domácí zápasník Jabrayil Hasanov.
    Italská radost v lukostřelbě. Italové ve finále porazili Gruzii.

17:06
    Slovenský stolní tenista Yang Wang postoupil do třetího kola mužské dvouhry. Ani se přitom nemusel zapotit, Němec Timo Boll k utkání nenastoupil.

17:02
    Italští lukostřelci ovládli soutěž týmů v mixu, když porazili ve finále gruzínské družstvo 5:3. Bronz získali již zmínění Ukrajinci.

17:00
    Vítězem v zápasnické kategorii do 65 kg se stal domácí závodník Togrul Asgarov, který porazil Itala Chamizo Marqueze. Bronzovou sbírku pro Turecko rozšířil Mustafa Kaya a pro Rusko Ilias Bekbulatov.
    Současné hrdinky Ázerbajdžánu, domácí volejbalistky!

16:51
    Naim Ashhab má za sebou i druhou část kvalifikace, kterou byla volná sestava. Dohromady nasbíral český sportovec 99.550 bodů a je průběžně šestý! Následovat ovšem bude druhá skupina s dalšími třinácti závodníky, včetně druhého českého zástupce Martina Pelce.

16:41
    V Baku vrcholí souboje soutěže mixovaných týmů v lukostřelbě – bronzovou medaili vybojovali Ukrajinci nad Slovinci. Nyní se zápolí ve finále mezi týmy Itálie a Gruzií.

16:30
    První sada medailí v dnešním programu volnostylařského zápasu je rozdána! Zlatou medaili v kategorii do 57kg získal Viktor Lebedev, který zcela dominoval v duelu s Němcem Ewaldem Marcelem. Bronzové medaile získali moldavský zápasník Alexandu Chirtoaca a Turek Sezar Akgul.

16:16
    Slováci si ve vodním póle zahrají pouze o konečné 11. místo. V utkání s Černou Horou prohráli těsně 8:9 po obdrženém gólu pouhých 55 vteřin před koncem duelu.

16:09
    Započnuty byly rovněž kvalifikační boje na trampolíně. Češký závodník Naim Ashhab, který je průběžně desátý. Na postup do finále jeho výsledná známka přes 45 bodů nejspíš stačit nebude.
    Příznivci zápasu mohou sledovat živě medailové boje volnostylařů na tomto odkazu!
    Proč Martin Doktor chodil v úterý na Evropských hrách bos?

15:45
    Ázerbajdžánské volejbalistky nepřestávají udivovat. V právě skončeném utkání s Itálií zvítězily 3:1 na sety a připisují si třetí výhru na turnaji.

15:35
    Slovenský stolní tenista Lubomír Pištej nestačil na Portugalce Freitase a podlehl mu 0:4 na sety.

15:30
    "Cítím se neuvěřitelně. Je skvělá věc vyhrát bronzovou medaili na Evropských hrách. Očekával jsem, že do finále bych se mohl dostat, ale medaili jsem neočekával," řekl Juraj Tužinský ke svému úspěchu v Baku. Na medaili čekal dlouhé čtyři roky od poslední na evropském šampionátu.

15:20
    Taekwondo již zná své dnešní finálové dvojice mužů i žen. V mužské kategorii do 68kg se utká polský reprezentant Karol Robak s domácím Aykhanem Taghizadem. Mezi ženami se v kategorii do 57kg střetnou Britka Jade Jonesová a Chorvatka Ana Zaninovičová.

15:15
    Ke svému utkání v pavouku mužského stolního tenisu se postavil slovenský hráč Lubomír Pištej, který však hraje proti favorizovanému Portugalci Marcosu Freitasovi. Úvodní set prohrál 7:11.

15:07
    Vodní pólisté Slovenska zahájili svůj boj o postup do souboje o 9. místo na Evropských hrách v Baku. Pokud by v zápase s Černou Horou neuspěli, čekal by je zápas o konečné 11. místo.
    Italky Giombiniová a Totiová po výhře nad českými volejbalistkami.

14:53
    České plážové volejbalistky Žolnerčíková s Jakubšovou prohrály i třetí, rozhodující set, 10:15 a ve skupině tak končí s bilancí 1 výhry a 2 porážek.
    Jste fanoušky lukostřelby? Pak si nenechte ujít vyvrcholení soutěže v mixu, kde aktuálně probíhá čtvrtfinále!

14:41
    Dimitrij Ovčarov vyhrál čtvrtý set v poměru 11:6 a hladce 4:0 na sety vyřazuje Dmitrije Prokopcova z pavouka mužských dvouher ve stolním tenise.

14:39
    Žolnerčíková s Jakubšovou prohrály druhý set 14:21 a duel s Italkami rozhodne až třetí sada.

14:32
    Svůj zápas druhého kola singlu mužů ve stolním tenise rozehrál i Čech Dmitrij Prokopcov. Proti favorizovanému Němci Dimitrijovi Ovčarovovi ovšem prozatím výrazně ztrácí a prohrává 0:3 na sety.

14:21
    České beach volejbalistky porazily v prvním setu Italky po dramatické koncovce 22:20.

14:20
    Juraj Tužinský dlouho vedl finále vzduchové pistole na 10m, ale nezvládl tíhu okamžiku, pokazil čtyři střely v řadě a z náskoku 4.1 bodu na druhého Portugalce nakonec propadl až na třetí místo. Přesto je slovenský střelec velmi spokojený s bronzovou medailí!

14:12
    Tužinský má po dvanácti střelách náskok na druhého v pořadí již 2.1 bodu! Další medaile pro slovenskou výpravu ze střelnice v Baku je velmi blízko.

14:08
    Slovák Juraj Tužinský je po osmi ranách finále vzduchové pistole na 10m na průběžném prvním místě!
    Ital Giovanni Pellielo s bronzovou medailí z trapu.

14:03
    Pomaličku zahajujeme odpolední program v plážovém volejbale. Ke svému třetímu zápasu v základní skupině se postavilo duo Diana Žolnerčíková s Martinou Jakubšovou, které hrají proti Italkám Lauře Giombiniové a Giulii Totiové.

13:51
    Přibližně za deset minut odstartuje finále ve vzduchové pistoli na vzdálenost deseti metrů. Mezi finálovou osmičku se propracoval i slovenský střelec Juraj Tužinský. V kvalifikaci byl lepší pouze Oleh Omelčuk z Ukrajiny.

13:47
    Ve dvě hodiny se opět naplno rozjede soutěž stolních tenistů. Dmitrij Prokopcov pokusí překvapit Dmitrije Ovčarova, momentálně šestého hráče světového žebříčku.

O moc jednodušší to nebudou mít ani slovenští hráči. Lubomír Pištěj vyzve v 15:00 Marcose Freitas z Portugalska (světová desítka), Yang Wang pak o dvě hodiny později změří síly s Timo Bollem (světová sedmička).

Přestože Jindřich Dubový v dnešní kvalifikaci vzduchové pistole na vzdálenost deseti metrů neuspěl a skončil s nástřelem 574 na 18. příčce, nemůže si olympiádu v Baku vynachválit. „Je to tady perfektní, střelnice je dražší než obchoďák. Už teď se moc těším na mix (týmová soutěž, kdy za každý stát střílí jeden muž a jedna žena), bude to velká sranda. Ještě nikdy jsem ho nestřílel,“ řekl po závodě.

13:05
    Bylo rozehráno druhé čtvrtfinále turnaje ve vodním pólu mužů mezi Řeckem a Maďarskem. Po pár odehraných minutách svítí na výsledkové tabuli skóre 1:1.

13:00
    V taekwodu žen do 57 kilogramů známe již dvě semifinalistky – Eva Calvo Gomezovou (Španělsko) a Anu Zaninovičovou (Srbsko). Další dva duely začínají za malou chvíli.

12:56
    V základní skupině B volejbalového turnaje žen si Srbky kráčí pro další vítězství. Nad Bulharkami vedou 2:0 a i ve třetí sadě mají pohodlný náskok pěti bodů (20:15).
    Zorana Arunovićová se chlubí zlatou medailí, kterou si ráno vystřílela ve vzduchové pistoli.

Střelci David Kostelecký a Jiří Lipták se vyjadřují k dnešnímu závodu v trapu a dalším plánům:

David Kostelecký:
    Nestřílelo se mi moc dobře. Foukal nepříjemný vítr, který hýbe se střelcem a narušuje mu koncentraci. Mám metr devadesát a udržet stabilitu bylo těžké. Při předposledném terči, zrovna v momentě, kdy jsem zakřičel, mi před očima proletěl nějaký hmyz, oči mi uskočily a já minul. Potom už jsem se nedokázal koncentrovat a netrefil jsem ani ten poslední.

U střelby výsledky zase tak moc neznamenají. Kdyby člověk vyhrál minulý týden mistrovství světa, může se tady umítit třeba až dvacátý. V každém případě jsme rádi, že jsme v Baku byli. Závod nám ukázal nedostatky, na kterých musíme zapracovat.

Jiří Lipták:
    Moje výsledky zdaleka neodpovídaly tomu, co jsem měl natrénováno. Zkoušel jsem střílet v různém tempu, měnit techniky, nic mi tady ale nefungovalo. Teď si musíme sednout s trenérem. Rozebereme závod a popřemýšlíme, na čem je potřeba zapracovat. Čekají nás letos ještě další velké podniky – mistrovství Evropy, mistrovství světa, z Baku ale z pohledu sportovce odjíždím mírně zklamaný.

12:18
    Minela ve čtvrté sérii nakonec rozhodla o tom, že Slovák Erik Varga si z finále trapu odnese stříbrnou medaili. Rus Alipov trefil všechno a získává tedy zaslouženě zlatou medaili.

Konečné pořadí:
    1. Alexej Alipov (Rusko)
    2. Erik Varga (Slovensko)
    3. Giovanni Pellielo (Itálie)

12:12
    Tak bohužel. Stolní tenistka Iveta Vacenovská nezvládla vyhrocenou koncovku sedmého setu (9:11) a s dvouhrou se loučí. Španělka Galia Dvorakova narazí ve třetím kole na německou hráčku Soljaovou.

12:06
    Giovanni Pellielo získává v trapu mužů bronzovou medaili. Za malou chvíli se slovenský střelec Erik Varga popere s Rusem Alipovem o nejcennější kov!
    Českým sportovcům fandí i cyklista Roman Kreuziger.

12:00
    Stolní tenistka Iveta Vacenovská svádí se španělskou soupeřkou i nadále urputný souboj. O postupující do třetího kola rozhodne až závěrečná sedmá sada.

11:57
    U konce je i kvalifikace vzduchovky na deset metrů. Jedinému českému reprezentantovi Jindřichovi Dubovému se bohužel nepodařil prosadit do finálové osmičky. Od postupu ho dělilo celých deset příček. Do finále naopak s poklidem prošel slovenský střelec Juraj Tužinský.

11:47
    Mezitím ve sportovní hale hraje Iveta Vacenovská se Španělkou Dvorak 2:2 na sety. V páté sadě je skóre vyrovnané 4:4.
    Erik Varga prozatím ve finále trapu dominuje.

11:45
    Erik Varga ještě ani jednou neminul a prozatím s bilancí 12/12 vévodí finále trapu!

11:35
    Iveta Vacenovská se bleskurychle otřepala ze ztráty druhého setu. Ve třetím opět dominovala (11:3).

11:32
    Za pár okamžiků se rozběhne finále v trapu mužů. Naše zraky se budou upírat směrem k slovenskému střelci Eriku Vargovi, který je, s ohledem na výsledky kvalifikace, jedním z nejžhavějších kandidátů na zisk cenného kovu.

11:29
    Slovenský zápasník Jozef Jaloviar uspěl v opravách a v podvečer, přibližně od 17:45, se pokusí zabojovat o bronzovou medaili v zápase (volný styl) mužů do 97 kilogramů.

11:25
    Ke konci se pomalu chýlí kvalifikace mužů ve vzduchové pistoli na deset metrů. Český střelec Jindřich Dubový momentálně okupuje 21. příčku. Lépe si počínají jeho slovenští kolegové. Juraj Tužinský je sedmý, Pavol Kopp desátý.

11:21
    K utkání druhého kola stolních tenistek nastoupila už i česká jednička Iveta Vacenovská. Proti španělské hráčce Dvorakove si zatím v poklidu kráčí pro zisk první sady.

11:21

11:15
    Tak bohužel, slovenská stolní tenistka Barbora Balážová nezvládla rozhodující sedmý set a (7:11) s dvouhrou se loučí. Dál jde Ukrajinka Bilenková.

V Baku se chystá střídání stráží

Ve čtvrtek dorazí do Baku další čeští sportovci. Plavci, badmintonisté, střelci, šermíři, silniční cyklisté a basketbalisté. I s trenéry celkem čtyřiačtyřicet členů českého týmu. Opačným směrem naopak zamíří pětačtyřicetičlenná výprava. V ní i dvojnásobný medailista, rychlostní kanoista Martin Fuksa.

11:04
    Slovenka Barbora Balážová zabojovala a zvrátila nepříznivě se vyvíjející šestý set. O postupující do třetího kola klání stolních tenistek tak rozhodne poslední sada.

11:00
    Prvním finalistem v zápase mužů (volný styl) do 67 kilogramů je Ital Frank Chamizo Marquez. V boji o zlatou medaili jej vyzve buď Bělorus Nurykau, nebo domácí Asgarov.

10:56
    Jindřich Dubový se po solidním začátku v kvalifikaci vzduchovky na deset metrů propadl až na 29. pozici. O poznání lépe si vede slovenský střelec Juraj Tužinský, který uzavírá elitní desítku. Poslední z česko-slovenské sestavy, Pavol Kopp, je momentálně šestadvacátý.

10:41
    Barbora Balážová nenavázala na znamenitou hru z prvního setu a s Ukrajinkou Bilenkovovou momentálně slovenská stolní tenistka prohrává 1:2 na sety. V páté sadě ovšem opět šlape do pedálů a vede 6:5.

10:36
    Pomalu se rozbíhá kvalifikace mužů ve vzduchové pistoli. O postup do finále se pokusí zabojovat Jindřich Dubový. Momentálně se náš reprezentant pohybuje okolo desátého místa.

10:28
    Slovenská stolní tenistka Barbora Balážová přehrála v prvním setu svoji ukrajinskou soupeřku. Ve druhém setu zatím prohrává 7:4.

10:24
    Vodní pólo ženy: Trojici již jistých semifinalistek doplní Španělky, které si poměrně přesvědčivě 8:5 poradily se soupeřkami z Maďarska. V semifinále na ně čekají Řekyně. V druhém semifinálovém duelu se střetnou Italky s Ruskami.

10:14
    Kvalifikace trapu: Čeští borci nakonec zůstali za branami semifinále. Blíže evropské medaili je naopak Slovák Erik Varga, který se s přehledem prostřílel mezi postupující šestici.
    Renata Štrbíková nakonec úspěšně zvládla druhé kolo a zítra poměří síly se Slovenkou Odorovou.

To byla bitva! Renata Štrbíková prohrávala se Španělkou Yanfei Šen 1:2 na sety, ale pak předvedla senzační obrat a vyhrá...

Posted by Český olympijský tým on 17. červen 2015

10:12
    Tak už je to jisté! Ve třetím kole ženské dvouhry ve stolním tenise budeme svědky česko-slovenského derby. Renata Štrbíková přetlačila i v šestém sedu svoji španělskou soupeřku a zítra ráno změří síly se Slovenkou Evou Odorovou.

10:03
    Slovenský borec Jozef Jaloviar v zápase (volný styl) mužů do 97 kilogramů nestačil na Elizbara Odikadzeho z Gruzie. Čekají ho opravy.

9:58
    Renata Štrbíková zvládla napínavou přetahovanou v páté sadě (20:18) a dělí ji pouze set od třetího kola.

9:56
    Eva Odorová si do Baku přivezla solidní formu. Po vítězství 4:1 na sety nad šestatřicetiletou Portugalkou Fu Yu postoupila již do třetího kola. V tom slovenská stolní tenistka vyzve zítra od 8:00 vítězku zápasu mezi Renatou Štrbíkovou a Španělkou Yanfei Šen. Momentální stav na stole číslo 3 je 2:2 na sety a 18:18!

9:50
    Hotovo, dobojováno. Čeští beachvolejbalisté Robert Kufa a Jan Dumek si připsali první zářez. Nad domácí dvojicí Santos, Rudkyh zvítězili po sedmačtyřiceti minutách 2:0 na sety. Další duel na české borce čeká zítra od 15:00.
    Čeští střelci zatím nemají úspěšný den, naděje do budoucna tady ale je

9:41
    Slovenskou stolní tenistku Evu Odorovou dělí od postupu do třetího kola ženského dvouhry jediný set. Nad portugalskou soupeřkou vede v páté sadě 3:2.

9:35
    V klání vodních pólistek čekáme na poslední semifinalistky. K trojlístku Itálie, Rusko, Řecko se přidají buď Španělky, nebo Rusky. Lépe našlápnuto mají zatím ženy z Pyrenejského poloostrova, které vedou ve druhé čtvrtině 3:1.

9:30
    Stolní tenistka Renata Štrbíková bohužel ztratila i třetí sadu. Yanfei Šen tak momentálně vede 2:1 na sety. Naopak Slovenka Eva Odorová má set navrch.

9:25
    Po velkém boji (22:20) urvali čeští beachvolejbalisté Jan Dumek s Robertem Kufou první set proti páru Santos, Rudkyh.

9:23
    Renata Štrbíková po vyhraném prvním setu ztratila sadu druhou poměrem 12:10. Podobně je na tom i slovenská stolní tenista Eva Odorová. Portugalka Fu Yu jí vzala druhou sadu poměrem 11:8.

9:22
    Kvalifikace trapu: David Kostelecký měl v pátém kole střelby dobře nakročeno do semifinále s průběžným skóre 23/23. Bohužel dvě poslední rány minul, a tak pravděpodobně v soutěži končí. Jiří Lipták střílí svých posledních 25 ran v těchto chvílích, šanci na semifinále už nemá.

9:20
    Slovenský zápasník Jozef Jaloviar nakonec přetlačil svého soupeře ze Švýcarska a prodral se mezi nejlepších osm v kategorii volného stylu mužů do 97 kilogramů. Tam narazí na urostlého Gruzínce Elizbara Odikadzeho.

9:16
    Pod vysokými sítěmi se rozběhlo mezitím klání českých plážových volejbalistů. Jan Dumek s Robertem Kufem hrají s domácím párem Santos, Rudkyh. V prvním setu vedou 13:12 a jdou na podání.

9:13
    Do boje vstoupily už i stolní tenistky. Renata Štrbíková hraje se Španělkou Yanfei Šen 8:8 v první sadě. Mezitím si slovenská reprezentantka Eva Odorová dokráčela proti Portugalce Fu Yu pro zisk prvního setu v poměru 12:10.

9:04
    Slovák Jozef Jaloviar momentálně bojuje v klání zápasníků (volný styl) do 97 kilo proti Švýcarovi Philippu Hutterovi. Ve stejné disciplíně, zápasu (volný styl) mužů do 74 kilogramů již ráno neuspěl další slovenský reprezentant Michal Duba, který soupeři ze Řecka podlehl 4:0 na body.
    David Kostelecký v boji o semifinále.

8:59
    Davidu Kosteleckému momentálně patří devátá příčka, jeho reprezentačnímu kolegovi Jiřímu Liptákovi osmnácté místo. V čele je i nadále slovenský střelec Erik Varga.

8:40
    V kvalifikaci trapu čeká Davida Kosteleckého a Jiřího Liptáka posledních 25 ran. Kostelecký je zatím 13., Liptákovi patří 17. příčka. Do semifinále postupuje nejlepší šestice střelců, ale není třeba zoufat. Kosteleckému totiž chybí na 5. místo pouze jedna rána, Liptákovi dvě.

8:38
    V devět hodin se na sportovištích objeví další čeští reprezentanti. Ve druhém kole ženské dvouhry ve stolním tenise vyzve velezkušená Reneta Štrbíková naturalizovanou Španělku Yanfei Shen. Ve stejný moment zahájí své olympijské tažení v Baku Robert Kufa a Jan Dumek. Beachvolejbalisté vyzvou domácí pár Santos, Rudykh.
    Zlato ze střelnice putuje zásluhou Zorany Arunovićové do Srbska.

8:27
    Konečné pořadí
    Na střelnici se rozdávají medaile. Klání ve vzduchové pistoli nakonec ovládla Srbka Zorana Arunovićová, stříbro bere španělská reprezentantka Sonia Franquetová, bronz získává Běloruska Viktoria Čajková.

1. Zorana Arunovićová (Srbsko) 199,5
    2. Sonia Franquetová (Španělsko) 196,3
    3. Viktoria Čajková (Bělorusko) 177,4
    4. Olena Kostěvyčová (Ukrajina) 157,9
    5. Jekatěrina Koršunovová (Rusko) 137,7

8:17
    Finále ženské vzduchové pistole na deset metrů pomalu spěje ke svému vyvrcholení. Ve hře jsou poslední čtyři ženy. Nejlépe na tom momentálně je Běloruska Viktoria Čajková s nástřelem 139,1 bodu. Na druhou Sonia Franquetovou má náskok 0,3.
    David Kostelecký odchází ze střelnice.

8:14
    I nadále pokračuje druhý den kvalifikace v trapu mužů. Davidu Kosteleckému momentálně patří průběžné třinácté místo, jeho reprezentační kolega Jiří Lipták je sedmnáctý. Skvěle se zatím daří slonveskému střelci Eriku Vargovi, který figuruje na průběžné druhé příčce.

8:03
    Za malou chvíli by mělo odstartovat finále ženské vzduchové pistole. Bohužel bez české účasti.

7:47
    Na střelnici začal druhý den kvalifikace trapu mužů, s dvěma českými zástupci – Davidem Kosteleckým a Jiřím Liptákem. Kostelecký ve čtvrtém okruhu dvakrát minul a jeho šance na postup do semifinále se zmenšily. Jiří Lipták se teprve připravuje na dnešní vystoupení v tréninkové části střelnice.

7:40
    Paráda! Plážoví volejbalisté Jan Hadrava a Přemysl Kubala získali i druhý set po výsledku 21:19 a poráží Nizozemce 2:0. Další zápas čeká české borce zítra ráno. Od 7:00 si to rozdají s tureckým párem Sekerci, Mermer.

7:35
    Kvalifikace vzduchové pistole je u konce, Tereza Přibáňová se umístila na 18. pozici.

7:21
    Výborně! První set získává naše dvojice poměrem 21:18.

7:06
    Plážoví volejbalisté Jan Hadrava a Přemysl Kubala zahájili zápas proti Nizozemcům.

7:02
    Tereza Přibáňová v tuto chvíli na 16. pozici.

6:40
    Dnešním dnem začíná také program plážových volejbalistů. Češi vyšlou do boje dva týmy.

6:28
    Tereza Přibáňová se zatím drží na 15. příčce.

6:21
    Před chvílí začala kvalifikace vzduchové pistole pro českou reprezentantku Terezu Přibáňovou.

6:15
    Denní liveblog právě začíná.
    Na co všechno se dnes můžete z Baku těšit?

Copak nás čeká zítra? Opět je toho spousta! A věříme, že to znova zacinká :) #baku2015 #olympijskytymNezapomeňte také sledovat náš liveblog plný informací, zajímavostí a fotek. http://baku.olympic.cz/liveblog

Posted by Český olympijský tým on 16. červen 2015

Pěkný den u sledování již šestého celodenního liveblogu z Evropských her v Baku. Dnešní přenos začíná od 6:15 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:15.