Česko – Slovinsko 3:2 (kon.) | Německo – Slovensko 1:2 (2:3 po s.n.)
Česko
3:2 (1:0, 2:1, 0:0, 0:1)
Slovinsko
Úterý 07.07.2015, 13:00 • Tampere, Hakametsa Arena • Mistrovství světa v inline hokeji IIHF • Skupina A

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (14:41:49)

Je dobojováno! Nakonec vítězí Česká republika těsným výsledkem 3:2. Češi hráli v první polovině na výbornou, poté se Slovinci o dost zlepšili a domácím se hra ztížila, ale nakonec svůj náskok dokázala udržet, a tak si do tabulky zaslouženě připisuje tři body. Jak pro Česko, tak pro Slovinsko to byl poslední zápas ve skupině.

Následuje hymna České republiky!

Nejlepší hráči:

Sašo Rajsar (SLO)
    Ondřej Haloda (CZE)

48:00

47:42
    Šimo se dostal do zakončení, ale to Trelc vyrazil, a tak měl Šimo druhý pokus, ten nasměroval v pádu do tyčky!

47:32
    Češi kontrolují puk ve vlastním pásmu.

46:56
    Slovinsko se sice drží před domácím brankářem, kombinuje, ale žádný z hráčů se nedostal ke střele.

46:02
    Remar zkoušel pálit z úrovně modré čáry, ale Haloda jeho střelu vyrazil daleko od své branky.

45:30
    Hostům se naskytla obrovská šance v podobě přesilové hry. Zatím se usadili v útočném pásmu a kombinují.

45:20
    Demel (CZE) se dopustil ve vlastním pásmu faulu, a tak dostává minutu a půl za nedovolené bránění.

45:15
    Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, a poté se rozjeli do vlastního pásma.

45:09
    Oddechový čas pro hosty.

45:09
    Slovinci si nerozuměli v rozehrávce a puk nakonec skončil na zakázaném uvolnění.

44:25
    Vozdecký drží puk za vlastní brankou a s rozehrávkou příliš nespěchá.

43:57
    Rubeš se pokoušel projet podél mantinelu do útočného pásma, ale to se mu nepodařilo.

43:43
    Až teď se to podařilo Šebkovi, který se prohnal po levé straně a zakončil, jeho pokus ale Trelc chytá.

43:01
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale nemohou se dostat přes polovinu.

42:39
    Demel se snaží rozehrát z vlastního obranného pásma, zatím se mu to ale příliš nedaří.

41:54
    Domácí kombinují za brankou hostů, ale pp chvilce o puk přicházejí a dopředu se ženou Slovinci.

41:02
    Až teď se Češi dostali před Trelce, ale žádný z hráčů se neprobojoval k zakončení.

40:32
    Domácí mají problémy dostat se z vlastního pásma, Slovinsko se o dost zlepšilo.

39:12
    Slovinsko se drží v útočném pásmo, kde kombinuje. U puku Rajsar, který je hodně aktivní.
    Sašo RAJSAR - 3:2

38:40
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    No, tak hosté ještě dramatizují utkání. SAŠO RAJSAR se před brankou dostal ke kotouči a následnou střelou se nemýlil. Asistence: Miha Brus a Anže Lončar.

37:02
    Češi jsou stále u puku a snaží se kombinovat, ale nikam nespěchají.

36:25
    Šance pro Čechy! Obdržálek se dostal před branku, kde bekhendem zakončoval, ale Trelc zastavil kotouč na brankové čáře.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Je za námi třetí čtvrtina, ta nám žádnou branku nenabídla, ale přinesla nám vyrovnanější hokej. Slovinsko se o proti předešlým čtvrtinám zlepšilo, Češi se spíše soustředí už jen na obranu a nikam se neženou. Uvidíme co nám nabídne poslední čtvrtina.

Třetí čtvrtina skončila.

35:48
    Češi se v závěru čtvrtiny dostali na vlastní polovinu, kde už jen třetí část dohrávají.

35:01
    Probíhá poslední minuta třetí čtvrtiny.

34:55
    Vozdecký dostal přesný pas do středu levého kruhu, odkud poslal mířenou střelu, ale hostující brankář jeho pokus vyráží před sebe.

34:33
    Strýček se snažil dorážet jednu ze střel, která letěla od modré, ale puk poslal pouze do Trelce.

34:03
    Sodržnik (SLO) dostává minutu a půl za podražení. Češi mají další možnost přesilové hry.

34:01
    Zahradníček, tak dlouho kličkoval v útočném pásmu až si vykoledoval faul.

33:32
    Slovinsko se snaží přejít střední pásmo, po chvilce se mu to daří a první formace kombinuje před Halodou.

32:55
    Demel se po přihrávce dostal do útočného pásma, ale z ostrého úhlu zakončit nedokázal.

32:21
    Ke střele se probojoval Sotlar, ale puk mu sjel z hokejky, a tak se kotouče ujali domácí.

31:55
    Slovinsko změnil styl hry a nyní se drží v útočném pásmu. Oproti předešlým čtvrtinám se hosté o dost zlepšili.

31:33
    I na druhé straně si připisuje úspěšná zákrok Haloda, a to proti střele Remara.

31:09
    Krásná střela z vrcholku kruhu od Strýčka, ale hostující brankář vyráží.

30:49
    Trelc si připsal úspěšný zákrok, Češi nedokázali zachytit puk v útočném pásmu, a tak musí začít celou akci znova.

30:28
    Domácí drží po nepřesné rozehrávce kotouč za vlastní brankou. Dopředu se žene Hrazdira.

30:11
    Češi se drží na útočné polovině, ale jejich kombinace zatím nevede k žádné střele.

28:59
    Až nyní se dostávají Češi pryč z vlastního pásma. Krásně dostal nabito do pravého kruhu Šimo, ale hostující brankář ukryl jeho pokus do lapačky.

28:28
    Sotlar zpracoval těžkou přihrávku za českou brankou, ale po chvilce kombinování o kotouč přišel.

27:24
    Rajsar je dnes hodně vidět, teď dostal krásnou kolmici na modré. Následně se hnal až před Halodu, kde zkoušel zakončovat, ale domácí brankář byl připraven.

26:43
    Slovinci se pokoušejí dostat přes střední pásmo, to se jim podařilo, o chvilku později ale puk v útočném pásmu ztratili.

26:12
    Nyní už to jsou ale české barvy, které mají v držení kotouč. Do útočného pásma se rozjel Šimo, který ukončil v roce 2011 hokejovou kariéru a začal se věnovat pouze inline hokeji, ale jeho střelu Trelc bez sebemenších problémů chytá.

25:44
    Teď to jsou hosté, kteří drží po většinu čas puk a snaží se kombinovat v útočném pásmu.
    Ani jednomu ze Slovinců se ve velké šanci nepodařilo dostat kotouč do branky

24:55
    Obrovská šance Slovinska! Ke střele se dostal z pravého kruhu Rajsar, jeho střele ještě dokázal Haloda vyrazit, ale pouze na hokejku Bruse, který nedokázal z otočky přesně zakončit.

24:37
    Šebek už se napřahoval ke střele, ale raději přihrál. Jeho kolmice ale nebyl přesná, a tak jsou u puku hosté.

24:13
    Češi začali třetí část aktivně a ihned po vyhraném buly se ženou dopředu.

Začala třetí čtvrtina.

Je za námi polovina zápasu. Druhá čtvrtina nám nabídla o dvě branky víc než ta první. Dvě branky jsme viděli na straně České republiky a jednu na straně Slovinska. Češi mají více ze hry a zatím zaslouženě vedou. Hosté se spoléhají na samostatné úniky, ale ty jim nevychází podle představ.

Další třetina začne přibližně v 13:50.

Druhá čtvrtina skončila.

23:44
    Češi jsou v závěru druhé čtvrtiny u puku a ještě kombinují v útočném pásmu.
    Mikuláš ZBOŘIL - 3:1

22:31
    Česko právě vstřelilo branku!
    Na další branku jsem dlouho čekat nemuseli. Krásnou kolmici dostal na pravou stranu MIKULÁŠ ZBOŘIL, který svoji pohotovou střelou k bližší tyči nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Martin Vozdecký a Pavel Strýček.
    Tomáš RUBEŠ - 2:1

21:21
    Tak to byla krásná akce v podání hráče s číslem 73. TOMÁŠ RUBEŠ si najel z levé strany, obehrál dva hráče a následně si i položil Trelce, nakonec zakončoval do zcela odkryté branky. Bez asistence.
    Unikající Rajsar nedokázal dostat kotouč za Halodu

20:51
    Obrovská šance Slovinska! Do úniku se dostal Sašo Rajsar, ale jeho střelu Haloda vyrazil.

20:16
    Šimo prokličkoval celé pásmo, ale jeho střela z těsné blízkosti Trelce nepřekvapila.
    Jure SOTLAR - 1:1

18:58
    Tak tohle je pro Čechy hodně smolná branka. Na levé straně se dostal k puku JURE SOTLAR, který si najel do středu kruhu a přesnou střelou prostřelil Halodu. Asistence: Rok Jakopič a Klemen Sodržnik.

18:49
    Druhá hostující pětka se snaží něco vymyslet na útočné polovině.

18:12
    Rubeš prohrál vhazování v útočném pásmu, a tak jsou u kotouče hosté, kteří nyní kombinují před Halodou.

18:09
    Trelc se teď musel roztáhnout po celém brankovišti, ale nakonec akci Zbořila zlikvidoval.

17:46
    Hosté se zmocnili puku a pokoušejí se dostat na útočnou polovinu, zatím neúspěšně.

17:14
    Až nyní pálil z vrcholu pravého kruhu Rubeš, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.

16:54
    Česko se usadilo před Trelcem, ale zatím se žádný z hráčů neodhodlal ke střele.

16:18
    Češi jsou již v plném počtu a snaží se rozjet nějakou útočnou akci. U kotouče Obdržálek.

15:54
    Remar pálil z úrovně modré čáry, před brankou se ještě snažil dorážet Jakopič, ale Haloda chytá.

15:32
    Slovinsko se po vyhraném buly usadilo v útočném pásmu, ale zatím nemůže najít vhodnou pozici ke střelbě.
    Kubicův faul na unikajícího protihráče

14:48
    Tohle bylo hodně na hraně trestného střílení. Sudí posílá Kubicu (CZE) na trestnou lavici za držení.

14:37
    Kubica mohl střílet, ale raději přihrál, a to byla chyba, neboť se nepřesné rozehrávky ujal Rajsar, který se hnal dopředu.

14:20
    Hostující brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

14:04
    Nyní to byl opět Šimo, který číhal u tyčky. Tentokrát dostal možnost střely z první, ale Trelc vyráží.

13:39
    Šimo si dobře najel k levé tyčce, ale jeho pokus o dorážku mu nevyšel.

13:19
    Česko se ihned usazuje útočném pásmu a snaží se kombinovat. U puku Vozdecký.

13:11
    Remar (SLO) dostává minutu a půl za sekání.

12:38
    Jejich akce, ale končí ve středním pásmu, kde se puku ujímá česká reprezentace.

12:16
    Tentokrát vhazování vyhráli hosté, kteří ihned zavezli kotouč za vlastní brankou a snaží se něco vymyslet.

Začala druhá čtvrtina.

Je za námi úvodní čtvrtina, která nám nabídla jednu branku, a to na straně Česka. V osmé minutě se o ní postaral Strýček, který svým přesným zásahem využil přesilovou hru.

První čtvrtina skončila.

11:46
    Tentokrát je to Sodržnik, který kombinuje za vlastní brankou. Slovinci už jen dohrávají čtvrtinu.

11:16
    Leben drží kotouč za vlastní brankou, zatím se nikam nežene.

11:01
    Probíhá poslední minutu první čtvrtiny.

10:37
    Obdržálek se dostal k puku a před brankou se ještě zkoušel přihrávat, ale jeho pas zblokoval hostující obránce.

09:55
    Zahradníček vybojoval puk a nyní se snaží rozjet útočnou akci. U kotouče Rubeš.

09:26
    Rubeš dostal kolmici do středu levého kruhu, ale zakončit se mu nepodařilo.

09:05
    Nepřesná rozehrávka české reprezentace! Puku se ujal v před brankovém prostoru Rajsar, který zkoušel zakončovat bekhendem, ale Haloda vytáhl krásný zákrok.

08:46
    Česko je i nadále aktivní, zatím kombinuje na vlastní polovině. U puku Obdržálek.
    Pavel STRÝČEK - 1:0

08:02
    A máme tady úvodní branku. Jednu ze střel ještě zkoušel dorážet u tyčky Šimo, ale Trelc vyrazil puk před sebe, kde byl připraven PAVEL STRÝČEK, ten už neměl problém se zakončením. Asistence: Michal Šimo a Martin Vozdecký.

07:49
    Češi se už dostali do útočného pásma, kde kombinují. Nyní se dostal ke střele Šimo, ale branku minul.

07:20
    Zerdin (SLO) dostává minutu a půl za hákování. Další možnost pro český tým.

07:06
    Berlisk nedokázal zpracovat přihrávku a toho využil jeden z českých útočníků, který se snažil dostat na útočnou polovinu, ale byl faulován.

06:34
    První hostující útok se dostal do útočného pásma, kde si párkrát vyměnil kotouč a následně Brus pálil, ale domácí brankář si jeho střelu pohlídal.

06:08
    Sotlar si vybojoval puk a následně se hnal po levé straně, ale domácí obrana se stihla včas vrátit.

05:41
    Češi sice mají puk pod kontrolou, ale nemohou se usadit v útočném pásmu.

05:08
    Slovinsko hraje již v plném počtu, ale stále se nemůže dostat k puku. Nyní se dostal ke střele z vrcholu kruhu Kubica, ale ani jeho střela Trelce nenachytala.

04:35
    Trelc vyrazil jednu ze střel ped vlastní branku, tam byl nikým nehlídán Rubeš, jeho dorážku, ale Trelc likviduje.

04:04
    Zahradníček poslal puk na úroveň modré čáry, kde byl Šebek, ten pálil jen do výstroje Trelce.

03:36
    Erman (SLO) dostává minutu a půl za hákování. Český výběr má k dispozici první přesilovku.

03:20
    O chvilku později se ještě ke kotouči probojoval Lončar, ale ani s jeho střelou neměl Haloda problém.

03:05
    Brus si vzal kotouč ve vlastním pásmu a hnal se dopředu, ale jeho pokus Haloda vyrazil.

02:21
    Strýček si pohrával s pukem na modré, nakonec vyslal prudkou střelu, která skončila na zadním mantinelu.

01:39
    Teď už to jsou Češi, kteří kontrolují puk. Nyní to byl Hrazdira, který dorážel u levé tyčky, neúspěšně.

01:09
    Lončar prokličkoval do útočného pásma, ale jeho střela z ostrého úhlu skončila mimo.

00:54
    Slovinsko se dostalo k puku, ale zatím ho jen drží za vlastní brankou.

00:37
    Domácí se dopustili přihrávky přes dvě čáry, a tak rozhodčí hru přerušuje.

00:10
    Ihned po vyhraném buly se dopředu žene Šimo, který se snaží založit útočnou akci.

00:01

Vypadá to, že už je vše připraveno a utkání může každou chvíli započít.

Oba týmy se již seřadily na úrovni modrých čar. Kapitáni nyní u rozhodčích, soupeři u vlastních branek, odkud slyšíme hlasité pokřiky.

Už i domácí krouží po inline ploše.

Slovinsko je již na ploše, čeká se na Čechy.

V dnešním utkání nastoupí Češi, tak jako včera v bílých dresech, Slovinci v zelených.

Oba týmy jsou již na rozbruslení.

Česko: Haloda (Jirkův) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Demel, Obdržálek, Kubica, Hrazdira – Zbořil, Zahradníček, Rubeš, Kuťák

Slovinsko: Trelc (Pavlič) – Erman, Brus, Rajsar, Remar – Frol, Berlisk, Zerdin, Lončar – Sodržnik, Leben, Sotlar, Jakopič

Rozhodčí: Jeffrey Scott (AUS) – Alexander Singer (GER).

Česká republika

Pokud chtějí Češi do finále, tak je bude je čekat po pondělní porážce s Finskem těžší cesta. Česká reprezentace na úvod šampionátu dokázala porazit Švédsko 5:4, poté co se jí vydařila čtvrtá čtvrtina. O den později, tedy v pondělí se Česko střetlo s domácím výběrem Finska, se kterým podlehlo vysoko 3:7. Nejproduktivnějším hráčem domácích je Patrik Šebek, ten dokázal ve dvou utkáních nasbírat čtyři body, a to za jednu branku a tři asistence.

Slovinsko

Slovinsku se na MS v rámci IIHF vůbec nedaří. Ihned první den šampionátu podlehlo nad Finskem vysoko 2:9. Následný den se střetlo se silným výběrem Švédska, se kterým hrálo vyrovnaný hokej, ale nakonec i přesto prohrálo 3:4. Nejproduktivnějším hráčem hostů je Aleš Remar, který za dva zápasy dokázal nasbírat tři body, a to za asistence.

Stav 0:3 se Švédskem dokázali inline hokejisté otočit, stav 0:5 s Finskem už ne. Češi prohráli druhý zápas MS IIHF 3:7. Ale jde o vůbec první porážku jakékoli naší inline reprezentace v letošním zlatém roce!

Posted by Hokej on 6. červenec 2015

Krásné úterní odpoledne. Je tu třetí hrací den, a ten nám nabídne další čtyři zápasy v rámci MS inline hokeje 2015 IIHF. Dnes se ale společně zaměříme na zápas české reprezentace, která sehraje utkání s posledním Slovinskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 9. Strýček (Šimo, Vozdecký), 22. Rubeš, 23. Zbořil (Vozdecký, Strýček) – 19. Sotlar (Jakopič, Sodržnik), 39. Rajsar (Brus, Lončar)

Rozhodčí: Jeffrey Scott (AUS) – Alexander Singer (GER)