Česko – Slovinsko 3:2 (kon.) | Německo – Slovensko 1:2 (2:3 po s.n.)
Česko
3:2 (1:0, 2:1, 0:0, 0:1)
Slovinsko
Úterý 07.07.2015, 13:00 • Tampere, Hakametsa Arena • Mistrovství světa v inline hokeji IIHF • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Krásné úterní odpoledne. Je tu třetí hrací den, a ten nám nabídne další čtyři zápasy v rámci MS inline hokeje 2015 IIHF. Dnes se ale společně zaměříme na zápas české reprezentace, která sehraje utkání s posledním Slovinskem.

Stav 0:3 se Švédskem dokázali inline hokejisté otočit, stav 0:5 s Finskem už ne. Češi prohráli druhý zápas MS IIHF 3:7. Ale jde o vůbec první porážku jakékoli naší inline reprezentace v letošním zlatém roce!

Posted by Hokej on 6. červenec 2015

Slovinsko

Slovinsku se na MS v rámci IIHF vůbec nedaří. Ihned první den šampionátu podlehlo nad Finskem vysoko 2:9. Následný den se střetlo se silným výběrem Švédska, se kterým hrálo vyrovnaný hokej, ale nakonec i přesto prohrálo 3:4. Nejproduktivnějším hráčem hostů je Aleš Remar, který za dva zápasy dokázal nasbírat tři body, a to za asistence.

Česká republika

Pokud chtějí Češi do finále, tak je bude je čekat po pondělní porážce s Finskem těžší cesta. Česká reprezentace na úvod šampionátu dokázala porazit Švédsko 5:4, poté co se jí vydařila čtvrtá čtvrtina. O den později, tedy v pondělí se Česko střetlo s domácím výběrem Finska, se kterým podlehlo vysoko 3:7. Nejproduktivnějším hráčem domácích je Patrik Šebek, ten dokázal ve dvou utkáních nasbírat čtyři body, a to za jednu branku a tři asistence.

Česko: Haloda (Jirkův) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Demel, Obdržálek, Kubica, Hrazdira – Zbořil, Zahradníček, Rubeš, Kuťák

Slovinsko: Trelc (Pavlič) – Erman, Brus, Rajsar, Remar – Frol, Berlisk, Zerdin, Lončar – Sodržnik, Leben, Sotlar, Jakopič

Rozhodčí: Jeffrey Scott (AUS) – Alexander Singer (GER).

Oba týmy jsou již na rozbruslení.

V dnešním utkání nastoupí Češi, tak jako včera v bílých dresech, Slovinci v zelených.

Slovinsko je již na ploše, čeká se na Čechy.

Už i domácí krouží po inline ploše.

Oba týmy se již seřadily na úrovni modrých čar. Kapitáni nyní u rozhodčích, soupeři u vlastních branek, odkud slyšíme hlasité pokřiky.

Vypadá to, že už je vše připraveno a utkání může každou chvíli započít.

00:01

00:10
    Ihned po vyhraném buly se dopředu žene Šimo, který se snaží založit útočnou akci.

00:37
    Domácí se dopustili přihrávky přes dvě čáry, a tak rozhodčí hru přerušuje.

00:54
    Slovinsko se dostalo k puku, ale zatím ho jen drží za vlastní brankou.

01:09
    Lončar prokličkoval do útočného pásma, ale jeho střela z ostrého úhlu skončila mimo.

01:39
    Teď už to jsou Češi, kteří kontrolují puk. Nyní to byl Hrazdira, který dorážel u levé tyčky, neúspěšně.

02:21
    Strýček si pohrával s pukem na modré, nakonec vyslal prudkou střelu, která skončila na zadním mantinelu.

03:05
    Brus si vzal kotouč ve vlastním pásmu a hnal se dopředu, ale jeho pokus Haloda vyrazil.

03:20
    O chvilku později se ještě ke kotouči probojoval Lončar, ale ani s jeho střelou neměl Haloda problém.

03:36
    Erman (SLO) dostává minutu a půl za hákování. Český výběr má k dispozici první přesilovku.

04:04
    Zahradníček poslal puk na úroveň modré čáry, kde byl Šebek, ten pálil jen do výstroje Trelce.

04:35
    Trelc vyrazil jednu ze střel ped vlastní branku, tam byl nikým nehlídán Rubeš, jeho dorážku, ale Trelc likviduje.

05:08
    Slovinsko hraje již v plném počtu, ale stále se nemůže dostat k puku. Nyní se dostal ke střele z vrcholu kruhu Kubica, ale ani jeho střela Trelce nenachytala.

05:41
    Češi sice mají puk pod kontrolou, ale nemohou se usadit v útočném pásmu.

06:08
    Sotlar si vybojoval puk a následně se hnal po levé straně, ale domácí obrana se stihla včas vrátit.

06:34
    První hostující útok se dostal do útočného pásma, kde si párkrát vyměnil kotouč a následně Brus pálil, ale domácí brankář si jeho střelu pohlídal.

07:06
    Berlisk nedokázal zpracovat přihrávku a toho využil jeden z českých útočníků, který se snažil dostat na útočnou polovinu, ale byl faulován.

07:20
    Zerdin (SLO) dostává minutu a půl za hákování. Další možnost pro český tým.

07:49
    Češi se už dostali do útočného pásma, kde kombinují. Nyní se dostal ke střele Šimo, ale branku minul.

08:02
    Česko právě vstřelilo branku!
    A máme tady úvodní branku. Jednu ze střel ještě zkoušel dorážet u tyčky Šimo, ale Trelc vyrazil puk před sebe, kde byl připraven PAVEL STRÝČEK, ten už neměl problém se zakončením. Asistence: Michal Šimo a Martin Vozdecký.
    Pavel STRÝČEK - 1:0

08:46
    Česko je i nadále aktivní, zatím kombinuje na vlastní polovině. U puku Obdržálek.

09:05
    Nepřesná rozehrávka české reprezentace! Puku se ujal v před brankovém prostoru Rajsar, který zkoušel zakončovat bekhendem, ale Haloda vytáhl krásný zákrok.

09:26
    Rubeš dostal kolmici do středu levého kruhu, ale zakončit se mu nepodařilo.

09:55
    Zahradníček vybojoval puk a nyní se snaží rozjet útočnou akci. U kotouče Rubeš.

10:37
    Obdržálek se dostal k puku a před brankou se ještě zkoušel přihrávat, ale jeho pas zblokoval hostující obránce.

11:01
    Probíhá poslední minutu první čtvrtiny.

11:16
    Leben drží kotouč za vlastní brankou, zatím se nikam nežene.

11:46
    Tentokrát je to Sodržnik, který kombinuje za vlastní brankou. Slovinci už jen dohrávají čtvrtinu.

První čtvrtina skončila.

Je za námi úvodní čtvrtina, která nám nabídla jednu branku, a to na straně Česka. V osmé minutě se o ní postaral Strýček, který svým přesným zásahem využil přesilovou hru.

Začala druhá čtvrtina.

12:16
    Tentokrát vhazování vyhráli hosté, kteří ihned zavezli kotouč za vlastní brankou a snaží se něco vymyslet.

12:38
    Jejich akce, ale končí ve středním pásmu, kde se puku ujímá česká reprezentace.

13:11
    Remar (SLO) dostává minutu a půl za sekání.

13:19
    Česko se ihned usazuje útočném pásmu a snaží se kombinovat. U puku Vozdecký.

13:39
    Šimo si dobře najel k levé tyčce, ale jeho pokus o dorážku mu nevyšel.

14:04
    Nyní to byl opět Šimo, který číhal u tyčky. Tentokrát dostal možnost střely z první, ale Trelc vyráží.

14:20
    Hostující brankář si připisuje další úspěšný zákrok.

14:37
    Kubica mohl střílet, ale raději přihrál, a to byla chyba, neboť se nepřesné rozehrávky ujal Rajsar, který se hnal dopředu.

14:48
    Tohle bylo hodně na hraně trestného střílení. Sudí posílá Kubicu (CZE) na trestnou lavici za držení.
    Kubicův faul na unikajícího protihráče

15:32
    Slovinsko se po vyhraném buly usadilo v útočném pásmu, ale zatím nemůže najít vhodnou pozici ke střelbě.

15:54
    Remar pálil z úrovně modré čáry, před brankou se ještě snažil dorážet Jakopič, ale Haloda chytá.

16:18
    Češi jsou již v plném počtu a snaží se rozjet nějakou útočnou akci. U kotouče Obdržálek.

16:54
    Česko se usadilo před Trelcem, ale zatím se žádný z hráčů neodhodlal ke střele.

17:14
    Až nyní pálil z vrcholu pravého kruhu Rubeš, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.

17:46
    Hosté se zmocnili puku a pokoušejí se dostat na útočnou polovinu, zatím neúspěšně.

18:09
    Trelc se teď musel roztáhnout po celém brankovišti, ale nakonec akci Zbořila zlikvidoval.

18:12
    Rubeš prohrál vhazování v útočném pásmu, a tak jsou u kotouče hosté, kteří nyní kombinují před Halodou.

18:49
    Druhá hostující pětka se snaží něco vymyslet na útočné polovině.

18:58
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je pro Čechy hodně smolná branka. Na levé straně se dostal k puku JURE SOTLAR, který si najel do středu kruhu a přesnou střelou prostřelil Halodu. Asistence: Rok Jakopič a Klemen Sodržnik.
    Jure SOTLAR - 1:1

20:16
    Šimo prokličkoval celé pásmo, ale jeho střela z těsné blízkosti Trelce nepřekvapila.

20:51
    Obrovská šance Slovinska! Do úniku se dostal Sašo Rajsar, ale jeho střelu Haloda vyrazil.
    Unikající Rajsar nedokázal dostat kotouč za Halodu

21:21
    Tak to byla krásná akce v podání hráče s číslem 73. TOMÁŠ RUBEŠ si najel z levé strany, obehrál dva hráče a následně si i položil Trelce, nakonec zakončoval do zcela odkryté branky. Bez asistence.
    Tomáš RUBEŠ - 2:1

22:31
    Na další branku jsem dlouho čekat nemuseli. Krásnou kolmici dostal na pravou stranu MIKULÁŠ ZBOŘIL, který svoji pohotovou střelou k bližší tyči nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Martin Vozdecký a Pavel Strýček.
    Mikuláš ZBOŘIL - 3:1

23:44
    Češi jsou v závěru druhé čtvrtiny u puku a ještě kombinují v útočném pásmu.

Druhá čtvrtina skončila.

Další třetina začne přibližně v 13:50.

Je za námi polovina zápasu. Druhá čtvrtina nám nabídla o dvě branky víc než ta první. Dvě branky jsme viděli na straně České republiky a jednu na straně Slovinska. Češi mají více ze hry a zatím zaslouženě vedou. Hosté se spoléhají na samostatné úniky, ale ty jim nevychází podle představ.

Začala třetí čtvrtina.

24:13
    Češi začali třetí část aktivně a ihned po vyhraném buly se ženou dopředu.

24:37
    Šebek už se napřahoval ke střele, ale raději přihrál. Jeho kolmice ale nebyl přesná, a tak jsou u puku hosté.

24:55
    Obrovská šance Slovinska! Ke střele se dostal z pravého kruhu Rajsar, jeho střele ještě dokázal Haloda vyrazit, ale pouze na hokejku Bruse, který nedokázal z otočky přesně zakončit.
    Ani jednomu ze Slovinců se ve velké šanci nepodařilo dostat kotouč do branky

25:44
    Teď to jsou hosté, kteří drží po většinu čas puk a snaží se kombinovat v útočném pásmu.

26:12
    Nyní už to jsou ale české barvy, které mají v držení kotouč. Do útočného pásma se rozjel Šimo, který ukončil v roce 2011 hokejovou kariéru a začal se věnovat pouze inline hokeji, ale jeho střelu Trelc bez sebemenších problémů chytá.

26:43
    Slovinci se pokoušejí dostat přes střední pásmo, to se jim podařilo, o chvilku později ale puk v útočném pásmu ztratili.

27:24
    Rajsar je dnes hodně vidět, teď dostal krásnou kolmici na modré. Následně se hnal až před Halodu, kde zkoušel zakončovat, ale domácí brankář byl připraven.

28:28
    Sotlar zpracoval těžkou přihrávku za českou brankou, ale po chvilce kombinování o kotouč přišel.

28:59
    Až nyní se dostávají Češi pryč z vlastního pásma. Krásně dostal nabito do pravého kruhu Šimo, ale hostující brankář ukryl jeho pokus do lapačky.

30:11
    Češi se drží na útočné polovině, ale jejich kombinace zatím nevede k žádné střele.

30:28
    Domácí drží po nepřesné rozehrávce kotouč za vlastní brankou. Dopředu se žene Hrazdira.

30:49
    Trelc si připsal úspěšný zákrok, Češi nedokázali zachytit puk v útočném pásmu, a tak musí začít celou akci znova.

31:09
    Krásná střela z vrcholku kruhu od Strýčka, ale hostující brankář vyráží.

31:33
    I na druhé straně si připisuje úspěšná zákrok Haloda, a to proti střele Remara.

31:55
    Slovinsko změnil styl hry a nyní se drží v útočném pásmu. Oproti předešlým čtvrtinám se hosté o dost zlepšili.

32:21
    Ke střele se probojoval Sotlar, ale puk mu sjel z hokejky, a tak se kotouče ujali domácí.

32:55
    Demel se po přihrávce dostal do útočného pásma, ale z ostrého úhlu zakončit nedokázal.

33:32
    Slovinsko se snaží přejít střední pásmo, po chvilce se mu to daří a první formace kombinuje před Halodou.

34:01
    Zahradníček, tak dlouho kličkoval v útočném pásmu až si vykoledoval faul.

34:03
    Sodržnik (SLO) dostává minutu a půl za podražení. Češi mají další možnost přesilové hry.

34:33
    Strýček se snažil dorážet jednu ze střel, která letěla od modré, ale puk poslal pouze do Trelce.

34:55
    Vozdecký dostal přesný pas do středu levého kruhu, odkud poslal mířenou střelu, ale hostující brankář jeho pokus vyráží před sebe.

35:01
    Probíhá poslední minuta třetí čtvrtiny.

35:48
    Češi se v závěru čtvrtiny dostali na vlastní polovinu, kde už jen třetí část dohrávají.

Třetí čtvrtina skončila.

Je za námi třetí čtvrtina, ta nám žádnou branku nenabídla, ale přinesla nám vyrovnanější hokej. Slovinsko se o proti předešlým čtvrtinám zlepšilo, Češi se spíše soustředí už jen na obranu a nikam se neženou. Uvidíme co nám nabídne poslední čtvrtina.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

36:25
    Šance pro Čechy! Obdržálek se dostal před branku, kde bekhendem zakončoval, ale Trelc zastavil kotouč na brankové čáře.

37:02
    Češi jsou stále u puku a snaží se kombinovat, ale nikam nespěchají.

38:40
    No, tak hosté ještě dramatizují utkání. SAŠO RAJSAR se před brankou dostal ke kotouči a následnou střelou se nemýlil. Asistence: Miha Brus a Anže Lončar.
    Sašo RAJSAR - 3:2

39:12
    Slovinsko se drží v útočném pásmo, kde kombinuje. U puku Rajsar, který je hodně aktivní.

40:32
    Domácí mají problémy dostat se z vlastního pásma, Slovinsko se o dost zlepšilo.

41:02
    Až teď se Češi dostali před Trelce, ale žádný z hráčů se neprobojoval k zakončení.

41:54
    Domácí kombinují za brankou hostů, ale pp chvilce o puk přicházejí a dopředu se ženou Slovinci.

42:39
    Demel se snaží rozehrát z vlastního obranného pásma, zatím se mu to ale příliš nedaří.

43:01
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale nemohou se dostat přes polovinu.

43:43
    Až teď se to podařilo Šebkovi, který se prohnal po levé straně a zakončil, jeho pokus ale Trelc chytá.

43:57
    Rubeš se pokoušel projet podél mantinelu do útočného pásma, ale to se mu nepodařilo.

44:25
    Vozdecký drží puk za vlastní brankou a s rozehrávkou příliš nespěchá.

45:09
    Slovinci si nerozuměli v rozehrávce a puk nakonec skončil na zakázaném uvolnění.

45:09
    Oddechový čas pro hosty.

45:15
    Domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, a poté se rozjeli do vlastního pásma.

45:20
    Demel (CZE) se dopustil ve vlastním pásmu faulu, a tak dostává minutu a půl za nedovolené bránění.

45:30
    Hostům se naskytla obrovská šance v podobě přesilové hry. Zatím se usadili v útočném pásmu a kombinují.

46:02
    Remar zkoušel pálit z úrovně modré čáry, ale Haloda jeho střelu vyrazil daleko od své branky.

46:56
    Slovinsko se sice drží před domácím brankářem, kombinuje, ale žádný z hráčů se nedostal ke střele.

47:32
    Češi kontrolují puk ve vlastním pásmu.

47:42
    Šimo se dostal do zakončení, ale to Trelc vyrazil, a tak měl Šimo druhý pokus, ten nasměroval v pádu do tyčky!

48:00

Nejlepší hráči:

Sašo Rajsar (SLO)
    Ondřej Haloda (CZE)

Následuje hymna České republiky!

Je dobojováno! Nakonec vítězí Česká republika těsným výsledkem 3:2. Češi hráli v první polovině na výbornou, poté se Slovinci o dost zlepšili a domácím se hra ztížila, ale nakonec svůj náskok dokázala udržet, a tak si do tabulky zaslouženě připisuje tři body. Jak pro Česko, tak pro Slovinsko to byl poslední zápas ve skupině.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (14:41:49)

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 9. Strýček (Šimo, Vozdecký), 22. Rubeš, 23. Zbořil (Vozdecký, Strýček) – 19. Sotlar (Jakopič, Sodržnik), 39. Rajsar (Brus, Lončar)

Rozhodčí: Jeffrey Scott (AUS) – Alexander Singer (GER)