Ústí n. L. – Most 0:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Č. Budějovice 3:3 (kon.) | ROW Rybnik – Karviná 1:0 (kon.)
Táborsko – Slavia 1:3 (kon.) | Katowice – Třinec 2:0 (kon.) | Líšeň – Znojmo 1:3 (kon.)
Kolín – Pardubice 0:3 (kon.) | Brno – Ingolstadt 0:2 (kon.) | Miedź – Hr. Králové 1:1 (kon.)
Aue – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Olympiakos 1:0 (kon.)
FC Erzgebirge Aue
2:1 (1:1)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Středa 15.07.2015, 18:00Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobré odpoledne přímo z německého Aue! Po ranním utkání na hřišti Svádova proti Baníku Most sehraje ústecký fotbalový tým prestižní přípravné utkání s třetiligovým německým celkem Erzgebirge Aue.

Druholigové Ústí nad Labem zatím v přípravě odehrálo tři střetnutí. S německým Hallescherem prohrálo 0:1, pak porazilo libereckou juniorku 7:2 a německý celek Bischofswerdaer FV 08 rovněž 1:0. Armu čekají ještě zápasy proti Sokolovu a právě Aue.

Německý celek Erzgebirge Aue v minulé sezóně sestoupil z druhé německé ligy, když skončil na sestupovém 17. místě. Aue bývalo dlouho jako pravidelný účastník druhé ligy nejúspěšnějším celkem z východoněmeckých fotbalových klubů, nyní ale po letech sestoupilo do třetí ligy. Nejvýš z bývalých klubů NDR tak zůstává na špici druhé ligy Lipsko, které se v posledních letech nebývale pozvedlo.

Proti Ústí v dresu Aue by měl nastoupit i testovaný český záložník Tomáš Okleštěk, kterého známe ze Znojma či Jablonce.

Za zhruba patnáct minut nám začne přípravné utkání mezi německým Aue a Ústí nad Labem. Z Ústí jsme sem cestovali v týmovém autobusu zhruba dvě a půl hodiny. Po krátké prohlídce stadionu a hlavně trávníku zamířili fotbalisté Ústí do kabin a nyní se už rozcvičují na stadionu Erzgebirge Aue, který letos sestoupil do třetí německé ligy. Stadion pojme na zhruba 16 tisíc diváků a přestože se jedná o přípravné utkání, tribuny se velmi slušně plní. Už jsem si prohlédl i klubový fanshop Aue, který je velmi pestrý a velký. Ostatně téměř každý fanoušek domácího týmu tu má na sobě klubový dres.

S fotbalisty do Aue přicestovalo i několik věrných fanoušků fotbalového Ústí, takže tu Severočeši také budou mít diváckou podporu, ač je jasné, že německých příznivců Aue je tu mnohem více.

FC Erzgebirge Aue: Männel (C) – Könnecke, Skarlatidis, Rizzuto, Susac – Wegner, Riese, Hertner, Adler, Krug – Okleštěk.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – Zeman, Zukič, Rašo, Šnirc – Daviděnko, Martykán (C), Králík, Veverka, Novotný, Smola.

1

1
    Aue podniklo první útok, ale centr domácích byl zblokován do autu.

2
    Okleštěk hlavičkoval nad, Zacharda bude vykopávat.

3
    Do vápna Ústí mířil další nepříjemný centr, ale tentokrát to ze strany domácích bylo bez koncovky.

4
    Nyní zahrozilo Ústí, ale Smolova střela zblízka už byla z ofsajdu.

5
    Zatím sledujeme bojovný začátek zápasu a zajímavé je, že ta část stadionu, kterou pořadatelé otevřeli, tak už je v podstatě zaplněná do posledních míst, že diváci sedí i na press tribuně.

6
    V úvodu zápasu zatím více drží míč fotbalisté Aue.

7
    Na větší šanci ale zatím čekáme.

8
    Aue podnikalo další útok. Nejdříve Zukič ztratil balon, ale pak zablokoval střelu domácího hráče.

9
    Aue je zatím aktivnější, ale Arma blokuje střely domácích.

12
    Ústí bude kopat standardku ze slušné pozice.

14
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    JAN KRÁLÍK napřáhl ze standardky a parádní ranou vymetl gólmanovi Aue pavučinky v síti – 0:1.

14
    Záhy Ústí mohlo skórovat podruhé, Aue muselo řešit závar před vlastní brankou.

14
    Ústí skórovalo hned z první střely a diváci v Aue trochu ochladli.

15
    Po zblokovaném centru Hertnera bude Aue kopat roh.

17
    Po faulu Veverky bude Erzgebirge Aue kopat standardku z velmi nebezpečné pozice.

18
    Vynikající zákrok Zachardy, když vytáhl hlavičku Wegnera!

19
    A Zacharda lapil i další centr domácích.

20
    Ústí po několika minutách dokázalo vystřelit. Posléze gólman poslal míč do autu, protože to vypadá, že Veverka bude muset být ošetřen.

21
    Ústí podniklo rychlý útok, pěknou kombinační akci nakonec zakončoval Veverka.

22
    Po úvodním náporu Aue fotbalisté Ústí ukazují, že se svého soupeře rozhodně nebojí.

23
    Aue zaútočilo, ale tohle si obrana Army pohlídala.

25
    Ústečtí střelou z dálky znovu velmi tvrdě zahrozili!

26
    Míč drží domácí hráči Aue.

27
    Opět sledujeme bojovnou hru, hosté z Ústí ale velmi dobře brání.

29
    Aue po faulu Ústí bude rozehrávat zhruba z poloviny hřiště.

30
    Zeman zablokoval Adlera, Aue bude kopat roh.

31
    Nyní akci Aue zastavil ofsajd.

33
    Ústí dobře brání, domácím se v útoku příliš nedaří.

34
    Martykán se dopustil faulu, Aue bude hrát s míčem.

35
    Aue tvoří hru, ale do šancí se tedy rozhodně nedostává.

37
    Aue právě vstřelilo branku!
    Po chybě v obraně Army dostal příliš mnoho prostoru SIMON SKARLITIDIS a střelou k tyči se nemýlil – 1:1.

38
    Aue sice dlouho drželo míč, ale do šancí se nedostávalo. Až najednou se prosadil Skarlitidis nejprve z nenápadné akce.

40
    Za obranu se dostal Krug, ale mířil nad.

41
    V posledních chvílích má Aue celkem herně navrch.

43
    Zukič nevypadá teď vůbec dobře, hra je přerušena a hostující hráč bude ošetřen.

44
    Aue hraje s míčem na útočné polovině.

45

Sudí nic nenastavoval a ukončil první poločas velmi pěkného přípravného duelu. Ústí se dostalo do vedení ve 12. minutě ze standardky a mělo několik dalších šancí, ale ve 37. minutě vyrovnal přízemní ranou Skarlitidis.

46

46
    Domácí to zkusili hned po přestávce střelou z dálky, s tou ale Zacharda neměl problémy.

47
    Aue znovu aktivní, Zacharda nadvakrát krotil míč.

49
    Aue drží balon, Arma zatím na míči ve druhé půli nebyla.

50
    Adler už překonal Zachardu, ale na poslední chvíli vykopl míč z prázdné branky jeden z ústeckých beků.

51
    Další útočnou akci Aue zastavil útočný faul ve vápně.

52
    Smolovi byl odpískán útočný faul.

53
    Nyní se útočníkovi domácích střela vůbec nepovedla, přesto Aue zůstává aktivní a snaží se o vstřelení branky.

54
    Filip Novotný vybojoval roh pro Armu.

55
    Novotný po rohu střílel nad.

57
    Aue znovu zahrozilo, po centru Hertnera pálil nad útočník Erzgebirge.

58
    Kouč Aue udělal o poločase tři změny v sestavě, na hřišti už není Okleštěk. Ústí nastoupilo do druhé půle beze změny.

59
    Dnešní utkání sleduje 1 104 diváků.

60
    Střídající Samson po individuální akci přestřelil branku.

61
    Teď domácí hráč s číslem dva Simon Handle trestuhodně zblízka minul branku, přitom tohle byla jasná gólovka.

62
    Aue je ve druhé půli zatím lepším týmem, Ústí se nějak nemůže dostat do hry.

63
    Po rohu Veverky pálil nepřesně z první Šnirc.

64
    Aue spálilo další slibnou šanci.

66
    Aue má územní převahu, Ústí see převážně brání a běhá bez míče.

67
    Aue se nějak rozehrálo, Zacharda nyní musel řešit další velkou šanci domácích, ale se střelou ze střední vzdálenosti si poradil, ovšem byla to dobrá jedovka.

69
    Nyní se do zakončení dostalo i Ústí a Männel musel zasahovat.

70
    Nadále sledujeme velmi pěkné utkání, obzvláště domácí Aue se velmi slušně rozehrálo.

72
    Po kombinaci Smoly s Veverkou z toho byla jen nedůrazná střela.

73
    Aue po standardce bude kopat roh.

74
    Kouč Aue podnikl další dvě střídání, domácí postupně posílají na hřiště druhou jedenáctku.

75
    Zacharda boxuje míč po dalším trestném kopu.

76
    Jeden z ústeckých fotbalistů je ošetřován na trávníku. Hra je přerušena.

77
    Zacharda kryl další ránu, ústecký gólman hraje skvělý zápas.

78
    Jeden z hráčů Aue teď využil nepřesné rozehrávky Army, běžel sám na bránu, blafákem se zbavil gólmana, ale pak trefil tyč!

79
    Aue ve druhé půli spálilo už spoustu šancí.

80
    Faul Novotného přerušil hru.

82
    Ústí uklidňuje hru ve středu pole.

83
    Domácí ale mají opticky navrch a podnikají další útočné výpady.

87
    Střídající HAKKI YILDIZ využil svého důrazu ve vápně a zblízka doslova proboural míč do sítě – 2:1.

87
    Aue nakonec otáčí vývoj utkání, je pravdou, že ve druhé půli mělo hodně gólových příležitostí.

89
    Úsí hraje s míčem na polovině hřiště.

90

Erzgebirge Aue nakonec otočilo vývoj utkání a svou převahu ve druhém poločase přetavilo ve vítěznou branku na 2:1 z kopačky Yildize. Ústí hrálo velmi dobře v první půli, ale po přestávce jej domácí zatlačili do defenzivy a vygradovala z toho branka.

Ze saského Aue se s vámi loučím, na hlavním stadionu třetiligového německého celku odehrálo Ústí nad Labem přípravné utkání ve velmi dobré atmosféře. (19:48:28)