Příbram – Jablonec | 2:3 (kon.) | | | Brno – Ostrava | 2:1 (kon.) | | | Slovácko – Dukla Praha | 4:3 (kon.) |
Teplice – Olomouc | 2:2 (kon.) |
Dortmund – Juventus | 2:0 (kon.) |
Sezim. Ústí – Hostouň | 0:0 (*17:00) | | | Jakubčovice – Hranice | 0:0 (*17:00) | | | Petrovice – Petřkovice | 0:0 (*17:00) |
Přerov – HFK Olomouc | 0:0 (*17:00) | | | Sušice – Klatovy | 0:0 (*17:00) | | | Stará Říše – Vrchovina | 0:0 (*17:00) |
Motorlet – Nový Bor | 0:0 (*17:00) | | | Štětí – Turnov | 0:0 (*17:00) | | | Provodov – Holešov | 0:0 (*17:00) |
Ostrá – Admira Praha | 0:0 (*17:00) | | | Proboštov – Neratovice | 0:0 (*17:00) | | | Vysoké Mýto – Čáslav | 0:0 (*17:00) |
Bzenec – Břeclav | 0:0 (*17:00) | | | Brozany – Chomutov | 0:0 (*17:00) | | | Souš – Ostrov | 0:0 (*17:00) |
US Praha – Olympia Radotín | 0:0 (*17:00) | | | Frýdlant n/O – Havířov | 0:0 (*17:00) | | | Lomnice – Most | 0:0 (*17:00) |
Tišnov – Blansko | 0:0 (*17:00) | | | Brumov – Velké Karlovice | 0:0 (*17:00) | | | Česká Lípa – Velvary | 0:0 (*17:00) |
Svitavy – Letohrad | 0:0 (*17:00) | | | Jeseník – Šumperk | 0:0 (*17:00) | | | Sedlčany – Kladno | 0:0 (*17:00) |
Mar. Lázně – Rokycany | 0:0 (*17:00) | | | Chotěboř – Pelhřimov | 0:0 (*17:00) | | | Velká Bíteš – Tasovice | 0:0 (*17:00) |
Nový Bydžov – Chrastava | 0:0 (*17:00) | | | Pustá Polom – D. Benešov | 0:0 (*17:00) | | | Kralice – Nové Sady | 0:0 (*17:00) |
Aritma – Kolín | 0:0 (*17:00) | | | Holice – Chrudim | 0:1 (kon.) | | | Admira Praha – Vlašim | 0:3 (kon.) |
Meteor – Tachov | 1:1 (4:5 po pen.) | | | Hořovicko – Sokolov | 0:1 (kon.) | | | Č. Krumlov – Písek | 2:2 (4:2 po pen.) |
Doubravka – Č. Budějovice | 0:5 (kon.) | | | Litoměřicko – Varnsdorf | 0:5 (kon.) | | | Nový Bor – Pardubice | 0:1 (kon.) |
Olympia Radotín – Benešov | 1:0 (kon.) | | | Vilémov – Most | 2:4 (kon.) | | | Karlovy Vary – Domažlice | 3:1 (kon.) |
Chomutov – Štěchovice | 0:2 (kon.) | | | Neratovice – Brozany | 2:1 (kon.) | | | Semily – Dobrovice | 0:3 (kon.) |
Český Brod – Ústí n. L. | 0:1 (kon.) | | | Jablonec n. J. – Čáslav | 2:2 (3:4 po pen.) | | | Dvůr Králové – Táborsko | 0:3 (kon.) |
Vysoké Mýto – Union 2013 | 0:3 (kon.) | | | Kladno – Králův Dvůr | 0:4 (kon.) | | | Zápy – Kolín | 2:3 (6:7 po pen.) |
Živanice – Převýšov | 2:4 (kon.) | | | Přerov – Vyškov | 0:2 (kon.) | | | D. Benešov – Rýmařov | 1:2 (kon.) |
Nová Ves – Vel. Meziříčí | 0:6 (kon.) | | | Velké Karlovice – Brumov | 2:1 (kon.) | | | Hodonín – Prostějov | 0:4 (kon.) |
Líšeň – Kroměříž | 1:2 (kon.) | | | Pelhřimov – Znojmo | 1:4 (kon.) | | | Tasovice – Břeclav | 2:1 (kon.) |
Hranice – Karviná | 1:5 (kon.) | | | Mohelnice – Uničov | 4:3 (kon.) | | | Rosice – HFK Olomouc | 1:0 (kon.) |
Nový Jičín – Třinec | 0:5 (kon.) | | | Slavičín – Zlínsko | 4:0 (kon.) | | | Petrovice – Vítkovice | 0:1 (kon.) |
Podbrezová – Trenčín | 0:2 (kon.) | | | Skalica – Michalovce | 1:0 (kon.) |
USA – Panama | 1:1 (2:3 po pen.) |
Kortrijk – Standard | 2:1 (kon.) | | | Genk – Leuven | 3:1 (kon.) | | | Oostende – Mechelen | 3:1 (kon.) |
Waregem – Lokeren | 3:1 (kon.) |
Mattersburg – Salzburg | 2:1 (kon.) | | | Sturm Graz – Admira | 1:1 (kon.) | | | Rapid – Ried | 3:0 (kon.) |
Grödig – Rheindorf Altach | 2:1 (kon.) |
Ufa – Rostov | 1:2 (kon.) | | | Dynamo – Saransk | 2:2 (kon.) | | | Groznyj – Kubaň Krasnodar | 1:1 (kon.) |
Zagłębie – Korona | 0:2 (kon.) | | | Lech Poznaň – Gdańsk | 2:1 (kon.) |
Benfica – Fiorentina | 0:0 (4:5 po pen.) | | | AC Milán – Inter | 1:0 (kon.) | | | Barcelona – Manchester Utd. | 1:3 (kon.) |
Wolfsburg – Villarreal | 1:2 (kon.) | | | Arsenal – Lyon | 6:0 (kon.) |
konec
Arsenal FC
6:0
(4:0)
Daniel Kubelka
Branky:
30. Giroud, 34. Oxlade-Chamberlain, 35. Iwobi, 38. Ramsey, 62. Özil, 85. Cazorla
Rozhodčí: Jon Moss – Eddie Smart, Mike Mullarkey (vš. Anglie)
Diváci:
Karty: 45+1. Coquelin (ARS) – 17. Rose (LYO), 36. Jenssen (LYO)
Neproměněná penalta:
Arsenal FC:
Martinez – Debuchy, Mertesacker "C", Koscielny, Gibbs – Coquelin (80.Hayden), Ramsey (63. Arteta) – Oxlade-Chamberlain (71. Reine-Adelaide), Özil (63. Cazorla), Iwobi (63. Akpom) – Giroud (71. Walcott).
Náhradníci: Čech – Gabriel, Monreal, Chambers, Bellerin, Hayden, Arteta, Cazorla, Reine-Adelaide, Walcott, Akpom.
Trenér:
Olympique Lyon: Lopes – Zeffane, Rose, Umtiti, Jenssen – Gonalons "C", Ferri, Tolisso, Grenier (29. Fekir)– Njie, Lacazette.
Náhradníci: Mocio – Beauvue, Fekir, Mvuemba, Labidi, D'Arpino, Mboumbouni.
Trenér:
Náhradníci: Čech – Gabriel, Monreal, Chambers, Bellerin, Hayden, Arteta, Cazorla, Reine-Adelaide, Walcott, Akpom.
Trenér:
Olympique Lyon: Lopes – Zeffane, Rose, Umtiti, Jenssen – Gonalons "C", Ferri, Tolisso, Grenier (29. Fekir)– Njie, Lacazette.
Náhradníci: Mocio – Beauvue, Fekir, Mvuemba, Labidi, D'Arpino, Mboumbouni.
Trenér:
Rozhodčí: Jon Moss – Eddie Smart, Mike Mullarkey (vš. Anglie)
Diváci:
Nemám sice věštecké schopnosti,ale tady to prostě vyšlo. SANTI CAZORLA poslal míč pod skákající zdí a uklidil jej po zemi přesně k levé tyči!
Teď už se ale domácí pověstného "bůra" dočkali! Velký tlak Gunners končí znovu gólem, když i trochu se štěstím propadl míč na levou stranu na MESUTA ÖZILA, který uklidil míč levačkou přesně k levé tyči!
Neskutečné představení domácích hráčů pokračuje! Özil poslal z levé strany do vápna parádní přihrávku do běhu AARONU RAMSEYMU a ten i když to měl na delší nohu, nakonec poslal míč k pravé tyči!
Tak dějí se to věci na Emirates Stadium! Další rychlá kombinace, na jejímž konci byl ALEX IWOBI, končí v brance soupeře a pomalu to začíná zavánět debaklem!
Domácí udeřili z následného rychlého brejku, když si několikrát rychle předali míč směrem k brance Lopese a z pravé strany nakonec pálil po zemi k pravé tyči ALEX OXLADE CHAMBERLAIN!
Özil poslal nadýchaný centr z pravé strany před branku, kde se k němu dostal volný OLIVIER GIROUD a skvělou hlavičkou uklidil míč přesně k pravé tyči!
Arsenal FC: Martinez – Debuchy, Mertesacker "C", Koscielny, Gibbs, Coquelin, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Ozil, Iwobi, Giroud
Náhradníci: Čech – Gabriel, Monreal, Chambers, Bellerin, Hayden, Arteta, Cazorla, Reine-Adelaide, Walcott, Akpom.
Olympique Lyon: Lopes, Zeffane, Rose, Umtiti, Jenssen – Gonalons "C", Ferri, Tolisso, Grenier – Njie, Lacazette.
Náhradníci: Mocio – Beauvue, Fekir, Mvuemba, Labidi, D'Arpino, Mboumbouni.
Rozhodčí: Jon Moss – Eddie Smart, Mike Mullarkey (vš. Anglie).
Je to k nevíře, ale během pravidelného setkávání nejlepších evropských klubů v pohárových soutěžích, se oba týmy potkávají po dlouhých 14 letech. Naposledy se potkaly celky Arsenalu a Lyonu v únoru 2001, kdy v osmifinále Ligy mistrů byl úspěšnější anglický tým.
Londýnský Arsenal se jako pořádající klub turnaje logicky představil ve všech ročnících a ze sedmi účastí dokázal přípravné setkání evropských klubů hned třikrát vyhrát, naposledy však před čtyřmi lety.
V uplynulém ročníku anglické Premier League předvedli kanonýři parádní závěr sezóny, který je vrátil do hry o přední příčky a nakonec skončili třetí.
Přípravu na letošní ligový ročník zahájili fotbalisté z Londýna na svém asijském turné, kde si po vítězných zápasech s výběrem Singapuru (4:0) a Evertonem (3:1) připsali na své konto první trofej této sezóny. Pro českého fanouška je určitě zajímavé především to, že do hry se v utkání s Evertonem zapojila největší letní posila Arsenalu, brankář Petr Čech. Tomáš Rosický naopak do Singapuru kvůli zranění neodcestoval.
Změny v kádru před sezónou
Příchody:
- V. Dragomir (Poli Timişoara)
- P. Čech (Chelsea)
- S. Ajayi (Cardiff)
- Jon Toral (Brentford)
- C. Akpom (Nottm Forest)
- Y. Sanogo (Crystal Palace)
- J. Campbell (Villarreal)
- Wellington Silva (Almería)
- R. Miyaichi (Twente)
- E. Martínez (Rotterham)
Odchody:
- Y. Sanogo (Ajax)
- C. Jenkinson (West Ham)
- L. Podolski (Galatasaray)
- B. Ormonde-Ottewill (Swindon)
- A. Maitland-Niles (Ipswich)
- R. Miyaichi (St. Pauli)
Několikanásobný mistr francouzské ligy se představuje na dvoudenním londýnském turnaji podruhé v historii. Před čtyřmi lety skončili na druhém místě právě za svým dnešním soupeřem.
Ani v loňské sezoně nedokázali Francouzi navázat na svou nadvládu v domácí ligové soutěži z první dekády třetího tisíciletí a skončili na druhém místě tabulky s osmibodovou ztrátou na vítězné Paris St. Germain.
Fotbalisté Lyonu odehráli v přípravě na novou sezónu tři přípravné duely a z výhry se radovali až v tom posledním, kdy přehráli AC Milán po výsledku 2:1. Předchozí zápasy se švýcarským Sionem a holandským PSV Francouzi prohráli.
Změny v kádru před sezónou
Příchody:
- C. Beauvue (Bastia)
Odchody:
- M. Yattara (St. Lutych)
- L. Nganioni (Utrecht)
- F. Bahlouli (Monaco)
- J. Frick (Biel-Bienne)