47:74 (12:20, 25:39, 32:62)
Německo
Pondělí 27.07.2015, 15:45ME do 18 let - muži • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Pěkný den přeji všem basketbalovým příznivcům. Mistrovství Evropy basketbalistů do 18 let v řeckém Volosu má za sebou předkolo. Tři nejlepší celky z obou skupin se utkají v jedné společné, do které si nesou výsledky proti postupujícím celkům. Česko dnes narazí na Německo.

Český tým ze základní skupiny (neboli předkola) postoupil díky úvodnímu vystoupení na šampionátu, ve kterém čeští mladíci porazili Ukrajinu. Na Francii ani Španělsko už nestačili, ovšem postup do skupiny "E" českým basketbalistům neunikl. Jak už jsem ale zmiňoval, týmy si do skupiny "E" nesou výsledky proti postupujícím celkům z jejich základní skupiny. Češi jsou tedy zatím bez bodu, ovšem mezi postupující čtveřici se určitě můžou dostat!

Na druhé straně reprezentační tým z Německa, který v tomto zápase bude jasným favoritem. Němečtí basketbalisté však měli v základní skupině neskutečné štěstí. Ve dvou zápasech dokázali zvítězit, když porazili Srbsko i Lotyšsko (což budou mimochodem další dva soupeři českého celku). Prohráli pouze s Černou Horou, ovšem ta v základní skupině skončila na posledním místě a do další fáze turnaje už nepostupuje. Němci tedy jdou do skupiny "E" bez jediné prohry a ze dvou odehraných zápasů na svém kontě mají dvě výhry.

Dokáží čeští mladíci překvapit? Sledujte náš online přenos, který začíná v 15:45.

Česko: Fleischhans, Čeněk, Chaloupka, Goga, Tůma, Šmerda, David, Pursl, Jelínek, Roub, Dlugoš, Truneček

Německo: Taras, Figge, Krämer, Zeeb, Freudenberg, Mushidi, Kratzer, Turudic, Kiel, Keßen, Hartenstein, Wank.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:17
    První útok zápasu končí trojku, Freudenberg si připisuje první body. (0:3)

00:46
    Dvoubodový pokus Pursla nepřesný. Na druhé straně při střelbě fauloval Roub a Kratzer bude házet dva trestné hody! (0:3)

00:46
    Česká lavička po 46 vteřinách reaguje oddechovým časem! (0:3)

00:46
    Německý basketbalista proměnil pouze druhý trestný hod. (0:4)

01:11
    Čeští basketbalisté v útoku opět bez bodů, Němci míří dopředu. (0:4)

01:42
    Freudenberg nejprve netrefil trojku, následně ztrácí míč. Češi tak mohou trefit první body. (0:4)

01:55
    A to se daří, Roub snižuje na rozdíl dvou bodů! (2:4)

02:35
    Tři neúspěšné útoky v řadě. Ten čtvrtý už končí trojkou, kterou trefuje David! Češi jdou do vedení! (5:4)

02:49
    Na druhé straně odpovídá Kiel, který znovu otáčí skóre. (5:6)

02:56
    David proměňuje pouze jednu šestku. Vyrovnáno! (6:6)

03:43
    Němci jdou opět do vedení, pro Freudenberga už 5 bodů na jeho kontě! (6:8)

04:08
    Druhou trojku českého týmu trefuje Roub, Češi znovu ve vedení! (9:8)

04:56
    Kiel trefuje další dva body pro německý tým. (9:10)

05:52
    Čtyři útoky v řadě končily pokusem za tři body. Ani jedna střela v koši neskončila. Dopředu už míří Němci. (9:10)

05:59
    David fauloval, dva trestné hody pro Kratzera. (9:10)

05:59
    Německý reprezentant ale neproměňuje ani jednu šestku! (9:10)

06:15
    Bohužel soupeř českého týmu si doskočil a z následného útoku přidává dva body Hartenstein. (9:12)

06:45
    Na čáru trestného hodu se dostává i Truneček, který bude házet dvě šestky. (9:12)

06:45
    Jenže ani jeden trestný hod neproměnil, obrovská škoda. (9:12)

06:58
    Německý tým v útoku nepřesný a vzápětí si připisuje šestý týmový faul. Dva trestné hody pro Davida. (9:12)

06:58
    Opět pouze poloviční úspěšnost. Němci vedou o dva body. (10:12)

07:35
    Český tým se ale stále drží, Pursl srovnává! (12:12)

07:59
    Hartenstein dává koš s faulem. Za malou chvíli bude mít k dispozici ještě trestný hod. (12:14)

07:59
    A i ten německý basketbalista bez problémů proměňuje. (12:15)

08:52
    Řada nepřesností na obou stranách. Němci v posledním útoku přicházejí o míč. (12:15)

09:16
    Fleischhans netrefuje svůj dvoubodový pokus. Němci šli rychle dopředu a tři body přidává Figge. (12:18)

09:45
    Z dalšího útoku se za dva body trefuje i Mushidi. (12:20)

09:58
    Trojkový pokus Chaloupky košem nekončí. Víc už se toho v první čtvrtině nestane. (12:20)

10:00
    První čtvrtina skončila. (12:20)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (12:20)

10:31
    Ztráty na obou stranách. Dopředu už míří čeští basketbalisté. (12:20)

10:59
    Roub se za tři body netrefuje, na druhé straně Mushidi ano. Šňůra německého týmu 11:0. (12:23)

11:32
    Skvělé trojkové představení ve druhé čtvrtině pokračuje. Nejprve se trefil Čeněk. Na druhé straně stejnou mincí odpověděl znovu Mushidi. (15:26)

11:49
    David snižuje na rozdíl devíti bodů. (17:26)

13:00
    Řada neúspěšných střel na obou stranách. To vše změnil až Mushidi, který se opravdu rozstřílel. Jeho třetí pokus za tři body končí košem. A to vše za tři minuty! (17:29)

13:39
    Pursl zkoušel odpovědět trojkou, ale to se nepodařilo. Na druhé straně to zkoušel znovu Mushidi. Tentokráte už ale neuspěl. (17:29)

14:10
    Dlouhý útok Němců! Kiel teď během půlminuty doskočil neskutečných 5 míčů. (17:29)

14:11
    Při posledním pokusu byl německý reprezentant faulován. Proměnil jednu šestku. (17:30)

14:38
    Další faul při střelbě. Na čáru trestného hodu se nyní dostal Mushidi. I ten proměňuje jen jeden pokus. (17:31)

14:57
    Jelínek snižuje úspěšným dvoubodovým pokusem. (19:31)

15:14
    Tentokráte byl při střelbě faulován Keßen. I ten ale trefuje jednu šestku ze dvou nabídnutých možností. (19:32)

15:30
    Ztráta českého týmu, který si vzápětí vyžádal oddechový čas! (19:32)

15:41
    Hodně velká nedisciplinovanost Trunečka, který teď fauloval Krämera při pokusu o trojku. Ta sice košem neskončila, ale i tak bude německý hráč házet tři trestné hody! (19:32)

15:41
    Krämer proměňuje všechny tři šestky. (19:35)

16:04
    Češi opět přišli o míč a poté museli faulovat při střelbě. Na čáru trestného hodu se dostal Krämer, který proměňuje i pátý trestný hod během chvíle! (19:37)

17:05
    Střelecké pokusy z obou stran nepřesné. Oba celky střídají. (19:37)

17:24
    Úspěšný dvoubodový koš Gogy. Ten náskok Němců je ale stále obrovský. (21:37)

17:58
    Tentokráte Goga při pokusu za tři body neuspěl, Němci si doskočili. (21:37)

18:23
    Turudic ale neuspěl a na druhé straně fauloval Davida, který bude házet dva trestné hody. (21:37)

18:23
    To ale až po oddechovém čase, který si nyní vyžádala německá lavička. (21:37)

18:23
    Český basketbalista proměňuje pouze druhou šestku. (22:37)

18:59
    I další útok českého týmu končí košem, Chaloupka trefuje trojku! (25:37)

19:17
    Němci znovu neúspěšní. Vzápětí čtvrtý týmový faul a první osobní chyba pro Tarase. (25:37)

19:17
    Trenér Němců však nic neponechává náhodě a bere si další timeout! (25:37)

19:32
    Pursl to zkoušel za dva body, ovšem jeho střelecký pokus se do koše nevešel. (25:37)

19:55
    V posledních vteřinách přidává dva body pro německý celek Freudenberg. (25:39)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (25:39)

Je za námi první poločas tohoto zápasu. Čeští mladíci se v úvodu zápasu drželi až do stavu 12:12. Poté však přišla pasáž hry mezi koncem první a začátkem druhé čtvrtiny, ve které Němci odskočili jedenáctibodovou šňůrou, kterou si vesměs po celý zbytek druhé čtvrtiny drželi. Do kabin jdou dokonce se 14 bodovým náskokem. Tak uvidíme, jestli čeští basketbalisté ještě dokáží ve druhém poločase minimálně potrápit favorita.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (25:39)

20:11
    První útok Němců košem nekončí, Dlugoš doskakuje. (25:39)

20:33
    Češi přichází o míč. Wank z následného rychlého brejku zvyšuje německý náskok. (25:41)

21:01
    David skóruje za dva body a srovnává stav, bohužel jen zatím v této čtvrtině. (27:41)

21:15
    Němci šli rychle dopředu, Kratzer skóruje za dva body. (27:43)

21:53
    Útočný faul Kiela, německý tým tak přichází hodně lacino o míč. (27:43)

22:08
    Po faulu Rouba se ke trestným hodům dostal Kratzer, který proměňuje oba pokusy. (27:45)

22:25
    Útočný faul i na české straně, míč pro Německo. (27:45)

23:10
    Úspěšný dvoubodový pokus Martina Davida. (29:45)

23:26
    Na druhé straně však Freudenberg odpovídá přesnou střelou za tři body! (29:48)

23:56
    Další neúspěšný pokus na straně českých mladíků. Na druhé straně dva body pro Hartensteina. (29:50)

24:34
    Čtvrtý týmový faul Německa v této čtvrtině a oba týmy střídají. Češi hned třikrát! (29:50)

24:57
    David nadvakrát nepřesný. Německo v útoku opět přesné. Tři body trefuje Freudenberg! (29:53)

25:29
    Výborná obrana Němců. Češi nedokázali během časového limitu nic vymyslet a přichází o míč. (29:53)

26:05
    Dva body pro Hartensteina a náskok stále roste. Češi si berou oddechový čas. (29:55)

26:46
    Pátý týmový faul Němců v této čtvrtině. Na čáru trestného hodu se dostane David. (29:55)

26:46
    Dnes už poněkolikáté. Český hráč proměňuje pouze jednu šestku. (30:55)

26:56
    Hned z následného útoku za dva body trefuje Keßen. (30:57)

27:38
    Pursl ani Jelínek nedokázali najít cestu míče až do koše. Německý tým z rychlého útoku přidává další snadné body. (30:59)

28:13
    Češi naštěstí po neúspěšném útoku dokázali získat míč. Dva body zaznamenává po úspěšné smeči Pursl. (32:59)

28:20
    Dnes už podruhé obrovská chyba. Tentokráte to byl Jelínek, který fauloval při pokusu německého basketbalisty při střelbě za tři body. Krämer nyní proměnil jen jednu šestku. (32:60)

28:29
    Další český faul. I Keßen ale proměňuje jen jeden trestný hod. (32:61)

29:19
    Šestý týmový faul Česka v této čtvrtině. Turudic úspěšný pouze z 50%. (32:62)

29:58
    Ztráty na obou stranách. Poslední útok v podání Čechů končí neúspěšným pokusem Chaloupky. (32:62)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (32:62)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (32:62)

30:13
    Goga trefuje za dva body. Zatím asi nejlepší český nástup do čtvrtiny. (34:62)

31:00
    Němci znovu odskakují na náskok třiceti bodů! Úspěšnou smečí se prezentoval Keßen. (34:64)

31:28
    Chaloupka fauloval při střelbě Keßena, který proměnil znovu jen jednu šestku. (34:65)

31:56
    To se vidí jen málokdy! Potřetí dnes přichází faul při střelbě soupeře za tři body! Figge se tak dostává na čáru trestného hodu! (34:65)

31:56
    Figge proměňuje dvě šestky a zvyšuje náskok německých basketbalistů. (34:67)

32:57
    Konečně úspěšný tříbodový pokus i z české strany! Po přihrávce Fleischhanse se trefuje Dlugoš! (37:67)

33:23
    Němci se však v útoku opět nemýlí a zaznamenávají další dva body. (37:69)

33:34
    Další úspěšný tříbodový pokus Česka. Ty trojky ale přichází hodně pozdě. (40:69)

34:24
    Dlouhý útok Němců košem nekončí. Češi zásluhou Gogy snižují. (42:69)

34:27
    Němečtí basketbalisté si berou oddechový čas. (42:69)

34:39
    Technická chyba Hartensteina. Trestný hod a míč pro Čechy. (42:69)

35:10
    Trestný hod Chaloupka nevyužil a Češi neproměnili v body ani následný útok. O přesnější zakončení se nyní snaží basketbalisté Německa. (42:69)

35:51
    Po další přihrávce Fleischhanse přidává tři body pro český celek Goga! (45:69)

36:23
    Když jsem to dnes psal poprvé, nečekal jsem, že se to bude vícekrát opakovat. Čeští basketbalisté dnes už počtvrté faulují při střelbě soupeře za tři body. Navíc potřetí faulovaný Krämer. (45:69)

36:23
    Krämer proměňuje pouze jeden ze tří trestných hodů. (45:70)

36:45
    Dva body nyní zaznamenává z české strany Truneček. (47:70)

37:01
    Další dva lehké body pro Němce z rukou Keßena. (47:72)

37:19
    Z rychlého brejku přidává další snadný koš Wank. (47:74)

37:51
    V těchto chvílích už obě obrany trochu ubraly na agresivitě, ovšem body ani na jedné straně nepřicházejí. (47:74)

38:21
    Dlugoš faulován Wankem, český celek střídá. (47:74)

38:47
    Možná jsem to zakřikl. V posledních dvou útocích byly obrany hodně úspěšné. Ztráty totiž přišly na obou stranách. U míče mladíci basketbalisté z Česka. (47:74)

39:11
    Už přes dvě minuty se hraje bez bodů, další česká ztráta. (47:74)

39:46
    Možnost posledního útoku dostali čeští mladíci. Šmerda se svým pokusem neuspěl. Češi se sice postarali o útočný doskok, ovšem ani Čeněk nenašel cestu míče až do koše. Zápas už se jen z povinnosti dohrává, oba celky si podávají ruce. (47:74)

40:00
    Konec zápasu. (47:74)

Čeští basketbalisté bohužel první zápas ve skupině "E" nezvládli a na první dvoubodovou výhru stále čekají. Úvod zápasu byl do stavu 12:12 vyrovnaný, ovšem poté Němci prokázali svou sílu a v dnešním zápase zaslouženě zvítězili. Ovšem za zmínku stojí obrovské selhání českého týmu, který dnes čtyřikrát fauloval při střelbě soupeře za tři body, což se mockrát nevidí.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:39:43)