Waregem – Genk 0:0 (kon.)
SV Zulte-Waregem
0:0 (0:0)
KRC Genk
Pátek 07.08.2015, 20:30 • Regenboogstadion • Belgická Jupiler Pro League • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Ve 3. kole belgické Jupiler Pro League na sebe narážejí dva sousedící celky v tabulce. Jak Waregem, tak Genk jedno utkání zvládli, naopak druhé prohráli, a proto jim aktuálně patří 7. a 8. příčka.

Zulte Waregem má stejně jako Genk ambice posunout se v tabulce výše. Sezonu začal dobře, ne že ne. Na vítězství 3:1 nad Lokerenem ovšem nedokázal zopakovat proti čerstvému účastníkovi 4. kola Evropské ligy Standardu Lutych, od něhož inkasoval dva góly a pouze jeden vstřelil. O reparát se nyní Waregem pokusí na domácí půdě.

Genk se bude snažit vylepšit loňskou sezonu, kdy do konečných bojů ve skupině o titul nepostoupil jen kvůli horšímu skóre. Také Genk úvodní klání proti Oud-Heverlee Leuven ovládl poměrem 3:1. Ve druhém kole ale narazil na soupeře z kategorie nejtěžších – obhájce titulu a skorojmenovce Gent. O body Genk přišel gólem z penalty ze závěru první půle.

SV Zulte-Waregem: Bossut – Baudry, Diallo, Sami, Verboom, Aneke, Buyl, De Ridder, Kaya, Lepoint, Thiam
    Náhradníci: Steppe – Mendy, Gimbert, Bostyn, Benteke, Jorgensen, Essikal, Ekangamene, Leye

KRC Genk: Köteles – Castagne, Kabasele, Ngcongca, Tshimanga, Buffel, Buyens, Cissé, Heynen, Okriashvili, De Camargo
    Náhradníci: Bizot – Gerkens, Hamalainen, Walsh, Schrijvers, Gorius, Ünal

Rozhodčí: Frederik Geldhof.

1

1
    Zulte Waregem nastoupilo k zápasu v červených dresech a černých trenýrkách, hostující Genk hraje v modrém. V prvním poločase útočí Waregem na levou branku.

2
    Krátce po začátku zápasu vybojovali domácí rohový kop.

3
    Střelecký pokus Chukse Anekeho z hranice pokutového území prolétl těsně nad břevnem! Vykopává Köteles.
    3. Anekeho střela letěla nad branku.

4
    Režii zápasu převzal Genk, s míčem opatrně kombinuje na vlastní polovině hřiště.

6
    Hra Waregemu na brejky je zatím účelnější, z čehož vyústil druhý roh domácích.

6
    Opět se ale defenziva Genku převedla v dobrém světle.

8
    Genk na první střelu v zápase stále čeká, hráči mnohdy kombinují až příliš a po čase o míč přijdou bez jakéhokoliv zakončení akce.

10
    Kapitán hostů Thomas Buffel dostal krásný pas za obranu, ale neunikl Verboomovi a po kontaktu s ním na hranici šestnáctky padl k zemi. Sudí nechal hru plynout.

11
    Tentokrát se Buffel ocitl sám v roli centrujícího hráče z pravého křídla, ale na zadní tyči našel spoluhráče pouze v krkolomné pozici, z níž nebylo možné ani zamířit na branku.

12
    Celky se seřadily na stejnou výkonnostní úroveň, sledujeme vyrovnaný zápas.

13
    S třetím výpadem hostů v krátkém sledu si Bossut poradil i díky tomu, že centr mu přistál přímo v rukavicích.

14
    Domácí publikum propuká v ohlušující pískot poté, co byl Steve De Ridder poražen k zemi při průniku do šestnáctky. Sudí zůstal v klidu, ale o penaltě se určitě dalo uvažovat!

16
    S jistotou lze ale říct, že sudí pochybili nyní na druhé straně, když špatně odmávali ofsajd Ivanu De Camargovi.

17
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní mají navrch waregemští, zahrávající rohový kop. K nim se propracovávají po běžných akcích, rozhodně to není tak, že by gólman či obrana odvracely blížící se gól.

19
    De Camargo se zvedá ze hřiště jen těžce, doslova na něj naskočil Christophe Lepoint. Naštěstí nešlo o plný zásah, De Camargo z části reflexivně uhnul.

22
    První půle se pomalu ale jistě přehupuje do své druhé poloviny. Za větší množství gólovek bychom se určitě nezlobili, tempo je ovšem kvalitní.

23
    Genk dostává možnost ohrozit soupeřovu branku z přímého kopu necelých 25 metrů od branky.

24
    Ke střele se odhodlal Derrick Tshimanga, technickým pokusem ale jen nastřelil uprostřed branky stojícího brankáře Bossuta.

26
    Domácí dávají drobnými fauly Genku šanci hrát daleko od jeho branky.

27
    A opět z toho byla pěkná střela na bližší tyč Bossutovy klece.

27
    Okamžitý přesun na druhou stranu hřiště a prověření pevnosti obrany Genku.

28
    Rohových kopů už Waregem zahrával požehnaně, žádný ovšem, stejně jako tento, úspěch nepřinesl. Köteles si se střelou z velkého úhlu poradil.

28
    A další chybně odmávaný a odpískaný ofsajd při ofenzivní akci Genku.

29
    Prvním trestaným hráčem v zápase je po zatažení za záchrannou brzdu ve středu pole Okriashvili (KRC Genk).

31
    V této pasáží zápasu mají navrch domácí, před brankou Waregemu se hraje pouze při odkopech míčů z kopaček hráčů v modrých dresech.

32
    To se Genku pochopitelně nelíbí a z posledního brejku mohl uspět. Buffelův centr ale nenašel nikoho, kdo by akci proměnil.

33
    Sekou Cissé předvedl ukázkovou kosu na soupeřova chodidla. Naštěstí se jednalo o faul na dlouhou nohu, nikterak bolestivý. Přesto jasný faul.

35
    Po delší době musel Köteles zasahovat, proti hlavičce v pádu se ale rozhodně nepředřel.

36
    Nyní ale musel domácí brankář své spoluhráče pořádně vyplísnit! Ukázkovým přechodem rozebral Waregem hostující obranu do posledního šroubku a Christophe Lepoint z několika metrů zakončoval zcela osamocen. Köteles ho ovšem fantastickým zákrokem (výkopem nohou) vychytal. A spoluhráči to krátce nato slovně pěkně schytali.
    36. Lepoint v tutovce selhal.

38
    Genk by rád zvedl příznivce, kteří s týmem přicestovali, ze sedaček. V posledních minutách se to ale děje spíše ze vzteku. Co nyní? Modří budou kopat roh.

42
    Genk má jako primární cíl jistě dohrát první půli bez inkasované branky. Cokoliv navíc bude bonus, který je ale momentálně na míle vzdálen.

43
    Nebo je ta míle menší, než se zdá? V tomto zápase je zcela nemožné předvídat, co se stane za minutu. Jeden tým může přečkat klinickou smrt v podobě gólu po dlouhotrvajícím náporu a následně nepůjčit soupeři výrazněji míč i několik minut.

45
    Čas se pomalu nachýlil, dočkáme se nějakého nastavení?

45+1
    O zřejmě poslední velké pozdvižení v první půli se postaral Onur Kaya. Pohotovou střelou z hranice vápna prověřil Kötelesovu pozornost, brankář Genku byl ale u své levé tyče včas. Zneškodnil také následnou hlavičku po rohovém kopu.
    45+1. Köteles se blýskl skvělým zákrokem.

45+1

Brankáři Kötelesovi mohou být hráči Genku hodně vděční.Nebýt několika jeho výtečných zákroků, nevypadalo by to s nadějemi na bodový zisk pro hosty nikterak valně už o poločasové přestávce. Takhle je ale stav bezbrankový a vše je otevřené. V prvním poločase byli o něco lepší domácí, ale také Genk měl několik slibných, byť nedotažených šancí.

Druhý poločas začne přibližně v 21.34.

46

46
    Genk vstupuje do druhého dějství aktivněji – zblokovanou střelou a následnou standardkou z rohu hřiště.

48
    Stále se hraje před brankou Sammyho Bossuta. Hosté si zřejmě od trenéra v šatně leccos vyslechli.

50
    Po centru do šestnáctky Genku se stejně jako v první půli z ochozů zvedá silná nevole fanoušků. Viděli ruku jen oni, nebo skutečně byla? Počkejme si na opakované záběry.

51
    Mezitím se píská ofsajd Genku. Tentokrát skutečně byl, a to minimálně metrový.

52
    Zulte Waregem se otřepal a už sledujeme obraz podobný tomu z poslední patnáctiminutovky první půle.

54
    Bosut nemá komu míč rychle vyhodit, a tak bude po kratičké prodlevě vykopávat.

55
    Asi třívteřinové evidentní držení protihráče je příliš. Žlutou kartu dostává Byan Heynen z Genku.

56
    Centr do šestnáctky a následně tři pokusy Waregemu. Ani jednou však Köteles nemusel zasahovat.

59
    Steve De Ridder na sebe znovu upozorňuje. Na dlouhý centr na zadní tyči číhal zcela osamocený, v záklonu ale mířil dva metry vedle branky.

60
    Hodina hry je za námi, na výsledkové tabuli svítí stále bezbrankový stav. A to si vynutí brzké změny na hřišti.

61
    Genk zkompletoval hattrick. Co na tom, že karetní. Poslední dílek do sbírky přidal po taktickém faulu ve středním pásmu kapitán Buffel.

62
    Žlutou kartu dostává ihned nato také Sami (SV Zulte-Waregem).

62
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Cissé, přichází Gorius.

65
    Po zajímavém nástupu se hra ve 2. poločase poněkud zklidnila. Co do faulů a karet nikoliv, to spíše naopak, ale to vše na úkor fotbalovosti.

67
    Jeden z mála ofenzivních výpadů Genku v těchto minutách překazil praporek asistenta sudího Geldhofa.

67
    A ihned nato se zvedá a mává také na druhé straně před Kötelesem.

68
    De Ridder připravil Chuksi Anekemu dobrou pozici, záložník Waregemu pálil dobře na vzdálenější tyč, ale Köteles znovu čaroval a míč v pádu vyrazil na roh!
    68. Anekeho šance a znovu skvělý Köteles.

69
    Thiam byl podle rozhodčích při svém náběhu za obránce v ofsajdu, ale já s nimi určitě nesouhlasím. Waregem to ale mrzet nemusí, u míče byl stejně dříve Köteles.

71
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Okriashvili, přichází Ünal.

73
    Hra se od brankáře Genku nevzdálí, právě naopak. Waregem bude zahrávat „zkrácený roh“.

74
    A nyní i ten klasický. Centr před branku pošle Kaya.

77
    Druhý poločas plynule navázal na ten první. Genk vyráží k občasným brejkům, jinak má dění pod palcem Zulte Waregem. V cestě ke třem bodům ale stojí skvěle chytající gólman hostí.

80
    Genk cítí, že za bod bude ještě rád. I proto nikam nepospíchá.
    Stadion rozhodně vyprodaný není.

81
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Buyens, přichází Gerkens.

83
    Waregem se ještě nevzdává. Do konce zbývá i s nastavením nějakých možná 10 minut, a to se něco dá vymyslet.

85
    Zulte Waregem stále ještě nestřídal. Trenér zřejmě vyvolené jedenáctce věří.

86
    Onur Kaya při rychlém protiútoku nezakončil přesně. Na lavičce domácích se přeci jen schyluje ke změně, a to hned dvojnásobné. Je otázkou, jestli střídání neměla přijít už dříve.

87
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází De Ridder, přichází Buyl.
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Thiam, přichází Benteke.

89
    Köteles si připisuje další zákrok vleže. S ohledem na předešlé kousky to ale musel vnímat jako pouhou rutinu.

90
    Rozeběhla se poslední minuta zápasu.

90+1
    Stále ještě neznáme výši nastaveného času, ale brzy se rozeběhne druhá minuta navíc.

90+2
    Poslední zbytky sil v sobě našli hosté a závěr zápasu chtějí uhrát daleko od své branky.

90+3
    Igor De Camargo měl na kopačce dost možná tříbodový gól. Po kličce obránci ale nedokázal vypálit v mírném záklonu přesně a branku vůbec netrefil. Body se budou dělit.
    90+3. De Camargo přestřelil.

90+3

Genk po přestávce působil unavenějším dojmem a většinou nechal kombinovat a útočit hráče Waregemu. Ti ovšem na výtečně, ale opravdu výtečně chytajícího brankáře Kötelese za 90 minut recept nenalezli, a tak se týmy po bezbrankové remíze o body podělí. Waregem dost možná prováhal okamžik pro střídání, dvě změny přišly až v samotném závěru, přitom čerstvá krev by v unavené obraně Genku mohla nadělat paseku. Buď jak buď, oba dnešní soupeři zůstávají na sousedních příčkách, oba se stejným počtem bodů.

Přeji hezký zbytek pátečního večera a pěkný víkend! (22:26:33)