Lipt. Mikuláš – Martin 1:4 (kon.) | Olomouc – Poprad 0:0 (zruš.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (2:1 po s.n.)
Litvínov – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Břeclav 4:3 (kon.) | Prostějov – Třebíč 3:2 (kon.)
Šumperk – Vsetín 1:5 (kon.) | Litoměřice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 3:1 (kon.)
Slavia – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 4:5 (0:1 po s.n.) | Skalica – Piešťany 1:2 (kon.)
Kobra – Klatovy 4:6 (kon.) | Pelhřimov – Tábor 6:7 (0:1 po s.n.) | Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 5:6 (kon.)
Opava – Nový Jičín 6:5 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 3:4 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – HC Slovan 5:1 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
3:6 (2:0, 1:4, 0:2)
Mountfield HK
Úterý 11.08.2015, 18:00 • Kalich aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítáme vás z Kalich arény u on-line přenosu přípravného zápasu mezi domácím týmem HC Stadion Litoměřice a hostujícím týmem Mountfield HK

Litoměřice si dneska zahrají již třetí přípravný zápas. Jejich první utkání se konalo v Kadani, kde Stadion tvořený především mladšími hráči utrpěl první porážku za stavu 3:1. Další zápas probíhal již na domácí půdě Stadionu, kde se utkali s Benátkami nad Jizerou. Po nešťastném vykročení do startu ze strany domácích a četných vyloučení na obou stranách skončilo utkání opět prohrou pro hráče Stadionu za stavu 3:4.

Poslední soupiska HC Stadionu Litoměřice: Král (Michajlov) – Šikner, Šulc, Bílek, Krstev, Plášil, Piegl – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Sýkora, Půlpán, Hovsepyan – Bartoň, Kastner, Ransdorf

Pro východočeský tým je dnešní zápas prvním přípravným utkáním letošní sezóny. Nastoupí proti Litoměřicím, se kterými v letošní pauze podepsali partnerskou smlouvu.

Partnerský klub Mountfieldu HK, HC Stadion Litoměřice, zahájil přípravu na prvoligovou sezónu s Jiřím Kučerou na střídač...

Posted by Mountfield HK on 9. srpen 2015

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Plášil, Šulc, Bílek, Krstev, Málek, Piegl, Mikliš, Chmel – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Krátoška, Racek, Berger – Půlpán, Zajan, Brandejský – Sýkora

Mountfield HK: Svoboda (Petr) – Vydarený, Pilař, Čáp, Pláněk, Jank, Frühauf, Dietz, Hronek – Kudrna, Šimánek, Knotek – Bednář, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Kukumberg, Dej – Troliga, Tvrdík, Červený

Hráči poprvé vyjeli na led. Začíná rozbruslení.

Z důvodu nestability internetového připojení se předem omlouváme za případné opožděné komentáře nebo delší výpadky. Děkujeme.

Hráči opět nastupují na led. Tentokrát se připravují k úvodnímu vhazování.

00:01

00:40
    K první ofenzívě se odhodlali hosté, na branku se pokusil vystřelit Šimánek.

01:28
    V další šanci hradeckých se ocitl Ihnacak před brankou domácích.

02:41
    Hra se zatím drží na straně litoměřických, kteří se zatím nedostali do útočného pásma.

04:04
    Málem si poprvé domácí vystřelili poté, co se dostal Zajan dostal před brankáře hostů, ke své střele se ale po zákroku obránců nedostal.

05:06
    Plášil opět přesunul puk k hradeckým a Litoměřice se tak poprvé dostaly na delší dobu do útočného pásma.

06:50
    Hra se zatím stále přesouvá na obě strany a oba týmy nedokáží puk zkrotit.

07:32
    Ofsajd hostí.

08:04
    Hradecký Courchaine byl blízko první brance dnešního zápasu, když u Pavelky málem dokázal příklepem puk uklidit do jeho brány.

09:02
    Napětí stále stoupá u litoměřické brány, kde se již mnoho hradeckých hráčů pokusilo skórovat.

09:49
    První střelu ze strany Litoměřic si připisuje Krátoška, který již blízko brankáře se pokusil puk nasměrovat do brány.

09:59
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    První branku si připisuje JIŘÍ BRANDEJSKÝ, který v úniku dokázal protlačit puk mezi betony Svobody. Asistence: Pavel Zajan

16:01
    Omlouváme se za technické problémy, o kterých jsme vás již varovali. Během naší odmlky proběhla přesilová hra ze strany Litoměřic. Trest si odpykal Jaroslav Bednář. Během přesilovky měly Litoměřice několik slušných šancí, které však nevyužily. Od té doby se výkony hráčů na obou stranách vyrovnaly.

16:17
    O slušnou ofenzívu se pokusil Jaroslav Bednář, který prosvištěl až k Pavelkovi, který ale jeho střelu hbitě vykryl lapačkou.

16:48
    Opět další střela na Pavelku od Köhlera. Pavelka střelu dokázal sevřít mezi betony.

18:15
    O další krásnou branku se postaral litoměřický střelec ZDENĚK DOLEŽAL. Jeho střelu Svoboda lapačkou vymrštil do své brány. Asistence: David Švagrovský, Angel Krstev

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:49
    V posledních vteřinách se o odvetnou střelu pokusili hradečtí. Pavelka si s ofenzívou poradil.

20:00

V začátku první třetiny neměli hradečtí velké problémy ukázat jejich sílu a nenechali domácí dostat se do útoku. Litoměřicím stačilo jen málo střel, aby vstřelili první branku. O to se postaral Jiří Brandejský. Od té doby se výkony hráčů srovnaly a Litoměřice si dvě minuty před koncem zajistily dvougólový náskok. Autorem druhé branky je Zdeněk Doležal.

Druhá třetina začíná přibližně za 5 minut.

Hráči se připravují ke startu druhé třetiny.

20:01

20:13
    Ofsajd domácích.

20:30
    Šimánek se probíjel do útočného pásma, ale zastavila ho dobrá litoměřická obrana.

20:40
    Kudrna se pokusil o první střelu v této třetině, ale Pavelka ji lehce lapačkou vykryl.

20:48
    Icing domácích.

21:29
    Hra se přesouvá stále z jedné strany na druhou, neboť oba týmy se zatím neúspěšně pokouší vstřelit první gól této třetiny

22:19
    V poli litoměřických se usadili hráči Mountfieldu, kteří bombardují Pavelkovu svatyni jednou střelou za druhou.

23:39
    U litoměřické brány je neustále rušno, ale litoměřická obrana s Pavelkou likviduje každou hradeckou šanci.

24:10
    Vyloučen je hráč domácích Zdeněk Doležal za podražení. 2 minuty.

24:46
    Berger vyhodil puk z litoměřického pásma a na chvíli tak rozhodil ofenzívu hradeckých.

25:03
    Litoměřičtí se v oslabení již několikrát dostali do útočného pásma a měli několik dobrých šancí v oslabení zvýšit jejich náskok.

25:16
    Hradec právě vstřelil branku!
    O první branku hradeckých se postaral JAROSLAV KUDRNA. Puk se pro Pavelku nešťastně od jeho hole k levé tyči odrazil až do brány. Asistence: Jiří Šimánek

25:28
    Hra se od gólu hradeckých moc nezměnila. Hosté se převážně drží v útočném pásmo, ale i domácí měli nějaké šance.

28:57
    Vhazování vyhrál hradecký Kukumberg , který dokázal přihrát RASTISLAVU DEJOVI. Ten se postaral o gól prudkou dělovkou přímo do Pavelkovy svatyně. Asistence: Roman Kukumberg

29:43
    Trest za nedovolené bránění si odpyká litoměřický René Piegl. 2 minuty.

30:18
    Domácí hráč Kalla osvobozuje svůj tým vyhozením puku.

31:30
    Ke konci své přesilové hry střílí Mountfield v řadě již třetí gól. JIŘÍ ŠÍMÁNEK nejprve složil Pavelku a následně zasunul puk k levé tyči. Asistence: Jaroslav Kudrna, Michal Tvrdík

32:24
    Hradec pokračuje ve své gólové kanonádě. Autorem čtvrtého gólu je RUDOLF ČERVENÝ. Asistence: Filip Hronek

33:04
    Ofsajd hostů

33:55
    Další pokus snížit náskok hostů přišel z hole Dominika Bílka, který se pokusil o střelu od modré.

35:25
    Hosté se až na malé přestávky zdržují v útočném pásmu.

35:35
    Tomáš Troliga se pokusil o střelu, která po Pavelkově vyražení skončila v ochranné síti.

36:59
    Litoměřický pokus o snížení hradeckého náskoku se podařil. ZDENĚK DOLEŽAL prokličkoval hradeckou obranou a postaral se o třetí gól Litoměřic. Asistence: David Švagrovský, Milan Valášek

37:40
    Litoměřice si zahrají přesilovku. Na trestnou jde hradecký Tomáš Troliga. 2 minuty z důvodu mnoha hráčů na ledě.

38:29
    Další hráč Mountfield HK jde zahřát trestnou lavici. Nátlak litoměřických neudržel Zdeněk Čáp. Odpyká si 2 minuty za podražení. Litoměřice si tak zahrají hru 5 na 3.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:16
    Karel Plášil svoji střelou málem poškodil potrubí u stropu stadionu, když jeho střela letěla nečekaně vysoko.

39:40
    Hosté hrají se 4 hráči na ledě.

40:00

V druhé třetině se hráči Mountfieldu dostali do mnoha šancí, které vedly k vyrovnání a následnému dvougólovému náskoku. Po jejich čtyřgólové kanonádě se k vyrovnání Litoměřice přiblížily jejich třetím gólem a dokázaly tak, že jsou stále ve hře. Poslední třetina začne přibližně za 11 minut.

Dnešní utkání sleduje 472 diváků.

40:01

40:10
    Litoměřice vyhrály vhazování a okamžitě se dostali ke střílení na branku hostů.

40:30
    Domácí tým se rozhodl vystřídat brankáře. Místo Jaroslava Pavelky nastoupí do brány Martin Michajlov.

41:06
    Hosté si zahrají přesilovku po hákování Davida Švagrovského. 2 minuty.

42:26
    Dominik Málek se pokouší proniknout v oslabení do útočného pásma a Litoměřice se zde dokázaly chvíli usadit a zdržely tak výhodu hradeckých.

43:06
    Domácí tým hraje s plným počtem hráčů.

43:26
    Litoměřice se dostávají do přesilovky 5 na 3. Vyloučeni jsou hráči Adam Svoboda za nedovolené bránění (trest si odpyká Filip Hronek) a Roman Kukumberg za hrubost. Oba 2 minuty.

43:40
    Domácí nečekají a hned se pokusili rozestavit se v útočném pásmu.

44:59
    Přesilovka Litoměřic jen tak nekončí. Vyloučen je Bohumil Jank za krosček.

45:26
    Filip Hronek a Roman Kukumberg si již odpykali svůj trest a Litoměřice budou dále hrát přesilovku 5 na 4.

45:49
    Domácí Ondřej Kopta si rovněž jde sednout na trestnou za sekání. 2 minuty.

46:52
    Icing hostů.

47:25
    Hosté mají problém se dostat k puku a musí tak čelit domácím ve svém poli.

47:49
    Oba týmy hrají s plným počtem hráčů.

49:18
    Četné šance se vyskytují na obou stranách.

50:09
    Ofsajd hostů.

52:37
    Nekompromisní střelou uklidil puk do brány domácích RUDOLF ČERVENÝ. V plné rychlosti si našel cestu přes litoměřickou obranu a vystřelil do levého horního rohu. Asistence: Tomáš Troliga

53:18
    Krátce po rozehrání si puk opět našel cestu do litoměřické branky. Autorem je BRIAN IHNACAK. Asistence: Zdeněk Čáp, Jaroslav Bednář.

54:39
    Vyloučen je hráč hradeckých Dietz za hákování. 2 minuty.

56:10
    Hosté likvidují veškeré šance domácích o snížení velkého gólového náskoku.

56:39
    Hosté hrají s plným počtem hráčů.

58:00
    Do konce utkání zbývají dvě minuty.

58:35
    Hosté si zahrají jejich možná poslední přesilovou hru. Vyloučen je Jan Berger za sekání. 2 minuty.

59:25
    Hradečtí se pokouší jejich náskok ještě zvýšit, ale zatím si Litoměřická obrana s jejich pokusy poradila.

Začátek poslední třetiny začal sérií vyloučení ale oba týmy nijak nepozměnily stav hry. Až v druhé polovině poslední třetiny dokázali hráči Mountfieldu HK vstřelit jejich poslední dvě branky a zajistili si dvougólový náskok až do konce utkání. Utkání skončilo za stavu 3:6.

Děkujeme za sledování a přejeme hezký zbytek večera. (20:17:06)

Daniel Chládek

Branky a nahrávky: 10. Brandejský (Zajan), 19. Doležal (Švagrovský, Krstev), 37. Doležal (Švagrovský, Valášek) – 26. Kudrna (Šimánek), 29. Dej (Kukumberg), 32. Šimánek (Kudrna, Tvrdík), 33. Červený (Hronek), 53. Červený (Troliga), 54. Ihnacak (Čáp, Bednář)

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (od 41. Michajlov) – Plášil, Šulc, Bílek, Krstev, Málek, Piegl, Mikliš, Chmel – Kopta, Kalla, Rousek – Valášek, Švagrovský, Doležal – Krátoška, Racek, Berger – Půlpán, Zajan, Brandejský – Sýkora