Setúbal – Boavista 2:2 (kon.) | União Madeira – Marítimo 2:1 (kon.) | Moreirense – Arouca 0:2 (kon.)
Braga – Nacional 2:1 (kon.) | Benfica – Estoril 4:0 (kon.)
Vitória FC Setúbal
2:2 (2:0)
Boavista FC
Neděle 16.08.2015, 17:00 • Estádio do Bonfim, Setúbal (kapacita 18.694 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 1. kolo

90+5
    Konec zápasu. (18:54:12)

90+5
    Žlutou kartu dostává Dávila (Vitória FC Setúbal).

90+4
    Jenže obrana hostů odolala a míč letí mimo nebezpečí pokutového území.

90+4
    Tak možná poslední možnost pro domácí, jak si dnes zajistit výhru,. Rohový kop ve čtvrté nastavené minutě utkání.

90+3
    Přímý kop z hloubi pole, jenž následoval po "žlutém" zákroku Inkooma, pro domácí velice rychle končí po útočném faulu v šestnáctce soupeře.

90+2
    Žlutou kartu dostává Inkoom (Boavista FC).

90+2
    Dost pravděpodobně se nejednalo o nic vážného a Gideao vzápětí uvedl míč do hry. Přesně v tu chvíli sudí naznačil, že nastaví ještě čtyři minuty.

90+1
    Brankář hostů Gideao si při snaze o odkop pravděpodobně udělal něco s nohou a ještě než uvedl míč do hry, skácel se k zemi. Sudí však rychle naznačil, že čas v tuto chvíli zastavuje.

90
    Jenže ať už se jednalo o centr či střelu v jejich podání, bylo to provedení hodně nepřesné a skončilo vysoko nad brankou.

90
    Domácí hráči vybojovali v samém závěru utkání ještě jednu standardní situaci.

89
    Domácí akce po pravé straně je zastavena ještě v samém zárodku, jeden z hráčů v bílozeleném zahrál při zpracování míče rukou.

88
    Utkání se pomalu chýlí ke svému konci, a ač to tak ještě před deseti minutami nevypadalo, tedy v době, kdy domácí vedli o dvě branky a měli výhodu jednoho muže v poli, body se dnes asi s velkou pravděpodobností budou dělit.

87
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází André Claro, přichází Zequinha.

86
    Centr mířící na zadní tyč trefil hlavou Tengarrinha, jenže jeho pokus nebyl ani prudký a ani přesný.

85
    Domácí si faul nevykoledovali, hosté však ano. Jen pár metrů před šestnáctkou tak budou zahrávat další přímý volný kop.

84
    Suk si nabíhal na centr z levé strany do prostoru penalty a v souboji s Viniciusem upadl k zemi. Pokutový kop pro své mužstvo ale nevybojoval.

84
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Ruca, přichází Dávila.

83
    Hosté se navíc i nadále tlačí vpřed a i proti přesile se snaží vybojovat vítěznou branku.
    81. LUISINHO - 2:2

81
    Boavista právě vstřelila branku!
    Neskutečné, hosté dokázali během necelých sedmi minut i v deseti dvěma góly srovnat stav zápasu! LUISINHO zahrál přímý kop tak šikovně, že míč skočil těsně před brankářem Raederem a nakonec skončil až v domácí brance!

81
    Hosté dobrým pohybem vybojovali další standardní situaci, tentokrát jen kousek od levého rohu pokutového území.

80
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Tavares, přichází Dani.

79
    Tavares znovu leží na trávníku a opět je hra přerušena. Domácí kapitán dělá vše možné i nemožné, aby natáhl čas.

78
    Carvalho přihrával z pravé strany po zemi do prostoru malého vápna, domácí si dokázali s jeho pokusem poradit.

77
    Do další šance se dostávali hosté, jenže střela Inkooma prostor mezi třemi tyčemi domácí branky místo nenašla.

75
    Domácí již pochopitelně začínají šetřit čas, třeba jako nyní jejich kapitán Tavares, který pobytem na hrací ploše strávil dobrou minutu hry.
    74. Afonso FIGUEIREDO - 2:1

74
    Jenže i v oslabení se dokázali hosté prosadit, když se parádním obloučkem do levého horního růžku trefil AFONSO FIGUEIREDO!

74
    Leozinho centroval z levé strany do vápna, jednalo se však o přihrávku tuze nepřesnou a tak skončila až za pravou postranní čarou.

73
    Hra se nyní odehrává převážně ve středu hřiště. Hosté sice drží míč, proti domácím hrajícím v přesile se jim ale nehraje nejlépe.

71
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Diego Lima, přichází Carvalho.

70
    Domácím se tak nyní dýchá na hřiště opět o něco lépe a využít se volného prostoru pokusil Diego Lima, jenže jeho rána z pravé strany končí mimo.
    68. Červená karta po 2. žluté pro Idrisa

68
    Idris dostává po svém zákroku druhou žlutou kartu a hosté budou dohrávat dnešní utkání o deseti!
    67. Leozinho (BOA)

67
    Leozinho se hnal za balonem z pravé strany pokutového území, ke kterému měl sice blíž obránce Pacheco, jenže nakonec se přeci jen hráč hostí dostal k zakončení a trefil boční síť!

66
    Hodně ostrým zákrokem, takřka hokejovým stromem, poslal k zemi domácího Pinta levý bek hostů Figueiredo, hraje se však dál bez přerušení.

64
    Horta trochu podcenil situaci na pravé straně útočné poloviny a tak snadno přišel o míč, po dobrém návratu Figueireda do obrany.

63
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem středem hřiště na Luisinha, toho si však domácí obrana dobře pohlídala a navíc situaci včasným vyběhnutím vyřešil brankář Raeder.

62
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Uchebo, přichází Zé Manuel.

61
    Domácí ale nyní pochopili, že pokud se budou jen bránit, gólové pohromě neujdou. Nyní je však v rozletu zastavuje offside.

59
    Suk si našel míč po sraženém centru z levé strany a v hodně ekvilibristické pozici jej poslal z halfvoleje levačkou vysoko nad branku.

58
    Jinak je však hra domácích plná nepřesností, díky nimž se hosté relativně snadno dostávají k míči. Jenže ani oni nejsou při rozehrávce bezchybní. No není to pohledná pasáž tohoto utkání v podání obou týmů.

57
    Trocha práce i pro Gideaa, ten si však snadno poradil se střelou Horty z levé strany mířící doprostřed jeho branky.

56
    Domácím se zatím daří vcelku s přehledem odvracet útočné manýry hostí a stále drží dvougólový náskok.

55
    Jenže ani po ní se nedokázali fotbalisté z Porta prosadit, střela mířící po zemi k pravé tyči nebyla příliš prudká a tak neměl Raeder příliš práce s jejím chycením.

55
    A po faulu domácího kapitána Tavarese na Limu budou hosté rozehrávat další standardní situaci.

54
    Ani další akce Vitórie se nedočkala výraznějšího zakončení, neboť domácí hráči přišli o míč již před šestnáctkou soupeře, hrát tak mohou znovu hosté.

52
    Domácí sice nezakončili svou rychlou akci přesným centrem do vápna, s dvougólovým vedením v zádech jim to ale v tuto chvíli asi příliš nevadí.

50
    Roh rozehraný nakrátko přeci jen skončil centrem, který mířil na zadní tyč na Tengrarrinha, ten však s hlavičkou v záklonu prosadit nemohl.

49
    A tak znovu útoční hosté a zásluhou nepříliš jisté domácí defenzivy se dostanou k dalšímu rohovému kopu.

48
    Domácí se pokoušeli prosadit přes Suka, ten si však sám proti dvěma protihráčům s dlouhým nákopem neporadil.

47
    Po něm se sice hráči ve zlatých dresech nedokázali prosadit, následuje však jejich rohový kop.

47
    Hosté se hned od začátku druhé půle vrhli vpřed a výsledkem je přímý volný kop z 35 metrů.

46
    Žlutou kartu dostává Idris (Boavista FC).

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

Skončil úvodní poločas utkání prvního kola nového ročníku portugalské Primeira Ligy, po kterém domácí Vitória Setúbal vede nad Boavistou z Porta o dvě branky. O tu první se postaral v sedmnácté minutě André Claru, druhý gólový zásah pak přidal do šatny Ruca.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1
    45+1. RUCA - 2:0

45+1
    Setúbal právě vstřelil branku!
    Domácí se v závěru první půle prosazují podruhé, když se střelou z hranici šestnáctky prosazuje RUCA a balon s pomocí ruky jednoho z protihráčů poslal pod tělem brankáře Gideaa do sítě!

45+1
    Žlutou kartu dostává Vinicius (Boavista FC).

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu, ve kterém domácí stále drží těsný, jednobrankový náskok.

44
    Závěr první půle opět upadl do pomalejšího tempo a to především díky domácím hráčům, kteří teď drží míč. Ti se totiž dopředu nikterak nehrnou.

42
    Leozinho si naskakoval v šestnáctce na centr z pravé strany a v hraničním souboji s domácím obráncem se skácel k zemi, faul se ale nepíská.

41
    Domácí se po dlouhé době dostali k míči a budou se jej snažit alespoň na malou chvíli udržet a uklidnit tak hru, která se v posledních minutách nevyvíjí úplně dle jejich představ.
    40. Vinicius hlavou po rohovém kopu minul levou tyč domácí branky!

40
    A nebyl to špatně rozehraný roh na bližší tyč, kde si dobře naskočil na centr Vinicius, jenže míč od jeho hlavy o kousek míjí levou tyč domácí branky!

39
    Tak Leozinho je zatím hodně vidět a po průniku po levé straně jej musel zastavit domácí obránce Venancio jen za cenu rohového kopu.

38
    A do třetice střelecký pokus Leozinha, který to zkusil tentokrát po zemi zpoza pokutového území a jelikož se jednalo o ránu tečovanou, tak i když skončila mimo branku, budou kopat hosté alespoň roh.

37
    Hosté obléhají i nadále domácí branku a po zblokované střele Limy se dostanou k rozehrávce rohového kopu.

36
    Další střelecká pokus Leozinha, který notně pozvedl útočnou aktivitu svého týmu, jenže ani nyní se nedokázal hostující borec trefit mezi tři tyč a balon letěl hodně mimo domácí klec.

35
    Je to tak, hosté tlačí čím dál více a domácí začínají mít při hře na vlastní polovině očividné problémy, zatím se však skóre nemění a Setúbal stále vede o jednu branku.

34
    Žlutou kartu dostává Costinha (Vitória FC Setúbal).

33
    Fotbalisté ve zlatých dresech se přeci jen pomalu dostávají do hry a začínají vytvářet tlak na domácí mužstvo, které se po aktivitě v úvodní půlhodině zápasu přeci jen trochu více zatáhlo do obrany.

32
    Hosté se poprvé v zápase dostali k zakončení a byl u toho nový muž na hřišti Leozinho, jenže jeho rána zpoza pokutového území zamířila daleko vedle pravé tyče.

30
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Leozinho.

29
    Dlouhý aut přinesl pro domácí ještě jednu šanci a to v podobě rohového kopu.

28
    Domácí měli po chvíli možnost volného kopu, ten se jim však proměnit nepovedlo a následuje aut Setubalu z pravé strany.
    27. Gideao konečky prstů vytáhl střelu Suka mimo branku!

27
    A mohlo to být o dvě branky! Suk se prohnal po pravé straně pokutového území a vyslal povedenou střelu po zemi na zadní tyč, Gideao měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil mimo!

25
    Hra je opravdu plná nepřesností a krom úvodní branky André Clara zatím marně čekáme na náznak fotbalové akce. Tak věřme, že oba týmy se v průběhu utkání zvednou a dokáží nám, že portugalská liga stojí za sledování.

23
    Jinak se žádná ofenzivní podívaná ale na stadionu čtrnáctého týmu loňského ligového ročníku rozhodně neodehrává. Hra se často kouskuje a postrádá jakýkoliv spád.

21
    Zato bílozelení jsou ve svém živlu a poměrně bez jakékoliv reakce hostů postupují vpřed.

20
    Hosté jsou prozatimním výsledkem i průběhem hry poměrně dost zaskočeni a jen zřídka se dostávají k míči.

18
    Domácí dostali chuť do hry po vedoucí brance a znovu se tlačí před hostující klec.
    17. André CLARO - 1:0

17
    Jako blesk z čistého nebe nyní udeřili domácí fotbalisté, kteří se zásluhou nenápadné střely ANDRÉ CLARA zpoza pokutového území na vzdálenější tyč dostávají do vedení! Gólman Gideao však rozhodně nemůže mít čisté svědomí po této brance.

16
    Na druhé straně se po rychlém brejku dostával do šance z pravé strany Suk, tomu však zpracování míče po centru od spoluhráče příliš nevyšlo a míč se odrazil až ke gólmanu Gideaovi.

15
    Hosté poslali centr z levé strany do domácí šestnáctky, defenziva Setubalu ale s přehledem pokryla.

14
    Tempo utkání zatím příliš neodpovídá tomu, co bychom asi čekali od úrovně hry v portugalské nejvyšší soutěži, Na hráčích obou týmů jde hodně vidět, že především nechtějí udělat chybu.

12
    Suk dostal míč do běhu podél pravé lajny, jenže jeho centr před branku nikdo z jeho spoluhráčů nepřevzal, Gideao totiž včas vyběhl ze své branky a míč uzmul.

11
    Domácí hráči jsou v posledních minutách hry přeci jen o něco málo aktivnější, vytvořit si výraznější šanci se jim však zatím nedaří.l

10
    Na centr na zadní tyč si seběhl Nuno Pacheco, jeho hlavička však letěla pouze nad branku soupeře.

9
    Až nyní se domácí dostanou k ohrožení hostující branky a to díky standardní situaci, která nápadně připomíná rohový kop.

7
    Jenže ani fotbalistům Setúbalu se v úvodu zápasu v rozehrávce příliš nevede a hrát tak mohou hosté.

6
    Nepřesným odkopem teď daroval míč domácím hráčům hostující gólman, bílozelení tak mohou dál pokračovat v ataku branky Gideaa.

5
    Exekuce se však hráčům Boavisty vůbec nepovedla, centr z rohu hřiště se zakroutil až mimo hřiště.

4
    Hosté to pokusili rovněž zprava a byli o něco málo úspěšnější, neboť vybojovali alespoň roh.

3
    Domácí se pokusili dobře prosadit dlouhým nákopem po pravé straně šestnáctky, jejich snahu však dobrým vyběhnutím zmařil gólman hostů.

1

Hráči obou týmů právě přichází na hrací plochu stadionu v Setúbalu. Domácí nastupují do zápasu v bílozelených dresech, hosté ve zlatém.

Vitória FC Setúbal: Raeder – William Alves, Pinto, Venancio, Pacheco, Tavares, Ruca, Horta, Claro, Suk, Costinha.

Boavista FC: Gideao – Paulo Vinicius, Inkoom, Figueiredo, Sampaio, Tengarrinha, Diego Lima, Gabriel, Mandiang, Uchebo, Luisinho.

Rozhodčí: Santos – Rodrigues, Jesus.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně se oba soupeři utkali hned čtyřikrát. V rámci přípravy zvítězila Boavista po penaltách, v ligovém poháru zase po výhře 3:0 slavili postup hráči Vitórie. Ve dvou ligových duelech se lépe vedle hráčům z Porta, v prvním utkání zvítězili na půdě Setúbalu 1:0, v odvetě hraném na půdě Boavisty se zrodila bezgólová remíza.

Domácí celek na tom loni nebyl o mnoho lépe, ale o moc víc než čtrnácté místo se od týmu Vitórie před začátkem loňského ligového ročníku asi nečekalo. Jedna příčka tak dělila Setúbal od jejich dnešního soupeře a záchranu si vybojovali domácí s šestibodovým náskokem na Gil Vicente.

Boavista FC

Kdysi jeden z předních portugalských týmů se na konci loňského ročníku nejvyšší fotbalové soutěže v Portugalsku umístil až na třinácté pozici a spíše než o poháry bojovali fotbalisté z Porta o záchranu mezi elitou. Prvoligovou příslušnost hosté nakonec uhájili, letos by však rádi prožili mnohem povedenější rok než posledně.

Příjemné sobotní odpoledne všem fanouškům a fanynkám portugalské Primeira Ligy, v rámci jehož 1. kola pro Vás krom ostatních utkání přineseme i duel mezi týmy Vitória FC Setúbal a Boavista FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.