Dinamo Minsk – Salzburg 2:0 (kon.) | Qäbälä – Panathinaikos 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – Alkmaar 3:2 (kon.)
Liberec – Hajduk Split 1:0 (kon.) | Zorja Luhansk – Legia 0:1 (kon.) | Ajax – Jablonec 1:0 (kon.)
Molde – Standard 2:0 (kon.) | PAOK – Brøndby 5:0 (kon.) | FK Krasnodar – Helsinki 5:1 (kon.)
Sparta – Thun 3:1 (kon.) | Milsami – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Young Boys – Karabach 0:1 (kon.)
Atromitos – Fenerbahce 0:1 (kon.) | FK Rabotnički – Kazaň 1:1 (kon.) | FCSB – Rosenborg 0:3 (kon.)
Žilina – Ath. Bilbao 3:2 (kon.) | Rheindorf Altach – Belenenses 0:1 (kon.) | Odd – Dortmund 3:4 (kon.)
Bordeaux – Kajrat 1:0 (kon.) | Plzeň – Vojvodina 3:0 (kon.) | Lech Poznaň – Fehérvár 3:0 (kon.)
Southampton – Midtjylland 1:1 (kon.)
FK Krasnodar
5:1 (2:1)
HJK Helsinki
Čtvrtek 20.08.2015, 19:00 • Stadion Kubaň, Krasnodar. Kapacita: 35,200 diváků. • Evropská liga (předkola) • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 4. předkola Evropské Ligy mezi FK Krasnodar a HJK Helsinki.

Krasnodar je klub sídlící v Rusku, který se v právě probíhající sezóně drží v tabulce Ruské ligy na šesté příčce. Krasnodar začal jízdu Evropskou Ligou až ve 3. předkole, a to se slovenským týmem Slovan Bratislava. První zápas na domácí půdě vyhrál Krasnodar 2:0, poté v odvetě remizoval 3:3 a zajistil si tak postup do 4. předkola.

Posledních 5 zápasů

Zenit Petrohrad – Krasnodar 0:2
    Krasnodar – Kubaň 1:1
    Slovan Bratislava – Krasnodar 3:3 (EL)
    FK Rostov – Krasnodar 0:0
    Krasnodar – Slovan Bratislava 2:0 (EL)

HJK Helsinki je klub sídlící ve Finsku, který se v právě probíhající sezóně drží v tabulce Finské ligy na první příčce. Helsinki začali jízdu Evropou ve 2. předkole Ligy Mistrů, a to s lotyšským týmem FK Ventspils. V prvním zápase na půdě soupeře dokázali zvítězit 3:1, doma poté také vyhráli, a to 1:0 a postoupili tak do 3. předkola. Ve 3. předkole se utkali s kazašským FC Astana. První zápas na domácí půdě branku žádnou nepřinesl a skončil 0:0, poté na půdě Astany to byl velký boj až do konce. Helsinki v zápase dokonce vedli 0:2, nakonec však prohráli 4:3, a to gólem z 90+3. minuty. Jejich jízda Ligou Mistrů tak skončila a nyní se poperou o Evropskou Ligu v souboji se silným Krasnodarem.

Mariehamn – HJK 5:1 (POHÁR)
    HJK – Lahti 1:0
    FC Astana – HJK 4:3 (LM)
    HJK – Liverpool 0:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    HJK – FC Astana 0:0 (LM)
    HJK při včerejším předzápasovém tréninku na Stadion Kubaň.

FK Krasnodar: Dikan – Kalesin, Sigurdsson, Granqvist (C), Petrov – Bystrov, Achmedov, Strandberg, Gazinskij, Mamajev – Smolov
    Náhradníci: Sinitsyn – Ari, Jędrzejczyk, Markov, Torbinskij, Wanderson

HJK Helsinki: Örlund – Peiponen, Ojala, Heikkinen (C), Baah – Moussi, Schüller – Mendy, Tanaka, Zeneli – Jallow
    Náhradníci: Dähne – Heikkilä, Klinga, Kolehmainen, Lehtinen, Lingman, Malolo

Rozhodčí: Strahonja – Modrić, Vrabec – Jović (všichni Chorvatsko).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Bystrov se nyní dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, následně se však k němu stáhli hned dva obránci a míč mu sebrali.

3
    Petrov nyní vyslal do vápna centr z levé strany, míč se však dostal pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten míč posílá mimo vápno.

4
    Hosté se nyní dostali k míči se snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

5
    Smolov se nyní dostal s míčem ze středu hřiště až na hranici velkého vápna, následně se snažil míč posunout na levou stranu k úplně volnému Mamajevovi, míč se však němu nedostal, neboť tuto přihrávku skvěle přečetl jeden z obránců.

7
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč poslali do zámezí.

7
    To samé se nyní stalo i na druhé straně a hosté jsou tak opět u míče.

8
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Kalesin poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, na přední tyči si JUHANI OJALA nešťastně srazil míč do vlastní branky a domácí tak vedou 1:0.
    8. Juhani OJALA - 1:0

9
    Domácí budou zahrávat pokutový kop! Kalesin byl ve vápně nedovoleně sražen Zelenim a rozhočí neváhal ani chvilku a odpískal pokutový kop.

10
    Domácí vedou už 2:0! PAVEL MAMAJEV míč poslal z pokutového puntíku do proti pohybu brankáře Örlunda a posílá tak svůj tým do vedení už 2:0.
    10. Pavel MAMAJEV - 2:0

12
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách.

13
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

13
    Zeneli našel ve vápně svým centrem od rohového praporku Ojalu, ten však míč poslal vysoko nad branku.

14
    Kalesin poslal do vápna centr z pravé strany, Mamajev se však ve vápně dopustil útočného faulu a rozhodčí tak přerušuje tuto akci domácích.

15
    Hosté budou nyní zahrávat pokutový kop! Granqvist zahrál ve vápně rukou a hosté tak budou mít obrovskou šanci na snížení.

16
    Erfan Zeneli trefil z pokutového puntíku pouze levou tyč a domácí tak stále vedou 2:0.
    16. Penalta

18
    Helsinki právě vstřelily branku!
    Hosté snižují na 2:1! Hosté zahrávali rohový kop, Zeneli míč poslal do vápna na volného GIDEONA BAAHA, a ten se hlavičkou uvnitř malého vápna nemýlil.
    18. Gideon BAAH - 2:1

20
    Petrov nyní napřáhl ke střele z velké dálky, míč však poslal vysoko nad branku.

21
    Gazinskij byl nyní skluzem faulován ve vápně soupeře, rozhodčí však rozpažuje a další pokutový kop nepíská. Gazinskij musí být navíc ošetřen.

22
    Hosté střídají. Hřiště opouští Tanaka a místo něj nastupuje Kolehmainen.

24
    Smolov nyní hledal ve vápně svým centrem z levé strany Mamajeva, před ním však skvěle zasáhl jeden z obránců a míč poslal do zámezí.

25
    Baah nyní dostal zhruba na polovině hřiště příliš dlouhý pas od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak končí v zámezí.

26
    Držení míče: 54% – 46%

26
    Domácí si nyní mezi sebou nerozuměli na hranici velkého vápna svého soupeře a míč tak odevzdávají pouze na kopačky jednoho z obránců.

27
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

27
    Rohový kop rozehráli na krátko a nyní tak s míčem kombinují na polovině soupeře.

28
    Petrov poslal do vápna centr z levé strany, míč se však dostal pouze na hlavu Heikkinena, a ten míč poslal mimo vápno.

28
    Domácí se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

29
    Strandberg se nyní dopustil útočného faulu a hrát tak můžou hosté.

30
    Bystrov nyní dostal skvělý pas do úniku po levé straně, s míčem se dostal až do vápna, následně si ho však příliš předkopl a jeho následná střela z velkého úhlu tak nenadělala Örlundovi větší potíže.

32
    Strandberg nyní hledal přihrávkou z levé strany ve vápně Smolova, ten byl však obležen snad třemi obránci a k míči se tak nedostal.

33
    Baah se nyní dopustil faulu na vlastní polovině blízko hranice vápna a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

34
    Jeden z domácích hráčů míč poslal do vápna přímo na hlavu Sigurdssona, ten však míč poslal jen těsně vedle levé tyče.

36

37
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč poslal do zámezí.

38
    Mendy nyní napřáhl ke střele z velké dálky, střela se mu však vůbec nepovedla a míč končí daleko vedle levé tyče.

39
    Rohy: 4 – 3

40

41
    Achmedov nyní našel skvělou přihrávku ve vápně Kalesina, ten však nakonec podklouzl a o míč přišel.

42
    Bystrov napřáhl ke střele z velké dálky, trefil však pouze jednoho z obránců.

43
    Vladimir Bystrov nyní tvrdě fauloval na vlastní polovině Zeneliho a rozhodčí mu za tento faul uděluje žlutou kartu.
    43. Žlutá karta

44
    Domácí nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

45
    Právě se nám rozběhla poslední minutka prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.

45+1
    Kolehmainen nyní dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce a míč už na hrací ploše nestihl.

45+2
    Smolov se nyní odhodlal ke střele z hranice vápna, míč však poslal pouze doprostřed branky, kde stál připravený Örlund.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 20:03.

První poločas je za námi. První poločas byl určitě zajímavý. Mohli jsme v něm vidět 3 branky + 2 penalty. Na první branku jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť si už v 8. minutě srazil míč nechtíc do vlastní branky Ojala. Ihned za minutku domácí zahrávali pokutový kop, který bezpečně proměnil Mamajev. Hosté se dočkali také penalty, a to v 16. minutě. Zeneli však z pokutového puntíku trefil pouze tyč a domácí tak stále vedli 2:0. Hosté se však dočkali snížení v 18. minutě, když se z rohového kopu prosadil Baah. Zbytek poločasu se už toho moc nedělo. Uvidíme tedy jak bude probíhat druhá půle.

Držení míče: 55% – 45%
    Střely celkem: 7 – 3
    Střely na branku: 4 – 1

Oba týmy jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak začne za malou chvilku.

46

46
    Hosté rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí do útoku.

47
    Hosté si nyní mezi sebou nerozuměli na polovině soupeře a míč poslali pouze k brankáři Dikanovi.

47
    Bystrov se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, střela mu však vůbec nesedla a míč končí daleko vedle levé tyče.

48
    Jallow nyní napřáhl ke střele z hranice vápna, trefil však pouze jednoho z obránců.

49

49
    Domácí rozehráli rohový kop na krátko a nyní s míčem kombinují na polovině soupeře.

49
    Nyní však přišel nepřesný centr do vápna z pravé strany a míč tak končí v zámezí.

50
    Hosté nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

51
    Mamajev se dostal ke střele z hranice vápna, míč však končí zhruba dva metry vedle levé tyče.

52
    Ojala nyní poslal nepřesný pas na Jallowa a míč tak končí až u brankáře Dikana.

53
    Domácí budou kopat roh.

53
    Domácí ho opět rozehráli na krátko, nakonec však míč končí od jednoho z nich v zámezí.

53
    Hosté nyní budou zahrávat rohový kop.

54
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně k Jallowi, jeho následnou střelu však dokázal Dikan vyrazit do zámezí.

55
    Kalesin poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, jeden z obránců však míč dokázal poslat do zámezí před jedním z domácích hráčů.

56
    Domácí budou kopat další pokutový kop! Peiponen ve vápně fauloval Bystrova a rozhodčí neváhal ani chvilku a odpískal další pokutový kop pro domácí. Peiponen navíc vidí od rozhodčího žlutou kartu.
    56. Žlutá karta

56
    Žlutou kartu dostává také Moussi a Jallow za nevhodné řeči k rozhodčímu.

57
    FEDOR SMOLOV poslal míč z pokutového puntíku do proti pohybu Örlunda a zvyšuje náskok svého týmu na rozdíl dvou branek.
    57. Fedor SMOLOV - 3:1

58
    Domácí si přichystali hned dvojnásobné střídání. Hřiště opouští Bystrov a Achmedov a místo nich nastupuje Wanderson a Ari.

60
    Hosté střídají. Hřiště opouští Baah a místo něj nastupuje Heikkila.

62
    Domácí se dostávají už do tříbrankového vedení! WANDERSON napřáhl ke střele zhruba z dvaceti metrů a míč poslal přesně k levé tyči! Brankář Örlund neměl žádnou šanci.
    62. WANDERSON - 4:1

63
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.

64
    Úspěšnost přihrávek: 68% – 58%

64
    S hostujícími to nevypadá už vůbec dobře, prohrávají totiž 5:1! JURIJ GAZINSKIJ se dostal ke střele z hranice velkého vápna a míč poslal přesně k pravé tyči! Örlund opět bez šance.
    64. Jurij GAZINSKIJ - 5:1

66
    Hosté nyní mají velké problémy poslat míč daleko od své branky.

67
    Domácí nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

68
    Kalesin poslal do vápna přízemní centr z pravé strany, Ari se dokázal dostat do zakončení zhruba z hranice pokutového puntíku, brankáře Örlunda tentokrát však neprostřelil.

68
    Schüller nyní vidí od rozhodčího žlutou kartu.

70
    Smolov nyní napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho střele však chyběla razance a Örlund tento pokud v pohodě kryje.

70
    Střely celkem: 13 – 5
    Střely na branku: 9 – 2

71
    Jallow nyní dostal přihrávku do ofsajdu a nemohl tak dále pokračovat ve hře.

72
    Jallow nyní dostal skvělý centr do vápna z pravé strany, míč však poslal svou hlavou pouze do tyče!

73
    Jallow se dostal ke střele z hranice vápna, míč však poslal jen těsně nad branku.

74
    Domácí střídají. Hřiště opouští Smolov a místo něj nastupuje Torbinskij.

75

76
    Domácí se nyní s míčem příliš dopředu neženou a spíše ho drží co nejdéle na svých kopačkách.

76
    Kalesin nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, v momentě přihrávky byl však v ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

77
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč odevzdávají na kopačky svému soupeři.

78
    To samé se nyní událo i na druhé straně a míč tak mají opět na kopačkách hosté.

79
    Domácí jsou opět u míče a kombinují s ním na polovině soupeře.

80
    Hosté nyní získali míč na své kopačky a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

81
    Právě se nám rozběhlo posledních deset minut zápasu.

83
    Jeden z hostujících hráčů nyní poslal do vápna centr z levé strany, míč však skončil pouze v rukavicích brankáře Dikana.

84
    Jallow nyní dostal skvělý pas za obránce, v momentě přihrávky byl však ve velmi těsném ofsajdu, a tak tato akce nemohla pokračovat dále.

85
    Hosté střídají. Hřiště opouští Mendy a místo něj nastupuje Malolo.

87
    Wanderson se nyní snažil projít mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč přichází.

88
    Domácí nyní budou zahrávat slibný přímý kop blízko hranice vápna.

88
    Wanderson to zkusil přímo na branku, ale trefil pouze břevno!
    88. Wanderson (KRS)

90
    Právě se nám rozběhla poslední minutka zápasu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty nad rámec těch devadesáti.

90+2
    Hosté nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

90+3

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak vítězí rozdílem třídy, tedy 5:1. První branka utkání padla už v 8. minutě, když se do vlastní branky trefil Ojala, ihned za dvě minutky vedli domácí už 2:0, a to po proměněné penaltě Mamajeva. Hosté dokázali snížit na 2:1 v 18. minutě, když se po rohovém kopu trefil Baah. Domácí však ve druhém poločase rozjeli gólostroj a během deseti minut vedli už 5:1. Nejdříve se trefil v 57. minutě z penalty Smolov, poté zvyšoval už na 4:1 Wanderson a na konečných 5:1 upravil Gazinskij. Hosté tak budou muset doma vyhrát alespoň 4:0, aby postoupili do skupin Evropské Ligy.

Střely celkem: 16 – 12
    Střely na branku: 11 – 3

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:57:55)

Martin Penker

Branky: 8. Ojala (vla.), 10. Mamajev (pen.), 57. Smolov (pen.), 62. Wanderson, 64. Gazinskij – 18. Baah

Karty:   43. Bystrov (KRS) – 56. Peiponen (HSK), 56. Moussi (HSK), 56. Jallow (HSK), 68. Schüller (HSK)

Neproměněná penalta: 16. Zeneli (HSK), mimo

FK Krasnodar: Dikan – Kalesin, Sigurdsson, Granqvist (C), Petrov – Bystrov (58' Wanderson), Achmedov (58' Ari), Strandberg, Gazinskij, Mamajev – Smolov (74' Torbinskij)

HJK Helsinki: Örlund – Peiponen, Ojala, Heikkinen (C), Baah (60' Heikkila) – Moussi, Schüller – Mendy (85' Malolo), Tanaka (22' Kolehmainen), Zeneli – Jallow

Rozhodčí: Strahonja – Modrić, Vrabec – Jović (všichni Chorvatsko)