IFK Helsinky – Bern 3:1 (kon.) | Něman Grodno – Mannheim 2:0 (kon.) | Nitra – Skellefteå 2:4 (kon.)
Grenoble – Litvínov 1:4 (kon.)
IFK Helsinky
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
SC Bern
Pátek 21.08.2015, 17:30 • Barona Areena • Hokejová Liga mistrů • Skupina 1

Finský tým zvládl první utkání letošního ročníku, který vyhrál 3:1. Do utkání vstoupilo IFK mnohem lépe, když rychle vedlo, což dokázalo udržet. Bern dnes tahal za kratší konec a v dalším duelu bude muset přidat, aby se zapojit do boje o postup. Zápas byl hodně vyhrocený a sledovali jsme několik pěstních soubojů, určitě bude zajímavé sledovat vzájemnou odvetu. (19:58:25)

59:54. Tomáš ZÁBORSKÝ - 3:1

59:54
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Joonas Järvinen vybojoval kotouč u mantinelu a v leže ho posunul na TOMÁŠE ZÁBORSKÉHO, jenž z vlastní třetiny trefuje opuštěnou branku. Slovenský útočník se po několika neproměněných šancí přeci jen dočkal. Asistence: Joonas Järvinen.

59:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:14
    Tomáš Záborský se řítil na opuštěnou branku, ale střelou zpoza modré čáry ji netrefuje, to už je pro slovenského forvarda opravdu smůla!

59:00
    Bern hraje bez brankáře!

58:38
    Helsinky se přes lehké vyhození dostávají až do útočné třetiny, kde puk předali soupeři.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Domácí publiku jásá po posunutí hry do středního pásma. Je vidět, že Bern přidává na aktivitě a uvidíme, jak to celé ještě dopadne.

57:22
    Z levé strany vypálil Saarelainen, jehož pokus je sražený do ochranné sítě, následuje vhazování před brankou Bernu.

56:49
    Helsinky se usadily v útočné třetině, kde u zadního mantinelu šetří čas.

56:05
    Bernu zbývají poslední čtyři minuty k tomu, aby dokázal něco s duelem ještě udělat. Naopak IFK dají stejný čas od první výhry.

56:00
    Rozhodčí nechali šarvátku bez povšimnutí a vypadá to, že vylučovat se nebude.

56:00
    Na ledě je další šarvátka, do které se připojili všichni aktéři, jenž na ledové ploše byli. Jen brankáři se koukají, co se vlastně děje.

54:50
    Registrujeme další vyhození Bernu, po němž už hosté budou v plném počtu.

53:57
    Až v těchto okamžicích se domácí dokázali usadit před brankou soupeře, ale na střelecký pokus nenašli dost klidu.

52:34
    V oslabení se do samostatného úniku dostal Tristan Scherwey, jenž se snažil rozhýbat Hussoa a následně zasunout puk mezi jeho betony. Ovšem domácí brankář se nachytat nenechal a drží Helsinky ve vedení!

52:07
    Tvrdou ránu od modré čáry vyprodukoval Daniel Grillfors, jehož pokus zamířil pouze vedle brány.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 4. Elkins (Auvitu), 8. Taipalus (Rask, Elkins), 60. Záborský (Järvinen) – 48. Smith (Ebbett, Rufenacht)

IFK Helsinky: Husso (Lankinen) – Teppo, Grillfors (A), Järvinen, Taimi, Taipalus, Heikkinen – Záborský (CTS), Elkins (A), Ikonen – Luttinen (C), Ramstedt, Rask – Auvitu, Moberg, Tamminen – Partanen, Åsten, Saarelainen.
    SC Bern: Schwendener (Aebi) – Helbling, Jobin, Gerber, Blum, Kreis, Untersander, Krueger (A) – A. Berger, Kobasew, Ebbett – Scherwey, Moser (A), Plüss (CTS) – Conacher, Smith, Rufenacht – Reichert, Muller, P. Berger (C).

Rozhodčí: Odins (LAT), Fonselius – Kiilunen, Pesonen (všichni FIN)